Jaki BR do muzyki

Whiplash

New member
Bez reklam
Pioneer w ogole ma dziwna polityke. Taka 160tka jest najtansza a ma wyjscie RCA wiec do stereo od biedy bedzie sie nadawac. Model wyzej czyli 450 juz takiego wyjscia nie ma, wiec typowy transport, placimy wiecej za mniej.

Poprosilem kolege Kapusta aby sprawdzil dla mnie brzmienie analogowe Pioneer BDP 150 i CD Denona DCD510 a wiec najtanszy model za mniej niz 1000zl na amplitunerze. O to co powiedzial :

"Porównałem oba urządzenia przy podłączeniu analogowym.Mogę powiedzieć ze różnica w brzmieniu jest i to wcale nie trzeba się wsłuchiwać aby wychwycić różnice.Odtwarzacz Cd gra zdecydowanie lepiej niż bd,odtwarzacz gra zdecydowanie ostrzej(tak jakby mocniejszy i soczystszy był dźwięk) i bardzo ładnie basem.Natomiast bd gra bardzo spokojnie delikatnie uwydatnione ma wysokie tony natomiast niskie są bardzo płaskie,,nie są takie jak na odtwarzaczu cd.Po prostu czuć ze kolumny graja na cd zdecydowanie lepiej bardziej soczyście.
Sprawdziłem oba urządzenia na tym samym przewodzie i podłaczałem je w wejście Cd w ampli."

Takze Irek dziwie Ci sie ze dla Ciebie BD i CD graja prawie tak samo i to w dodatku na wzmacniaczu stereo gdzie ta roznica jest jeszcze wieksza.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Porównywanie blu-ray za 500zł z odtwarzaczem cd za 1000zł(oczywiście chodzi o stereo) to tak jakby porównywać w stereo, amplituner za 1500zł z wzmacniaczem za 3000zł, albo porównywać tv 32cale z tv 80cali ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe no dlatego tez sie bardzo zdziwilem kiedy kolega Irek powiedzial ze na wzmaku stereo BD za 600zl gra tak jak CD. Takze albo CD wybitnie kiepski, albo wzmacniacz slabo gra albo Irek ma kiepski sluch, z calym szacunkiem mysle ze sie nie obrazisz ;)
 

SDman

Banned
Tym zainteresowanym Blu-Ray jako odtwarzacz audio polecę dobry DAC i dopiero z niego rca analog audio ,
chwilowo nie mam takiego ale planuję zakup i wtedy przetestuję BDP-160 i PD-50 bo taki model ma brat

Witam,
tutaj chciałeś napisać, ze przetestujesz DAC`a bo Pionek 160 nic, a nic do dźwięku
wnieść nie może i tak powinno być.
:smile:

Pozdr.
 

Rafal7

Banned
Panowie jedna ważna rzecz Bd jest do filmów a Cd do muzyki.
Bd są napakowane różnorodnością odtwarzania przeróżnych formatów "Bo tak musi być" Producenci muszą tak robić bo na pewno tylu egzemplarzy by nie sprzedali,np ktoś z nas kupuje bd bo odtwarza flac czy sacd,potencjalny użytkownik który szuka właśnie sprzętu który czyta owe formaty jest zainteresowany ów odtwarzaczem bd i nie szuka samego cd bo po co jak może mieć bd który nie czyta jedynie plików video a przy okazji czyta pliki fal i sacd.


Wracając do tego czy warto kupić cd do amplitunera,jasne ze warto urządzenie rożnych firm maja inne podzespoły,każda firma ma swój gust co do brzmienia.Odtwarzacze bd maja nam podać obraz do tv i na tym producenci się skupiają,wychodzą z założenia ze audio i tak odtwarzamy na amplitunerach podając do nich sygnał cyfrowy i raczej z takiego założenia wychodzą. Kto chce słuchać na bd to niech słucha na bd.
Oczywiście im lepszej klasy sprzęt tym dac i tory audio są lepszej jakości.
 

Rafal7

Banned
Na pewno sobie nie pogorszysz.Każdy z nas ma inny gust i ucho,każdy z nas ma inna wizje i tok myślenia co z czym połączyć aby było lepiej,każdy z nas ma swoje teorie których się trzyma i przy których się upiera. :)
 
I

irek6311

Guest
Dla mnie jakość muzyki z BDP-160 jest zadowalająca ale 50lat na karku to słuch przytępiony ,
nie mam super sprzętu hi-fi by rozbić na drobne BDP-160 vs PD-30 ,
te odtwarzacze zresztą to budżetowe komponenty i tak je postrzegając grają przyzwoicie ,
szczerze pisząc to skąpię na sprzęt stereo bo mógłbym nieć dużo lepszy ale czy zadowolenie ze słuchania było by te razy lepsze .
 

Rafal7

Banned
Dla mnie jakość muzyki z BDP-160 jest zadowalająca ale 50lat na karku to słuch przytępiony ,
nie mam super sprzętu hi-fi by rozbić na drobne BDP-160 vs PD-30 ,
te odtwarzacze zresztą to budżetowe komponenty i tak je postrzegając grają przyzwoicie ,
szczerze pisząc to skąpię na sprzęt stereo bo mógłbym nieć dużo lepszy ale czy zadowolenie ze słuchania było by te razy lepsze .

