Jaka plazma 50 cali ?

Yagod_32

New member
Dziękuję za odpowiedź (Kiki) ponieważ nikt inny nie zabrał głosu :D

Mam jeszcze jedną prośbę.
Szukam trochę po necie żeby znaleźć opisy funkcji, bajerów itp które są przy Pan P50S20 i nie za bardzo mogę znaleźć. Czy ktoś może mi na chłopski rozum wyjaśnić dlaczego ten tv jest taki dobry jakie fajne rzeczy posiada. Nie ukrywam, że żonę muszę przekonać, a to ciężka sprawa więc bardzo proszę o prostotę wypowiedzi.

Drugi tv który rozważam to Sam PS50C550

Obawiam się pytania: co ma ten czego tamten nie ma :D

Mam nadzieje, że mnie rozumiecie.
 

rafpod

New member
Potrzebna mi rada. Pojawił się w euro ten sam (ps50c6500) za 4199 !!!!! - to jakieś 20 zł więcej niż w sieci (wiedza oparta o ceneo) a nie płaci się kosztów przesyłki!!!!. Brać czy nie brać ? Czy też moze poczekać i zobaczyć czy sklepy internetowe gwałtownie obniżą ceny ? zależałoby mi żeby decyzję podjąć przed 16 maja bo do tego czasu trwa promocja zwrotu kasy przez samsunga i można praktycznie za darmo kino domowe sobie dokupić.

Wczoraj jeszcze był po 4199PLN w sklepie internetowym RtvEuro (normalna cena sklepowa podejrzana w punkcie informacyjnym to 5499PLN),dziś na stronie już nowa cena 4299PLN,ciekawe że po kilku dniach już wzrosła:)
Co do ceny odbioru lub transportu to wygląda to tak, że odbiór w sklepie kosztuje 29.90PLN,czyli niezupełnie za darmochę,
a dowóz 59.90PLN z wniesieniem nawet po schodach w bloku i takie tam,można wybrać sobie przedział godzinowy wygodny dla Was.

Uprzedzając pytania,ja tam nie pracuję,a tylko zamówiłem go sobie w systemie ratalnym,
czyli 20x209.90PLN,oczywiście można było dokupić przedłużyć okres gwarancyjny za 430PLN do 3 lat i 860PLN do 8 lat,ale jakoś nie skorzystałem:)
Umówiłem się na dowóz w dniu jutrzejszym w godz.19-21,co jak okolice W-wy jest dosyć korzystne dla klienta.
Zobaczymy co będzie po odpakowaniu tego czegoś:p
Pozdro,
rafpod
 

cobot

New member
Koniecznie zdaj nam relację :) Bo jak na razie chyba jeszcze żaden właściciel się nie wypowiedział. A z tą ceną dostawy to faktycznie się pomyliłem bo pomyślałem wtedy że to cena sklepowa a to internetowa była.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafpod

New member
No i po promocji internetowej w Euro, obecnie cena internetowa wynosi 5499PLN,czyli nic ciekawego,nie rozumiem,skąd taka zmienność cen:(
Co do konkretnych miejsc zakupu,to dla mnie akurat oprócz atrakcyjnej ceny ważne było jeszcze rozłożenie na raty typu 0%,wtedy nie trzeba wydawać większej kasy.
Co do Waszych oczekiwań odnośnie moich opinii na temat TV,to wcześniej brałem pod uwagę model PS50B550,ale na tyle długo zwlekałem z zakupem,że w końcu pojawił się PS50C6500,więc po niedługim namyśle postanowiłem go nabyć.
Obecnie korzystam z modelu przedpotopowego,jak to możnaby dziś powiedzieć,zwykły Panasonic AS10P 29" 100Hz,kupiony pod koniec 2002 roku,co w przypadku TV oznacza całe wieki.
Do tej pory oprócz przeglądania różnych forów przeprowadzałem testy u znajomych,ale zdecydowanie inne od tych,które robi wielu z Was,nie katowałem sprzętu na wszelkie możliwe sposoby,tylko po prostu oglądałem co mi akurat trafiło w oczy,były polskie platformy cyfrowe,niemiecka kablówka,też cyfrowa,TV były różne,plazmowe,LCD od rozmiarów 37" do 46" ale ciągle coś mi nie pasowało,mimo,że właściciele bronili swoich decyzji,mówiąc,że większy jest niepotrzebny,ja uważałem do tej pory,że do mojego pokoju 5m x 6m 50" będzie akurat,a jak będzie to się okaże.
Mam nadzieję,że się nie zawiodę,ale możecie liczyć na moją szczerość wypowiedzi,bo jeśli coś będzie nie tak to na pewno o tym napiszę,może podrzucę też jakieś zdjęcia.
Uprzedzam jednak,że ponieważ nie miałem dotychczas u siebie niczego poza CRT to moje opinie będą niezwykle subiektywne i pozbawione fachowego slangu,bo znając siebie gdybym tak miał porównywać ciągle parametry i ceny to czekałbym pewnie jeszcze długo,a ciągle byłoby coś lepszego i nowego.
Kusił mnie trochę Samsung w technologii LED,ale cena w okolicach 10kPLN wydaje mi się zbyt wygórowana,więc na razie zadowalam się 17" LED-ową matrycą w moim kompie HP Pavillion dv7-3020ew:)
 
