Jaka plazma 42 cale do 3 tyś

Darecki20005

New member
Witam szanowne grono forumowiczów i zwracam się z prozbą o wybór telewizora. W mojej obecnej plazmie po 6 latach pada zasilacz, z racji tego że naprawa nie opłaca mi się postanowiłem kupić nową. Po kilku dniach czytania forum byłem zdecydowany na leda et5e lub polecanego philipsa, wczorajszy dzien jak i dzisiejszy spędziłem na porównywaniu w sklepach. już byłem zdecydowany na et5e gdy miły pan wyłączył mi obraz reklamowy i włączył kanały dvbt i byłem w szoku jakości, moja stara plazma (hd redy) bije tego leda na głowę jakością obrazu. Poprosiłem o właczenie kilku filmów z pendrive który wziąłem na wszelki wypadek(które wczesniej oglądałem i wiem jaka była jakość u mnie w domu) i tu podobnie jak i z anteny byłem rozczarowany. Pan w sklepie powiedział że nie znajdę tu wsród tych ledów telewizora żeby przebił plazmę, nawet wsród tych za ponad 10tyś. Ręce opadły i wróciłem do domu. Dziś w innym mieście razem z żoną szukaliśmu dalej i znów trafiliśmy na et5e i poprosiliśmy o właczenie sygnału z anteny, obraz jeszcze gorszy jak we wczorajszym, znaczek tvn jakiś rozmyty jak by nie łapał dobrze ostrości. Odpuściłem leda. Rodzicom rok temu kupiliśmy TX-p42ut30e, on odbiera pięknie, lepiej od mojej i chciałbym prosić o pomoc w wyborze abście doradzili mi co wybrac, bo może da się do 3 tyś kupić coś z jeszcze lepszym obrazem jak u rodziców a jesli nie to kupie ten Ut30e. Doradzcie coś z 42 cali gdyż mam 2,5 metra od tv i wiekszy nie wchodzi w rachubę. Sródło sygnału to telewizja N.
 

Komander

New member
Tx-p42st50e ;-) poczytaj na tym forum o ST50 w dziale plazma panasonic oraz w temacie ustawienia obrazu tx-p42st50e ;)

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Darecki20005

New member
Czekać nie bardzo bo pewnie cena będzie dużo wyższa a i czas. Czytałem o plazmie własnie st50e lecz mam mieszane uczucia bo tam podobno występuje błąd 50hz. Poza tym opinie ok, tyle że ja oczekuje idealnego obrazu bez zadnych falowań twarzy, mieszania kolorów itp. A może jakiś inny model lub marka równie dobra co Panasonic?
 

Komander

New member
Czekać nie bardzo bo pewnie cena będzie dużo wyższa a i czas. Czytałem o plazmie własnie st50e lecz mam mieszane uczucia bo tam podobno występuje błąd 50hz. Poza tym opinie ok, tyle że ja oczekuje idealnego obrazu bez zadnych falowań twarzy, mieszania kolorów itp. A może jakiś inny model lub marka równie dobra co Panasonic?

Ja mam taka propozycje... moze udaj sie do sklepu, obejrzyj tv i obraz z niego a nie sugeruj sie komentarzami bugu 50Hz... jedni to widza a inni nie. Jak dla mnie TV idealny i zadnego bugu czy falowan twarzy i mieszania kolorow nie widze ;) ale zrobisz oczywiscie jak bedziesz chcial ;)