Ważne że Tobie odpowiada,przecież nie będziesz teraz wymieniał polowy sprzętu po to aby ktoś stwierdził że teraz dobrze to gra.:wink:
 
I

irek6311

Guest
U mnie po latach z Alus 110 i wieży Diory z szufladowym magnetofonem to duży progres ,
z tamtych lat pozostał Philips DCC 730 i 100 kaset cyfrowych < do dziś to gra (nawet nie pamiętam kiedy to kupiłem) ,
wb2f.jpg

stary BDP-140 służy jako żródło bo znalazłem 10 czystych kaset do DCC i ponagrywam trochę ,
teraz wygodny jestem i po sieci w domku puszcza filmy + muza ,
Laptop czy PC wykorzystuję na max w sferze audio/video bo lubię udogodnienia techniczne .
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Czyta flac i tu nawet pisze BDP-160-K Odtwarzacz Blu-ray z funkcjami sieciowymi, Youtube i wsparciem dla smartfonów oraz SACD (czarny) - Pioneer Odtwarzacze płyt Blu-ray, DVD ,
tu też info Odtwarzacz Blu-ray Pioneer BDP-160 - Newsy sprztowe
zresztą BDP-150 z HDD czytał flac a BDP-160 czyta i poprzez DLNA :roll:
ma bardzo dobry procesor audio taki jak w PD30 więc i po RCA (analog) jakość dżwięku bardzo dobra ,
dżwięk z płyt SACD /CD /flac na analogowym złączu też jest ale trzeba w menu ustawić ,
ja po HDMI słucham bo mniej przełączania na amplitunerze i na TV podgląd jest ,
moim zdaniem konkurencja daleko w tyle vs ten blu-ray i to zastanawia że najtańszy model ma tyle ciekawych opcji .

Stronki, które podajesz są chyba wszystkim dobrze znane.
Piszą tam różnie, nie zawsze zgodnie z prawdą, a czasem coś politycznie pominą milczeniem.

(Przy okazji; na jednej z tych stronek wspominają coś o formacie flac2.
Nigdy o czymś takim nie słyszałem, choć zbieram pliki flac od lat.
Może ktoś słyszał?)

Ale, zasadnicze pytanie: Czy odsłuchiwałeś sam pliki flac przez sieć wi-fi na swoim Pionku 160, tak jak o tym piszesz powyżej?

Czy tylko wyczytałeś na w/w stronkach, że ma wi-fi i czyta pliki flac i skompilowałeś sobie, że czyta pliki flac po sieci wi-fi.
Tymczasem koledzy na forum ( jak i innych podobnych forach) twierdzą, że próbowali, i plików flac przez sieć wi-fi nie czyta.

Zastanów się nad odpowiedzią, albo - jeśli jeszcze nie próbowałeś tego połączania - to sprawdź
to sam w praktyce.

Pojechałeś trochę po bandzie z oceną jakości dźwięku na wyjściu analogowym Pionka, tymczasem okazało się, że oceniałeś brzmienia amplitunera i jego DAC'a.

Może więc teraz zastanów się i sprawdź dokładnie, bo można odnieść wrażenie słuchając twoich wypowiedzi, że masz jakąś specjalną wersję Pionka 160.
 
I

irek6311

Guest
Wkleiłem do Media Player tylko filmy bo na laptopie je przerabiam na mkv ,
teraz sprawdzałem < flac nie odczytuje poprzez DLNA + Media Player ,
sprzedawca gwarantował że czyta flac vs sieć ale chyba pomylił modele ,
z HDD czyta flac bez problemu i tak tego słucham bo 1T dysk napakowany muzyką i filmami ,
flac2 to chyba z przenośnego sprzętu albo dokleiła im się 2 ,
z hdd wszystkie flac czyta nawet te wysokiej jakości 24 bit/192 kHz bo takie też mam .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hmm to wkoncu porownywales BDP 160 z CD pionka na wzmacniaczu przy polaczeniu analogowym czy na amplitunerze po HDMI bo juz sie zgubilem? Jesli po HDMI to sluchales brzmienia amplitunera a nie BD i w takim polaczeniu kazdy BD gra tak samo czy to za 300zl czy za 3000 ;)
 
I

irek6311

Guest
Oba były podpięte do wzmacniacza stereo Pioneer A-50 + Dali Ikon 6 mk II ,
budżetowy wzmacniacz + takie też kolumny < nie dla audiofila ,
okazyjnie za 7k zł to kupiłem tak na marginesie bo więcej bym nie dał ,
na koniec jeszcze dopiszę że amplitunery KD w większości mają gorszy tor audio po rca (analog) niż po HDMI ,
dlaczego > dlatego że produkt ukierunkowany na KD a nie stereo i na max uproszczony jest tor analogowy ,
przepłacanie za amplitunery te z nawyższej półki uważam za bezsens bo w stereo nigdy nie zagrają tak jak tańszy o 50% wzmacniacz stereo ,
ja temat uważam za wyczerpany i odpuszczam dalszą dyskusję .
 
Ostatnia edycja:
Do góry