Jaki amplituner polecacie: kino domowe + stereo?

Kieziu

Banned
Witam,

Poszukuje amplitunera do stereo i też do kina domowego. W tej chwili rozkład jest następujący: 70% stereo audio i 30% kino domowe.

Amplituner ma współpracować z posiadanymi głośnikami:
- fronty Monitor Audio BX5
- surround JBL E30 - bedą wymienione na MA
- central JBL ES25 - prawodopodobnie stanie tutaj MA BX center
- sub JBL ES 150 P - ten też bedzie wymieniony

Głośnik chcę wymienić w ciągu 2-3 lat systematycznie, wiec amplituner powinien dobrze grać też posiadanymi obecnie.

Do tego będzie współpracował (wczoraj stałem się jego właścicielem w super promocji), z Blue-Ray ARCAM BDP 100.

Cena: 5-6 tys.

Co możecie polecić? Nie zależy mi na 3D (bo nigdy nie ogladałem), skalowanie do 4K - nie musi mieć (na razie telewizory z 4K to nie moja półka cenowa)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co powiesz na takie rozwiązanie. Nie za drogi amplituner z pre-out np. Yamaha 775, Denon X3000 i do tego wzmacniacz stereo? Będziesz miał dobrze wyposażony amplituner , który do filmów Ci wystarczy, a do stereo wzmacniacz:)

Aha teraz tak patrze, że Twój Pionek ma pre-out więc mógłbyś do niego podłączyć wzmacniacz. Chyba, że zależy Ci też na nowszym amplitunerze ze względu na hdmi, radio internetowe i inne bajery.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
AVR 400 z używki do pary z BDP Pioneer SC LX 7X lub 8X z nowych Marantz 7XXX

Łączenie niskiego modelu z PRE ze wzmacniaczem wcale nie jest takie fajne jak głosi opinia
Jestem właśnie po takich testach
 

werf

Active member
Bez reklam
Spinałem Denona 2310 do takiego akurat mam dostęp Podłączony HT bypass dźwięk słyszalnie przytłumiony (koc na kolumnach) Trochę lepiej jest przy podłączeniu Pre Input


Może gdzieś uda mi się zapożyczyć sprzęt innej marki testowo .Sam jestem ciekaw różnic między firmami,modelami

Paweł też może spróbuj coś u siebie innego podłączyć
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie połączenie SR5007+MH gra trochę lepiej niż sam SR5007. Łatwiej jest to wyłapać w stereo. W kinie domowym mam wrażenie, że jest trochę więcej kopa. Ale i tak w stereo lepiej gra mi sam wzmacniacz.
 

werf

Active member
Bez reklam
W moim przypadku amplituner gra zdecydowanie lepiej od duetu o którym wcześniej pisałem
Łączenie go z końcem mocy lub wzmacniaczem dodaje faktycznie poweru dynamiki nie ma mowy o żadnej degradacji dźwięku

A jeśli chcę posłuchać płytki CD to Oppo analogiem do wzmacniacza i tu jest kilka korzyści względem cyfrowego łączenia z AV+koniec mocy
 
Ostatnia edycja:

Kieziu

Banned
Ja również słucham muzyki po analogu. Dodatkowy wzmacniacz nie wchodzi w rachubę ze względu na brak miejsca. Jedynie co mogę zrobić, to sprzedaż mojego wysłużonego Pioneera VSX i kupić nowego z wyjściem HDMI (nie muszą być dwa, bo mam tylko jeden telewizor, bez projektora) i przynajmniej 4 wejścia..

Czy podane przez Was koledzy amplitunery będą dobrze współgrać z MA BX5? Proponowany Marantz to wiem że tak, bo robiłem odsłuch i fajnie brzmiało. Na moim Pionk'u też jest nienajgorzej.
A jak na modelach wyższych podanych przez Werf'a?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja również słucham muzyki po analogu. Dodatkowy wzmacniacz nie wchodzi w rachubę ze względu na brak miejsca. Jedynie co mogę zrobić, to sprzedaż mojego wysłużonego Pioneera VSX i kupić nowego z wyjściem HDMI (nie muszą być dwa, bo mam tylko jeden telewizor, bez projektora) i przynajmniej 4 wejścia..

