Jaki amplituner do 2500 zł

aerO^

New member
Właśnie boję się tego dudnienia i nie wiem czy to co mówił Misza123 nie jest prawdą , że lepiej głośniki 3.0 , choć pewnie wtedy nie poczuję tych efektów bez sub'a , ale i tak planuję 'zbierać' głośniki na początku 2.1 , potem tyły i centralny , ale mówisz , ze po prostu Monitor Audio zagrają czyściej , wyraźniej i lepiej niż JBL , bo zauważyłem , ze JBL mają większą moc , ale właśnie tak jak mówisz będą dudnić , a MA będą lepsze , bo nie zamierzam słuchać głośno , chodzi mi o przede wszystkim jakość dźwięku , czystość , bez jakiś tam nie wiem jak to nazywa się , ale bez "pierdzenia" :wink:. No dobra zastanowię się mam jeszcze sporo czasu i będę musiał je gdzieś przetestować , bo nie mam gdzie , a nawet w takim MM albo innym sklepie myślę , że nie dużo się dowiem z tego , ponieważ wiadomo w takich sklepach wszystko gra sobie dookoła i nie ma odpowiedniej akustyki , dużo inaczej będzie to grało w małym pokoju 16m2 , a inaczej na dużej przestrzeni.
 

bondzik30

New member
victa 700, Ampli 2500 zł, dekoder TV SAT HD polsatu

Witam , chciałbym się podpiąć pod wątek bo dokładnei taki mnie interesuje. Planuje zakum aplitunera. Mam kolumny Heco victa 700 na razie tylko fronty - na razie gra stereo na starym wzmacniaczu polskim i powiem że dzwięk jest super, no ale czas na zmiany. Kidyś kupiłem ampli sony i grał fatalnie dużo gorzej niż poski 25 letni...
Chce kupić ampli do 2500 zł i zastanawiam się nad wszytkimi o których pisaliście. Widziałem w saturnie Denona 1909 i 1910 i krcze załamałem się - jak można za tą cene dać plastykową obudowe która wyglada fatalnie. Skłaniam sie bardziej ku HK 255 lub Onkyo 607, może Yamaszka.
Sprzet mam podłączony do dekodera HD polsatu więc w 90% słucham TV i w tym jakies filmy ale też muze na np VH1. Wiec mam kilka pytań do szanownych forumowiczów..
1. Który z tych ampli ma najlepszą muze w stereo - głównie chodzi o mocne basy, bo kolumny mi pasują i chciałbym wykorzystać je jam najbardziej.
2. W specyfikacji kolumn pisze że impedancje 4-8 omów. Nie znam sie na tym. Wiem że w niektórych ampli mozna ustawiać te omy - jak to ustawic żeby najlepiej grało czy jeśli kolumny maja tak szeroku zakres to czy to ściema czy może trzeba zwrócić na to uwagę dobierając ampli.
3. Tak mnie naszlo dzisiaj - skoro w tunerze sat HD tylko kilka kanałów nadawanych jest w Full HD to czy jak podłącze ampli z tymi różnymi dekoderami video, hd czy cos tam to czy to oznacza że jak włącze na zwykły kanał nie w HD to apli polepszy obraz i w telewizorze będzie obraz poróznywalny z tymi kanałami nadawanymi w HD?? Telewizor Panasonic 46 cali Full HD plazma z neoPDP.
Bardzo prosze specjalistów o odpowiedź, może jakiś inny ampli niz te które wymieniłem, na razie mam tylko fronty ale po woli będe dokupywał kolumny serii victa do zestawu 5.1
 

Kaszan

New member
1. Do muzyki, z dobrym basem- zdecydowanie HK 255 lub 260.
2. Żadne kolumny nie mają jednolitej impedancji w całym paśmie. W praktyce największą uwagę zwraca się na zakres 100-400Hz, w którym dźwięk pojawia się najczęściej. Nie zwracałbym jednak na to jakiejś szczególnej uwagi, gdyż to co piszą producenci na kartonach rzadko ma się ku rzeczywistej impedancji znamionowej.
3. Nowe amplitunery posiadają skalery obrazu- pod tym względem najlepiej spisuje się Denon 1910. Zmieniono w nim leciwy procesor Faroudja na Anchor Bay VRS. Nie ma jednak co oczekiwać cudów- obraz będzie lepszy ale do materiałów HD będzie mu jeszcze daleko.
 
Do góry