Jaki dobry telewizor 75-77 cali?

kopi

New member
Zastanawiam się nad zmianą plazmy Panasonic 65 cali model ST (ostatni wypust) na jakiś większy ekran i rozważam trzy modele:1) Samsung 75 Q9FN (2018), 2) LG Oled 77 C8 lub Sony 75 ZD9.


Zależy mi przede wszystkim na bardzo dobrej jakości obrazu, jak i na stosunku ceny do jakości. Dźwięk pójdzie przez wzmacniacz, więc jest to sprawa drugorzędna. Telewizję ogladam 80% wieczorem - głównie filmy, przyrodę (cyfra+, Netflix), natomiast dzieci codziennie oglądają przez 1 godzinę serial na jednym z kanałów TV - z jaskrawym, czerwonym logo w rogu ekranu.


Jaki TV wybrać?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Trochę kłócących się ze sobą warunków. Gdyby nie dzieci oglądające bajki, zdecydowanie OLED, chociaż to tylko godzina na jednym ekranie z jaskrawym logo.

Dla spokoju, wziąłbym Sony ZD9, o ile są jeszcze dostępne. O Samsungu krążą różne opinie - skrajnie chwalące, ale tez niestety bardzo niepochlebne w kwestii dzialania lokalnego wygaszania podświetlenia.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Oczywiście, tylko te 30 tysięcy zł za niego wciąż boli...
Boli i to bardzo. Biorąc pod uwagę fakt, że taki TV tanieje w oczach. Duże TV stają się coraz popularniejsze. Sam czaję się na 82", ale w innej lidze cenowej. Przynajmniej nie będzie aż tak taniał, do tego 5 lat gwarancji producenta. Przyda się przy sprzedaży jak będę wymieniał na 90" ;D
 

WuMike

New member
Bez reklam
75QF9 jest aktualnie moim faworytem, bo kosztuje rozsądne 19 tysięcy zł, tylko wciąż czekam na testy po aktualizacji FW do najnowszej rewizji i stwierdzenia, czy Samsung poprawił na tyle system lokalnego wygaszania matrycy, ze wreszcie nie gubi połowy detali w ciemnych scenach, a same zmiany jasności podświetlenie są wreszcie szybkie.

Ps. Właśnie wyszła nowa wersja FW 1153.3. Ciekawy jestem opinii?!
 

hubio

New member
Ja bym poczekał na te 8k QLED od Samsunga. Sam mam obecnie 75'' SAMSUNG UE75MU8002 i widać, że bez kropki kwantowej, ale to jakieś 5% gorzej w jakości. Kupiłem go za 10tyś w promocji i za tą kasę jest ok. A w przyszłości chcę QLEDa 8K kupić.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja bym czekał na 16k ;) Powiedz mi co Ci da 8k jak nawet różnicy nie zauważysz między 4k? Pomijam już fakt braku materiałów 8k i to, że prawdziwą robotę UHD nie robi sama rozdzielczość.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jasne, ale moje drugie pytanie dotyczyło systemu wygaszania Q9FN, a konkretnie czy najnowszy firmware poprawił wczesniejsze mankamenty.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Widzę, że chyba nie ma za wielu użytkowników tego modelu na forum. Szkoda, że pytania o fundamentalne podstawy jakości obrazu, jak system podświetlenia matrycy pozostają nadal nieopisane w tym konkretnym przypadku. Szkoda też, ze Kiki nie może tego potwierdzić. Pozostaje jedynie zabranie pudła do domu, wgranie najnowszego softu i sprawdzenie organoleptycznie, a potem uśmiechnięta “micha”, albo zwrot do sklepu.
 
Do góry