jak to naprawde jest z tym sbs ?

uki80

New member
mam pytanie, czy ten obraz sbs (obraz koło obrazu) to jest na specjalne okulary czy coś, bo to bezsensu oglądać podwójny obraz w ogóle tego nie rozumiem?
no na okulary, ale tak wyglada na zwyklym ekranie. tv 3d sobie go przerobi w zaleznosci czy aktywny czy pasywny juz na swoj format
 

effendi360

New member
te 180w to nie kicior jakis? moj stary led samsung cali 40 ciagnie o ile dobrze pamietam jakies 240w, wiec porownujac go z twoja plazma to kiepsko na moja niekorzysc. lg47lw5500 ponoc ciagnie do 100w ale nie wiem jakie to ma przelozenie w pieniazkach miesiecznie za prad. u nas w sklepie do twojego pansa dodaja jedne okularki gratis. a ile ty masz cali? i czy mkv z usb smiga?


To ja nie wiem skąd Ty masz tego leda i jak on jest stary jak mój stary led je 175w :p
180w to napisałem w najgorszym momencie jak jest dużo jasnego bo to non top skacze. Uśredniając będzie jadł gdzieś 150w. No mówie, mam miernik. W momencie gdy dam na cały ekran czystą kartkę w notatniku, zjada 220w - jak jest cały biały ekran. Ja mam 42 cale. USB MKV śmiga ale jak napisałem wcześniej jest, ale jakby go nie było. Napisy trzeba konwertować, i za słaby jest do plików w 1080p, niektóre potrafią gubić głos albo przycinać. Odtwarzacz wbudowany akurat ten TV ma do dupy.
 

mietka

New member
Masz rację. 3D SBS ma rozdziałkę 960x1080 i nie jest to full HD ale Ci powiem że obejrzałem parę filmów w tym standardzie i jakoś nie bije po gałach gorsza jakość obrazu. Polecam marcowy numer PSX Extreme tam jest bardzo obszerny artykuł na temat technologii 3D, są fakty i mity, oraz wybór najlepszych TV z każdej technologii.
Chciałeś chyba napisać 960x1080 na oko?
 

mietka

New member
Ale co to za bullshit z tym "na oko" na oba oka !
czy nikt z was nie wie tego że jak zakładasz okulary 3d to 3D widzicie tylko w tym polu środkowym gdzie patrzy oboje oczu ? Spójrzcie bardzo w lewo albo w prawo na TV przez okularki - efektu nie będzie.
Włącz sobie film sbs przerób w tv na 3D włącz menu odtwarzacza i napisz czy w lewym oku masz to samo co w prawym?I nie pisz głupot że SBS to 960x1080
 

effendi360

New member
Aha czyli ty masz pewniejsze informacje niż magazyn, który wychodzi w setkach tysięcy egzemplarzy co miesiąc. Tu cytaty z akapitu o 3D SBS:
"o połowę gorsza szczegółowość od obecnych przekazów 2D HD.."
"...w konsekwencji takiego nadawania rozdzielczość obrazu zostaje zdegradowana o połowę..."
 

uki80

New member
effendi360 jesli chodzi o mojego lcd to ma niecale 4 lata i 40 cali. a te wspomniane 240w to nie z pomiarow miernikiem tylko z naklejki z tylu tv. a jezeli chodzi o twojego pansa to ty piszesz o 42 calach a ja obecnie chce kupic conajmniej 46 wiec pobor bedzie nieco wiekszy. ale mniejsza o to.

odnosnie sbs to masz racje. z tego co kumam na temat 3d to jest to tak:
- 2d (1920x1080 tzw full hd)
- 3d sbs (to polowa tego czyli 960x1080 - material np. z netu)
- 3d ou (to 1920x540 - tez material z netu)
- 3d z bluray (to 3840x1080 ale po konwersji wychodzi 1980x1920 czyli full hd 3d)

jak sie myle to niech mnie ktos poprawi. oczywiscie to co napisalem to jest dla tv aktywnych, bo w pasywach rozdzialka przy 3d jest o polowe mniejsza z racji wyswietlania co drugiej lini dla lewego i prawego oka.
 