Ostatnia edycja:

osip

New member
No wlasnie spore te skoki cenowe w Euro.
Bylo bardzo dobre 4199, potem 4299...
A teraz wogole nie oplacalne 5499.

Moze jak dla nich, za tanio obtanili :lol:.
 

pawelt

New member
rafpod, ja też obawiałem się że 50cali to za dużo. Ale teraz już wiem, że im większy tym lepszy! Nie wydaje mi się, że można by kupić za duży telewizor, chyba że oglądasz z 1 metra.
 

rafpod

New member
wczoraj Panowie dostarczyli TV do domu,rozpakowałem i zamontowałem na na dołączonym stojaku i przystąpiłem do zabawy.Stoi bardzo stabilnie,ale zwykłe proporcje wielkości i masy TV do stojaka powodują,że jak pomyślę,że dzieciak mi się rozpędzi i wpadnie na TV to odczuwam pewien dyskomfort.
Najchętniej zawiesiłbym go na ścianie ale nie w trybie obrazowym, tylko na podstawce z ramieniem,która jeszcze miałaby półki na pozostałe ustrojstwa,
tak żeby nic nie musiało stać na ziemi,ale do rzeczy...

Zacząłem od wyszukania kanałów analogowych,jakościowo sygnał dobry,no ale TV jest za duży gabarytem i rozdzielczością jak na taki sygnał,więc oglądać się da,ale trzeba dużo samozaparcia no i chyba odległości min.10-12m, bo taką udało mi się najdłuższą ścieżkę do TV zestawić,no ale nie po to jest taki TV,żeby oglądać go jak w kinie:)
Później podpiąłem Cyfrę+ (odbiornik PACE HD), tyle, że przez EURO/RGB (przy pomocy dziwnej przejściówki z zestawu,do TV wpina się złącze ni to HDMI ni to do IPHONE-a,a do niej już tradycyjną szczotkę), pozmieniałem trochę ustawienia w tunerze,no i jakoś to wyglądało,ale ponieważ kable HDMI są w drodze:) to przeleciałem po kanałach SD i HD bez większych wrażeń,niektóre SD przy słabszym bitrate wyglądają niezbyt dobrze,ale to już nie jest wina TV,więc to nie ma znaczenia,ogólnie moim zdaniem do sygnału SD z odległości 2,5-5m bo tak oglądałem z różnych miejsc w pokoju to wydaje mi się odpowiedni,ale jak już wcześniej nadmieniłem przesiadłem się z CRT 29",więc nie mam czego porównywać,tam obraz SD był w porządku:)
Małżonka stwierdziła i to bez mojej sugestii,że na kanale HD obraz był lepszy niż na odpowiadającym mu SD (chyba HBO),ale ja tego jakoś nie zauważyłem,może sugerując się,że sygnał idzie i tak przez Scart-a:)
Ponieważ nie miałem kabla HDMI,więc postanowiłem dla przeciwwagi puścić coś w lepszej rozdzielczości prosto z dysku,podpiąłem się do USB,dysk wykryty błyskawicznie,więc wrzuciłem coś z sieci w HD,pierwsze wrażenie było "łał",że nieźle wygląda,potem wróciłem do Cyfry w SD i różnica jest kolosalna.Obejrzałem jeszcze z USB kilka audycji nagranych na innym tunku SD i również jakość była lepsza,może oprócz samej rozdzielczości istotne są również kable,do tej pory nie zwracałem na nie uwagę,skoro byle "sznur do bielizny" dawał sygnał akceptowalny na moim CRT-ku.
Jak już ochłonąłem to przypomniałem sobie,że jest przecież tuner DVB-T,
