Jaka plazma 50 cali ?

TomeqK

New member
Dylemat jak w tytule

Siedzę od wielu dni i przeglądam forum coraz bardziej skołowany. Dlatego proszę o radę.

Jakie masz warunki - pokój 4,6m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - Panasonic
Jaki sygnał – wstępnie sd, kablówka cyfrowa, telewizja N
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i z boku
Jaka odległość od ekranu – od 2,5 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, komp, może wkrótce PS 3
Jaka klasa cenowa – 3,5 - 5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na południe, telewizor na ścianie wschodniej
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – sport, filmy, programy przyrodnicze, bajki
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie),
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej Full
Być może ta przekątna zbyt duża?

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich warunków najlepiej oceniane są :
Toshiba 47ZV 635
JVC 47DV1
Sharp 46 LE 700
Poproś o prezentację w domu i sam najlepiej wybierzesz .
 

TomeqK

New member
Mysłałem o plaźmie

:-( Kurcze teraz jeszcze większy ćwiek!!! Kiki to znawca tematu, więc jednak LCD???
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
dla porównania dołóż jakąś plazmę, na Twoim miejscu wybrałbym jednak 50' a nie 46'
oglądam tv z odległości 2,5-2,7m i tu nie narzekam, choć do filmów HD i gier na xbox ciut lepiej byłoby na 50', tym bardziej przy Twojej odległości
 

TomeqK

New member
czy plazma Panasonica

TX P50 U10E to dobry wybór? Co prawda zależałoby mi na funkcji PiP (zwłaszcza małżonce), ale z tą funkcją TV znaleźć jest wielką sztuką. To jest w ogóle ciekawe zjawisko. Miałem kiedyś (teraz pełni rolę awaryjno - kuchennego) TV Siesta3 z dwoma głośnikami poza obudową. Ten telewizor mam już 18 lat i ma wszystko, łącznie z PIP. Czyżby to teraz stanowiło problem? Chyba koszty (to tylko przypuszczenie) doposażenia TV w tę funkcje nie są tak wielkie?:sad:
 

TomeqK

New member
złe opinie o Samsungu

Czytałem kilkanaście opinii o plaźmie Samsunga 850 i to były raczej złe opinie. Klienci narzekają na hałasy dochodzące z wnętrza. Słaby dźwięk.
 

TomeqK

New member
Dzięki Kiki za odpowiedzi. Szczerze muszę przyznać, że byłem do tej pory bardziej nastawiony na kupno Panasonica. Oczywiście spośród propozycji tej firmy miałem swoich faworytów, a teraz już nie wiem. Faktycznie zastanowię się nad Samsungiem. Wybiorę się w najbliższym czasie do jakiegoś sklepu i jeżeli się uda to porównam.
Nie dostałem odpowiedzi na moje poprzednie pytanie - czy TX P50 U10E to dobry wybór?
 

don111

Banned
zależy jaka cena i jaka różnica w wyposażeniu U w stosunku do S
sprawdź np na stronce Panasonica albo poszukaj na forum, bo coś było na ten temat i to chyba nawet ostatnio
no ale to w końcu nie ja kupuję tv, więc sam odwal czarną robotę ;)
 

1siedem

New member
widziałem dziś w akcji samsunga b850 - deklasował wszystko inne w sklepie
tylko to buczenie(no można to załatwić nasłuchując w domu i zwracając) i powidoki po 2, 4, 6 latach... Tylko strach przed nimi powstrzymuje mnie przed zakupem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
buczenie sprawdzisz przed wysyłką .
Powidoki - nie ma problemów możesz codziennie załączyć na koniec oglądania programów odświeżanie obrazu.
 

rafalost

New member
... dylematy...

witam, podłączę się do tematu.
Mam te same dylematy tzn: plasma czy lcd do ok. 3500 zł
Warunki:
1. pokój z oknami na zachód (latem słońce dłużej, reszta roku mało)
- tv będzie wisiał na tej ścianie zachodniej obok okna
2. odległość: między ścianą z tv a kanapą to między 3,5 - 4,5 m
3. sygnał: na razie CP sd ale od czerwca zamierzam nabyć CP w HD lub N HD
4. co mnie kręci: standardowe oglądanie tv - wiadomo jak są mistrzostwa lub olimpiada to dużo sportu, filmy raczej na DVD lub z lapka, bez grania na konsolach (jestem "blaszakiem" i jeszcze nie wymyślili takiej konsoli co by z moja "skrzynką" mogła się mierzyć :wink:)
5. kiedy oglądam i jak długo: około 6 godzin dziennie - wieczorem, noc.

Jestem już po trzech turnee po sklepach i mam już swoje typy także proszę o potwierdzenie wyboru lub "wybicie mi z głowy" tych pomysłów:
plasma
1. LG 50PS3000 50"
2. Samsung PS50B550 50"
3. Samsung PS50B551 50"
4. Samsung PS-50B650 50"
lub LCD
1. Sharp LC46DH77 46" - marna reakcja matrycy bo 5 ms (przy szybkich obrazach zauważyłem smużenie z odległości 3 m ! i to mnie zmartwiło bo tv całkiem całkiem)
2. LG 47LG5000 47" - ? zero wiadomości co to jest ?

Pomijam w zestawieniu Panasonica ponieważ przekracza moje możliwości budżetowe i szczerze mówiąc (z całym szacunkiem dla posiadaczy) jakoś mi nie przypadł do gustu "z ryja" i jakości obrazu - a oglądałem TX-P50S10E pod demo i na analogu. Inne poza zasięgiem sponsora więc od razu pomijam. Moje subiektywne odczucia: Samsung ma jakby żywsze kolory, a LG po prostu mi się podoba.
HELP !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mają być w podobnej cenie i robią extra wrażenie - na wyposażenie:
017_P1090840.JPG


018_P1090841.JPG


019_P1090843.JPG


oraz design.
Testów nie można było przeprowadzić bo był to tylko pokaz :x.
 

arti.sa

New member
Wstępnie jestem zdecydowany na Sama PS50b551 .....
Czekałem na opinię Panasa x20 .... mało konkretów.

Czekać na nową serię Sama? Może warto?
Choć z drugiej strony nie sądzę aby kupić nowy model w cenie b551.

To jeszcze poradźcie x10, x20 czy b551?

Przypomnę ważne dla mnie parametry:
- SD oraz wszystkie kanały HD w c+ 80%
- komp i konsola 10%
- dvd i divix 10%

Co z tym "buczeniem/bzyczeniem" w Samsungu? Jak uniknąć takiego defektu? To słychać zaraz po pierwszym odpaleniu czy z czasem narasta. Jedyna wada która dyskwalifikuje u mnie sama bo mam uczulone na tym punkcie ucho.
I jeszcze jedna sprawa w Pnasach nie ma softu do usuwania powidoków?
 
Do góry