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk
 

Darecki20005

New member
Kolejny dzień testów. Pojechałem specjalnie dziś 60km do kolejnego sklepu w celu zakupu telewizora. Trafiłem na bardzo miłego pana który tylko donosił mi piloty do prawie wszystkich tv wiszących na ścianie. Skupiłem się na porównaniu obrazu dvbt w 42st50e do innych tv, i powiem tyle że nie zadziwił mnie i nie powalił żaden jakością skalowania obrazu. Niby st50 robił to najlepiej i obraz w hd był znośny(nie powalał) o tyle sd średnio mi się podobał. Zona nie na mnie zezłościła i powiedziała że kupijemy st50 zaś ja że jedziemy do domu(nogi już ją zabolały po paru godzinach). Ja uparcie dąże do tego żeby chociaż osiągnąc obraz nie gorszy od mego starego LG hdredy. Mimo róznych ustawień nie udało mi się osiągnąc czystego obrazu na st50e ze zródła dvbt, obraz z pendrive którego miałem wyglądał ładnie ale miał stop klatki nie wiedziec czemu, gdzie kilka dni temu oglądałem ten film na ps3 z tego samego pendrive i film wyglądał idealnie na 32calowym lcd. W drodze powrotnej zastaniawiałem się po cholere telewizory w fulhd jak odbierają zwykłą telewizje gorzej od taniego hd ready. Pod domem spotkałem się z sąsiadem i się zgadaliśmy na temat telewizorów a on do mnie że kupił niedawno 50 cali plazmę za 2 tyś a ja :shock: poszedłem zobaczyć jak to gra i znów:shock: bo obraz żyleta w hd i bardzo dobry w sd ze zródła dvbt, powiem że zaden z dzisiejszej wyprawy nie miał takiego czystego obrazu jak jego LG 50PA4500(spisałem z wrażenia model). Zdecydowałem że kupie ten tylko się waham czy nie bedzie za duży jak na 2,5m, i tu prosze o opinie na ten temat i czy warto mi się pchać w te nowości fulhd i szukać tv na siłe jak nie bendę pod niego podłączał zadnego bluray i takich innych tylko dekoder telewizji N i kanały sd, hd ewentualnie czasem jakiś film z dvd. Niektórych pewnie rozśmieszy mój post gdyż spadłem z mercedesa na malucha. Ale nie sztuka wywalić kasę mieć gorszy obraz i nie wykorzystać telewizora na maxa. Jedynie marzył mi się you tube i tvn player w tv ale przeboleje ich braki kosztem obrazu
 

Pawel70

New member
Na mnie ten model LG też zrobił dobre wrażenie.Widziałem go w akcji w Makro.
Jeśli szukasz 42 HD Ready powinieneś wybrać coś z tych modeli :
Panasonic TX-P42X50E
Samsung PS43E450
LG LG 42PA4500
 

Darecki20005

New member
Dziękuje za szybką odpowiedz i kilka linków co mnie przekonało do zakupu. 99% oglądania to będzie to co oferuje telewizja N czyli kanały sd plus hd które mają w swojej ofercie i po 3 dniach spędzonych w sklepach doszłem do wniosku że zaden tv nawet za 20tyś nie da mi takiej jakości wizualnej obrazu jak hdready, jednak najlepiej skaluje obraz. Zawiodłem się na tych nowinkach. Po niedzieli podjadę do sklepu gdzie mają go za 2 tyś i kupie lub zamówie na sklepie internetowym, tylko musimy z żoną się dogadać co do wielkości 42 czy 50 cali. Czy waszym zdaniem z 2,5m 50 cali to nie za dużo?
 

Darecki20005

New member
Koledzy czy wybierając model 50'' róznica w obrazie będzie gorsza porównując do modelu 42'', pytam się bo mi się podobał ten 50'' ale jesli bende miał obraz jeszcze lepszy na 42'' to się na niego zdecyduje, chodzi mi o kanały sd z ndekodera?
 

digitalus

Banned
Witam
Na mniejszym ekranie czyli 42 calowym kanaly sd beda wygladac lepiej niz na 50 calowym.Rozczarowanie z jakosci obrazu sd wykluczone.Kolega ma 42 calowa plazme LG i nawet pliki divx o niskiej rozdzielczosci prezentuja sie dobrze.Mozesz smialo kupowac 42PA4500
 
Ostatnia edycja:

Darecki20005

New member
Dziś w końcu kupiłem LG 50PA4500. Pierwsze wrażenia wow ale wielki, trochę jednak za blisko dla tego rozmiaru ale mam nadzieje ze przywyknę. Obraz w hd piękny sd bardzo ładny, filmy z pendrive wczytuje bardzo szybko, jak i jakość divix super. Podałem mu 4 filmy i odczytał wszystkie (rodziców panas u30 tylko jeden) Nie ma żadnego bzyczenia smużenia, rozłażenia się kolorów, sport w hd wygląda idelnie. Cieszę się że nie wybrałem 42s50 bo po porówniu obrazu sd wymięka. Polecam wszystkim ten jak to niektórzy mówią niskobudrzetowy telewizor( dla mnie droższy niż nowsze fulhd)
 

dimmiu

New member
Dziś w końcu kupiłem LG 50PA4500. Pierwsze wrażenia wow ale wielki, trochę jednak za blisko dla tego rozmiaru ale mam nadzieje ze przywyknę. Obraz w hd piękny sd bardzo ładny, filmy z pendrive wczytuje bardzo szybko, jak i jakość divix super. Podałem mu 4 filmy i odczytał wszystkie (rodziców panas u30 tylko jeden) Nie ma żadnego bzyczenia smużenia, rozłażenia się kolorów, sport w hd wygląda idelnie. Cieszę się że nie wybrałem 42s50 bo po porówniu obrazu sd wymięka. Polecam wszystkim ten jak to niektórzy mówią niskobudrzetowy telewizor( dla mnie droższy niż nowsze fulhd)

