Jaki amplituner do 2500 zł

aerO^

New member
Witam , poszukuję ampli raczej poniżej 2500 zł , zastanawiam się nad HK AVR-255 i AVR-355 i tutaj mam pytanie czym one się różnią oprócz ceny ? Czy za 2500 zł jest to już dobry amplituner , bo rozumiem , że za wszystkie rzeczy w każdej klasie trzeba zapłacić i wiem , że np TV za 1500 zł 40" nie kupię , tak samo i tu czy za tą cenę jest to już taki porządny amp ? Jeżeli nie AVR-255 to jaki inny i głośniki do niego jeszcze nie wybrałem , ceny na głośniki nie podaję , ale jakie by pasowały do tego modelu , będę kupował pewnie za 2 miesiące i tak na razie badam rynek co i jak ;) Więc prosiłbym o porównanie tych ampli , jak nie taki to jaki ? :D I jakie głośniki najlepiej do niego 5.1 , takie żeby były dobre na razie bez ceny ważne żeby były dobre , tylko bez jakiś tam za 10000 zł takie w rozsądnym przedziale cenowym.Jeżeli ktoś może to niech rozpisze się trochę więcej.
Pozdrawiam.
 

marmat

New member
Miałem nie dawno ten sam problem , poczytaj forum jest opisany każdy z popularnych sprzętów .
I każdy ma zwolenników i przeciwników - normalne ,nikt nie dopasuje Ci sprzętu do upodobań wizualnych , audio itp ..
Ja kupiłem popularny zestaw AVR-255 i Jamo S-606 i jak narazie jestem zadowolony .
Narazie nie zauważyłem żadnej z bolączek opisywanych z AVR-255 .
 

v80trek

New member
Denon avr-1910, kosztuje poniżej 2500 zł i jest naprawdę godny polecenia. Jestem z niego bardzo zadowolony :)
Do niego mam podłączone głośniczki Paradigm Cinema 70 i sub jakiś Jamo ( on ma z 10 lat i przy tym amplitunerze przeżywa drugą młodość )
 

aerO^

New member
Właśnie dotarłem do tych Jamo S606 i nad nimi zacząłem się zastanawiać , ale doszedłem do wniosku czy nie lepiej na początku jakieś lepsze kolumny przednie zastanawiałem się nad mission m35i/m34i i potem do tego jakiś dobry sub i będzie ładnie grało , bo właśnie u mnie jest problem z tymi głośnikami na tył bo jakbym miał je stawiać to te głośniki muszą być 'stojące' czyli na jakieś wysokiej podstawce , bo w obu miejscach zasłaniałby je fotel gdybym je położył za fotelem. Jak myślicie o tym ? Może podajcie mi jakieś głośniki na tył(dobre głośniki) które są na jakieś podstawce wysokiej.
Jak coś to głośniki mają być do gry na X360/PS3/Wii i tak 80% do gier i 20% do filmów BD i rzadko dvdripów. Muzyki raczej samej osobno nie będę słuchać , bo płyt nie mam tylko same mp3 , a jak płyty to chyba ojca jakieś 2 razy starsze ode mnie :D
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Mialem 255 teraz mam 1910 i nie zaluje. Denon jest nowszym modelem od 255 ,za te same pieniadze daje wiecej
-Osobny EQ dla kazdego kanalu ,mozna ustawic brzmienie calkowicie wedlug swoich upodoban.
-HDMI CONTROL - przepuszcza dzwiek i obraz keidy jest wylaczony
-Jakosc obrazu lepsza niz w 255 ,ktory posiada procesor obrobki video niestety dziala on w druga strone.
-Nie grzeje sie tak jak Harman
-Szybciej startuje ,oba przy skali do 0db przy -50db denon gra tak glosno jak harman przy -35db , moze to nic ale ja wole tak.

Harman generalnie dal ciala przy 255 i 355 ,wady sa opisane na forum. Mialem 2,2k na nowy wzmak ,porownalem w domu na spokojnie oba i wybralem denona ale to tylko moje zdanie Pozdrawiam!
 

aerO^

New member
Czyli Denon jednak lepszy mówicie , właśnie czytałem , że Denon i HK są na równi w tej cenie , ale jedni mówią , że HK lepszy , a inni , że Denon , ale jednak jak ktoś się przesiadł to może i masz rację , bo miałeś doświadczenie z nimi. Heh myślę , ze nie ważne co wybiorę to sprzęt w tej klasie będzie mi się każdy podobał czy to Denon czy HK , ale ja myślę , bardziej pod kątem gier HD PS3 i X360 , patrząc w tą stronę to musi odtwarzać wszystko dobrze raz w grze jest taka muzyka a raz inna. No dobrze pomyślę.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... poszukuję ampli raczej poniżej 2500 zł ... ...

