Jak złożyć zestaw

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wlasnie, ciekawe na co sie zdecyduje Szadzik.
Ja, jakbym mial teraz do wydania jakies 30tys. to kupilbym chyba uzywane Bowersy seri Diamond 802, widzialem ostatnio gosc mial do sprzedania za jakies 20tys. (w idealnym stanie), do tego dosztukowal jakiegos taniego centrala i tylne (na przetrwanie w kinie), a za reszte cos dzielonego. Odkladal sukcesywnie na centrala do serii i takim oto sposobem zbudowal niemal zestaw marzen.
Czyli cos takiego:
B&W 802 Diamond / McIntosh MX121 Home Theater - www.iear.nl - YouTube
:)
 
Ostatnia edycja:

Szadzik

New member
No wlasnie, ciekawe na co sie zdecydowal Szadzik.
Ja, jakbym mial teraz do wydania jakies 30tys. to kupilbym chyba uzywane Bowersy seri Diamond 802, widzialem ostatnio gosc mial do sprzedania za jakies 20tys. (w idealnym stanie), do tego dosztukowal jakiegos taniego centrala i tylne (na przetrwanie w kinie), a za reszte cos dzielonego. Odkladal sukcesywnie na cetrala do serii i takim oto sposobem zbudowal niemal zestaw marzen.
Czyli cos takiego:
B&W 802 Diamond / McIntosh MX121 Home Theater - www.iear.nl - YouTube
:)

Oto co wybrałem, podałem na 5 stronie:

Oppo 103
Arcam AVR380
Kef R300
Kef R100
Kef R200
Rel R-218

To wszystko podłączone pod Panasonica P65VT60.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie nie dopatrzylem, tak to jest po sobocie ;)
Napisz chociaz, czy jest "pompa" (pierwsze wrazenia), jestes zadowolony, czy przyswajasz dopiero dzwiek?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie, ciekawe na co sie zdecyduje Szadzik.
Ja, jakbym mial teraz do wydania jakies 30tys. to kupilbym chyba uzywane Bowersy seri Diamond 802, widzialem ostatnio gosc mial do sprzedania za jakies 20tys. (w idealnym stanie), do tego dosztukowal jakiegos taniego centrala i tylne (na przetrwanie w kinie), a za reszte cos dzielonego. Odkladal sukcesywnie na centrala do serii i takim oto sposobem zbudowal niemal zestaw marzen.
Czyli cos takiego:
B&W 802 Diamond / McIntosh MX121 Home Theater - www.iear.nl - YouTube
:)

Hej kolego a ile ty masz metrow w swoim salonie ze powiedzmy zakupilbys takie kolumny? Bo ja je w Niemczech odsluchiwalem ( zestaw 7.1 ) na okolo 55 m. pomieszczeniu i powiem ci szczerze ze jakbym mial je wlozyc do swojego salonu 25 m to lekko mowiac i zeby samego siebie nie obrazic - byloby to wielkie szalenstwo... chyba ze piszesz tak jakoby w kwestii marzen to co innego - ja tez je lubie choc mysle ze jakbym mial pomieszczenie i na tyle kasy to jednak cos innego bym kupil :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam 25m2 + 10m2 otwarta kuchnia, ale lekko zabudowana sciana. Wiec troche powierzchni jest. Udalo mi sie tez uzyskac dobry kompromis jezeli chodzi o akustyke. Moje obecne kolumny, tez potrzebuja powierzchni i mocne elektroniki, duzo mocniejszej jak moja, ale to co juz uzyskalem w pelni mnie zadawala, a ze moze byc lepiej, to ja o tym dobrze wiem. Sluchalem Bowersy godzinami za granica, znam te kolumny na wylot i to w podobnych pomieszczeniach, spokojnie sie da i jest banan na twarzy, ale zeby bylo uczciwie, to zgodze sie ze tak na prawde, to takie kolumny potrzebuja odpowiedniej elektroniki i powierzchni, no i akustyki. Nie dalbym za nie 70tys. do obecnych warunkow, to bylaby glupota, ale 20tys. to jest super cena i reszta kolumn w tym budzecie nie wypada tak dobrze. Dlatego wlasnie nie inwestuje w mocnego suba, mialem juz takie i to nie to, do takich odsluchow na jakie moge sobie pozwolic. Nie za ta cene i nie do tej skali glosnosci w bloku. Ale jak sie trafi sub, o wartosci 15tys. za 4tys. to kupie, to samo mialem na mysli piszac o Bowersach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jasne ja nie sluchalem ich w tak malym pomieszczeniu ale na moj gust to naprawde one potrzebuja powietrza i elektroniki zeby to napedzic bo kolumny kosztuja bodajze ponad 100 tys., a tam gdzie ja odsluchiwalem to koncowka mocy siedniokanalowa byla w podobnej cenie co te kolumny :) + amplituner onkyo 5010 i jeszcze jakies tam ustrojstwo bylo i tez zapewne warte odpwoiednio ....
Powiem ci ze ja sobie ich nie wyobrazam w takim salonie, aczkolwiek tak jak mowie jakbym juz mial kupowac to raczej bym klupil cos z Sonusa fabera lub Pro ac, bo mniej miejsca zajmuja i tez sa swietne, a lepiej wygladaja jak b&W, chyba zebym mial dedykowane pomieszczenie tylko do kina to wtedy B&W :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sonusy, czy B&W to piekne kolumny, ja bym nie wybrzydzal zadnymi. Chetnie przytule w atrakcyjnej cenie ;) Ale 100tys. oczywiscie nie dalbym, a jezeli juz mialbym dac taka kwote, to chcialbym je wykorzystac w 100%, czyli odpowiednie pomieszczenie i elektronika. Wszystko rozbija sie o cene.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokaldnei zawsze w takim temacie jest kasa i pomieszczenie... a czyzby Pro ac ci nie odpowiadal bo nie wspomniales o tej firmie :) posluchaj przy okazji, mi bardzo sie podobaja ale niestety 60 tys :) + ze 30 tys na wzmak :)
 