Hmmm... Dziwne, ze slabej jakosci obraz wyglada wg Ciebie lepiej na wiekszej ilosci cali niz na mniejszej, w sumie przeciez fizycznie niemozliwe... Ja dlugo nosilem sie z watpliwosciami odnosnie st50, rowniez po wielu wizytach w sklepach i porownaniu do stojacych obok lcd i innych plazm... I powiem tak jak to sam mowisz - w sklepie obraz z tego tv wygladal beznadziejnie... Nie wiem dlaczego... Na pewno plazmie nie sluzy zupelnie biale ostre swiatlo w sklepach... Ale zaryzykowalem... Kupilem 42st50... I... W domu wielkie zdziwko, wyglada to zupelnie inaczej niz w sklepie... Obraz z tv analogowej rewelacja, stwierdzam nawet ze o niebo lepszy od sygnalu cyfrowego... Mniej drazni naturalny kaszowaty obraz analogowy niz chamskie pixele w slabej jakosci cyfrowym... Dopiero programy w hd (1080i) wygladaja przyzwoicie, nie rewelacyjnie, ale jak na tv niezle... Prawdziwa moc tv widac dopiero po podlaczeniu sygnalu full hd, czy chociazby PC... BF3 na tym tv zbija z nog... I w domu przy naturalnym dziennym oswietleniu, badz tez cieplym zarowkowym, zupelnie inaczej sie to prezentuje niz w sklepie... O ogladaniu w polmroku czy ciemnosci nie wspominajac bo wtedy to juz w ogole rewelka... U mnie wszyscy znajomi mowili, ze tv jakos slabo odbiera i ma kiepski obraz, ale mowili to patrzac na sygnal analogowy/cyfrowy... Po wlaczeniu nawet mocno skompresowanych filmow w 1080p z YT im buzie im sie rozdziawialy i mowili, ze gdyby cos takiego w sklepie zobaczyli to na pewno by kupili... Co do odtwarzania filmow wszelakiego rodzaju dziwnie skompresowanych to "na zywca" po udostepnieniu troche plikow faktycznienei czytal i w ogole byly problemy z udostepnianiem zasobow po sieci z PC... Wkurzalo to troche... Dopoki nie odkrylem malego i rewelacyjnego programiku Serviio do udostepniania zasobow z PC na urzadzenia zewnetrzne - dziala perfekcyjnie, szybko i co najwazniejsze, chodzi praktycznie 95% filmikow, wlacznie z dziwnymi kompresjami mkv, czy flv,ktore bezposrednio z udostepnienia po windows nie chcialy dzialac... Jakosc tego tv niestety widac dopiero przy dobrej jakosci sygnale... I mysle ze tu znalazles problem... Porzadnej jakosci tv niestety obnazy kazda niedoskonalosc slabego sygnalu... A im wiekszy tym bardziej bedzie to widoczne... Ja sygnalem cyfrowym z multimediow w tym przypadku jestem strasznie zawiedziony, myslalem ze bedzie to lepiej wygladalo, ale telewizor wyostrza tylko niedoskonalosci tego sygnalu, wole juz ogladac analogowa tv niz pikseloze... Do kanalow w hd nie mam za to zastrzezen, niestety jest ich malo... :/ To tyle z podsumowania i byc moze komus to pomoze, kto bedzie mial podobny dylemat co wybrac...
 

Darecki20005

New member
Hmmm... Dziwne, ze slabej jakosci obraz wyglada wg Ciebie lepiej na wiekszej ilosci cali niz na mniejszej, w sumie przeciez fizycznie niemozliwe...

Chodzi mi o to że porównałem moją starą 42'' calową plazmę do tej 50-tki i technika poszła na przód że nie widzę spadku jakości przy większym ekranie (przypuszczam że na 42'' tego modelu było by jeszcze lepiej). Ja analogu nie mam tylko dekoder N ale pikselozy też nie nawidzę i tu nie doświadczam tego. Na kanałach sd dużo się ma od samego kanału, niektórym mało brakuje do jakości hd a niektóre są znacznie gorsze. Róznica musi być bo jednak to sd a to hd i inna rozdzielczość. Porównywałem jedynie 42st50 i mego lg jakością filmów z pendrive który był ze mną w każdym sklepie i ewidentnie lg mimo wiekszego o 8 cali ekrany filmy odbierał czyściej i płynniej. Jedynie co mi w nim brakuje to tvn playera ale za niecałe 2 tyś i tak uważam że mam dużo. I tu pytanie do forumowiczów czy jest może jakieś urządzenie które można podłączyć to telewizora i da mi tą funkcję?
 

