Jaki amplituner do Tannoy Arena 5.1

przystań_cis

New member
Hej, pozmieniałem troszkę w sypialni i wpadł mi w ręce zestaw 5.1 Tannoy Arena, wzmacniacz jakim to zasiliłem to Harman avr 350. Całość w kinie jest prawie fajnie dla mnie 80% zadowolenia, natomiast muzyka wypada nieco słabiej, lubie bardzo mieć zapas tonów wysokich a przy obecnej sytuacji mam wrazenie że głosniki są przygaszone, sporo szczegółów nie jest słyszalnych. Pyatnie zatem do osób które miały styczność czy wymiana wzmacniacza coś tutaj pomoże ?

sprzęt pracuje w sypialni ok. 15 m, zapas mocy jest duży własciwie nie potrzebny, większość pracy zestawu to kino aczkolwiek czasami chciałbym mieć trochę frajdy z posłuchania muzyki nie głośno a ze szczegółami.

- zakup stereo odpada / brak miejsca
- głośniki mi pasują więc też ich nie zmienię

wymagania co do wzmacniacza / budżet 1500 zł +-, chętniej kupię sprawdzony wysoki model używany jak nowy z bajerami, zalezy mi najbardziej na dźwięku.

wstepnie wyczytałem kilka dobrych słów o :
- onkyo 905
- pionner Pioneer SC-LX73

nie mam mozliwośći osłuchu ze swoimi głośnikami , może ktoś napotkał , słuchał wzmacniacza który odda więcej szczegółów :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Z Tannoy bardzo dobrze zgrywa się Marantz PM. Myślę, że 7004 będzie w sam raz ,
8003 już jest droższy
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Nie znam tannoy arena ale to raczej jasne brzmienie. Wydaje mi sie ze to harman tak gra tzn bardzo miekko i cieplo. Pionek jak i Onkyo swego czasu to byly bardzo wysokie modele wiec tutaj pokladalbym nadzieję. Co do wzmaka to marantz powinien byc ok ale popatrzylbym na dołożenie daca np dac magic 100 albo jak juz wznacniacze to onkyo 9755 lub atoll 50/80 in se.
 

przystań_cis

New member
dokładnie jak napisałeś , ciepłe i miękkie brzmienie, nie chcę powiększać zestawu o dodatkowy wzmacniacz stero , te głośniki i tak cudów z siebie nie wykrzesają , chciałbym jedynie nadać nieco inny ton obecnemu brzmieniu, wiem że są wzmacniacze które mają bardziej wyrazistą góre i coś takiego chciałbym upolować. Szkoda że te akurat kolumny nie są zbyt czesto spotykane stąd trudność dotarcia do osób które by coś podpowiedziały. poczytam o tych propozycjach i poczekam chwię może ktoś miał bliżej doczynienia w w.w zestawem:)
 

przystań_cis

New member
kupiłem te głosniki jako używane, działają ok. wzmacniacza nie resetowałem, ustawiłem tylko odeległości, ilość głosników, wielkość głośników, nie mam do niego mikrofonu kalibrującego i nawet nie wpadłem na to że wypadało by go zresetować.

Mineło kilka dni użytkowania, przy relatywnie dobrym źródle dzwięku jest sporo lepiej jak było, chyba też rozważe zakup wzmacniacza stero jesli dało by to wymierny efekt.

Po w.w postach rozumiem że zmania mojego wzmacniacza nie wiele zmieni ? w kinie też mam delikatny niedosyt więc tak czy inaczej chętnie pomyslę nad innym sprzętem(ampli).
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zmień ampli na Pionka np, ma więcej wysokich albo poszukaj Harmana ale takiego avr270 / 370, bo jaśniej grają.

Wzmacniacz do Areny to ciut jak palenie w kominku obrazami Rembrandta.
 

przystań_cis

New member
:)) błyskotliwe spostrzeżenie, nie mam miejsca w sypialni więc nic lepszego w kategorii "małe i micro " głośniki nie znalazłem a przerabiałem już kilka pomysłów typu soundbary, topowe modele głośników komputerowych, mam system Bose i co by nie mówić Tannoy są z tych prób najlepsze. Właściwie grają lepiej jak marketowe zestawy dużych głośników... Czyli rozumiem że nie ma sesnu już dalej drążyć :) jeszcze na koniec czy wymienić tego co mam Harmana na jakiś nowy ampli z obecnej oferty nowych sprzętów w zakresie cenowym powiedzmy 1500 zł ?

czy to bedzie słabe rozwiązanie ?

przypomnę że dodatkowe tuziny bajerów są mi zbędne. Ew. nowoczesniejsze dekodery dzwięku o ile ma to wpływ faktyczny na jakość dzwięku w filmach.
 

przystań_cis

New member
zdaje się akurat te Harmany miały problemy właśnie z zasilaniem, padało /burczało , może być trudno w używce trafić dobrą sztukę
 
Ostatnia edycja:

przystań_cis

New member
używaną 370 tkę jak odbiorę to cięzki temat żeby ew. odesłać, nastawiłem się najbardziej na yamache lub pionner tylko nie wiem czy celować w wysoki model używany , czy iść w nowy lub 1/2 letni modelowo świeży lub całkiem nowy.

Czy na głosnikach które mam jest wogóle sens kombinować? może nie usłyszę różnicy :(

chciałbym pójść w kierunku :
- Yamaha RX-V683/ lub bliski model
- Yamaha RX-A3030
- Pioneer SC-LX57
 
Do góry