Szadzik

New member
No i mam problem.

Nie mogę postawić frontów na stojakach, ze względu na umiejscowienie i dzieci.

Znalazłem wieszaki BTech BT77, które dają radę utrzymać głośniki do 25kg a to 2x tyle ile ważą R300.

Problem z tym rozwiązaniem jest taki, że głośniki byłyby dość blisko ściany.

Czy dając je blisko ściany tracę głownie bas i sub mi to nadrobi?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Teoretycznie ustawiając kolumny z tylnym br blisko sciany bas podbijasz, ale trzeba przetestować u siebie.
Abstrachując, ja takich kolumn nie wieszałbym jako frontów na uchwytach, uważam, że to trochę profanacja ;) ale wiadomo, że zawsze trzeba isc na kompromisy
 

Szadzik

New member
Teoretycznie ustawiając kolumny z tylnym br blisko sciany bas podbijasz, ale trzeba przetestować u siebie.
Abstrachując, ja takich kolumn nie wieszałbym jako frontów na uchwytach, uważam, że to trochę profanacja ;) ale wiadomo, że zawsze trzeba isc na kompromisy

Jakieś propozycje inne niż powieszenie? Standy to strasznie mało ciekawe rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa - takie jest w każdym razie moje wrażenie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fakt, ale zawsze możesz probowac podkleić kolumny na dwustronnej tasmie, mimo ze to nie audiofilsko ;)
Przypomnij ile masz metrów? Może R500? Nadmiaru basu w serii R nie musisz się obawiać, choć jak trzeba to też łupną w odpowiednim momencie. One na początku graja mało emocjonalnie i szału nie robia, ale po chwili doceniasz ich precyzję, przestrzen i ogolnie ponadprzecietna jakość dźwięku. To z pewnością wysoka pólka. Też miałem tą serię na oku do kina, ale jakos tylny BR mnie odstrasza.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Dlaczego nie da się powiesić? Eee tam, trzeba tylko chcieć :)
Ja ostatnio powiesiłem tylne na Vogels VLB200. Genialne uchwyty. Raz że kolumny są odsunięte od ściany, dwa że sam uchwyt jest obracany(!) co dla mnie było rewelacja, mogłem zamontować uchwyt na boku ściany i skręcić ramię o 90 stopni tak by kolumna trafiła z kierunkiem w słuchacza. Świetna sprawa.
A sam uchwyt jest solidną konstrukcją, montowany do ściany przy użyciu kilku kołków rozporowych średnica 8 - tylko wkręty są przy długie, musiałem zmienić na swoje. Sam montaż kolumny faktycznie jest bez inwazyjny. Do tego jest regulacja kąta nachylenia w pionie.
Myślę że do zastosowań kolumn frontowych też się sprawdzi, zwłaszcza jeśli port BR tylni. U mnie jest ok 5-10cm od tylnej ściany kolumna.

Oczywiście nic nie zastąpi standów... ale z braku innych możliwości.. ;)

uniwersalny-uchwyt-glosn_55.jpg
 

Szadzik

New member
Dlaczego nie da się powiesić? Eee tam, trzeba tylko chcieć :)
Ja ostatnio powiesiłem tylne na Vogels VLB200. Genialne uchwyty. Raz że kolumny są odsunięte od ściany, dwa że sam uchwyt jest obracany(!) co dla mnie było rewelacja, mogłem zamontować uchwyt na boku ściany i skręcić ramię o 90 stopni tak by kolumna trafiła z kierunkiem w słuchacza. Świetna sprawa.
A sam uchwyt jest solidną konstrukcją, montowany do ściany przy użyciu kilku kołków rozporowych średnica 8 - tylko wkręty są przy długie, musiałem zmienić na swoje. Sam montaż kolumny faktycznie jest bez inwazyjny. Do tego jest regulacja kąta nachylenia w pionie.
Myślę że do zastosowań kolumn frontowych też się sprawdzi, zwłaszcza jeśli port BR tylni. U mnie jest ok 5-10cm od tylnej ściany kolumna.

Oczywiście nic nie zastąpi standów... ale z braku innych możliwości.. ;)

uniwersalny-uchwyt-glosn_55.jpg

No tak, pisałem o podobnym rozwiązaniu, tyle że produkowanym rzez BTech - BT77. Ta sama rzecz, tylko głośniki są łapane po bokach i też można je przekręcać. Port BR już myślałem żeby zatkać, Kef daje koreczek,, jakkolwiek to się nazywa, bo przecież i tak suba mam.
 
Do góry