Jak TV Sony HDR +4k

pantomima

Banned
Posiadajac konsole ps4 pro i chcac wykorzystac potencjal HDR , musisz zwrocic uwage na to aby wybrany tv przez Ciebie cechowal sie jak najwyzsza jasnoscia .
Prawdziwa zabawa zaczyna sie dopiero od 600 nitow w zwyz.

Jezeli oczekujesz efektu wooow i chcesz doswiadczyc naprawde pieknego obrazu to musisz sie nastawic na wiekszy wydatek ;)

Sony z wyzszej polki , niestey nizsza to bd tylko pseudo hdr .
 

odoja

New member
Jak tv Sony polecacie ile by trzeba wyłożyć ,żeby pograć na ps4 pro i wyglądało to ładnie?


Sony KD 55XD9305 albo 65 cali. Mam i jestem zadowolony. Grałem w Uncharted 4 The Last Of Us, Infamous i Racthet i Clank w HDR (nie mam ps4 pro więc bez 4K). Różnica jest widoczna, tym bardziej konstrast jasno-ciemno gdzie faktycznie w ciemniejszych pomieszczeniach np. jest czarno ale widać szczegóły tekstur itd. Tak samo na odwrót, jest mega jasno, i widać więcej szczegółów(np. wokół słońca które jest bardzo jasne, a obłoki chmur są obłkokami chmur a nie jakąś jasną plamą,albo niebo obok jest niebieskie, a nie białą plamą. Ewenyualnie ZD9 , to już wydatek 20 000 zł, tam ponoć jest bajka,także jak stać bierz. :)

A jeśli nie ,to xd9305, obraz jest naprawdę bardzo dobry , oglądanie filmów na nim jak na cenę oczywiście ryje beret :) Lokalne wygaszanie daje radę, czerń jest bardzo fajna. Gra się też bardzo dobrze, zresztą sam kupiłem go pod PS4 Pro :). Cena xd9305 teraz wacha się od 7000 zł wzwyż,sam kupiłem w matrix media za 7200 zł.
 

Zbylek13

New member
Dzięki za odpowiedź :)


Właśnie mam pytanko np. na Samsungu włączam sobie gre n ps4 i mam lekko ucięty ekran to muszę w opcjach coś zmienic czy nie da się z tym nic zrobić?
Sony są w jakiś sposób kompatybilne lepsze do ps4?


ps- Myślicie , że jest szansa iż ten Sony stanieje 7k to dużo co prawda dostałem niezłą kase na święta i premie. Jak stanieje to kiedy da się przewidzieć?

Właśnie polecacie ten TV 55XD9305 jest coś podobnej klasy w 49 cali lub 43 ???? bo i tak chyba nie zmieszcze takiej baryły w moim pokoju.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Też jestem zainteresowany kupnem nowego TV i też myślę o Sony (drugi typ to Philips pus6561) ale na taki model jak piszecie mnie nie stać. Co myślicie o sporo tańszym 55xd8005??? Wiem że ma tylko 50Hz ale po za tym jest chyba ok, co?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ile masz max kasy na 43" a ile na 49" ?

Po co brać 50 Hz?

Lepsza ostrość dzięki wyższej częstotliwości odświeżania
Dzięki skróceniu czasu wyświetlania pojedynczej klatki o połowę – z 0,02 s (50 Hz) do 0,01 s (100 Hz) – poruszające się obiekty wydają się nam znacznie mniej rozmyte. Ważne jest przy tym, by wygenerowany obraz pośredni przedstawiał nową fazę ruchu, naturalną dla śledzącej ruchomy obiekt gałki ocznej.



ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
 

Zbylek13

New member
Właśnie co do TV bo chciałem kupić Samsung KS7000 i on ma energooszczędność na A. To dobra jest czy idzie znaleźć TV o tych samych parametrach co on tylko A+.

Drugie pytanie bo na początku chciałem Sony. 43XD8305 ten jest tak samo dobry?
Jaki TV Sony ma podobne parametry co KS7000. Jestem ciekaw ile przebitke ma cenową Sony. Z jakim modelem Sony porównać tego Samsunga.


Mam pytanie czy w Sony się płaci za markę no bo przebitkę mają konkretną.

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xd8305-series/specifications Gdzie jest napisane ile ma nitów ten TV?
 
Ostatnia edycja:
Do góry