a ponieważ stojąc przed TV mam w linii prostej ok.20km. PKiN ( do Łazów troszkę dalej) to postanowiłem poszukać kanałów cyfrowych,znalazło wszystkie ładnie,bez porównania lepsze niż w analogu,to wiadomo,ale gdybym miał porównywać z Cyfrą przez SCART-a to na razie raczej remis:)
Potem poniosło mnie dalej,po łączu AV (Composite,czyli 3 kolorowe chinch-e:) ) podłączyłem Xtreamera,ale to tylko tak dla sportu,bo chciałem sprawdzić jak się necik z x-a sprawuje przez AV,dysk podłączony lepiej mieć bezpośrednio,choć po zmianie na HDMI zrobię sobie porównanie.
Ponieważ popodpinałem prawie wszystko co miałem,a nie chciało mi się szukać d-sub-a,to podłączenie kompa odłożyłem na dzisiaj,zobaczymy jak sobie te monitory razem poradzą "w kupie":p
Na koniec powiem,że chciałem jeszcze podpiąć necik bezprzewodowy,do czego próbowałem użyć adaptera WiFi pracującego w standardzie 802.11n,
którego używam w zestawie z Xtreamer-em,ale TV go nie raczył zauważyć,
dziś może spróbuję przy pomocy kablka i routera wi-fi w roli AP:)
Oryginalny moduł wifi od samsunga WIS09ABGN to wydatek ok.300PLN,choć na allegro widziałem aukcje za 200PLN,ale może uda się inaczej,
filmów przez wi-fi raczej bym nie ciągał:)
Z ciekawostek to nie udało mi się wywołać PIP-a,kombinowałem jak koń pod górkę,ale opcja w menu wyszarzona,a w instrukcji info,że nie działa wspólnie z netem,no u mnie netu nie było a opcja szara,więc pomyślimy później.
Z przydatnych wieczorami ficzerów to funkcja podświetlenia pilota,
ale to zawsze kwiatek do korzucha.
No i 2 refleksje małżonki:
1) wcale ten TV nie jest taki duży,
2) dlaczego obraz z cyfry jest takiej jakości? ( no i niech tu wtedy ktoś próbuje tłumaczyć o jakości,kablach i takie tam,trzeba to po prostu pokazać,a że nie miałem HDMI pod ręką,to zostałem spacyfikowany,bez możliwości obrony:p )

Nie wypowiadam się o różnicach w stosunku do jakiegokolwiek modelu, bo to mój pierwszy TV nie CRT,więc parametry zostawiam fachowcom,mogę się podzielić jedynie odczuciami subiektywnymi,ewentualnie coś jeszcze pogrzebać,ale analityki się tu nie spodziewajcie,to nie w moim stylu.
Podsumowując nie powiem,czy mój wybór był dobry,czy nie,bo po pierwsze na to za wcześnie,potrzeba trochę czasu na lepszą ocenę możliwości,no i porównania z czymś co byłoby dobrym odniesieniem do jakości obrazu tego TV,bez względu na cenę,bo później to zawsze mówi się o jakichś kompromisach:)
Dosyć tego wodolejstwa jak na jeden post.
No i byłbym zapomniał,dźwięk nadaje się do oglądania audycji "gadanych",
filmy i muzykę to lepiej wrzucić na kino...o ile ktoś ma,bo ja nie i teraz źle mi z tym,a tak na dobre stereo byłoby bardzo przyjemnie (nie jestem zwolennikiem kina typu x.y,choć nie raz słuchałem,mnie bardziej pasuje dobre 2.0)

rafpod
 

p-opala

New member
Witam Forumowiczów.
Podepnę sie pod temat bo pewnie jak większość z was mam problem z wyborem telewizora.

