Jaki aparat kupić ??

arosek22

New member
rafal11998n napisał:
Witam

Mam małe pytanko do KIKIEGO. Jaka jest u was cena Panasonica FZ18 i FZ8 bo te mi chodzą po głowie, chyba że znalazło by sie coś lepszego w tym przedziale cenowym.

Pozdro.

Z tego co mi wiadomo to Fz18 dopiero pojawia sie na rynku - pytanie czy warto tyle placic za hybryde (zoom jak lornetka co prawda :D)?
 

rafal11998

New member
arosek22 napisał:
Z tego co mi wiadomo to Fz18 dopiero pojawia sie na rynku - pytanie czy warto tyle placic za hybryde (zoom jak lornetka co prawda :D)?

Witam
Chciałem zapytac jak to jest z tą ceną za Fz18 "tyle" to znaczy ile jeśli można wiedziec? Swoją drogą to szkoda ze dopiero we wrześniu ma się pojawic.
Pozdro.
 

arosek22

New member
" DMC-FZ18 będzie dostępny na polskim rynku we wrześniu br. w kolorze srebrnym i czarnym, a sugerowana cena brutto wynosi 1999 zł."
zródło:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6137

Moim skromnym zdaniem aparacik jest fajny, ma kilka zman w stosunku do DMC-FZ8 (który osobiscie kupiłem) ale chyba szkoda by mi było dokładac 850 zeta za takie bajery - jezeli ktoś chce sie zajac fotografia na powaznie, to przy takich kosztach powinien juz rozwazac zakup Lustra ;)
 

rafal11998

New member
arosek22 napisał:
" DMC-FZ18 będzie dostępny na polskim rynku we wrześniu br. w kolorze srebrnym i czarnym, a sugerowana cena brutto wynosi 1999 zł."
zródło:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6137

Moim skromnym zdaniem aparacik jest fajny, ma kilka zman w stosunku do DMC-FZ8 (który osobiscie kupiłem) ale chyba szkoda by mi było dokładac 850 zeta za takie bajery - jezeli ktoś chce sie zajac fotografia na powaznie, to przy takich kosztach powinien juz rozwazac zakup Lustra ;)

Witam
Przyznaję że cena mnie trochę zaskoczyła, myslałem że bedzie choc trochę tańszy ale skoro tak to chyba zdecyduję sie na FZ8, proszę jeszcze o wrażenia jak się sprawuje ?
Pozdro.
 

arosek22

New member
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony, zoom w zupełno9ści wystarcza do podgladania sasiadów :D, szumy są przy wyższych iso (powyzej 200) ale mnie, poczatkujacemy amatorowi w niczym to nie przeszkadza, tym bardziej, ze zdjecia nocne robie ze statywu.
Przy duzym zumie obraz "chodzi na lewo i prawo wiec dobrze mieć jakies podparcie pod rekę.
Kolory sa naturalne, nie ma problemu z ostrzeniem (posiada funkcjie MF, co w niektórych przypadkach bardzo pomaga).
Jego zaleta jest na pewno dobra optyka oraz szybka reakcja "zdjęcie - kolejne zdjęcie " ;)
Akumulator wystarcza na 400 zdjec (warto jednak zakupić dodatkowy).
Podsumowujac powiem tak (na forach wszyscy polecaja w tym segmencie Fuji 6500f, pomimo braku stabilizacji ( za to kosztem lepszej matrycy i mniejszych szumów), natomist byłem w MM brałem do ręki Fuji, Sony, Nikony i Olimpusy i Panasonic najbardziej podpasował mi pod względem wykonania i ergonomii, nie wspominając o intuicyjnym menu, które pomimo braku jezyka polskiego (kupiłem aparat w pixmania.pl, wiec jest sprowadzany z zachodu) jest po prostu zajefajne i proste :)
Polecam goraco ten aparat ( w zestawie mas zładowarke + akumulator + tulejkę do mocowania np RAYNOXA + osłonę słoneczna)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Detal 1999zł, oznacze, że będzie do kupienia poniżej 1600 juz na początku :)
Aparat bedzie rozpoznawał twarze i sam sie do nich ostrzył, jak dla mnie niezły bajer.

W podobnych cenach warrt polecenia jest Nikon D40 z obiektywem 18-55, chodzi po ~2199, od nikona otrzymujemy jednak zwrot w postaci 340zł :)
 

dziubek123

New member
Myślę że FZ50 jest sporo lepszy od FZ18, tak naprawdę to ten mega zoom jest przeceniany, (zwykły marketing, pierw lecieli megapikselami teraz zakresem zoomu) podoba się na początku lecz potem jest używany sporadycznie (wiem bo mam FZ30 od roku), za FZ8 przemawia tak najbardziej szeroki kąt jest to ważne jak się robi zdjęcia w pomieszczeniach lub jak fotografuje się duże obiekty z małej odległości. Wszystko inne jest na korzyść FZ50 możliwość łatwości manualnej regulacji parametrów za pomocą pokręteł, zoomowanie pierścieniem na obiektywie powoduje że FZ18 nawet mu nie podskoczy. Co do szumów Panasoniców to rzeczywiści sa spore ale trzeba wtedy na manualnych ustawieniach zdjęcia robić w ciemnych otoczeniach i maksymalnie otworzyć przysłonę i czas 1/8-1/5s ze "sztywnej" ręki dzięki stabilizacji optycznej nie rozmazują się. Szumów nie widać jak sie wywołuje zdjęcia.
 