Marian111a

New member
Pasywny 3D

Czytałem o jakiś prototypowych TV na razie o rozdzielczości 2kx4k i 4kx8k ale na razie to przyszłość i wielkie pieniądze ;D

A ja mam takie pytanie. Mam TV LG 42LW5700S ściągam filmy w 3D mkv SBS albo OU ale to 3D ma owszem ładną głębie ale nie bardzo "wyłaźi z ekranu" czy to dlatego, że rip waży powiedzmy 10 albo 20 GB a nie 50GB jak to jest z oryginalnym filmem? Materiał demo LG w Media Markt na tym TV jak dla mnie wyglądał super i jest "namacalny" no ale w tych filmach co ściągam nie jest aż tak fajnie.

Nigdy nie będziesz miał obrazu w pasywnych okularach tak ja aktywnych, poza tym to marka i model sie liczy, kończąc wskaźnikiem jakości to rynek, jak rynek to i cena. Proste jak drut porównaj cenę okularów LG-pasyw., a cenę okularów aktywnych np. Sams. nawet te najtańsze.
 

Marian111a

New member
Panaś nie kompatybilny!

wiec jest ten full czy go nie ma ? na przykladzie panasonica seri ST30E i LG 47" LW5400, bo taki mam zamiar testowac jakie sobie przygotowac materialy? sbs czu uo? czy tez glownie opierac sie na sklepowych demach z blue ray?
Nie podejmuję się reklamować to Ty sam podejmij decyzję! Sprawdziłem mam i tez pasikonika 37" i problemy np. z kinem, Panas diler tłumaczy "wszystko z logo Panas". Z LG też bym się nie spieszył wszystko przetestuj, ja w ub. roku testowałem Sharp830, Sony820 i 900, SamsungD8000 i wybrałem ostatni. Testy: BMP wys. rozdz..
 

henek22

New member
mam pytanie czy są jakieś zauważalne różnice w jakości/dźwięku między "bluray 3d" (czyli zajmującym ~40gb) , a "side-by-side" zajmującym ~10gb ?
 

uki80

New member
Nigdy nie będziesz miał obrazu w pasywnych okularach tak ja aktywnych, poza tym to marka i model sie liczy, kończąc wskaźnikiem jakości to rynek, jak rynek to i cena. Proste jak drut porównaj cenę okularów LG-pasyw., a cenę okularów aktywnych np. Sams. nawet te najtańsze.

marian111a przeciez gosciu nie porownuje aktywa do pasywa tylko material sklepowy do plikow z netu sbs. w sklepie demo LG jest sliczne bo jest puszczane z bluraya a dokladniej mowiac ma rozdzialke 3840x1080 co daje obraz 3d 1920x1080 a z racji tego ze lg jest pasywnym tv to w rezultacie widzisz przez okulary tylko 1920x540 bo co druga linia jest wyswietlana dla kazdego oka.

natomiast material sbs jaki targasz z netu jest max w rozdzielczosci 1920x1080 czyli 3d 960x1080 aktywnie a dla lg jest to 960x540. to 1/4 dokladnosci obrazu full hd 2d

a jezeli chodzi o efekty "wychodzenia" z tv to zalezy to juz od filmu czy gry. polecam takze artykul o 3d w marcowym numerze PSX Extreme. tam jest lista filmow i gier w ktorych najlepiej widac efekt 3d
 

henek22

New member
Im lepszy sprzęt ...tym odczuwalne bardziej ...na przeciętnym modelu ..nie tak bardzo !!

a o jakich modelach telewizorów mowa i można prosić o jakieś szczegóły lub link do artykułu na ten temat, z góry dzięki!

bluray to ja nie mam ale na moje oko to dzwiek pewnie zdziebko okrojony. w niektorych przypadkach dts zamieniony na ac3, mniejszy bit rate, czy niekiedy wykastrowana ilosc kanalow

no właśnie mi tak na dźwięku nie zależy, bo nie mam super sprzętu audio, ale przede wszystkim o obraz.