Moje warunki:
Pokój 4,5m x 5m Preferowana wielkość matrycy – 47" - 52" - żeby nie był za mały :)
Preferowane marki: Panasonic, Sony itp. :)
Sygnał – n-ka, dvd, psp3.
Pozycja widzów wzgl. TV: na wprost, ew. z boku- niewielkie kąty
Odległość od ekranu: 4m
Urządzenia do podłączenia: DVD, n-box - psp3
Klasa cenowa: – do 6K PLN
Pora ogądania: wieczór, noc, w weekendy w dzień
Nasłonecznienie pokoju – okna od wschodu - słabo nasłoneczniony (w oknach rolety i żaluzje)
Ile osób przed TV: 1 - 3
Najczęściej ogladane: Discovery, bajki, filmy dvd.
Oświetlenie: przy lampie stojącej
Stojący czy wiszący: nie ma znaczenia
HD Ready czy Full HD: – Full HD
Technologi: nie ma znaczenia byle obraz był dobrej jakości

Czytam już forum od kilku miesięcy i mam straszny mętlik w głowie.
Przy okazji czy ktoś się orientuje kiedy i za ile będzie u nas dostępny Panasonic P50V20e?
Z góry dziekuję za pomoc.
Pozdrawiam.
 

rafpod

New member
ja czytam różne fora na temat odbiorników HD już od ponad 6 lat,no i wnioski mam następujące:
a) plusy dodatnie :)
- oczywiście,że lepiej jest wiedzieć więcej o sprzęcie niż to co w ulotkach,
bo tam każdy jest najlepszy i o wiele lepszy od poprzedniego modelu
i oczywiście musisz go mieć,
- dobrze poznać opinie innych użytkowników o konkretnym modelu,
pamiętając jednak o subiektywności odczuć,
- fajnie,że można znaleźć porównania konkretnych modeli,
w oparciu o konkretne parametry techniczne, możliwości konfiguracji obrazu,dźwięku,kompatybilność z ustrojstwem dodatkowym
b) plusy ujemne:p
- jeżeli ktoś nie jest fanatycznym wyznawcą konkretnej marki to prędzej czy później staje przed dylematem, w którym zwykłe porównania funkcjonalno-cenowe mogą okazać się niewystarczające,
- człowiek zastanawia się czy aby na pewno warto zapłacić za chwalony model,no bo niby wypasiony,topowy,ludzie chwalą,ale czy ja to zobaczę,czy nie lepiej kupić coś tańszego,ale też chwalonego,tylko jak wtedy u kogoś zobaczę kiedyś coś lepszego to czy nie będę żałował?
- jedni chwalą dany model pod niebiosa,a inni mówią,że jest przeciętny lub nawet słaby,więc po odfiltrowaniu radykalnych opinii i tak pozostaje mętlik w głowie

ja tak właśnie miałem,że nie widziałem wyraźnego faworyta,
w czasach kiedy można jeszcze było nabyć Pioneer-a Kuro i mówiło się o ideale czerni ale narzekało się na wysoką cenę,to zacząłem już dostawać "schiza",bo skoro przez kilka lat nie udało mi się kupić TV i od 2002 jechałem na CRT-ku Panasonic-u 29" to mętlik będzie jeszcze większy,nie udzielałem się wtedy tylko czytałem,czytałem,aż w końcu całkiem przypadkowo natrafiłem na informacje o plazmie Samsunga,chyba model PS50B550,gdzie można odblokować funkcje odtwarzania filmów z USB,to pomyślałem,że możnaby się trochę tak pobawić,przestałem już porównywać i śledziłem losy takich operacji,potem na kilka miesięcy odpuściłem porównywanie i okazało się że wyszły nowe modele z serii C,no i tak nabyłem PS50C6500,mam go dopiero od kilku dni,no i liczę się z tym,że ludzie mogą pisać różne rzeczy,że matryce są lepsze,że można kupić lepiej,że ten to bzyczy,a dlaczego nie Sony,czy Panasonic,ale ja już kupiłem i oglądam.
Można mieć lepszy TV,bardzo prawdopodobne,tylko nie szkoda życia na zbyt długie kombinowanie,kiedyś trzeba powiedzieć stop i się zdecydować,
w końcu to tylko TV,a nie samochód za ponad 100kPLN,czy dom za ponad 1MPLN,bo wtedy to dopiero są problemy.
Wszystkim niezdecydowanym,którzy mają zbyt duży mętlik w głowie i nie mogą się zdecydować radzę "przerwę" w porównywaniu, wzięcie "na luz",
bo zawsze kiedyś wyjdzie coś lepszego,a co teraz drogie w końcu stanieje,
taka kolej rzeczy.
NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ - tego wszystkim niezdecydowanym życzę:)
 

