Panasonic seria S 20

python636

New member
W Redconie jest informacja o modelu TX-P 50S20 że będzie dostępny za dwa tygodnie cena 3590 pln.
Orientował się ktoś na temat dostępności tej 50 tki w Polsce ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mają być dostępne za ok. trzy tygodnie.
Może do tej pory zmienią system napięć tak aby czerń tak szybko się nie "kurczyła" .
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a-18.html
Google Tłumacz
Nawet osiągają już miejsce historyczne na piedestale historii :bober::bober::bober::
Google Tłumacz

I na AVSforum pokazują to co MY>
Szara czerń Panasonica - tyle że w konfrontacji z plazmą Pioneera.
http://translate.google.com/transla...hp?t=1167339&prev=_t&rurl=translate.google.pl

U nas przegrywa już z LCD Sony - to jest widoczna różnica:
014_P1090179.JPG


Kłania się szara czerń W Panasonicu.
Z lewej Sony z prawej Panasonic.
I Dożyliśmy czasów Gdzie Sony z LCD bije Panasonica Plazmy w czerni.
016_P1090181.JPG
 
Ostatnia edycja:

dafit

New member
czy wiadomo już bliższą datę wprowadzenia S20 na półki sklepowe? bo na stronie panasonic'a już modele się pojawiły wraz z sugerowanymi cenami :/ więc może komuś się obiło o uszy, kiedy hmmmm?

a i czy te modele będą miały USB i taką ciekawą funkcję nagrywania na dysku jak G20 ?
 

dzidek12

New member
W sklepie nie dla idiotów, w Rzeszowie, stoją dumnie obok siebie P42S20 i P42G20 ;)
Można pooglądać "live" i jak widać już są dostępne!
Gdy poprosiłem aby wyłączyli w G20 IFC, Pan wręczył mi pilota i powiedział "proszę się pobawić" ;)
 

dafit

New member
znalazłem cuś takiego(niestety nie mogę jeszcze linka dodać ale sklep nazywa się KGNET i cena która tam widnieje za tx-p42s20e to 3193zł) cena sporo mniejsza od sugerowanej na szczęście, więc nie powinno być źle , no i podpinam się pod pytanie kolegi , dzidek12 podziel się wrażeniami

Edit
coś źle chyba szukałem bo na allegro też już są i w paru innych sklepach int. ....
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
@kiki
nie samą czarną planszą człowiek żyje. Najważniejsze jest jak wygląda szachownica ANSI :twisted:
 

dzidek12

New member
A w jakiej były cenie? No i jak ogólne wrażenia? Który lepszy, G20 czy S20?
Ceny dokładnie takie jak na stronie Panasonika. Za G20 ~4500 w porównaniu z ceną w sklepie internetowym 3300 to SZOK :shock:
Za dużo nie mogłem się pobawić bo żonka ciągnęła do domu...wrrr
Ale...
TV podłączone były do BD i leciał na nich dokładnie ten sam materiał - promo Panasonika w 1080p (wg info podanego przez TV po naciśnięciu guzika info na pilocie).
Na ustawieniach jakie zastałem w sklepie, obraz G20 wydawał się "czarniejszy" w porównaniu z S20.
Zmieniając tryby obrazu na G20, z oryginalnie ustawionego DYNAMICZNY, na THX i kolejne, chciałem dojść do "szarości" jakie były na S20 - nie udało się!
Nie jestem w stanie stwierdzić czy po prostu S20 tak ma, czy był tak ustawiony aby wskazać wyraźną różnicę z G20.
Tryb dynamiczny w G20 prezentował się wyśmienicie - ale te ustawienia obrazu to chyba tylko do sklepu, THX znacznie "łagodniejszy" i kolory mniej VIVID.
W każdym razie, plazma wisząca w sklepie, miedzy LCD'kami, miała wyraźnie soczyste kolory, dynamiczny obraz i prezentowała się bardzo ale to bardzo dobrze :!::!::!:
Na S20 i G20 patrzyłem pod różnymi kątami, nie zauważyłem aby jeden czy drugi miał więcej/mniej odbić.
To chyba tyle co mi zostało w głowie, po takiej szybkiej wizycie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na ile czerń ma odniesienie do innych ważnych rzeczy ?

Ignoring inflated figures from manufacturers and various measurement methods (ANSI versus on/ off) for a second, contrast ratio is essentially the ratio of peak brightness to black level that a television can produce. In a dark room suitable for critical viewing, assuming we peg peak brightness (100% stimulus white) of a TV to SMPTE’s recommendation of 30 foot-Lamberts (too much brighter would look uncomfortable… remember it’s a dark room), it stands to reason that it’s actually the black level that determines the contrast ratio of the television.

The lower the black level, the higher the contrast ratio. The higher the contrast ratio, the greater the dynamic range – here we’re talking about the transition from blacks to shadow detail to midtones to highlight detail and finally to whites – the HDTV can reproduce, which lends more depth and insight to the image.

Strange as it may sound, black level is also critical to colour rendition on a HDTV, simply because the background luminance is irrevocably added to every single colour that needs to be displayed on screen. Think of it this way: greyish blacks will have more “white” than pure blacks. This “white” will be mixed with the colours, decreasing their saturations (for example red may look pink… a bit extreme, but you get the idea) and washing out the image. Only the deepest blacks can allow the colours to flourish with unadulterated richness.
avsforum.com
 

grzegorz1981

New member
Dobrze, że poczekałem na nowy model (zamiast S10) i jeszcze trochę poczekam. Cena za ten model w tej chwili biorąc pod uwagę, że to nowość jest 2400-2500zł. Jak zejdzie podatek od nowości będzie jeszcze taniej :D
 

Markus1

New member
Witam
Niech mi ktoś odpowie czy w tym modelu telewizora można w jakiś sposób zawęzić ilość aktywnych i wybieranych wejść/wyjść zewnętrznych? jak mam przełączać w kółko pomiędzy HDMI1 a HDMI2 to mnie coś trafia! W instrukcji nic na ten temat nie piszą.
 

halasma

New member
Witam
Niech mi ktoś odpowie czy w tym modelu telewizora można w jakiś sposób zawęzić ilość aktywnych i wybieranych wejść/wyjść zewnętrznych? jak mam przełączać w kółko pomiędzy HDMI1 a HDMI2 to mnie coś trafia! W instrukcji nic na ten temat nie piszą.
Można, jak najbardziej można.
Menu>konfiguracja>Ustawienia wyświetlania>Etykiety wejść> i tam niechciane wejścia ustawiamy na "pomiń".
 
Do góry