Jaki ekran do BenQ W600?

donek

New member
Szukam ekranu do Benq W600. Projektor będzie stał lub wisiał około 400 - 410 cm od ekranu. Sprawdzałem ten ekran w kalkulatorach na stronie Benq i Projector central. Wychodzi mi, że ekran powinien mieć około 235x132 cm (chodzi mi o ekran 16:9). Szukam ekranu Matt grey (podobno jest najlepszy). Z tej odległości i przy tym projektorze miałbym według Projektor Central 122 nity (to chyba dobrze?).
Moje pytania są następujące:
- rozumiem, że im więcej nitów tym lepiej?
- czy ekran Matt Grey to dobry wybór?
- w jaki rozmiar ekranu celować, trochę większy czy mniejszy?
- czy można ustawić zoom projektora na większy? Jak to wpłynie na obraz?
- mógłby któryś z kolegów sprawdzić jaki ekran powinienem wziąć przy tej odległości?
- czy wybierając rozmiar ekranu mam znać dokładną odległość pomiędzy ekranem a projektorem? Chodzi o to, że nie znam jeszcze na 100% tej odległości może ona wahać się o kilka - kilkanaście centymetrów.
Nie chciałbym popełnić babola i kupić ekranu, na którym nie mieściłby się obraz lub miałbym białe plamy wokół obrazu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Ja zamówiłem Taga Harmony AMETYST AT10 170x95 16:9 Matt Grey.
Jutro powinienem go mieć. Pokój mam pomalowany w jasne kolory, meble ciemne, odległość projekcyjna 2,9 m, oglądał będę z nieco mniejszej odległości (2,7 m). Wielkość obrazu taka na jaką pozwala ekran. O ew. wrażeniach mogę napisać dopiero po niedzieli w ok. środy, czwartku.
Pytanko, nie masz jeszcze projektora ?
Jeśli nie to najpierw kup projektor i dokładnie wszystko zmierz i dopiero kup ekran.
Ja tak zrobiłem. Wyniki z kalkulatorów były prawie dokładne.
 
Ostatnia edycja:

donek

New member
No nie mam jeszcze projektora. Może faktycznie masz rację i tak zrobię. Co do moich kolorów to ściany mam pomalowane na ciemny błękit a sufit (cały) na ciemno niebieski (nie pytajcie dlaczego), meble też ciemne. Tak więc w pokoju nic nie powinno mi nic odbijać.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Ekran już wisi (ręce mnie bolą :) ).Na gorąco nieco wrażeń. Wczoraj nocą oglądałem ok. 1 h. z BR:eek:czywiście fragmenty Avatara, BBC Planeta Ziemia, koncert Within Temptation, z DVD koncert Rammsteina. Najpierw minusy ekranu: nie da się opuścić go na dowolną wysokość (mechanizm blokujący wymaga cofnięcia o ok. 10-15 cm), Powierzchnia jest nieznacznie pofalowana.
Liczyłem się z tym. Wiedziałem, że ekrany sufitowe bez napinaczy mogą tak się zachowywać. Na jakość obrazu praktycznie to nie wpływa.
Teraz obraz. Mogę porównywać do projekcji z jakiegoś projektora biznesowego na białej ścianie i z mojego LCD 42" fullHD.
Oglądałem w pokoju z zapaloną z boku z tyłu małą lampką nocną.
Na ekranie białe jest białe a czarne czarne (chociaż wiem, że to złudzenie :) ). Bardzo dobrej jakości obraz. Jestem zadowolony, a żona (wcześniej sceptyk) wręcz zachwycona. Widać sporą różnicę w jakości (szczegóły) między DVD a BR, ale to normalne i nie przeszkadza.
Ogólnie ... jestem zadowolony.
 

