Harman Kardon avr 370

martinzg

Klub HDTV.com.pl
vip
Zdecydowałem się na zakup h/k avr 370. Będąc w sklepie poprosiłem o podłączenie do zasilania. I potwierdziły się opinie z niemieckiego forum hifi o wadzie tego modelu. Po włączeniu słychać wyraźnie brzęczenie zasilacza. W trybie standby mniejsze, w normalnym trybie pracy bardzo wyraźne. Oczywiście można to brzęczenie zasilacza zagłuszyć muzyką płynąca z kolum głośnikowych, ale spanie w pomieszczeniu, kiedy avr 370 jest w standby byłoby trudne. Brzęczenie jest irytujące. Teraz pytania:
czy to normalne w tym modelu? Czy ten nowy typ zasilana tak powinien mieć?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie, ze niepowinno. Harmany niedorobki od wielu lat nadrabiają dobrym brzminiem oraz nowoczesnym designem, ale co nowa seria to problemy ze "zbędnymi dźwiękami".
 
Mam w domu avr 370, szczerze to jakoś nie przeszkadza mi to buczenie, możesz zawsze wyłączyć avr jak idzeisz spać, masz tryb sleep i totalne wyłączenie(trzymasz na pilocie przycisk off kolo 3 sec)

W sumie to gdybyś o nim nie napisał to bym na nie nie zwrócił uwagi:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
to czego mi brakuje w 370 vs 365 to wyjscia optycznego, bo z tego co widze w 370 to są dwa wejścia. Zaletą 370 o której nikt nie wspomniał to odtwarzanie FLACow:), czym byłem zaskoczony a 365 chyba tego nie robiło..wszystko zależy czego potrzebujesz:)
 
Z jednej strony na wady masz gwarnację, jeśli któryś raz sprzęt okaże się wadliwy można pomyśleć o zmianie, odbierając gotówkę. Swoją drogą nie można kierować sie stereotypami. Mama ma avr 265 i gra super, 0 problemów jak na razie, ja 370 tke i też nie mam na co narzekać. Czyli akurat te 2 egzemparze są z innych parti?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mam nadzieję ,że nie. Czas pokaże jak bardzo problemowo będzie. Jak na razie jest Ok. Zakładam ,że skoro Harman nie ma tanich produktów część pieniędzy które im zapłaciłem idzie na serwis ,.który powien stanąć na wysokości zadania i zadbać o klienta.
 

martinzg

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeśli wada brzęczenia wystąpiłaby dopiero w czasie dłuższego użytkowania, to serwis powinien ją usunąć, ale jeśli to normalne i tak ma mieć każdy avr 370, o czym dowiem się w przyszłym tygodniu (sklep ma zapytać przedstawiciela h/k o to brzęczenie) to dla mnie model ten jest nie do przyjęcia, mimo wielu zalet szczególnie jakości dźwięku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kwasior21

New member
Brzeczy i pewnie brzeczec bedzie, u mnie w 460 byl szum z kolumn.Najwazniejsze pytanie: czy chcemy spac spokojnie i nie myslec o wadliwym egzemplarzu jaki posiadamy czy wibieramy inna marke.Przeceiz to niedopuszczalne zeby trzymac w domu takiego grata.Harman skutecznie odstrasza kupujacych takimi wpadkami.

Pozdrawiam.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli ja mialbym wydac 4k na sprzet ktory bedzie od nowosci mi sprawial mniejsze czy wieksze problemy to ja dziekuje. Mnie by takie buczenie np. bardzo irytowalo zwlaszcza ze sprzet nie kosztuje malo. Mialem kiedys HK 255 od kolegi na test i po 2 dniach oddalem. Strzelal w tylne glosniki, bardzo psul obraz przepuszczajac go przez siebie a przeciez innej opcji nie ma jesli chcemy uzyskac tez DTS HD a pozatym bardzo sie grzal, po godzinie byl goracy. Jesli chodzi o wyglad to oczywiste rzecz gustu ale mnie jakos nie powala. Za te pieniadze mozna kupic o wiele lepszy sprzet innych marek np. Marantz czy Denon ktory brzmi wg. mnie lepiej niz mulasty HK.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli ja mialbym wydac 4k na sprzet ktory bedzie od nowosci mi sprawial mniejsze czy wieksze problemy to ja dziekuje. Mnie by takie buczenie np. bardzo irytowalo zwlaszcza ze sprzet nie kosztuje malo. Mialem kiedys HK 255 od kolegi na test i po 2 dniach oddalem. Strzelal w tylne glosniki, bardzo psul obraz przepuszczajac go przez siebie a przeciez innej opcji nie ma jesli chcemy uzyskac tez DTS HD a pozatym bardzo sie grzal, po godzinie byl goracy. Jesli chodzi o wyglad to oczywiste rzecz gustu ale mnie jakos nie powala. Za te pieniadze mozna kupic o wiele lepszy sprzet innych marek np. Marantz czy Denon ktory brzmi wg. mnie lepiej niz mulasty HK.

Fakt, czasem muli na kipskich kolumnach. Dlatego zdecydowalem sie na Maranzta i nie zaluję ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Probojesz mnie obrazic w dosc prymitywny sposob? Czy ja chwale swoje, wydaje mi sie ze nie. Masz 460 jestes zadowolony to ciesze sie ze trafiles dobra sztuke ale chyba moge wyrazic swoja opinie mimo ze sie z nia nie zgadzasz bo nie jest przychylna twojemu wzmacniaczowi. To forum jest generalnie tuba HK ktory jest non stop polecany, mimo jego irytujacych wad.
 

martinzg

Klub HDTV.com.pl
vip
Otrzymałem informacje od serwisu h/k ,ze to brzęczenie avr 370 jest wadą danego egzemplarza i w przypaku nabycia takiego należy go wymienić na niewadliwy. W czasie normalnej pracy jak i w standby avr 370 jest bezgłośny.
 

Adamus84

New member
mam zamiar kupic cos z stajni harmana, najbardziej zalezy mi na jak najlepszym stereo, wiec pytanie do posiadaczy, czy mial ktos okazje porownywac w muzyce nowego avr370 z avr365, avr460....kazde info jest dla mnie na wage zlota :) czy 460 gra lepiej bo to jednak oczko wyzej.....
 
Ostatnia edycja:

Adamus84

New member
a FLACki sa i to sporo :) tyle ze w miejscu ktorym przebywam obecnie nie ma mozliwosci odsluchu....i to jest problem.....
 
Do góry