jgx

New member
Bez reklam
wczoraj Panowie dostarczyli TV do domu,rozpakowałem i zamontowałem na na dołączonym stojaku i przystąpiłem do zabawy.Stoi bardzo stabilnie,ale zwykłe proporcje wielkości i masy TV do stojaka powodują,że jak pomyślę,że dzieciak mi się rozpędzi i wpadnie na TV to odczuwam pewien dyskomfort.
Najchętniej zawiesiłbym go na ścianie ale nie w trybie obrazowym, tylko na podstawce z ramieniem,która jeszcze miałaby półki na pozostałe ustrojstwa,
tak żeby nic nie musiało stać na ziemi,ale do rzeczy...

Zacząłem od wyszukania kanałów analogowych,jakościowo sygnał dobry,no ale TV jest za duży gabarytem i rozdzielczością jak na taki sygnał,więc oglądać się da,ale trzeba dużo samozaparcia no i chyba odległości min.10-12m, bo taką udało mi się najdłuższą ścieżkę do TV zestawić,no ale nie po to jest taki TV,żeby oglądać go jak w kinie:)
Później podpiąłem Cyfrę+ (odbiornik PACE HD), tyle, że przez EURO/RGB (przy pomocy dziwnej przejściówki z zestawu,do TV wpina się złącze ni to HDMI ni to do IPHONE-a,a do niej już tradycyjną szczotkę), pozmieniałem trochę ustawienia w tunerze,no i jakoś to wyglądało,ale ponieważ kable HDMI są w drodze:) to przeleciałem po kanałach SD i HD bez większych wrażeń,niektóre SD przy słabszym bitrate wyglądają niezbyt dobrze,ale to już nie jest wina TV,więc to nie ma znaczenia,ogólnie moim zdaniem do sygnału SD z odległości 2,5-5m bo tak oglądałem z różnych miejsc w pokoju to wydaje mi się odpowiedni,ale jak już wcześniej nadmieniłem przesiadłem się z CRT 29",więc nie mam czego porównywać,tam obraz SD był w porządku:)
Małżonka stwierdziła i to bez mojej sugestii,że na kanale HD obraz był lepszy niż na odpowiadającym mu SD (chyba HBO),ale ja tego jakoś nie zauważyłem,może sugerując się,że sygnał idzie i tak przez Scart-a:)
Ponieważ nie miałem kabla HDMI,więc postanowiłem dla przeciwwagi puścić coś w lepszej rozdzielczości prosto z dysku,podpiąłem się do USB,dysk wykryty błyskawicznie,więc wrzuciłem coś z sieci w HD,pierwsze wrażenie było "łał",że nieźle wygląda,potem wróciłem do Cyfry w SD i różnica jest kolosalna.Obejrzałem jeszcze z USB kilka audycji nagranych na innym tunku SD i również jakość była lepsza,może oprócz samej rozdzielczości istotne są również kable,do tej pory nie zwracałem na nie uwagę,skoro byle "sznur do bielizny" dawał sygnał akceptowalny na moim CRT-ku.
Jak już ochłonąłem to przypomniałem sobie,że jest przecież tuner DVB-T,
a ponieważ stojąc przed TV mam w linii prostej ok.20km. PKiN ( do Łazów troszkę dalej) to postanowiłem poszukać kanałów cyfrowych,znalazło wszystkie ładnie,bez porównania lepsze niż w analogu,to wiadomo,ale gdybym miał porównywać z Cyfrą przez SCART-a to na razie raczej remis:)
Potem poniosło mnie dalej,po łączu AV (Composite,czyli 3 kolorowe chinch-e:) ) podłączyłem Xtreamera,ale to tylko tak dla sportu,bo chciałem sprawdzić jak się necik z x-a sprawuje przez AV,dysk podłączony lepiej mieć bezpośrednio,choć po zmianie na HDMI zrobię sobie porównanie.
Ponieważ popodpinałem prawie wszystko co miałem,a nie chciało mi się szukać d-sub-a,to podłączenie kompa odłożyłem na dzisiaj,zobaczymy jak sobie te monitory razem poradzą "w kupie":p
Na koniec powiem,że chciałem jeszcze podpiąć necik bezprzewodowy,do czego próbowałem użyć adaptera WiFi pracującego w standardzie 802.11n,
którego używam w zestawie z Xtreamer-em,ale TV go nie raczył zauważyć,
dziś może spróbuję przy pomocy kablka i routera wi-fi w roli AP:)
Oryginalny moduł wifi od samsunga WIS09ABGN to wydatek ok.300PLN,choć na allegro widziałem aukcje za 200PLN,ale może uda się inaczej,
filmów przez wi-fi raczej bym nie ciągał:)
Z ciekawostek to nie udało mi się wywołać PIP-a,kombinowałem jak koń pod górkę,ale opcja w menu wyszarzona,a w instrukcji info,że nie działa wspólnie z netem,no u mnie netu nie było a opcja szara,więc pomyślimy później.
Z przydatnych wieczorami ficzerów to funkcja podświetlenia pilota,
ale to zawsze kwiatek do korzucha.
No i 2 refleksje małżonki:
1) wcale ten TV nie jest taki duży,
2) dlaczego obraz z cyfry jest takiej jakości? ( no i niech tu wtedy ktoś próbuje tłumaczyć o jakości,kablach i takie tam,trzeba to po prostu pokazać,a że nie miałem HDMI pod ręką,to zostałem spacyfikowany,bez możliwości obrony:p )