okosoko

New member
Witam.
Ekran już wisi (ręce mnie bolą :) ).Na gorąco nieco wrażeń. Wczoraj nocą oglądałem ok. 1 h. z BR:eek:czywiście fragmenty Avatara, BBC Planeta Ziemia, koncert Within Temptation, z DVD koncert Rammsteina. Najpierw minusy ekranu: nie da się opuścić go na dowolną wysokość (mechanizm blokujący wymaga cofnięcia o ok. 10-15 cm), Powierzchnia jest nieznacznie pofalowana.
Liczyłem się z tym. Wiedziałem, że ekrany sufitowe bez napinaczy mogą tak się zachowywać. Na jakość obrazu praktycznie to nie wpływa.
Teraz obraz. Mogę porównywać do projekcji z jakiegoś projektora biznesowego na białej ścianie i z mojego LCD 42" fullHD.
Oglądałem w pokoju z zapaloną z boku z tyłu małą lampką nocną.
Na ekranie białe jest białe a czarne czarne (chociaż wiem, że to złudzenie :) ). Bardzo dobrej jakości obraz. Jestem zadowolony, a żona (wcześniej sceptyk) wręcz zachwycona. Widać sporą różnicę w jakości (szczegóły) między DVD a BR, ale to normalne i nie przeszkadza.
Ogólnie ... jestem zadowolony.
Świetnie , wielkie dzięki za opinię.
Też zastanawiam się nad kupnem tego projektora (ew.Acer 5360) i coraz bardziej upewniam się w tym ,że jak na 1-wszy sprzęt jak najbardziej się nadaje benek lub acer 720p.
Czy można prosić o jakieś fotki z projekcji ?
Pozdrawiam.
 

maracz

New member
Gatar->Swego czasu miałem ręcznie rozwijany ekran Taga Harmony Amber, i mam bardzo złe doświadczenia z tym ekranem, mianowicie chodzi mi o to że:

-mechanizm zwijający był bardzo nieprecyzyjny, często się zacinał, aż któregoś dnia całkowicie przestał działać.
-smród okrutny było z niego czuć i to dosyć długo.
-powierzchnia ekranu była od początku pofalowana i na początku wcale mi to nie przeszkadzało, ale po czasie zaczęło i to bardzo.
-i to co może i najgorsze ekran przepuszcza światło, to znaczy że wszystkie jaśniejsze miejsca w wyświetlanym obrazie są widoczne z drugiej strony ekranu.
Ty jednak posiadasz nieco inny ekran tej firmy, więc może wyżej wymienione mankamenty Ciebie nie będą dotyczyć?Oby!
 

gatar

Active member
Bez reklam
a jaki to projektor ze porownujesz z LCD?
Witam.
No Benq W600. Może nieco niefortunnie to "zabrzmiało", ale mogę porównać obraz np. z plazmy z LCD i z projektora. Oczywiście ten z projektora jest dużo wiekszy ... z LCD mniejszy, ale bardzo/bardziej szczegłówy.
Takie tam odczucia bardzo subiektywne.
 

donek

New member
Widzę, że ciężko uzyskać jakąkolwiek większą pomoc w tym dziale. Szkoda.
Może rozrusza ten post mój następny typ do zakupu tj.

Sklep Internetowy :: ITBS

Tutaj w standardzie montowany jest border i dodawane sterowanie radiowe.

@Gatar możesz powiedzieć jakim kablem HDMI podłączyłeś projektor? Jaka marka i długość i czy oglądałeś piłkę za pomocą tego projektora? Jak wrażenia?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Donek --> nie pasjonuję się piłka nożną, nie wiem. Jeśli chodzi o kabel hdmi to miałem ochotę kupić coś za 200-300 zł, ale pomyślałem, niech stracę (ewentualnie) i kupiłem 7m kabel Voice Krafta za ... 30 zł i .... działa.
 

donek

New member
No i po temacie. Kupiłem Benq W600 i do tego ekran Avtek Cinema Electric za 1200 Pln razem z przesyłką. Wczoraj wieszałem ten ekran, więc zdążyłem obejrzeć tylko drugą połowę Francja - Urugwaj. Wrażenia fajne, tylko wydaje mi się, że muszę jeszcze skalibrować projektor i pomyśleć nad ukryciem przewodu od ekranu (bo jeszcze nie wiem jak to rozwiązać).
 

maciuf_2004

New member
I jak wrażenia po miesiącu? I wciąż nikt nie odpowiedział - jaki ekran do w600? Czy rzeczywiście powinno to być Matt Grey? Jestem w podobnej sytuacji jak autor postu, będę wyświetlał obraz w pokoju o podobnych parametrach, z tym, że na pewno nie wyłożę na ekran 1200zł, myślę, że 600zł to max.
 

billikostnic

New member
Witam,
Ja kupiłem ekran Taga Harmony Amber (za 550zł.) i jestem z niego zadowolony. Na początku bardzo śmierdział ale parę razy go rozwinąłem i przestało. Mechanizm zwijania mógłby być lepszy ale po pewnym czasie dochodzi się do wprawy. Ekran czasem jest delikatnie pofalowany, ale przy oglądaniu filmów (z BenQ w600) w ogóle to nie przeszkadza. Jak za takie pieniądze to bym polecał.
 

