Jaka plazma 50 cali ?

zotac

New member
TX-P50S20E panel G13 ale nie NeoPDP,ale lepszy od podstawowych gamm plasm 100-hercowych
(1024x768 lub 1024x720) z podanym na uderzenia panelem (Tough Panel)


Polecam TX-P50S20E cena od 3700
 

zotac

New member
TX-P50S20E panel G13 ale nie NeoPDP,ale lepszy od podstawowych gamm plasm 100-hercowych
(1024x768 lub 1024x720) z podanym na uderzenia panelem (Tough Panel) seria X20


Polecam TX-P50S20E cena od 3700
 

cobot

New member
Dołączam się do dyskusji. A co sądzicie o nowej serii Samsunga i Panasonica na rok 2010 ? Na stronie samsunga pojawiły się nowe plazmy z serii 4,5 i 7(niedługo mają się pojawić seria 6 i 8). Wcześniej byłem zdecydowany na kupno ps50 b 650 ale spóźniłem się z kupnem i ceny znacznie wzrosły. Czekam więc na plazmy z nowej serii odpowiadające modelowi b650, a są nimi chyba ps50c6500 i ps50c7000. I tu się pojawia problem. Obecnie c7500 kosztuje w jednym sklepie (jedyny na ceneo który ten tv sprzedaje) w astronomicznej dla mnie cenie około 6700. I tu pytanie do Kikiego. Mówiłeś że ceny nowych modeli mają być porównywalne z ich poprzednikami...ale mniej więcej kiedy ? bo jeżeli za rok to mnie to nie urządza.

Z ciekawości sprawdziłem też modele Panasonica i ku mojemu zaskoczeniu znalazłem TX-P50G20E.
Po pierwsze jest to nowy model po drugie ma wszystkie bajery typu widgety, dlna, filmy z pendriva, itp. ( brak tylko 3D ale biorąc pod uwagę ceny okularów i filmów to i tak nie bardzo interesuje mnie ta funkcja). W obu przypadkach ( panasonic i samsung) producencie uważają że ich telewizory posiadają super duper ekstra czerń ( w przypadku panasonica jak sugeruje nazwa jest ona ...nieskończona:D:lol:), powłoki antyrefleksyjne, kontrast, dzięki czemu obraz zapiera dech w piersiach...ile w tym prawdy? tego od producentów się na pewno nie dowiemy. Stąd mój apel o jak najszybsze przeprowadzenie testów tych dwóch modeli :wink: Sam już nie wiem. Panasonica mógłbym kupić z miejsca a na samsunga chętnie bym poczekał ale pytanie kiedy i czy wogóle jego cena spadnie do około 4300-4400 zł.
 

1siedem

New member
cena w porównywarce to - mam nadzieję - fikcja
Za taką kasę nie sprzedadzą sama c7000. Za takie pieniędze ma się już sharpa 705 w 52 calach i nie ma strachu ,że się logo wypali :)
Sam czekam właśnie na C7000 i wtedy dokonam wyboru :)
 

drm1

New member
Sam PS50C7000 albo LCD JVC LT-47DV1

Też biorę pod uwagę PS50C7000. Zakładam, że TV przez dużą część dnia jest wyłączony, a więc stanowi "martwy" mebel, który musi wyglądać estetycznie.
Piękna Bravia HX900 / NX800 odpada ze względu na cenę.
Bardzo odpowiada mi design obudowy LCD-ka LT-47DV1 i fakt, że matryca jest matowa.
Nie ma tylko pełnej zgody wśród domowników, czy 47" wystarczy z odległości 5,5 metra.
Do wnętrza pasowałby mi także nieco oldschoolwy Hitachi P50TP01 :)


Pokój 6m x 5m, TV na ścianie zachodniej
Preferowana wielkość matrycy – 47" - 52"
Preferowane marki: :krol:Bang&Olufsen - BeoVision7 :-D
a tak poważnie to preferuję estetyczne wzornictwo, bez krzywizn, szklanych oczek, odpustowych świecidełek, dziwnych kolorów obudowy itp jarmarku.
Sygnał – Cfrowy Polsat, ale może się zmienić jak cyrograf wygaśnie.
Pozycja widzów wzgl. TV: na wprost, ew. z boku- niewielkie kąty
Odległość od ekranu: 3m - 5,5m
Urządzenia do podłączenia: dekoder Echostar DVR7400 HD, DVD
Klasa cenowa: – do 7K PLN
Pora ogądania: wieczór, noc, w weekendy w dzień
Nasłonecznienie pokoju – patio (południe) okna (zachód)
Ile osób przed TV: 1 - 4
Najczęściej ogladane: Discovery, dokumentalne, bajki, babskie seriale, nie wykluczam przyrodniczych.
Oświetlenie: przy świetle (kinkiety lub sufitowy plafon),
Stojący czy wiszący: raczej wiszący, dolna krawędź 70-80cm od podłogi
HD Ready czy Full HD: – ganz egal, ważniejsza stabilność obrazu - brak migotania / smużenia / pixelozy / refleksów i innego śmiecia przeszkadzającego oglądać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na B&O Kasy z pewnością nie wystarczy .
Ale wystarczy na extra ekspozycję przy LCD Sharpa 46LE 820 , to najładniejszy do tej pory telewizor wyprodukowany przez Sharpa.
I do twoich warunków - spełnia wszystkie postulaty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/51930-tv-sharp-46le-820-test.html
img_P-lct-tv-Aquos-LC46LE820-FullFrontalView-logo-quattron_960.jpg