Nie wypowiadam się o różnicach w stosunku do jakiegokolwiek modelu, bo to mój pierwszy TV nie CRT,więc parametry zostawiam fachowcom,mogę się podzielić jedynie odczuciami subiektywnymi,ewentualnie coś jeszcze pogrzebać,ale analityki się tu nie spodziewajcie,to nie w moim stylu.
Podsumowując nie powiem,czy mój wybór był dobry,czy nie,bo po pierwsze na to za wcześnie,potrzeba trochę czasu na lepszą ocenę możliwości,no i porównania z czymś co byłoby dobrym odniesieniem do jakości obrazu tego TV,bez względu na cenę,bo później to zawsze mówi się o jakichś kompromisach:)
Dosyć tego wodolejstwa jak na jeden post.
No i byłbym zapomniał,dźwięk nadaje się do oglądania audycji "gadanych",
filmy i muzykę to lepiej wrzucić na kino...o ile ktoś ma,bo ja nie i teraz źle mi z tym,a tak na dobre stereo byłoby bardzo przyjemnie (nie jestem zwolennikiem kina typu x.y,choć nie raz słuchałem,mnie bardziej pasuje dobre 2.0)

rafpod

napisz jak z brzęczeniem - mocno słychać?
 

tu_tek

New member
.....Uprzedzając pytania,ja tam nie pracuję,a tylko zamówiłem go sobie w systemie ratalnym,
czyli 20x209.90PLN,oczywiście można było dokupić przedłużyć okres gwarancyjny za 430PLN do 3 lat i 860PLN do 8 lat,ale jakoś nie skorzystałem:) .....

