Jaki "bezpieczny" OLED 65"

Rybus85

New member
Najgorszy dla oleda jest statyczny obraz. Czyli cały info*************** z paskami na ekranie wypali każdy OLED. Ja jak mam juz oglądać takie programy przestawiam ustawienia ekranu ucinając obraz na dole. Pasków ni ma :p
W sumie ustawiając i używając tv cały czas na oświetlenie OLED na 100 i jasność też bardzo wysoko,też skrócimy jego żywotność.
Nie wyłączamy tv z prądu. Tv przeprowadza co 4h małą kompensacje.
Ogólnie najbardziej szkodzi stale wyświetlany statyczny obraz. O tego trzeba się trzymać :)
 

Blendor

New member
Ze jak ??? Tv ma byc caly czas na standby??? Chyba ich pogielo tych inzynierkow takim sposobem to ten tv dlugo nie wytrzyma na standby sporo rzeczy jest nonstop zasilane kondy w dupe dostaja i cala reszta podobnie jak na wlaczonym tv , tv po obejrzeniu ma byc listwa na off i niech spieprzają
 

Rybus85

New member
Ze jak ??? Tv ma byc caly czas na standby??? Chyba ich pogielo tych inzynierkow takim sposobem to ten tv dlugo nie wytrzyma na standby sporo rzeczy jest nonstop zasilane kondy w dupe dostaja i cala reszta podobnie jak na wlaczonym tv , tv po obejrzeniu ma byc listwa na off i niech spieprzają

A co w tym takiego dziwnego? U mnie nigdy żaden tv nie był wyłączany z listwy. Lodówkę też wyłączasz? No przecież nie używasz cały czas ^^
 

SDman

Banned
Ze jak ??? Tv ma byc caly czas na standby??? Chyba ich pogielo tych inzynierkow takim sposobem to ten tv dlugo nie wytrzyma na standby sporo rzeczy jest nonstop zasilane kondy w dupe dostaja i cala reszta podobnie jak na wlaczonym tv , tv po obejrzeniu ma byc listwa na off i niech spieprzają
Z tym się nie zgodzę, nic się sprzętom nie stanie na czekaniu, a nawet zaryzykuję, że wytrzymają dłużej.
Jedyny, wytłumaczalny i każdy powinien to wiedzieć jest efekt Ekologiczny. Jaką zostawimy planetę następnym pokoleniom?.
Mój przykład listwy do Wideo:
Przez Plazmę nie mogę jej wyłączać bo przy ponownym włączeniu Plazma się inicjuje i pobiera więcej niż przez całą noc bym zyskał dla naszej Planety - taki pat.
Znam też osoby (audiofile lampowcy), którzy swoich pieców nie wyłączają
wcale i to nawet w lato !:fool:
 

Undziak

Member
Panowie, a jak radzą sobie Wasze OLEDy z sygnałem HD z kablówki? Dziś w dużym sklepie zerkałem na sygnał z TV i było słabo. Zakładam, że w takim sklepie sieć jest mocno rozgałęziona dlatego jest słabo. U mnie na plazmie obraz rewelacja. Swoją drogą jak grzebałem i włączałem TV to od razu ktoś podbiegał i prosił abym za długo nie oglądał, bo TV powinien grać tylko na demo (z najlepszym obrazem).
 

SDman

Banned
O niskich modelach zapomnij LG B9, BX, wg. mnie najlepiej Sony A8, Philips 805,
LG CX, GX i oczywiście modele Panasonica.
 

Siuba

New member
Tylko Panas ma radiator

Każdy tegoroczny oled, bo wszystkie firmy wprowadziły lepsze algorytmy bezpieczeństwa. Philips chwali się najskuteczniejszym systemem, ale konkretne rozwiązanie ma tylko Panasonic hz2000, u którego zamontowano radiator chłodzący matrycę. Ale to cudo kosztuje ponad 10K.
 

Desverger

New member
Tak jak kolega Siuba wspomniał tylko Panasonic GZ/HZ ma radiator, który oprócz softwareowych systemów ochrony jest jak na razie jedynym sprzętowym rozwiązaniem. Ponadto seria GZ/HZ ma panel, który umożliwia wykrzesanie z niego większej wartości HDR (m.in właśnie dzięki temu chłodzeniu). Mam GZ2000 i super chodzi z dekoderem C+, bardzo dobrze skaluje. System może szału nie robi ale jest superszybki. Netflix, HBOGO, AmazonPrime elegancko chodzą. Gry na XBOX one X wyglądają bajecznie. Jak dla mnie najlepszy obraz jest z Apple TV (najmniejsza kompresja). Elegancki, aluminiowy i podświetlany pilot.Telewizor wart swej ceny. Jedyne co bym w nim zmienił to, żeby był jednolicie płaski jak seria GX albo WX od LG. Lubię jak TV jednolicie przylega do ściany. Reasumując, bierz OLEDA obojętnie jakiego bo to inna liga jest (no może Philipsa bym nie polecał bo Android ogólnie w Philipsach demonem prędkości nie jest plus mam jeszcze parę zastrzeżeń co do obrazu - można o tym poczytać) w stosunku do LCD. Dla mnie OLED jest jak Mac od Apple - "Once you go Mac, You'll never go back". Jak zobaczysz ten moment gdy OLED w całkiem ciemnym pokoju na chwilę wyświetli całkowicie czarną planszę i zatrybisz, że kompletnie nie widać gdzie jest TV - wtedy jest jeden z wielu "bananów na twarzy", który Cię czeka podczas obcowania z obrazem z OLEDA - zero cloudingu, zero szarzyzny ekranu. Kupuj i nie pękaj z wypaleniami.
 

