Jaka plazma 50 cali ?

Adrian85

New member
Bez reklam
To jest właśnie to trudne pytanie o jakość?Jeden i drugi ma swoje wady i zalety,dlatego trudno jest udowodnić KTÓRY i KOMU lepiej podpasuje i zaakceptuje jego wady.To TY musisz podjąć decyzję po dokładnym zapoznaniu się z tymi modelami,a MY tylko proponujemy poszczególne modele,którymi warto się zainteresować w jakimś przedziale cenowym a nie na siłę namawiać do zakupu.
 

Kilt

New member
Witam!
Dziewczyny nie słuchaj ... skoro podoba jej się obraz na 42" LG za 15 stówek, to są tylko dwie możlilwości - albo nie widziała ładnego obrazu na dobrym TV, albo ma bardzo małe wymagania w stosunku do oglądanego obrazu ;-)
Cóż mógłbym Ci doradzić? Dobrze celujesz, jeśli idzie o cale. Przy odległości 3-3,5 metra od źródła obrazu, wybór 46" bądź 50" to moim zdaniem słuszna decyzja. Sam tak mam i też się nad tym zastanawiałem. Wybrałem 50" i nie żałuję :smile:
Słusznie myślisz ... serię g20 Panasa porównuje się ze serią LG PK950.
Sygnał SD kablówki, konsola, w/w odległość od TV ... słusznie moim zdaniem celujesz w model Panasa 50V20. Skalowanie i obróbka obrazu w tym TV są rewelacyjne, więc będziesz więcej niż zadowolony przy sygnale SD z kablówki. Jeśli po zakupie owego modelu kobieta nie zauważy różnicy pomiędzy tym modelem, a modelem który posiada :shock:, to proponuję wysłać ją do okulisty w trosce o jej zdrowie :grin:
Ceny lecą teraz na łeb na szyję. 50V20 można już zakupić za mniej niż 5300 zł (cena mieści się we wskazanej przez Ciebie kwocie), a jeszcze tydzień temu było to 5500 zł :roll:
Jeśli mimo to kwota ta wydaje się być dla Ciebie za wysoką, to skieruj swe oczy w stronę modeli G20 i PK950. Jeśli masz możliwość, to porównaj sobie te dwa modele i sam zdecyduj, który jest godzien zagościć w twoim pokoju ;)
Jak widzisz kolega Adrian85 zakupił PK950 i jest zadowolony :eek:k:
Powodzenia w wyborze. Pozdrawiam!
 

kskup

New member
Tanieje, bo dolar trochę spadł - wydaje mi się, że to tego wina.
Ciekawe jak to bedzie przed swiętami? Niby ceny powinny urosnac - bo wiekszy popyt bedzie, z drugiej storny jednak, moze te markety beda sie przescigac w cenach... chociaz nie sadze. Jak Wy uwazacie? Kiedy jest dobry moment na kupienie tego TV - Panas P50V20?
Wiecie ile to kosztuje w MM? Bo ja nie mam czasu podjechać. Bo w sumie nawet jakby jakoś niedługo miała być promocja 'bez VATu', to może być tak, że w MM bez VATu jest drożej niż normalnie teraz w jakimś sklepie internetowym - cena ok. 5300pln.
Wiem, że w Saturnie jest tylko 50VT20 (3D) - i kosztuje 8000:D
Warto zaczekać z kupnem? W jakiejś sieci jakaś promocja się szykuje? Jak myślicie?
 

gadi

New member
Tanieje, bo dolar trochę spadł - wydaje mi się, że to tego wina.
Ciekawe jak to bedzie przed swiętami? Niby ceny powinny urosnac - bo wiekszy popyt bedzie, z drugiej storny jednak, moze te markety beda sie przescigac w cenach... chociaz nie sadze. Jak Wy uwazacie? Kiedy jest dobry moment na kupienie tego TV - Panas P50V20?
Wiecie ile to kosztuje w MM? Bo ja nie mam czasu podjechać. Bo w sumie nawet jakby jakoś niedługo miała być promocja 'bez VATu', to może być tak, że w MM bez VATu jest drożej niż normalnie teraz w jakimś sklepie internetowym - cena ok. 5300pln.
Wiem, że w Saturnie jest tylko 50VT20 (3D) - i kosztuje 8000:D
Warto zaczekać z kupnem? W jakiejś sieci jakaś promocja się szykuje? Jak myślicie?

Nie wiem jaka cena jest 50V20, ale 42V20 był ostatnio w cenie 4999 zł
Ale dostałem meila od kierownika działu RTV że moze oddać za 4499 zł
 

don111

Banned
Witam!
Dziewczyny nie słuchaj ... skoro podoba jej się obraz na 42" LG za 15 stówek, to są tylko dwie możlilwości - albo nie widziała ładnego obrazu na dobrym TV, albo ma bardzo małe wymagania w stosunku do oglądanego obrazu ;-)
ja wczoraj się bawiłem obrazem u siostry na LG 42pj350 za 16 stówek :)
cena naprawdę śmieszna jak za taką jakość obrazu
HD nie testowałem z uwagi na brak źródła ale obraz SD ma na pewno nie gorszy od plazm Panasonica, powiedziałbym nawet ciut lepszy bo bardziej "gładki", brak takiego delikatnego ziarna jakie czasem widać na Panasie, choć może to też kwestia sygnału
czerń na oko chyba taka sama jak w Panasach (bez postawienia tv obok jakąkolwiek różnicę trudno stwierdzić)
 

smelbo

New member
To jest tylko kwestia ustawienia tv,w tym przedziale cenowym cudów nie ma,masz do wyboru Pj550,Pk350.Jeszcze jedna wycieczka do sklepu nie zaszkodzi.