maracz

New member
Z czasem pofalowanie się powiększy i zacznie Ci przeszkadzać, no i sprawdź czy wyświetlany obraz przebija na drugą stronę ekranu.
 

dusi

New member
Z czasem pofalowanie się powiększy i zacznie Ci przeszkadzać, no i sprawdź czy wyświetlany obraz przebija na drugą stronę ekranu.


ja mam taga harmony amber od pótorej roku. podstawa to 246 cm (mniej więcej). Ekran od początku trochę falował i nic do dzisiaj sie nie powiększyło. Niby czemu w ogóle miałoby?????? Nic nie przebija na druga stronę. Ekran jest sopoko jak za te pieniądze.
 

maracz

New member
No to dziwne, bo ja też mam ten ekran i uważam że jest do dupy, nie dość że pofalowany to jeszcze przepuszcza światło, nikomu go nie polecam, nawet za te pieniądze, no.. chyba że ktoś ma małe wymagania, to wtedy inna sprawa.
 

dusi

New member
No to dziwne, bo ja też mam ten ekran i uważam że jest do dupy, nie dość że pofalowany to jeszcze przepuszcza światło, nikomu go nie polecam, nawet za te pieniądze, no.. chyba że ktoś ma małe wymagania, to wtedy inna sprawa.

więc jeszcze raz. w warunkach kinowych (zaciemienie etc.) podczas seansu, zaglądając za ekran i patrząc na jego czarną powierzchnię nigdy nie zauważyłem żeby przenikało światło. Druga sprawa to falowanie. owszem jest, ale nie pogłębiło się w ogóle w ciągu 1,5 roku.

A zatem może w twoim przypadku ekran przepuszcza światło i faluje coraz mocniej z biegiem czasu. W moim przypadku tak nie jest i tyle. Może trzeba było reklamować. Ja osobiście tez nie polecam odkąd zobaczyłem adeo w akcji. Wydałem na ten ekran jakieś 650 zł, a jest spory, może zachwycony już nie jestem, ale zadowolnony owszem i nie ma to nic wspólnego z małymi wymaganiami. ekran jest na miare sprzetu który posiadam. nie kupiłbym tego mając np. epsona tw 5500 albo jvc, To oczywista oczywstość. nie wiem może ty kupiłbyś ekran ramowy za dwa patole mając jakies proj hd ready z 2007 r. ale ja do takich nie należe.:hihi: Jak bym miał kase to bym może na tym forum zaprezentował moje wideofilskie wygurowane wymagania.....:razz:
 

dusi

New member
No to dziwne, bo ja też mam ten ekran i uważam że jest do dupy, nie dość że pofalowany to jeszcze przepuszcza światło, nikomu go nie polecam, nawet za te pieniądze, no.. chyba że ktoś ma małe wymagania, to wtedy inna sprawa.


może zaproponujesz ekran to w600:?:.
 

Beno_B

New member
No i po temacie. Kupiłem Benq W600 i do tego ekran Avtek Cinema Electric za 1200 Pln razem z przesyłką. Wczoraj wieszałem ten ekran, więc zdążyłem obejrzeć tylko drugą połowę Francja - Urugwaj. Wrażenia fajne, tylko wydaje mi się, że muszę jeszcze skalibrować projektor i pomyśleć nad ukryciem przewodu od ekranu (bo jeszcze nie wiem jak to rozwiązać).
Witaj, jestem na etapie zakupu tego właśnie ekranu. Jak po dotychczasowej eksploatacji mógłbyś go ocenić? Jakieś problemy z montażem? Jak pracuje automatyka, czy stwierdziłeś jakieś pofalowanie, jakość z BRD, zdjęć i gier z kompa? Ma 65 cm top i można go dowolnie wysunąć? Jaki ma gain 0,8 czy 1? Bo w necie różnie piszą. Zastanawiałem się też nad AVtekiem z napinaczami ale w jednej firmie powiedzieli mi, że w porównywalnej kategorii cenowej, jest on słabszy jakościowo niż jego odpowiednik bez napinaczy, czyli ten, który nabyłeś. A jak Ty go oceniasz?
Pozdrawiam
Beno_B
 
Do góry