jaka kamera do 3000??

dominik86

New member
witam, od razu przyznaje, ze w temacie kamer nie mam zbyt wielkiego pojecia, ojciec planuje wyjazd i potrzebuje czegoś ;)

moja uwage przykuly takie modele jak:
Sony HDR-XR155E
Sony HDR-CX155E
oraz
JVC GZ-HM550

co z tego możecie polecić? ew. inne modele poproszę ;) zakupu muszę dokonać w ciągu tygodnia max 2!
filmowane będą głownie zabytki, muzea itp.

pozdrawiam i liczę na rzeczową pomoc
 

klemens007

New member
Nie od dzisiaj wiadomo że w sony przepłaca się za markę. Sam mam zamiar zmienić moje cyfrowe Everio na coś z HD i na pewno będzie to znowu JVC;-)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wolny rynek, ale muszę powiedzieć też, że Sony ma bardzo dobry sprzęt.
Jak kamerę to Sony, a kupujący wybierze.
 

dominik86

New member
son sony, ale które sony?? te modele które podałem są akrat tańsze od tego JVC, a czy model 550 nie jest wyzszy od 400?
 

aztec

New member
witam, od razu przyznaje, ze w temacie kamer nie mam zbyt wielkiego pojecia, ojciec planuje wyjazd i potrzebuje czegoś ;)

moja uwage przykuly takie modele jak:
Sony HDR-XR155ESony HDR-CX155E
oraz
JVC GZ-HM550

co z tego możecie polecić? ew. inne modele poproszę ;) zakupu muszę dokonać w ciągu tygodnia max 2!
filmowane będą głownie zabytki, muzea itp.

pozdrawiam i liczę na rzeczową pomoc

Kolego nie wiem gdzie chcesz kupować, ale XR155 na ceneo kosztuje 2100zł, a CX155 1860zł. Jeżeli faktycznie chcesz wydać okolice 3000 złociszy proponuję Tobie model CX305 za ok. 2600 plus zewnętrzny dysk twardy (np.640GB za ok. 300zł na allegro). Wychodzi o ok. 300 zł taniej niż bliźniaczy model XR350 (3200zł) z wbudowanym dyskiem tylko 160GB.
Tutaj masz porównanie:
HD camcorder reviews/tests and comparison of Sony HDR-CX305V, JVC GZ-HM550 and Sony HDR-CX155 (HDR-CX155E) Best val
Dokładnie prześledź wyniki i wyciągnij wnioski.
Dla mnie np. bardzo ważny jest szeroki kąt i optyczna stabilizacja. Napisz co dla Ciebie ;-)
 
Do góry