Poczekaj ze 2-3 miesiące. Wchodzi teraz, silnie, standard DLNA.
Telewizory, komputery, odtwarzacze DVD, Odtwarzacze Blu-Ray.

Taki amplituner z DLNA pozwala odgrywać filmy, zdjęcia, muzykę z YouTube, Yahoo oraz z serwerów PodCast.
Ponadto mozesz "grać" muzykę i filmy i obrazy z domowych serwerów DLNA za pomocą pilota Tv lub Pilota amplitunera. Nie jest to przeglądanie folderów komputera. Komputery i sprezętowe serwery strumieniowe, udostępniają domowym urządzeniom (Tv, Laptopy, telefony komórkowe) strumienie multimedialene. Te strumienie udostępniane są asynchronicznie. Jeden telewizor może ogladać jakiś film z wakacji a w tym czase drugi też, ale inny moment czasowy.
Telewizja n w swoim rekorerze 500, też umiesciła serwert DLNA.

Warto poczekać na amplituner, ktory to umie. Obecnie za jeden z tańszych Onkyo trzeba zapłacic około 4000. Ale to domaja czerwca sie napewno zmieni. Inne firmy takie jak HK, Pioneer czy Denon tez przygotowują "budżetowe" wersje z certyfikatem DLNA.
 

3nadel

New member
Panowie, czyli do zestawu: kolumny frontowe 2x S606, kolumny surround 2x S602 SUR, kolumna centralna 1x S60 CEN, JAMO oczywiście lepszy będzie Denon niż Harman Kardon?

Zestaw ten ma nie zawierac sub'a, a czytałem, że H/K daje ładny bas, tak więc zdawało by się, że 255 albo 260 będzie w sam raz - doradźcie coś.
 

marmat

New member
Tak jak pisałem w pierwszej odpowiedzi każdy coś innego lubi :))
Doceniam HDMI Control w Denonie bo przydatna rzecz jak przepuszcza sygnały przy wyłączonym sprzęcie , lecz nie zgadzam się z pogarszaniem obrazu przez procesor Video i skalowanie do 1080p .
mam NBoxa podłączonego przez HDMI i procesor video działa super , po za tym Harman ma bardzo przyjemny bas .
Dodatkowo pasuje mi jego design .
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
te jamo 606 do muzyki to tragedia o czym wy piszecie!
to sa glosniki do kina!

co do HK 255 a HK355 a nie lepiej samemu sprawdzisz i napiszesz opinie tylko czekasz na gotowe, Twoja kasa i Ty ja wydasz to chyba powinienes sam sprawdzic niz Ci ktos bedzie cos wciskal, nie ma bezinteresownie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie, czyli do zestawu: kolumny frontowe 2x S606, kolumny surround 2x S602 SUR, kolumna centralna 1x S60 CEN, JAMO oczywiście lepszy będzie Denon niż Harman Kardon?

Zestaw ten ma nie zawierac sub'a, a czytałem, że H/K daje ładny bas, tak więc zdawało by się, że 255 albo 260 będzie w sam raz - doradźcie coś.

Tak Harman ma bardzo miekkie ,cieple brzmienie bas brzmi nisko i cieplo a gore ma taka lekko schowana nie mowiac juz o srodku ,denon jest ostrzejszy ma wiecej gory ale jak sie pobawisz EQ to masz i ladny bas choc inny niz w harmanie i ladna gore. Nie ma sie co wypowiadac o brzmieniu bo to rzecz gustu ,w denonie jest wiecej opcji regulacji brzmienia w harmanie jest tylko BASS i Treble +/- .
Wspominasz o HK 260 ale on to juz wychodzi poza 2500k.
 

wit51

New member
Też miałem problem co kupić.Z opinii znajomych wynikało,że Yamaha-Denon-Pionner.W końcu zaszalałem i kupiłem Fergusona AV 770.Dla mnie na dzień dzisiejszy to super kombajn.
 

aerO^

New member
@ Gucio
Mam w moim Sony 40Z5500 te DLNA i na nic mi się nie przydaje. Jest mi to nie potrzebne , bo moje "centrum dowodzenia" jest obok wszystkie PC , 3 konsole i wszystko mam w jednym pokoju więc nie ma problemu , ale za to starsze modele takiej jak Denon 1910 i inne mogą spaść , a po za tym pisałem w pierwszym poście , ze właśnie będę kupował za parę miesięcy i badam tylko jak się sprawy mają ile kasy trzeba i takie tam. Zmieniłem zdanie jednak wezmę na początek jakieś dobre 2.1 , a potem za jakiś czas dołożę jakieś na tył , zastanawiam się nad dwoma centralnymi Mission M35i + infinity beta sw10. Jak myślicie jak to będzie ze sobą grało ? Nie wiem czy już można tak to nazywać , ale jak dla mnie jest to już sprzęt high-endowy , więc jak myślicie dobrze będzie to razem grało ?
PS. Właśnie nie mam gdzie sprawdzić , pójdę na media ekspert , bo u mnie żadnych dobrych sklepów nie ma , ale tam większość to jakieś ładne z wyglądu Samsungi za 900-1500 zł całość...
Prosiłbym o opinię nt. tego zestawu , coś poprawić zmienić jestem otwarty na propozycje.(Chyba wychodzę nieźle ponad temat i to już nie pasuje do tego działu , ale chyba nie opłaca mi się robić nowego tematu , a jak jest źle to niech mod przesunie temat)
Dzięki
Pozdrawiam.
 

misza123

New member
@ Gucio
Zmieniłem zdanie jednak wezmę na początek jakieś dobre 2.1 , a potem za jakiś czas dołożę jakieś na tył , zastanawiam się nad dwoma centralnymi Mission M35i + infinity beta sw10. Jak myślicie jak to będzie ze sobą grało ? Nie wiem czy już można tak to nazywać , ale jak dla mnie jest to już sprzęt high-endowy , więc jak myślicie dobrze będzie to razem grało ?
Pozdrawiam.

imho. jezeli ma grac w kinie to lepiej zrobic zestaw 3.0 (lewy prawy front, plus central). z centrala leci caly wokal - koncetry, czy w kocnu mowa w filmach.
dlaczego tak? mocny zestaw stereo (jakis 3-way) napedzi ci pokoj tak, ze bedziesz mial dosc basu.
ojcu na gwizadke zamowilem kolumny klasyczny 3-way na BR, graja w 30 metrach kw. sub woofer tylko zwali sprawe bo fronty schodza mega nisko ( we wzmaku ustawienia na source direct).
a co do mission-ow to tez bylem na nie napalony. ale jak w mediamarku ich odsluchalem na marantzu 400ilestam to mi sie odechcialo... gory ni ma, dolu ni ma a srednica jak by koc nazucic na kolumne.
 

aerO^

New member
Hmm , takie złe opinie o Missionach? A sam jakie masz? A co jeszcze sądzicie o JBL ES 80 , ES 90 ? + do tego jaki centralny ? Taki zestaw Denon AVR-1910 + JBL ES 80 lub 90 ?
 

Kaszan

New member
Przede wszystkim odsłuchy w MM są nic nie warte, zwłaszcza jeśli nie wiadomo na czym się słucha... Marantz z czwórką na czele to obecnie chyba najniższa seria, Ty nie piszesz nawet czy to był wzmacniacz czy amp... Po drugie powiedz mi ile jest budżetowych ampów, które napędzą 3-drożne kolumny dając bas porównywalny do aktywnego subwoofera. Stwierdzenie, że sub psuje sprawę bo kolumny schodzą "mega nisko" jest śmieszne... Do rzeczy:
HK 255 to teraz wydatek poniżej 2 tyś. Bardzo rozsądny wydatek bo amp jest niezły i gdyby nie awaryjność byłby bezapelacyjnie nr 1 jeśli chodzi o brzmienie.
Denon 1910- choć wielu ludzi uważa Denona za "ciepły kluch" i twierdzi, że ma brzmienie bez wyrazu, to nikt nie zaprzeczy, że jest to kawał dobrej roboty ze względu na wykonanie, bezawaryjność moc i chyba najlepszą w tej klasie sekcje wizyjną. Sam posiadam Denona i jeszcze nigdy (odpukać) mnie nie zawiódł.
Z innych możesz rozpatrzeć Onkyo 607, Yamahe 765 lub HK 260. Co byś nie wybrał to myślę, że będziesz zadowolony- każdy różni się niewielkimi szczegółami (ilość złącz hdmi, hdmi control itd.) i właśnie to pod ich kątem można wybrać ten właściwy.

Teraz ważniejsza sprawa- kolumny. Wiele osób myśli, że jak kupi amp za 2tyś, to podłączy do niego kolumny za 1k złotych i będzie to pięknie grało. Jeśli nie masz środków na cały zestaw 5.1 (przyzwoity ok 3,5-4 tys.), zacznij od frontów+sub, a nie frontów+center. Na początek amp puści Ci dialogi na fronty co nie będzie zbyt uciążliwe, natomiast sub zapewni Ci dużo więcej wrażeń w kinie. Napisz czy dużo słuchasz muzyki, jeśli tak to jakiej, jak duże jest pomieszczenie i czy miałeś już kiedyś jakiś zestaw. A... i wygooglaj sobie pojecie hi-end tak na przyszłość:) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

aerO^

New member
Pokój 15 m2 , muzyki mało słucham , ale czasem lubię posłuchać jak coś czytam mało ważnego nad czym nie muszę się skupiać , nie wiem czy można je nazwać dobrymi , ale mam całkiem dobre słuchawki Steelseries 5h , przede wszystkim czysty dźwięk , bo nie zamierzam słuchać głośno.
Najczęściej słucham rocka , popu i takie klimaty ;). Właśnie ja byłem zdecydowany , na fronty Mission M35i + infinity beta sw12? Albo JBL ES 80/90 + Infinity beta sw10/12 lub JBL ES250P , byłem na takie coś zdecydowany tylko kolega wyżej polecił , że lepiej 3.0 , przeczytaj wyżej posta , wiadomo jaki świat , tyle opinii , właśnie tak mam zamiar zbierać zacząć od dobrych 2.0 / 2.1 i potem dołożyć resztę. Chciałbym tylko wiedzieć , które z tych modeli są lepsze , dlaczego ? Może są jakieś lepsze do 1000 zł(za 1szt,fronty) , wiem ES 90 przekraczają tę cenę , ale jeżeli są dobre mogę dać tyle.Chciałbym wiedzieć , które najlepiej teraz bardziej się napalam na JBL ES 90 , ale jak one się mają do ES 80 , Mission M35i lub Infinity Primus II 360 ? Zestaw tak jak pisałem , żeby ładnie grał wszystko(w grach są przeróżne dźwięki , wiadomo) , bo 70% gdzieś to będą gry(PS3/X360/Wii) , a reszta to filmy bd/dvdripy(dvd rzadko) , wiem ripy mają kiepski(a raczej tragiczny) dźwięk.
czy miałeś już kiedyś jakiś zestaw
Hehe Logitech X-530 :D
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Ok, to już coś mamy. 15m2 to nie dużo więc nie potrzeba tu super mocy i basu bo zrobi się jedno wielkie dudnienie. Dlatego odpuściłbym tu serię ES JBL'a. Widzę, że szukasz kolumn podłogowych, w rzeczywistości wystarczyłyby podstawkowe do takiego pomieszczenia ale jeśli masz miejsce to nie trzeba się ograniczać. Może z czasem będziesz miał jakąś przeprowadzke i wtedy "podstawki" mogą okazać się za małe.

Moja propozycja co do frontów (od najlepszych): Monitor Audio BR 5, Dali Concept 6, Kef C7
Sub: JBL ES150, Jamo sub 300, Jamo sub250 (Infinity sw12 to sub zamknięty, nadający się raczej do muzyki- Tobie potrzebne coś co łupnie w grach i kinie, więc trzeba szukać sub z Bass Reflexem)
Amp: skoro mało muzyki to jak wyżej: Yamaha, Denon albo Onkyo wszystkie 3 się spiszą na pewno. Możesz odpuścić HK.
 

aerO^

New member
Więc tak Denon AVR-1910 + MA BR 5 + JBL ES150 , a dlaczego nie Denon + JBL ES 90 + JBL ES150 , szczerze mówiąc , mam większe zaufanie do JBL , ale o monitor audio też słyszałem , ale dużo mniej. Myślisz , ze Monitor audio będą lepiej grały od JBL w grach ? Nad przeprowadzką ani myślę , dom mam duży i jeszcze z 10 lat w nim będą mieszkać , ja tylko mam mniejszy pokój , a w nim tyle już sprzętu , że grzejniki nie potrzebne na tak mały pokój ;).
Dobra czekam jeszcze na inne opinie , ale twoje rady dały mi dziś trochę do zrozumienia , właśnie mi zależy żeby huknęło czasem coś w grach i można było to odczuć. Szczerze mówiąc spodziewam się szoku , jakości z przesiadki z głośników komputerowych niskiej klasy , na sprzęt dużo wyższej klasy.
PS. Miejsce na pewno się znajdzie myślę , żeby trochę pozmieniać w pokoju.
 

Kaszan

New member
Jestem pewien, że MA zagrają lepiej tak samo jak Dali- zagrają czyściej, z bardziej kontrolowanym basem i wyraźną ale nie męczącą górą. Sam es150 na takiej powierzchni zrobi Ci niezły łomot, a jak dasz jeszcze kolumny pokroju ES90 to nie będziesz już słyszał nic poza dudnieniem i uszy Ci spuchną... Nie warto się kierować się tym, że JBL jest marką rozpoznawalną przez laików- kolumny mają grać, a nie wyglądać czy służyć tylko do pochwalenia się znajomym. Są to niezłe kolumny ale są od nich dużo lepsze, np. właśnie MA czy Dali. Your choice.
 
Do góry