Jaka firma ankieta

Jaka marka z tych 6 ma dla was największy prestiż


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Bucek

Banned
a ja na to pytanie nie odpowiem bo nie wiem do kogo sie ono tyczy ... jacy WY/MY? moge odpowiadac tylko za siebie a nie za innych :p nie wiem, jakie jest zdanie innych na ten temat ...
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Dla mnie Yamaha. Może nie ma największego prestiżu, ale mi te ampy bardzo odpowiadają a składa się na to wiele czynników takich jak np. design, funkcje, pilot i rozmieszczenie przycisków na nim i oczywiście dźwięk :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Prestiż to może mieć posiadacz Rolexa i Maybacha (a i tak być skończonym wsiurem - nie mylić z mieszkańcem wsi). Sprzęt muzyczny ma grać. Nie jestem przywiązany do marki, więc zwykle wybieram coś, co w założonej przeze mnie cenie daje więcej...

Co do "małych żółtych rączek" - jeśli są wykształcone, to zarabiają więcej niż ich odpowiednicy w Polsce, a jeśli dodamy do tego sporo niższe ceny, to siłą nabywczą biją Polaków na głowę. Co do jakości: wszystko zależy od kontroli jakości - jeśli normy są zachowane, to nie ma problemu - Dali robi serię Concept w Chinach i te kolumny są nieźle wykonane, co prawda nieco gorzej niż Ikon i wyższe robione w Danii, ale też wyższe serie kosztują dwa razy tyle (i więcej), a różnica w wykonaniu aż tak nie rzuca na kolana (za to przetworniki są już inne i do Ikonów warto dopłacić).

Yamaha, Onkyo i Denon przekłamują dane techniczne (głównie moc i zniekształcenia), H/K się ich wiernie trzyma, a NAD (niewymieniony) nawet zaniża, chociaż ich budżetowe amplitunery 7x40W kosztują prawie dwa razy tyle co flagowe Onkyo 5007, bo o serii Masters nie warto pisać (pięciocyfrowe kwoty, za każdy element)...
 

Sławo

New member
Piszcie coś konkretniej....

sam jestem w matni stojąc u progu KD: HK255/260 albo Yamahy 765/767 lub cóś???? Może Kol. Piotr818 coś by po swojej działce podrzucił (od kuchni).:eek:k:
 

piotr818

New member
Bez reklam
Zaproponowane modele HK i Yamahy oprócz podobnej ceny są z innej półki. Yamaha w tym zestawieniu zdecydowanie (wg mnie ) pod względem jakościowym wygrywa. Muzycznie HK zagra trochę lepiej (mocniejsze niskie).
Proponuję rozważyć innych producentów w okolicach 2500 zł.
 

Sławo

New member
Dzięki Piotrze....

na Twojej opini polegam chyba najbardziej, bo nie jesteś wg mnie "skażony komercją". Czytuję twoje porady i są najbardzie stonowane a to cenię. Pzdr.
icon14.gif
 

Sławo

New member
Tyle "królewskiego kryształu"....Piotr818

A co byś zaproponował wziąść pod rozwagę w klasie za 2500,-(oprócz Yamy767)....? + nagłośnienie przy budżecie alles 6klocków?(w tym muszę uwzględnić jakiś bluray lub dvd). Cinka sprawa.... Sam widzę ujeżdżasz Marance - czy to aby nie zamaskowany stary dobry Philips? Ale ciężko będzie mnie wyprowadzić po za Yamahę....Pzdr
 

piotr818

New member
Bez reklam
A co byś zaproponował wziąść pod rozwagę w klasie za 2500,-(oprócz Yamy767)....? + nagłośnienie przy budżecie alles 6klocków?(w tym muszę uwzględnić jakiś bluray lub dvd). Cinka sprawa.... Sam widzę ujeżdżasz Marance - czy to aby nie zamaskowany stary dobry Philips? Ale ciężko będzie mnie wyprowadzić po za Yamahę....Pzdr

Zostaje Denon i Marantz ale ja bym pozostał przy Yamaszce ze wzgledu na reja który w komplecie jest tańszy. Marantz miał przygodę z Philipsem ale w innym okresie i wyszło mu to na dobre to tak poza tematem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jakby trzymać się polecenia ankiety to Harman cały czas w sporej przewadze zadowolonych użytkowników.
Ja również stawiam w tych potrzebach na Harmana
 

pkomp

New member
nie no luz panowie - prestiż ma najwiekszy Harman Kardon - marantz z denonem spadli onkyo było i jest klasa sama w sobie ale prestizu nigdy nie miało
a na samym dole masówka czyli pioneer i yamaha

ale prestiż nie ma nic wspólnego z jakością czy mozliwościami - pamiętajcie o tym

BO też ma prestiż a jest to MEGA chłam
Podobnie lansowany na siłę Altec Lansing który jest wogóle badziewiem
 

pkomp

New member
a co cię dziwi?
że ktos nie zrozumiał co znaczy prestiż?taka prawda - najwiekszy ma harman i zawsze miał - a czy był najlepszy to juz mniejsza o wiekszość
Kuro tez ma prestiż w plazmach - a czy to najlepsze?asus też ma prestiż w komputerach - a jest przecietniakiem...seagate tez ma prestiz w dyskach a jest obecnie syfem
 

SATORO

New member
Dla mnie osobiście z tych wszystkich marek największy prestiż zawsze miał i ma Marantz. Niestety, jestem w mniejszości :)
Ale ponoć większość nie zawsze ma rację, heh :rolleyes:
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Prestiż to można mies posiadając wypasiony model danej marki bo czy mając np:Yamahę 465 można mówić o prestiżu ?Moim skromnym zdaniem przy firmach produkujących masówkę nie można mówić o prestiżu.
 

werf

Active member
Bez reklam
Prestiż to można mies posiadając wypasiony model danej marki bo czy mając np:Yamahę 465 można mówić o prestiżu ?Moim skromnym zdaniem przy firmach produkujących masówkę nie można mówić o prestiżu.

To oczywiste zakładając to ankietę nie brałem pod uwagę jakiegoś badziewnego plastiku z marketu a modele z wyższej półki powiedzmy RX V?900 TX NR??07/8 czy 4310
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Harman na pierwszym a zaraz potem(a może na równi Marantz).Dwa zupełnie inne podejścia do dźwięku ale oba mi się podobają z małym wskazaniem na Harmana.Reszta firm rozmienia się na drobne goniąc za ilością gadżetów a nie jakością dźwięku a już Onkyo to nie wie w którym kierunku ma się udać.Takie moje zdanie.
 
Do góry