Kyniol_73

New member
Panasonic TZ3

Ja ze swojej strony polecam Panasonica TZ3 z "tylko" 10-krotnym zoomem. Mam go od miesiaca i jestem zadowolony. Z plusów w stosunku do tego FZ18 czy tez FZ8 moga byc mniejsze kieszonkowe gabaryty. Oczywiscie jest to półautomat ale można przy blizszym poznaniu tego aparatu wiele z nigo wyciagnąć. Polecam przeglądnąć te forum patrzac na tematy z TZ3 w nazwie (wiele przykładowych zdjec) http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1033&page=1
ewentualnie inne zdjecia tutaj http://www.flickr.com/photos/peppermonkey/532271036/
Mozna wybrac tylko okreslone galerie np dotyczace wyłacznie TZ3
 

Klono

New member
FZ8, FZ18 czy soniak H9?

Witam, od paru tygodni czytam rozne fora, testy, strony poswiecone aparatom i jak na razie stanalem na etapie wyboru miedzy trzema aparatami: Sony H9, Panasonic FZ8 i FZ18. Poradzcie który z nich wybrac? Nie jestem zadnym foto - profesjonalista, aparatu uzywam w pracy dokumentujac inwentaryzacje obiektow, i jak to bywa dla wlasnych potrzeb: zdjecia z wycieczek rowerowych i gorskich, dzieci, psa, imprez w domu. Dodam ze do tej pory uzywalem sluzbowego canona A85 ale brakowalo mi w nim zooma optycznego tak x8 albo x10 i czasami stabilizacji. canony S3is i S5is odrzucilem bo co druga osoba wyraza sie o nich krytycznie no i sa nieco drozsze od wymienionych (albo zblizone do ceny H9tki). Prosze poradzcie co wybrac bo powiem szczerze ze sam wyboru nie dokonam. Aha moj max. budzet to 1600zl za komplet z karta i futeralem, wolalbym zmiescic w budzecie jesio akumulator dodatkowy. Czekam na wasze propozycje....
Pozdrawiam
 

Klono

New member
Z Canona rozwazalem wersje "budzetowa" A720is w konfrontacji z sonyH3 albo A650is w konfrontacji z Panasoniciem TZ3. Jedyne co mnie odwiodlo od tych modeli, to to ze jakos dziwnie sie czuje z takimi malymi aparatami. Co do wiekszych canonow to jedyny ktory sie sprawdzil wsrod kolegow to S1is. Mialem przez pol roku w pracy sluzbowego s2is ale po drugiej naprawie oddali kase i zostala zuzyta na co innego. Co do zdjec i obslugi nie moge im nic zarzucic. Kiedys bardzo powaznie o nich myslalem i o olimpusie sp550uz. Niestety obecnie pozostal mi wybor wsrod firm o ktorych produktach w kwestii foto nie wiem nic.
 

Klono

New member
Rozwazalem ta opcje, kolega ma G5 przywieziony z Japonii z wakacji, i musze przyznac ze jedyne co mu brakuje to troszke zooma. A gdyby nie to to bralbym w ciemno serieG. Moim zdaniem najbardziej udana seria canonow i chyba nie tknieta jeszcze przez Canona cieciami oszczednosciowymi.
Bylem w mediamarkcie dzisiaj i jest tam FZ8 w dobrej cenie - 1150zeta. I cos czuje ze jak nie znajde szybko jakiejs dobrej alternatywy to sie na niego skusze.:) Bo jest w 20 ratach :). Przyznam ze ciezko jest obecnie wybrac jakis model aparatu, koledzy maja kupione juz od kilku lat i ciezko porownywac je z obecnie sprzedawanymi. A w sklepie nie bardzo daja cos poprobowac, i to tak. Dzieki za rade, obejrze jeszcze G9 na zywo moze mi przypasi.
 

Klono

New member
Widzialem FZ18, pobawilem sie nim chwile w Saturnie, ale jest sporo drozszy. Powiem ze przypadl mi do gustu. Nie znalazlem zadnych jego testow ani recenzji stad tez nie mam zdania. Gdyby byl tylko troche drozszy od FZ8, np o 150-200 zeta to jeszcze bym jakos na niego wydolil.

Bardzo fajnym gadzetem jest wykrywanie twarzy, ale ciezko mi bylo ocenic w saturnie efekt jego dzialania. Zrobilem dwie fotki i nawet byly nie zle, ale bez jakichkolwiek ekstrawagancji - nawet bez zadnego zooma, na tyle mi pozwolili.
Moze faktycznie warto poczekac na FZ18tke az choc troche potanieje...
 
Do góry