Witam,

Mam dla Ciebie sugestię. Zauważ, że z tych rat wychodzi niepełna kwota, jaką trzeba było zapłacić za telewizor tzn. 20 x 209.90 = 4198 zł (cena była jak sam pisałeś 4199zł). Uważaj na to i lepiej przy ostatniej racie dopłać to 1 zł, bo możesz mieć później z tym kłopoty. W internecie jest wiele opisanych sytuacji jak to właśnie bank przez takie niedopłaty przez nawet 2 lata naliczał odsetki i dopiero po takim czasie zgłaszał się klienta z żądaniem dopłaty tej niedopłaty + odsetki. Oczywiście odsetki są jakieś kosmiczne. Te banki (Cetelem, a teraz Sygma) właśnie na tym bazują, bo nikt za darmo nie daje rat 0%, bo to by było bez sensu dla banku. Wpisz sobie w google hasło "raty w euro rtv agd" i będziesz mógł poczytać o wszystkich sztuczkach jakie stosują banki Lukas i Sygma, które obsługują raty w sklepie Euro. Pierwszej pułapki już uniknąłeś, czyli ubezpieczenia rat i dodatkowej gwarancji.

PS. Przepraszam za offtopic zdecydowałem się napisać to na forum (zamiast pisać priva do użtkownika), żeby więcej użytkowników zwróciło na to uwagę decydując się na raty w sklepie Euro Rtv Agd.

Pozdrawiam
 

walerus

New member
Dzięki za ostrzeżenie - znajomi kupowali na raty 0% i też na nich ubezpieczenie wymuszono - więc jakie to 0%...
Sam się przymierzam do kupna telewizora 50" w okresie jesień zima - licze na dobrą promocję w Makro I tam dają prawdziwe 0% X 20 rat.
Poszukuję telewizora z z PIP i czytającego filmy po USB - dobrego na sygnał SD, HD jak i Full HD - takiego po prostu rodzinnego na lata... Plazma oczywiście...
 

razorjack

New member
hej!
szukam TV do domu (teraz mam CRT 14'' - na nim to czasem coś z telewizji lub informacje, i do kompa monitor 26'' lcd - na tym filmy z dvd/kompa)

rozmiar matrycy: im większy tym lepiej? 50'' ?
Preferowana technologia: no właśnie nie wiem czy plazma czy lcd
Jaka odległość od ekranu: ~3m
Jakie urządzenia do podłączenia: tuner tv cyfrowej upc, dvd, komputer
Jaka klasa cenowa: do 3k ?
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczorem/w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okno od wschodu, często zasłonięte roletami
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy słabym świetle
Ma stać czy wisieć: stać
Full HD czy HD ready: raczej fullhd (ze względu na podłączanie komputera - gry?)
Jaki masz telewizor:crt 14''

przeczytałem wątki o plaźmie vs lcd, wychodzi z nich że plazma daje bardziej 'miękki' obraz, czy to oznacza że podłączając obraz do PC, będzie on lekko 'rozmazany' w porównaniu do monitora/tv LCD ?
zdaję sobie sprawę że do samej TV nie potrzebuję FullHD (nawet jeśli są jakieś programy nadawane HD, to różnica w obrazie z 2.5-3m będzie ledwo dostrzegalna), o fullhd myślę tylko w kontekście podłączania komputera do TV (jeśli dopłacić wystarczy tylko ~10% ceny)

DLNA - czy to oznacza że mogę podłączyć TV do routera (przez wifi? skrętkę?), na kompie odpalić serwer DLNA, który będzie serwował filmy (i ew. je transkodował w locie, jeśli byłby w nieobsługiwanym formacie) i dokładał napisy?)

tuner DVB-T/mpeg4 - czy to jest potrzebne? mam tuner telewizji cyfrowej UPC - z niego jest jedynie wyjście video.
A może TV z takim tunerem może zastąpić mój tuner cyfrowy UPC ?

warto brać najtańszy i jak największy TV? np. 50'' za ~2800pln, czy lepiej wziąć trochę mniejszy (np. ~46'') ale za to z dodatkowymi opcjami (w podobnej cenie) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic Polska - Oferta / Telewizory plazmowe / TX-P50C2E
TX-P50C2E.jpg

Ten będzie wystarczający.
 

razorjack

New member
razorjack
Ile tak śr. tygodniowo będziesz grał na TV

chodzi Ci o to czy warto brać FullHD ? być może mało (5-8h tygodniowo?), a może stwierdzę że przy stole i LCD 26'' gra się jednak wygodniej :)

a hdready (1366x....) jest chyba tylko o kilka stówek tańsze, czy warto tu zaoszczędzić 300-400pln ?
 
Do góry