Robik99

Member
Jak ktoś pisał obecny rok najgorszy czas na wybór nowego telewizora. Bo6 w przyszłym roku mają być nowe technogie, drukowane oled, mini LED, qd-oled, może i LG pokaże coś nowego?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Można oczywioście czekać na nowe technoliogie ale zanim wejdą i się sprawdzą miną 2-3 lata. Cena na początku tez nie będzie zbyt atrakcyjna.

Obecnie jeśli nie boisz się wypaleń to OLED będzie ok. Ja zdecydowalem się na SONY z serii XH9505 i uważam, że to w większosci przypadków idealna altermatywa. Zapewniam, że zagra lapiej niż stara plazma PANASONIC-a. W sieci są filmy porównujące obraz do referencyjnej plazmy PIONEER KURO i daje radę. Kontrast jest bardzo dobry.W modelech od 55 cali o kąty widzenia też nie musisz się martwić z uwagi na specjalną powłokę. . Ja mam wersję 49 cali i kąty są znośne jak na matryce VA. Myślałem, ze będzie gorzej.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widać różnicę , ale raz na korzyść Oleda , raz na LCD , zależy jaki obraz jest.
Za to różnica w cenie jest ogromna na niekorzyść oleda :)
 

promil_one

New member
No cóż widać różnicę głównie na korzyść OLEDA w czerni. Niestety w żaden sposób nikt nie zobaczy na ekranie monitora na nagraniu z telefonu jak naprawdę wygląda np. HDR który na LCD jest zdecydowanie lepszy. OLEDy są rewelacyjne ale niestety dbanie o nie przekracza zdrowy rozsądek. Mam oleda B9, po 28 miesiącach od zakupu nagle zaczęło gwałtownie przybywać wypaleń. Jakby matryca wytrzymała co miała wytrzymać i GAME OVER. Serwis LG uznał, że już po gwarancji i wyceniono naprawę łącznie na 5900 zł. Zdawało mi się, że dbam dobrze o tv. Moja plazma z 2008 roku (pioneer Kuro) gra do dziś u rodziców bez najmniejszego wypalenia czegokolwiek. U Kikiego w 2011 na "prezentacji w domu" kupiłem Sharpa 60" - do dziś gra super u znajomego (odstąpiłem mu jak kupowałem oleda w listopadzie 2017). No a oled - najpiękniejszy obraz to fakt, świetny system, ekstra do giercowania bo niski input lag) no ale coś za coś - dwa lata i wymiana :( Dlatego teraz myślę o przesiadce na LCD. Chciałem SONY XH9505 ale nie ma hdmi 2.1. Chyba trzeba poczekać na flagowca w 2021 chyba chronologicznie powinien to być XI9505?? No i chyba będzie miał hdmi 2.1. Marzy mi się OLED 77CX bo czytam, że to już lepsza ochrona niż w serii8 ale kupię chyba dopiero jak będzie gwarancja na 5lat z wpisem, że na każde wypalenie wymieniają matrycę na nową - bez dyskusji! Co by nie było jak na razie czuję się ostro nabity w butelkę, głównie z powodu całego bełkotu jaki był w 2017 roku jakie to oledy są cudowne i jak warto je kupić ( na utubie aż roi się od testów i dowodów, że się nie wypalają). Co do technologii oled - w szufladzie mam pierwszy stylowy Huawei watch - wypalony tak bardzo, że mało co innego widać na ekranie (ok był to pierwszy smartwatch, w którym wyświetlacz mógł świecić się cały czas i korzystałem z tego - tylko po co to umożliwiali skoro wiedzieli, że to zniszczy zegarek) . U znajomego w samsungu note9 wypaliła się na ekranie... UWAGA... klawiatura. Tak bo ponoć dużo i często pisał na czacie i smsy. Qrde widziałem na własne oczy!!! Impossible is nothing.
 

Undziak

Member
Sam już nie wiem. Zapewne obecne OLEDy są lepiej zabezpieczone. Ostatnio kolega mi powiedział: po co ci taka czarna czerń? W kinie nie ma takiej czerni! Może i racja ale lubię filmy z akcją w kosmosie i tam potrzebna taka czerń. Ale też jak inni koledzy tutaj pisali, to będzie zapewne kilka takich scen a w całej reszcie nie ma takiej potrzeby, żeby było smoliście.
Obecne LCD mają okrojoną ilośc stref w stosunku do modeli sprzed roku, dwóch. Sony XH9505 ma chyba tylko 48, Samsungi 128 (?). Modele 8K mają jeszcze więcej. Niektórzy narzekają na płynność ruchu itp. OI tak źle i tak niedobrze. Chyba, że pozostanę przy plazmie jeszcze rok, tylko czy coś będzie godne zakupu?
 
Do góry