Jaka wielkość ekranu? Jaka odległość projektora?

MarianPaz

Member
Obawiam się że to tandeta, bo przy takim rozmiarze żeby ekran niepofalował powinny być napinacze tylko, że on by kosztowal kilka razy tyle. Jeśli zastosujesz sobie projektor krótkiego rzutu który jest wrażliwy na wszelkie nierówności, to efekt końcowy może być kiepski czy nawet fatalny.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co Ty chcesz dokładnie zrobić? Ekran który podajesz w aukcji, ma 150".
Chcesz na niego rzucić 130? Jeżeli tak, to mocno chybiony pomysł.
Tak się absolutnie nie robi!

Przede wszystkim musisz już, przed zakupem określić ile cali docelowo potrzebujesz, a nie potem dobierać do większego ekranu.
Podstawą w projekcji są odcięcia, czyli te boczne/górne czarne pasy.
Jak wrzucisz 130" na ekran 150", to po bokach nie będzie odcięć, wyjdzie mydło i totalna katastrofa. Nie idż tą drogą, bo to poroniony pomysł.
 

bokciu

Banned
Ja nawet tego pomysłu nie skomentuję, a co do samej jakość...Elektryczny ekran 150" za 539zł??? To nie może być dobre...
 

Frog_PL

New member
tak jak kolega @Henry wyzej ci polecil tak i ja polece ekrany Esmarta.
https://www.amazon.de/dp/B00KNUEWQU?ref_=ast_bbp_dp&th=1
Sam mam szarego bez napinaczy, ale jak tylko kwota ci pasuje to bier z napinaczami i bedzie GIT. Kazdy kto u mnie jest mowi ze super obraz ;) Ja mam 100cali z 2,8m. Chcialo by sie wiecej, ale odsuwalem projektor (przed montazem i kupnem ekranu) i patrzylem na wiekszy obraz (120") i musialem latac oczami po obrazie bo akcja po bokach ekranu umykala uwadze... Takze u mnie 100" jest optymalne. U ciebie 120" mysle max i tez bedzie GIT.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak jak kolega @Henry wyzej ci polecil tak i ja polece ekrany Esmarta.
https://www.amazon.de/dp/B00KNUEWQU?ref_=ast_bbp_dp&th=1
Sam mam szarego bez napinaczy, ale jak tylko kwota ci pasuje to bier z napinaczami i bedzie GIT. Kazdy kto u mnie jest mowi ze super obraz ;) Ja mam 100cali z 2,8m. Chcialo by sie wiecej, ale odsuwalem projektor (przed montazem i kupnem ekranu) i patrzylem na wiekszy obraz (120") i musialem latac oczami po obrazie bo akcja po bokach ekranu umykala uwadze... Takze u mnie 100" jest optymalne. U ciebie 120" mysle max i tez bedzie GIT.

Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia tego ekranu? Wiele osób pyta o ekrany esmart ale mało kto o nich cokolwiek pisze
 

Frog_PL

New member
Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia tego ekranu? Wiele osób pyta o ekrany esmart ale mało kto o nich cokolwiek pisze

Jasne prosze.. Ale robione telefonem takze to ma sie nijak do jakosci jaka jest realnie obrazu....Te pierwsze 6 fotek bylo robionych wczoraj w nocy. A te kilka ostatnich teraz przed chwila z zaslonietymi roletami. Sufit bialy, sciany jasno szare... Zero adaptowania











 
Ostatnia edycja:

Tompior

New member
Cześć,
zdecydowałem się na projektor Epson TW7100 - zależy mi na 4k HDR przy 60 fps i jest to jedna z tańszych opcji przy tych wymaganiach.
Jaki ekran do tego projektora polecacie? Poniżej założenia:

Odległość projekcji - ok. 4 m
Montaż projektora - pod sufitem
Montaż ekranu - zabudowa sufitowa
Przekątna ekranu - 100", proporcje 16:9
Ekran - automatyczny z napinaczami (chyba lepiej z niż bez? :) )
Ściany białe - projektor użytkowany głównie wieczorem lub w dobrze zaciemnionym salonie (rolety blackout). Sygnał z PS4 i komputera (filmy), nigdy TV.

Z góry dziękuję za pomoc!
 