A z plazm pozostań przy Panasonic 50VT 20 :
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4809
TX-P50VT20B_big.jpg


Poproś o prezentację i dołóż do tego JVC 47DV1 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/40286/018_P1180384.JPG
LCD_TV_JVC_LT-47_DV_1_BU_Front.jpg
 
Ostatnia edycja:

drm1

New member
No właśnie - ponad 18K $ za BO - nie wystarczy funduszy :)

Plazma 50VT20 też trochę za droga i te krzywizny bryły na dole mi nie pasują. Gdzie się podziało starojapońskie wzornictwo z modelu TH-50PV7P...
Aquosa oglądałem w EuroRTV i o ile zgodzę się, że najładniejszy z Sharpów, to zaokrąglone narożniki nieubłaganie kojarzą mi się z wrażeniem, gdy po raz pierwszy zobaczyłem przycisk Start w Windows XP i ciśnie mi się na usta "najładniejszy z całej wsi" :)
Fajny TV, dobry obraz ale nie do końca to o co mi chodzi. Ciśnienia na LED-a nie mam i cena mi wydaje się za wysoka za 46" tym bardziej, że 47" już jest kontrowersyjny w rodzinie.
Z tej trójcy tylko o designie JVC mogę powiedzieć, że to jest to co lubię.
Wiem, że wydziwiam jak hrabina w ciąży, ale co poradzę na to, że panuje moda na zaokrąglanie wszyskiego na kształt mydła, kiedy ja lubię płaskie i kanciaste. A dlaczego kolega nie poleca np. PS50C7000?
Pewnie się nie obejdzie bez prezentacji...
 

cobot

New member
A więc, jak w temacie. Jaką plazmę polecacie ?

Pokój 5m x 5m, TV na ścianie zachodniej
Preferowana wielkość matrycy – 47" - 52"
Preferowane marki: nie mam
Sygnał – Prawdopodobnie po kupnie zmienię na N-ke a teraz mam Cyfre +
Pozycja widzów wzgl. TV: na wprost,
Odległość od ekranu: 3,5-4,5 metra
Urządzenia do podłączenia: DVD, Dekoder HD z N-ki
Klasa cenowa: – do 4,5K PLN
Pora ogądania: Codziennie popołudniu i wieczorami a w weekend również z rana
Nasłonecznienie pokoju – okno na południowy-wschód
Ile osób przed TV: 1 - 5
Najczęściej ogladane: Filmy, bajki, programy przyrodniczne, wiadomości
Oświetlenie: przy świetle (kinkiety lub sufitowy plafon),
Stojący czy wiszący: mi to różnicy nie robi ale nie wiem czy nie ma to jakiegoś wpływu na obijanie światła dziennego
HD Ready czy Full HD: – zdecydowanie Full HD

Proszę o jakąś rade, bo za duży wybór jest obecnie na rynku żeby się w tym wszystkim nie pogubić.
Zasadniczo nie mam też nic przeciwko lcdekom ale w tym przedziale cenowym ( do 4,5 k pln) myślę żę nowego ( z telewizorów na ten rok) 46 calowego leda ( 40 to absolutne minimum) nie da się kupić .
 

cobot

New member
Ale b850 to model z poprzedniego roku. Nie lepiej by było kupić c6500 ? Odnośnie Panasów to ponoć mają problemy z czernią.
 

P-U-M-A

New member
FULL HD bym wybrał jak będziesz chciał Blu ray,TV-Moim zdanie Panasonic Też mam :),Ładniej wygląda jak wisi na ścianie.
 

lessig

New member
[/QUOTE]... A dlaczego kolega nie poleca np. PS50C7000?
Pewnie się nie obejdzie bez prezentacji...[/QUOTE]

Nikt nie poleca ponieważ na razie jest tylko w sklepach Internetowych. Sam czekam z niecierpliwością.