holomovement

New member
Darecki, ja również przymierzam się do tego samego LG (ale raczej 42" - 42PA4500) lub ew. do 50PA6500 (cena od 2099, a ten model ma już fullHD). W związku z tym mam do Ciebie kilka pytań:

1. Czy nie masz problemu z oglądaniem TV gdy jest jasno? Wiele osób pisze, że te LG są jak lustra (bez powłoki antyrefleksyjnej). I tutaj pewnie Panas ST50 wygrywa...
2. Możesz sprawdzić jaki masz pobór prądu przy 'normalnym' oglądaniu? To jednak starsze modele i obawiam się, że mogą być jeszcze dość prądożerne.
3. Czy miałeś okazję widzieć obraz z naziemnej tv cyfrowej w warunkach domowych? Jeśli tak, to czy wrażenia rzeczywiście pozytywne?
4. Czy próbowałeś podłączać do niego komputer, laptopa?
5. Czy podczas testów widziałeś w akcji 42PA4500, czy tylko 50PA4500? Niby to ten sam model, tylko wielkość różna, ale czort wie...
 

Darecki20005

New member
Darecki, ja również przymierzam się do tego samego LG (ale raczej 42" - 42PA4500) lub ew. do 50PA6500 (cena od 2099, a ten model ma już fullHD). W związku z tym mam do Ciebie kilka pytań:

1. Czy nie masz problemu z oglądaniem TV gdy jest jasno? Wiele osób pisze, że te LG są jak lustra (bez powłoki antyrefleksyjnej). I tutaj pewnie Panas ST50 wygrywa...
2. Możesz sprawdzić jaki masz pobór prądu przy 'normalnym' oglądaniu? To jednak starsze modele i obawiam się, że mogą być jeszcze dość prądożerne.
3. Czy miałeś okazję widzieć obraz z naziemnej tv cyfrowej w warunkach domowych? Jeśli tak, to czy wrażenia rzeczywiście pozytywne?
4. Czy próbowałeś podłączać do niego komputer, laptopa?
5. Czy podczas testów widziałeś w akcji 42PA4500, czy tylko 50PA4500? Niby to ten sam model, tylko wielkość różna, ale czort wie...

odp1: Fakt lustro jest i nie da się ukryć. Mi to nie przeszkadza gdyż byłłem już po starym modelu przyzwyczajony do tego i nawet uwagi na to nie zwróciłem. Jesli zmieniam kanały to na czarnym tle widzę swoje odbicie w tv. W czasie oglądania mi to nie przeszkadza i nawet rolet w oknach nie zasłaniam, dla ciekawostki powiem Ci że w sobotę pojechałem po 42st50 i go testowałem i na samym początku poprosiłem pana ze sklepu aby wyłaczył jażeniówki gdyż na pół ekranu przy włączonym obrazie(niepamiętam jakiej stacji tv) widziałem tylko tą jażeniówkę z sufitu, lecz nie temu go nie wybrałem. Jesli masz jasny pokój i jesteś na to wrażliwy to może być problem ale polecam zobaczyć w sklepie na własne oczy.
odp2: To jest model z 2012 roku to niewiem czy taki stary... Nie mam urządzenia które by mi to dokładnie pokazało, mogę Ci jedynie napisać że z naklejki producenta przyklejonej na ekranie średni pobór prądu 50'' to 130W, Wczoraj w auchan była też i 42'' ale dokładnie nie pamiętam poboru(coś koło 100W +-10W) to są telewizory hdready wiec mają niższy pobór niż fullhd i jeszcze z 3d i innymi bajerami.
odp3: Tak u sąsiada na takiej samej 50" i śmiem powiedzieć że obraz był porównywalny a może nawet troszkę lepszy niż z mojego dekodera telewizji N, tyle że dużo zależy od danego kanału. Przykładowo w momencie mojej wizyty u niego na tvp1hd szedł jakiś stary film czarno biały i jakość była średnia, zaś jak przełączył na tvp2 to obraz lustro. To zależy co w danym momencie dany kanał wyświetla, na 42'' powinno być jeszcze lepiej bo ekran mniejszy
odp4:nie gdyż mnie to nie interesuje i nie bende tego robił. A czy się da czy nie to nie mam zielonego pojęcia
odp5:Ja na 50" wpadłem przypadkowo u sąsiada i na nim się skupiłem, obraz widziałem u niego a filmy z pendrive podłączyłem w sklepie już do tego co teraz mam. Wczoraj rano byliśmy w auchan na zakupach i poszedłem do ściany telewizorów i stał tak 42PA4500 i Ci powiem że jakość wyswietlanej reklamy była z wszystkich tv najgorsza tzn jakby śnieżył i miał takie równokolorowe kropki na obrazie, aż się trochę zarzenowałem. Zona do mnie że wybieram najgorszy i pokazała mi własnie na model wyższy który podałeś w swoim poście lecz odrzuciłem go ze względu na fulhd, na nim reklama wyglądała pięknie. Ale to tylko reklama nie nie ma się co sugerować. 50-tki akurat tam już nie było wiec kupiliśmy w innym sklepie.