Speedie1993

New member
Witam, potrzebuje porady a zarazem pomocy odnośnie dobrania projektora do ekranu 16:9 65cali o wymiarach netto 139 x 76cm. Pokój ma wysokość 230cm ekran rozwijany elektrycznie z kasetą zwijająca o wysokości 7cm.czarna ramka od góry ma 4cm.
Planuje zakupić projektor Optoma HD27e lub Optoma HD144x. Moje pytanie brzmi jaką musze zastosować odległość projektora od ekranu i na jakiej wysokości musi znaleźć się obiektyw projektora?
Według kalkulatora dla projektora HD27e minimalna odległość od ekranu to 204cm a maksymalna to 225cm. I to jest dla mnie w miarę jasne. Bardziej widzę problem w tym, że nie wiem w jakiej odległości od sufitu musi znaleźć się obiektyw projektora, aby uniknąć zjawiska trapezu.
Dane które jeszcze podaje ten sam kalkulator to:
Przekątna 159cm
Wysokość 78,19cm
Offset 12,51cm

Czy właśnie ten offset to jest odległość od sufitu? I wtedy do niej należy doliczyć 7cm na obudowę ekranu i 4cm na czarną ramkę? Sumaryczna odległość od sufitu do środka obiektywu to zatem 23. 51cm? Proszę o potwierdzenie mojej teorii, jeśli źle interpretuje poprawcie mnie proszę. Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi

Link do kalkulatora
www optoma pl/projector-distance-calculator/hd27e (zamiast spacji kropki)
 

Speedie1993

New member
Panowie zasadność tego że projektor to już moja kwestia. Nie mam gdzie tv powiesic ze względu na układ pokoju i projektor to jedyna rozsądna opcja. Pytałem o coś innego ;)
 

adamusekk

New member
Jasne prosze.. Ale robione telefonem takze to ma sie nijak do jakosci jaka jest realnie obrazu....Te pierwsze 6 fotek bylo robionych wczoraj w nocy. A te kilka ostatnich teraz przed chwila z zaslonietymi roletami. Sufit bialy, sciany jasno szare... Zero adaptowania
/QUOTE]


Kolego czy uda mi sie ten ekran zamontowac do sufitu (mam wnękę o szerokosci ok 15 cm) ?
Na foto widzę że masz zamontowane do sufitu ale nie widzę jak wygladaja miejsca montazowe czy wystarczy dojście od dołu.


Będę miał projekcję od góry, chcę ekran 266cm gray, projektor dosyc mocny Epson EH461 (taki dostałem w spadku ;), ok 3m od ekranu
 

adamusekk

New member
Jasne prosze.. Ale robione telefonem takze to ma sie nijak do jakosci jaka jest realnie obrazu....Te pierwsze 6 fotek bylo robionych wczoraj w nocy. A te kilka ostatnich teraz przed chwila z zaslonietymi roletami. Sufit bialy, sciany jasno szare... Zero adaptowania
/QUOTE]



Dzięku koledze @Frog_PL zdecydowałem się na 110calowego Esmarta bez napinaczy, szarego. wysylka wychodzi cos 35EURO, przy ekranie 120 cali wysyłka wychodzi 192 EURO :shock: i poza tym 8cm za szeroki (kaseta) i nie wejdzie mi do wnęki..
Dam znać po montażu, winda też zamówiona z Amazona ;)
 

kamil996

New member
Zacne grono, byłem już nastawiony na Esmart Expert XTS czyli wersje z napinaczami ale sam nie wiem... im więcej czytam tym więcej dylematów :)

Pytanie: lepiej wziąć wersję z napinaczami 110 cali czy ekran bez napinaczy 120 cali np. Supremy?
Oglądane bedzie z jakichś 4m.

120 cali Esmarta nie wejdzie bo kaseta jest juz za szeroka. Jedynie np taka Suprema 120 cali by sie jeszcze zmiescila na styk, ale ona nie ma napinaczy... Suprema prawie 2 razy drozsza od Esmarta.

Co myślicie? Rozsądek wskazuje zeby olać te 10 cali.
 

slike99

New member
Optoma zh506e

Witam, prośba o poradę w doborze projektora do sali bankietowej/konferencyjnej. W projekcie mam dobrany projektor optoma zh506e, ekran projekcyjny to inceel tensio wymiary powierzchni projekcyjnej to 3150x1969 16:10. Niestety odległość ekranu od lampy to tylko 330cm. Czy znajdę jakiś projektor w podobnej cenie który ogarnie mi tą powierzchnie przy tak krótkiej odległości ?
 

Ubuntu

New member
Hej
Będę zmieniał projektor i zastanawiam się czy przesunąć uchwyt bliżej ściany, Obecnie mam Optoma HD 141X a chce zmienić na Optoma UHD 55

wysokość [m]szerokość [m]odległość [m]przekątna [m]przekątna cale
Obecna konfiguracja
2,10​
3,60​
6,19​
4,17​
164,08​
Z instrukcji HD 141x
2,24​
3,98​
4,82​
5,90​
180​
Z instrukcji UHD 55
2,24​
3,98​
4,82​
4,57​
180​

Czy zbyt długa odległość nie zepsuje mi jakości?
 
Witam,
Posiadam projektor RS400 i chciałbym wymienić ekran na 110'', aktualnie posiadam 92'' i jest trochę mały. szczególnie przy filmach 21:9. Według kalk wychodzi mi ze dla mojego projektora i odl 3,2 jest 200 nits, a zalecane 70 nits.

Co o tym sadzić i jak to interpretować?
 

Attachments

  • rs400_ekran.png
    rs400_ekran.png
    134,4 KB · Wyś: 28
Do góry