Jeżeli 3D będzie chodzić jak na nowych ledach Samsunga to poza Panasoniciem 3 D nie powinno być lepszej opcji wśród plazm. Obecna cena za Samsunga bez okularów 3D (350-500 PLN/szt.) to 6500 PLN
Panasonic z 2 parami okularów to trochę więcej niż 9 tysi.
 

cobot

New member
Potrzebna mi rada. Pojawił się w euro ten sam (ps50c6500) za 4199 !!!!! - to jakieś 20 zł więcej niż w sieci (wiedza oparta o ceneo) a nie płaci się kosztów przesyłki!!!!. Brać czy nie brać ? Czy też moze poczekać i zobaczyć czy sklepy internetowe gwałtownie obniżą ceny ? zależałoby mi żeby decyzję podjąć przed 16 maja bo do tego czasu trwa promocja zwrotu kasy przez samsunga i można praktycznie za darmo kino domowe sobie dokupić.
 

Yagod_32

New member
Witam wszystkich forumowiczów ciepło i poręcznie. Jak widzę nie jestem sam z mętlikiem w głowie co do wyboru plazmy. Naczytałem sie tego sporo jednak w dalszym ciągu nie wiem co zakupić. Niby są tu pomieszczenia jakie posiadam, ale czytając jeszcze inne wątki mam naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.
Zacznę więc może od środowiska:

Pokój 8 m długi na 4m szeroki, ale część salonowa kończy się na 4,5 długi (dalej to jadalnia więc też będę zarkał :D )
TV na ścianie północno-wschodniej
Preferowana wielkość matrycy – 50 ale 46 też nie pogardzę (w pierwszej kolejności 50)
Preferowane marki: nie mam, ale z tego co widze na forum to Sam i Pan
Sygnał – telewizja N
Pozycja widzów wzgl. TV: na wprost i deczko z boku
Odległość od ekranu: 3 - 4 metra
Urządzenia do podłączenia: Laptopik (podłączony przez HDMI)i oczywiście Dekoder HD z N-ki
Klasa cenowa: – do 3800 K PLN
Pora oglądania: Głównie od 17 do godzin nocnych, ale w przyszłości cały dzień (dziecko ma 1,5 roczku :D)
Nasłonecznienie pokoju – Okna tarasowe (2x2) na ścianie wschodniej oraz visa vie TV (czyli w odległości 6m - okno 1,60 na 1,30 (wszystkie maja rolety :D )
Ile osób przed TV: 2 (3)
Najczęściej oglądane: Przede wszystkim filmy, później sport i bajki, od czasu do czasu jakieś tematyczne (moda, gotowanie itp. dla kobietek)
Oświetlenie: przy świetle (kinkiety dwa lub sufitowy czteropak),
Stojący czy wiszący: wiszący
HD Ready czy Full HD: – Full HD aczkolwiek może mnie ktoś przekona że nie warto
Dźwięk nikt nie pisze więc :D ... podłącze pod wzmachol Techa i kolumny JAMO C405

I teraz tak odnosząc się od razu do propozycji proszę o wypowiedzi na temat rozjaśniania obrazu, o poziomie czerni, automatycznej zmianie jasności (Sam), o bzyczeniu(Sam i Pan), że czarny to szary (Pan). Przez wertowanie tego forum chyba się za dużo naczytałem i jestem w kropce.

Pozdrawiam wszystkie mądre głowy i prosze o info. Zaznaczam że z podlądem LIVE tv mam problem z braku czasu i dojazd to większego city jest niezbędny.

Yagod
 
Ostatnia edycja:

osip

New member
Potrzebna mi rada. Pojawił się w euro ten sam (ps50c6500) za 4199 !!!!! - to jakieś 20 zł więcej niż w sieci (wiedza oparta o ceneo) a nie płaci się kosztów przesyłki!!!!. Brać czy nie brać ? Czy też moze poczekać i zobaczyć czy sklepy internetowe gwałtownie obniżą ceny ? zależałoby mi żeby decyzję podjąć przed 16 maja bo do tego czasu trwa promocja zwrotu kasy przez samsunga i można praktycznie za darmo kino domowe sobie dokupić.

Ceny w sklepach internetowych, az tak bardzo nie spadna w krotkim czasie, wiec jak masz ochote teraz to bierz, bo cena dobra jak na Euro.
 

Yagod_32

New member
Winna być matryca matowa aktywna do takich warunków, odległość zaś wszystko leczy :
JVC 47S90
Toshiba 46RV 555
Sharp 46DH 65
z plazm Panasonic 50 s 20
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentacje w domu i pamiętaj o kalibracji obrazu:


A o co kaman z tą prezentację. Widze ją w Twoim podpisie. Na czym to polega, jeśli może się zareklamować to prosze podaj szczegóły oraz cennik. Oczywiście jeśli forum tego nie dopuszcza pisz na maila yagod24@wp.pl
 
Do góry