TV będzie dla rodziców więc jakichś większych wymagań nie mają. Ważne żeby to HD było i żeby jak najmniej odbijało się w ekranie. Pokój jest o wymiarach 7x4, od TV odległość będzie około 4-5 metrów. 50 to minimum ale większego też nie chcą. Pokój jest dość jasny, okno od wschodu + drzwi balkonowe od południa TV i miejsce do oglądania usytuowane są mniej więcej na lini przekątnej pokoju.

A czym się różniPJ550 od PJ350 że cena jest aż 700zł wyższa tego pierwszego? Na stronie producenta różnica jest tylko w wymiarach (milimetry) oraz w tym że nie odtwarza divx. Czy ta różnica jest warta tych 700zł? Wątpię
 
Ostatnia edycja:

AsKier

New member
ja wracam ze swoimi rozważaniami...podpowiedzcie coś...

jak pisałem wcześniej odległość to 2,5-3m i głównie TV z platformy cyfrowej z kanałami HD (jeszcze nie wiem z jakiej)

po lekturze forum stwierdzam, że jednak wystarczający w moim przypadku jest HD Ready...

z tym, że:

- czy przy wielkości 50" czy w ostateczności 46" jakość będzie zadowalająca...? wiadomo, przy 42" pewnie nie zauważyłbym różnicy ale 50"...?
(będę starał się zachować dobrą jakość podłączenia)

- jaką plazmę HDReady 50"-46" polecacie...? czy są takie :)



ewentualnie to zastanawiam się ostatecznie 46"-50" HD Ready czy 42" Full HD
 

Palpiboy

New member
@ AsKier

Jakość będzie więcej niż zadowalająca. Telewizji nadawanych w FullHD na świecie jak na lekarstwo (o Polsce nie wspominając).

Pozdrawiam
 

damiantomek2

New member
mam podobne zdanie o 42PJ350.
ten telewizor chyba dobrze sie sprzedaje bo ostatnio gdy bylem w mm widzialem kartke sprzedany,tam chyba jednego telewizora nie maja:)
LG 42PJ350 i 42pj550 ma tez dobre recenzje w internecie
Telewizor LG 42PJ350 - opinie, komentarze o produkcie
Telewizor LG 42PJ550 - opinie, komentarze o produkcie

digitalus zgadzam się z tobą bo w porównaniu z 2009 jest więcej dobrych
opini o plazmach LG. Choć ta marka była ostatnia na liście tv ,które wybierałem
to jednak wygrało LG. Przeczytałem wiele postów na różnych forach o ich
tv ale tylko w kilku ktoś miał kłopot z bzyczeniem i po wymianie osprzętu
okazywało się iż winne były np. kabelki. Jest to jak dla mnie wielki PLUS.
W poprzednich latach pierwsze co zwracało uwagę w ich tv to desing, a obecnie technicznie modele poszły też do przodu. Dla dumających nad odległością od tv 50 cali to ja oglądam z 3m min., a max. 3,7m i synowie mówią iż większy też by pasował.
Jest to trochę kwestia przełamania bariery wielkości i przesiadki z poprzedniego
rozmiaru. U mnie był to CRT 21 cali zanim podpiołem piędziesiątkę to stały obok siebie
i to był szok.
 

kskup

New member
Po wczorajszym obejrzeniu P50VT20 (3d), po prostu mnie zaczarował. Zamówiłem 50V20 - mają mi dzisiaj przywieźć - opiszę wrażenia - szykuje się dłuuższa noc przed konsolą;)
Mam pytanie btw - po przywiezieniu do domu tv powinien trochę postać przed włączeniem w temperaturze pokojowej? Albo jakoś ustawienia specjalne ustawić?
Gdzieś czytałem, że na początku nie można jasności dawać na 100% - czy jakoś tak, że tylko na 30% mocy. Ktoś, coś wie?
Jakieś inne wskazówki?
Sorry za OT tutaj

Pozdro
 

marcin12a

New member
kupno plazmy

Witam wszystkich :D

Interesuje mnie kupno plazmy:


wielkoąść matrycy 46''-50''
wymiary pokoju 6,5m x 4m
sygnał cyfrowy polsat, kablówka
odległość od ekranu 3m - 4,5m
cena do 3500zł

Pokój nasłoneczniony popołudniu (słońce po lewej stronie w przewidzianym miejscu stania tv). Głównie filmy, programy typu discovery czasami sport. Urządzenia do połączenia- laptop, dvd. Telewizor będzie na szafce. Nie korzystam z programów HD. Preferowana firma Panasonic...


Pozdrawiam
 

AsKier

New member
witam,

kupiłem dziś th-p50s20e za 3499 w sklepie nie przez neta...jutro odpakowanie i testy...

podrzućcie proszę linki jak traktować sprzęt w pierwszych godzinach użytkowania...będę wdzięczny
 

niebieski78

New member
witam wszystkich

interesuje mnie zakup plazmy 46''-50''
odległość od tv 3,5-4m
pokój 6x5
okno naprzeciw tv od strony północej
cena do 5 tys
preferowana marka - brak
źródło obrazu - cyfra (na razie brak kanałów hd) konsola ps3 :) pc i odtwarzacz dvd

dzięki za wszelkie sugestie

pozdrawiam
 

Wolftomb

New member
Co myślicie na o tym Samsung Ps50c6500??
Zastanawiam się nad nim i jeszcze le46c650 lub Ps50c550.
Nie mogę się zdecydować czy warto przepłacać za bajery serii 6.
 
Do góry