Czy podane przez Was koledzy amplitunery będą dobrze współgrać z MA BX5? Proponowany Marantz to wiem że tak, bo robiłem odsłuch i fajnie brzmiało. Na moim Pionk'u też jest nienajgorzej.
A jak na modelach wyższych podanych przez Werf'a?

Kwestia gusty i ucha. Ma grają ciepło i często łączy się je z ostrzejszą elektroniką. Wtedy wychodzi fajna równowaga. Ja tak uczyniłem i wielu też. Dosyć ostro gra Yamaha i Marantz:). Ale nie ma to jak samemu odsłuchać bo Tobie może pasować co innego. Ludzie też często łączą MA z Denonem:)
 

Kieziu

Banned
Fajnie by wyglądał - muszę poczekać na dobrą cenę. W tej chwili mają ARCAM 380 + BDP 300 za 7490 (promocja jest na blue ray za złotówkę przy kupnie amplitunera), ale niestety nie dysponuje taką kwotą, dlatego w tym tygodniu zakupiłem w promocji BDP100, a na arcama380 muszę pozbierać. No chyba że jakiś tanszy uzywany model: 360 lub 400...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kieziu

Banned
W sumie zdecydowałem się na ARCAM AVR-380. W tej chwili jest w promocji z BDP300. Może ktoś chcę kupić BDP300, bo mi byłby zbędny?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
a pamietasz jeszcze o tym tescie flac+ampli+wzmak vs cd+wzmak?

zgodnie z rozmowa potestowałem trochę.
flac+ampli+wzmak vs cd+wzmak

Nie miałem za dużo flac-ów więc pożyczyłem od kumpla.

Na pierwszy ogień poszedł Dire Straits. Przy tego typu kawałkach łatwiej było usłyszeć różnice. Na ampli+wzmak dźwięk był bardziej oddalony, jakby scena znajdowała się dalej. W wzmacniaczu+cd brzmienie było bardziej wypchnięte do przodu, wszystko brzmiało żywiej. Przede wszystkim niektóre dźwięki były bardziej wyraźne tzw "smaczki" brzmienie gitar, trąbki itp. Lepsza separacja instrumentów.
Potem sporo słuchałem ostrzejszych kawałków. Na pewno na ampli+wzmak było więcej basu. Może nie tyle więcej co był bardziej rozciągnięty. Jednak dynamic eq robi swoje. Szczególnie przy cichym słuchaniu. MH nie jest nastawiony na bas tylko na równowagę tonalną. Basu i tak ma sporo, jest szybszy niż na ampli+wzmak. Generalnie wzmacniacz brzmiał żywiej i wyraźniej. Dźwięk na ampli+wzmak był jakby lekko przytłumiony, ciemniejszy. Możliwe, że już się przyzwyczaiłem do samego wzmacniacza. Szczególnie na + to średnica wzmacniaczu, super wokale. Jeszcze będę testował sam amplituner vs ampli+wzmak bo już dawno nie słuchałem muzyki na samym amplitunerze. Aha ja mam podłączony wzmacniacz pod main więc omijałem jego przedwzmacniacz
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musze to sprawdzić. Choć w moim przypadku nie widzę sensu korzystania z amplitunera w stereo bo słucham muzy głównie z CD. Chyba, że ktoś preferuje flac i chce korzystać np. z usb w amplitunerze. Sprawdzę i dam Ci znać.
 

Kieziu

Banned
Witam,

Będę się wybierał ma odsluch dwóch amplitunerow arcam 380 i marantz sr6008. Tutaj mam mala zagwostke, czy wykorzystam potencjał arcama przy glosnikach MA BX5? Glosnikow na pewno przez dłuższy czas nie będę zmieniał. Czy wystarczy maranrtz 6008, który w kinie domowym będzie grał z arcamem bdp100? Czy może potencjał obu amplitunerow jest podobny, tylko jakośćstereo w arcamia jest z wyższej polki? Czy może ta różnice w audio wyrównać potem wzmacniaczem stereo?
 
Do góry