Jaki amplituner do MR6 ??

blade11

New member
Panowie, po przygodzie z onkyo505, następnie denon x2000, czas na zmiany...

Szukam amplitunera który wyciśnie co najlepsze z Monitor audio MR6 5.0.
Ampli będzie służył w kinie, ale z uwagi na coraz większe zapotrzebowanie słuchania różnej muzyki :) szukam czegoś koniecznie z pre out, planuje za chwile dokupić jakiś wzmacniacz i cieszyć się lepszymi brzmieniami. Dodatkowo jakby było wyjście Phono to będzie na plus( gramofon stoi i się kurzy), ale nie jest to priorytet. Nie wykluczam sprzętu używanego.... co poradzicie?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Onkyo TX-RZ900, bardzo chwalony w stereo i ma 7.2 pre out.

Coś bardziej pod kątem muzyki to Cambridge Audio lub NAD.
 

blade11

New member
Po pierwszej propozycji zorientowałem się iż nie dodałem budżetu :) około 3 tyś. Stąd też myślę o sprzęcie używanym.
 

blade11

New member
Chciałbym przybliżyć jaki jest zamysł... denon x2000 grał poprawnie, ale brakowało mi w nim basu... zaczynał grać porządnie dopiero na 3/4 skali głośności, mimo to basem nie powalał(może kwestia głośników? wierzę że można z nich coś więcej wycisnąć).

Stąd decyzja na zmianę ampli z możliwością rozbudowania pre outem do wzmacniacza.

I teraz zgodnie z powyższym co odczuwalnie polepszy sprawę?

W grę wchodzą używane Onkyo 828, 818, denon x4000, lub z nowych marantz 5010.

jakieś porady? już rozwazałem wymianę samych frontów na Bronze 6, ale na razie zostaje przy moim zestawie.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pewnie ze warto.

Ale co, że warto ?
Sam się zastanawiam nad ewentualną wymianą x2000, który całkiem mi odpowiada i służy dzielnie, na sr5010.
Pytanie tylko czy ta zmiana coś wniesie ? Co mam podpięte do ampli widać w stopce. Muzy słucham raczej z niskim poziomem mocy i w trybie multi stereo (tak lubię).
 
D

Deleted member 452525

Guest
Miałem x2000 nie cały rok. Nie jest najgorszy, ale bez wifi odpadł. Mało wejść. Brak coaxiala to już szczyt. Przeciętny ampli w cenie do 1k.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Miałem x2000 nie cały rok. Nie jest najgorszy, ale bez wifi odpadł. Mało wejść. Brak coaxiala to już szczyt. Przeciętny ampli w cenie do 1k.

Nie przeszkadza mi brak wifi bo jest LAN, wejść jest tyle ile trzeba. A ten coaxial to niby na co ? Dobry ampli w cenie do 2k....
 
D

Deleted member 452525

Guest
Mnie się lepiej słucha muzy przez coaxial niż hdmi. Bd nie miał optyka, więc nie było jak podłaczyć. Np Sony S7200 nie ma analogowego złącza. Ma tylko coaxial i hdmi. Wolałbym go wymienić np. x3100. Ale to moja opinia.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ale to moja opinia.


I tego się trzymajmy bo każdy tu na forum kto już liznął bakcyla audio, szuka swojego złotego środka. Temat jest trudny i wymaga czasu i kasy.
Ja się pytam co mi wniesie do brzmienia, biorąc pod uwagę podłączone głośniki, tryb ich pracy (7.1), wymiana x2000 na sr 5010 ? Nie mam zamiaru budować atmosa, ani bawić się kiedykolwiek w stereo. Jeżeli to ma być tylko gonienie króliczka ......
 

blade11

New member
Ja wręcz przeciwnie, interesuje mnie bardzo możliwość rozbudowy, może nie Atmos, ale pre out koniecznie..., jednakże o ile wzmacniaczem poprawie stereo, to mimo wszystko przy wymianie chciałbym zwyczajnie podnieść możliwości AV. tak jak wspomniałem wcześniej, denon mnie nie powalił możliwościami odsłuchowymi... brakowało szczególnie basu.
 
D

Deleted member 452525

Guest
A co to za różnica czy coaxial czy hdmi :D :D :D

A znaczna różnica. Gdybyś słyszał jakość dźwięku z płyty przez hdmi i coaxial w pioneerze bd 160 to byś wiedział. Nie wiem czemu tak jest, ale jest. W hdmi dzwięk z płyt cd jest rozjechany.

Pytanie. Czy da się wzmocnić dialogi z płyty bd czy to już w zależności od nagrania? W ampli nie ma takiej opcji. W bd tęz przeszukałem i nie znalazłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry