Jaki ampli do muzyki i filmow?

xatt

New member
ok. czyli rzeczywiście końcówkę mocy trzeba sobie odpuścić. W związku z tym zaczynam poszukiwania pm8005 (chcę pozostać przy jednej marce a i efekt wizualny zestawu klocków też jest ważny). Mam jeszcze wielką prośbę - wiem, że to już było, ale czy można - jeszcze raz - podać link do szczegółowego opisu w jaki sposób podłączyć - skonfigurować amplituner ze wzmacniaczem (niby wiem, ale chcę się upewnić). Z góry dzięki wielkie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
ok. czyli rzeczywiście końcówkę mocy trzeba sobie odpuścić. W związku z tym zaczynam poszukiwania pm8005 (chcę pozostać przy jednej marce a i efekt wizualny zestawu klocków też jest ważny). Mam jeszcze wielką prośbę - wiem, że to już było, ale czy można - jeszcze raz - podać link do szczegółowego opisu w jaki sposób podłączyć - skonfigurować amplituner ze wzmacniaczem (niby wiem, ale chcę się upewnić). Z góry dzięki wielkie.

Banalnie proste, jeden przewód RCA --- we wzmacniaczu - MAIN IN DIRECT ----w amplitunerze PRE OUT FRONT, następnie na wzmacniaczu wciskasz przycisk POWER AMP DIRECT ( w przypadku Marantza oczywiście) i to wszystko

View attachment 12450

No i oczywiście kolumny frontowe podłączasz do PM8005 ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpada, podobnie jak PM6003,5004,5003 i nie w tym rzecz, że gorszy, bo to osobny temat i faktycznie, to półka niżej od PM7004, ale Ty potrzebujesz odpowiednie złącza. Przeczytaj wątek który Ci podałem, tam masz wszystkie odpowiedzi.
Najlepszym rozwiązaniem jest PM7004, cena/jakość, ale jest problem z dostępnością.
Może Henry Ci sprzeda ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
W końcu masz prawo pierwokupu :D
a tak serio, to jak wspomniałem, może okazać się wręcz niezbędny, jak wszystko wyjdzie po mojej myśli.....ale na razie.... ;)
 

xatt

New member
mam okazję zakupu wzmacniacza primare i21 za naprawdę okazyjne pieniądze. Czy i jak można by go podłączyć do ampli? Pre out pod line 1?


z tego co rozumiem to przy takim połączeniu ważne, by gałka głośności we wzmacniaczu była w takiej samej pozycji przy oglądaniu filmów jak była podczas kalibracji 5.1 ?
 

Attachments

  • primare121Back.jpg
    primare121Back.jpg
    125,8 KB · Wyś: 75
Ostatnia edycja:

xatt

New member
pozwolę sobie raz jeszcze zwrócić się szczególnie do marantz'owców - proszę odpowiedzcie - czy jeśli do swego ampli sr7008 podlączę pod pre-out pm7004 (lub pm8005) i to do wzmacniacza podłączę CD - czy usłyszę znaczącą poprawę dźwięku?? bo sr7008 w stereo naprawdę gra porządnie i ciągle nie jestem do końca przekonany, czy ładować kase w dodatkowy wzmacniacz. (Pytam, bo nie mam gdzie porównać)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, usłyszysz różnice. Do sprzętu który masz w stopce warto się pochylić nad duetem.
Wykorzystasz potencjał SA7003 przy okazji, a skoro świadomie zdecydowałeś się na taki klocek, to domyślam się, że różnice dla Ciebie będą znaczące.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli tylko masz możliwość, to dokup wzmacniacz, jakość dźwięku nieporównanie lepsza, a widzę, że i kolumny masz bardzo fajne ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Aż takiej różnicy między nimi nie zauważyłem, jeśli znajdziesz w dobrym stanie PM7004, to też będziesz zadowolony
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też nie słyszę oczywistej różnicy. 8005 to "nowość" i swoje kosztuje. Parametrycznie to odpowiednik 7004. Jeśli uda Ci się znaleźć używkę w dobrym stanie i cenie "będzie Pan zadowolony" ;) Zawsze trochę zaoszczędzisz.
 

xatt

New member
jakby któryś z Szanownych i Zacnych Kolegów - Marantzowców zechciał pozbyć się swojego pm7004 (zadbanego i szanowanego przecież...) - proszę o sygnał. Zawsze to kupić od zaufanego Kolegi-Audio(video)fila bez porównania lepiej niż od handlarzyny, czy "niewiadomokogo"
 
Do góry