Jaki "bezpieczny" OLED 65"

promil_one

New member
Według mnie najbardziej zabójcze dla oleda są kanały informacyjne gdzie praktycznie ciągle wyświetlany jest pasek informacyjny. Mi właśnie taki z TVN24 wypalił się ostro. Przy czym przez pierwsze 2 lata mimo, że też oglądaliśmy ten kanał jakoś matryca żyła. Z giercowania na xbox'ie nic nie pozostało na matrycy.
Czerń w oledzie jest nie do przecenienia!! Jest obłędnie rewelacyjna. I nie chodzi tu o kilka ciemnych scen gdzieniegdzie w filmach. Ta czerń przeplata się wszędzie.
 

promil_one

New member
Według mnie najbardziej zabójcze dla oleda są kanały informacyjne gdzie praktycznie ciągle wyświetlany jest pasek informacyjny. Mi właśnie taki z TVN24 wypalił się ostro.

Czy to nie jest czasami "kara" za oglądanie właśnie tego kanału. Ja oglądam inny kanał informacyjny i nic się nie wypaliło. http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif

No też tak pomyślałem - ojciec "derektor" apelował tam na górze by mnie pokarało...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe Oledy mają 7 zabezpieczeń.
Jak zastosujesz własne przeformatowywanie - to uchronisz się przed powidokami.
Jakość za to bezkompromisowa.
 

trops55

Member
No też tak pomyślałem - ojciec "derektor" apelował tam na górze by mnie pokarało...
...........................................................................................................................................

Czyli jest ci znany powód wypalenia. To w czym problem. Zmień kanał informacyjny na inny i problem z głowy. W tedy możesz cieszyć się oledem, a tak sam prosiłeś się o wypalenie.
 

Undziak

Member
No i CX stoi w domu. Chciałem wysyłkowo ale do lutego mam tyle roboty, że nikt by mi TV nie dostarczył wieczorem kiedy wracam do domu. Musiałem kupić w sklepie stacjonarnym. Mam od godziny i bawię się ustawieniami. Przesiadka z 50" na 65" robi swoje, kolory wstępnie dostosowałem i jest fajnie, ale.... mimo zabawy z de-judder i de-blur mam zastrzeżenia do "klatkowania". Na dynamicznych scenach obraz nie nadąża. Jeszcze się pobawię.
Jakość 4k z Netflixa robi wrażenie, Blue Ray też fajny (ale niekoniecznie lepszy niż plazma), TV w HD powiedzmy 5% gorzej jak plazma, TV SD 30% gorzej jak plazma. Domyślam się, że przy większej przekątnej widać więcej "błędów obrazu i jego niższej jakości". Przy dobrym źródle jest rewelcja. także musze wymienić Blue raz na model 4K.
Zobaczymy co czas przyniesie.
Dziękuję za dotychczasowe sugestie i opinie. Czas na zabawę:)
 

Undziak

Member
Na jaki Blue-Ray 4k warto zwrócić uwagę? Wstępnie myślę o Panasonic DP-UB824 lub Sony UBP-X800M2. Będę odtwarzał tylko filmy. Sporadycznie zdarza się jakiś film na dysku ale właśnie sprawdziłem i TV też odtwarza.
 

promil_one

New member
...........................................................................................................................................

Czyli jest ci znany powód wypalenia. To w czym problem. Zmień kanał informacyjny na inny i problem z głowy. W tedy możesz cieszyć się oledem, a tak sam prosiłeś się o wypalenie.

Niestety od TV reżimowej można "pęc", polsat jaki jest taki jest. Poza tym to TV rodzinny więc mam mały wpływ na to co będzie wyświetlany kiedy mnie nie ma. Różne opcje się zdarzają. Żona ogląda to co chce - no żenua powiedzieć jej w 2020 roku że ma nie oglądać jakiegoś kanału bo mamy taki drogi świetny telewizor. Czasami gdzieś wyjeżdżamy i też zdarza że ktoś u nas zamieszka, zaopiekuje się zwierzakami. Mam zrobić instrukcje używania TV i lub listę dozwolonych kanałów??? Taaa... jużto widzę.

Natomiast co by nie było OLED korci mnie najbardziej i nie skreślam finalnie tej technologii - mam tylko nadzieję, że dotrze ona do takiego poziomu, że naprawdę wyświetlanie statycznego obrazu przez miesiąc mu nie zaszkodzi. Dlatego też bardzo chętnie zapoznam się z wszelkimi nowościami jakie oferuje obecna generacja w dziedzinie ochrony. 7 zabezpieczeń? - KIKI masz gdzieś pod ręką jakiś konkretny artykuł na ten temat? Jakiś opis tych zabezpieczeń - co robić i jak działają? W B8 niby było jakieś przesuwanie pikseli i odświeżanie pikseli, które aplikowałem nie raz ale to nie uchroniło przed katastrofą.
 

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej

W zasadzie jestem przed tym samym dylematem kupna OLEDa.
Właściwie miałem już w koszyku Philipsa 805/855, ale finalnie się rozmyśliłem...
Aktualnie posiadam 50" Sony KLD50W829, czyli świetny model z dobrą 100/120Hz matrycą FullHD z 2014... Czyli trochę już ma.
Dalej uważam że ma świetny obraz, ale widziałem ostatnio urywek jakiegoś serialu z Netflixa na OLED i różnica w jakości obrazu jest już znaczna.
Chciałem przeskoczyć generację i zamiast jakiegoś LEDa 4K od razu kupić OLEDa. Dodatkowo podoba mi się system ambilight i chciałem go rozbudować o dodatkowo o system podświetlania Philips hue.
Dlatego już rok temu zwróciłem uwagę na model 804/854 a tym roku 805/855.
Jeżeli chodzi o kontent jaki oglądam to.
0 TV, to znaczy nie mam kablówki, satelitarnej TV, nie ogłądam też naziemnej ( jakieś wiadomości raz na tydzień średnio jak zdążę ). Co jakiś czas jakiś sport ( olimpiada czy mistrzostwa świata ) i tyle.
Głównie na TV puszczany jest Netflix, Amazon i HBO GO w tej mniej więcej kolejności i jest podłączony komputer ... Nie ukrywam że TV słuzy jako monitor, nie do pracy bna codzień, ale do uruchomienia jakieś Gry, przeglądania stron, i YT. Z reguły TV całościowo jest używany max 5-6h dziennie ( od 20 do 24/1 w nocy ). W weekend rzadko używany w ogóle ( często nas nie ma ). Czasami jest tak że oglądamy wieczorem wyłącznie coś z platform stremingowych, ale czasami bywa tak że przez kilka godzin komp jest użytkowany do przeglądania stron itp podobnych statycznych rzeczy.
Pytanie w ogóle czy OLED jest dla mnie ? Czy takie użytkowanie nie spowoduję szybkiej degradacji matrycy ? Nie chciałbym jakoś się ograniczać w użytkowaniu.
Patrzyłem nawet dziś na serie Philipsa zwykła LED, ale modele 58PUS8535/12 i z tej serii mają matryce 60Hz, więc średnio mnie interesuję przesiadka z matrycy 100 Hz.
Chciałbym użytkować ten model co najmniej 5 lat ( aktualnie ponad 7 mam tego Soniacza i absolutnie brak jakichkolwiek problemów ). Pytanie czy OLED wytrzyma przy takim użytkowaniu te kilka lat, bo inwestycja jest nie mała ?
 
Do góry