Jak ustawić H/K AVR171+Jamo s626+SubJ12

HYRO

New member
Witam!
Od pewnego czasu borykam się z odpowiednim ustawieniem mojego kina domowego.
Mój sprzęt to Amplituner Harman Kardon AVR 171, zestaw kolumn głośnikowych Jamo S626 HCS oraz Subwoofer Jamo SUB J12, pokój o powierzchni około 25m2.
Nie wiem jak ustawić crossover w amplitunerze dla poszczególnych głośników oraz na subwooferze aby bass był głęboki ale przy tym nie zagłuszał reszty dźwięków, próbowałem ustawienia automatyczne przy użyciu mikrofonu ale efekt też nie był zadowalający, bass był za słaby, a przy podkręceniu GAIN dudnił za mocno.
Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
 

HYRO

New member
ogólnie Harman robi robotę, zestaw głośnikowy też, ale coś nie mogę tego wszystkiego zgrać z subem, wydaje mi się, że jest za duży, bo przy jamo sub250 bass było bardziej czuć w płucach niż w uszach, tu jak bym nie ustawiał, to jest za słabo, albo za mocno, w kinie ten zestaw gra dużo lepiej niż w samej muzyce, z poprzednim subem 250 grało w muzyce jak i w kinie bardzo zadowalająco,
p.s.
audiofilem nie jestem, dlatego nie potrafię nazywać wszystkiego po imieniu i napisałem to wszystko tak ogólnie... sorki...

kapusta7 - dzięki za linki
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Hyro a nie widzisz różnicy w konstrukcjach tych subow?:) 250 jest zamknięty a j12 bass reflex te pierwsze lepiej się sprawdzaja w muzyce ,tak dla twojej informacji;-) .Pzdr
 

Garos

New member
Może przy muzyce wyłącz suba a jak będzie za mało basu to lekko podkręć.
Ja mam Jamo S 628 i nie posiadam suba, bass jest wystarczający do muzyki i do kina.

A jak kalibrowałeś to gdzie umieściłeś mikrofon ?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Hyro a nie widzisz różnicy w konstrukcjach tych subow?:) 250 jest zamknięty a j12 bass reflex te pierwsze lepiej się sprawdzaja w muzyce ,tak dla twojej informacji;-) .Pzdr
Jamo SUB250 też jest bassreflex, to ta szczelina u góry.
subwoofer_aktywny_jamo_s_15344.jpg
 
Do góry