A co to może być , niektóre filmy z neta side-by-side np. avatar zajmujący 13 gb jak oglądałem w 3d to tragicznie było, a z innymi filmami jest ok.
 

mietka

New member
odnosnie sbs to masz racje. z tego co kumam na temat 3d to jest to tak:
- 2d (1920x1080 tzw full hd)
- 3d sbs (to polowa tego czyli 960x1080 - material np. z netu)
- 3d ou (to 1920x540 - tez material z netu)
- 3d z bluray (to 3840x1080 ale po konwersji wychodzi 1980x1920 czyli full hd 3d)

jak sie myle to niech mnie ktos poprawi. oczywiscie to co napisalem to jest dla tv aktywnych, bo w pasywach rozdzialka przy 3d jest o polowe mniejsza z racji wyswietlania co drugiej lini dla lewego i prawego oka.
Fajnie napisane,ale jest dokładnie tak
- 2d (1920x1080 tzw full hd)
- 3d sbs (2x960x1080)Widać przy założonych okularach 960x1080 materiał wejściowy oznaczony jako 1920x1080
- 3d ou (2x1920x540)Widać 1920x540 mat.wej.ozn. jako 1920x1080
- 3d z bluray(2x1920x1080)widać 1920x1080 mat.wej.ozn. jako 1920x1080
stąd każdy film nazywany jest FullHD (w 2D każdy ma odpowiednią rozdzielczość)a jak jest wyświetlany po konwersji to już widać
TYLKO MATERIAŁY Z NAPĘDU BLURAY DADZĄ FullHD w 3D(oczywiście platformy satelitarne też mogą nadawać materiały FullHD w 3D tak jak filmy z bluray'a)
 

mietka

New member
bluray to ja nie mam ale na moje oko to dzwiek pewnie zdziebko okrojony. w niektorych przypadkach dts zamieniony na ac3, mniejszy bit rate, czy niekiedy wykastrowana ilosc kanalow
To najpierw kup bluray'a a potem pisz głupoty
PS.na płytach DVD masz dźwięk w postaci 5.1 na bluray'u 7.1 więc co tu jest okrojone?
 

mietka

New member
a o jakich modelach telewizorów mowa i można prosić o jakieś szczegóły lub link do artykułu na ten temat, z góry dzięki!
Prawie na każdym nowym TV o dużej przekątnej zauważysz spadek jakości materiału i nic z tym nie zrobisz(po przełączeniu z sygnału HD na SD otrzymujesz cios w oczy nagle się wszystko rozmywa)
no właśnie mi tak na dźwięku nie zależy, bo nie mam super sprzętu audio, ale przede wszystkim o obraz.
Zanim nie usłyszałem KD też tak myślałem
Obraz obrazem,ale dźwięk daje większe wrażenia.To co widzimy w filmie tylko w 30% ma wpływ na odczucia reszta to dźwięk.Oczywiście nie namawiam,aby oglądać każdy film w KD,ale oglądanie np.Szeregowca Ryan'a w stereo to istna profanacja oryginalnej ścieżki filmowej(5.1)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Polecam marcowy numer PSX Extreme tam jest bardzo obszerny artykuł na temat technologii 3D, są fakty i mity, oraz wybór najlepszych TV z każdej technologii.
Szkoda tylko, że przy okazji rozprawienia się z niektórymi mitami sami wymyślili nowe. Na przykład ten, że za zmianę kolorystyki obrazu 3D (w stosunku do obrazu 2D) w telewizorach plazmowych odpowiedzialne są okulary, które zachowują się jak kolorowy filtr.
 
Do góry