Przypuszczam że odnośnie w/w 42'' to może była wada kabla, sygnału lub samego egzemplarza, a może i tego modelu, niewiem. Najlepiej to pojechać do sklepu, tylko wybrać taki gdzie mają możliwość podłączenia sygnału dvbt(ja to telefonicznie dzwoniłem po sklepach i wypytywałem)i wziąć ze sobą pendrive z kilkoma filmami i poświecić tą godzinę czy dwie i potestować. Znalazłem na necie info urzytkowników że niektóre 42'' bzyczą i to dość głośno i to wina danego egzemplarza czy to robi mocniej czy mniej. Poczytaj temat o st50(ponad 200stron), jeden model a ile przypadłości występuje i nie w każdym, wiec polecam pojechać i dany model potestować a jak się podoba to ten konkretnie wziąć.
 

Darecki20005

New member
Nie wiem jaki masz dekoder N ale Turbodekoder za niewielką ;) opłatą miesięczną (1.99) oferuje funkcję TVN Playera.
hmm, mam turbodekoder 500GB. Chyba wiem o co Ci chodzi ale mi chodzi o coś zewnętrznego żeby można była w dwie chwile przenieść na drugi tv. W tym dekoderze są jakieś you tube ale tvnplayer to niewiem i kiedyś testowałem tego youtube lecz jakość obrazu rzenująca i nie da się tego oglądac, poza tym w tym momencie mam zajęte wyjście lan bo sparowany drugi dekoder w multiroomie, zdecydowałem sie na takie połączenie gdyż często mój dostawca internetu robi sobie przerwy w dostawie i wtedy nie mam obrazu na drugim, dlatego dekoder wolał bym zostawić w spokoju ze względu na jakość i ten multiroom. Jakiś czas temu w gadżet lab było takie urządzenie tylko niewiem jak się nazywało, może ktoś ma czy użytkuje i może polecić coś
 

digitalus

Banned
Pobor energii nie jest wysoki bo nawet plazma full-hd LG 50PA6500 nie pobiera duzo energii
Mozna obejrzec na tym filmie
Power consumption for the LG 50PA6500 50" Plasma TV - YouTube
Trzeba pamietac ze plazma o nizszej rozdzielczosci pobiera mniej energii.Druga wazna sprawa to w czasie ciemniejszych scen pobor energii przez plazme jest nizszy.Trzecia wazna sprawa to ustawienie nizszych wartosci kontrastu i jasnosci tez przyczyni sie do spadku poboru energii przez plazme. W lcd pobor energii jest staly i plazma to bardziej ekonomiczny telewizor.
Pobor energii przez plazme 50PA4500 moze byc nawet nizszy niz w lcd sony KDL-55HX955
cytat z instrukcji sony KDL-55HX955
http://www.sony.pl/product/tv-139-55-lcd/kdl-55hx955/dane-techniczne#tab
Pobór mocy podczas pracy w sklepie 201 WAT
 
Ostatnia edycja:

holomovement

New member
Mam jeszcze taką wątpliwość - czy full HD na pewno mi się nie przyda?
Przykładowo - chciałbym podłączać laptopa przez hdmi (laptop ma natywną rozdzielczość 1366x768, o ile to na coś wpływa) - czy nie będzie z tym problemu?
Rozumiem, że przy DVB-T nie ma to większego znaczenia, bo 50PA4500 przeskaluje sobie obraz ładnie w dół z HD (w przypadku tvp1+2 hd, tvn hd) do "swojego" 1024x768?

LG 50PA6500 z full HD można teraz kupić za 2100, więc nie jest to bardzo duża różnica w cenie (+350 zł). Natomiast jeśli na pewno nie jest to mi potrzebne (lub nawet będzie pogarszać jakość obrazu przy downscalingu większości kanałów DVB-T), to wolę mieć bez full HD.
 
Do góry