jak to naprawde jest z tym sbs ?

damastes

New member
full hd w 3d

Jedyną serią telewizorów z aktywnym 3D i ekranem o rozdzielczości 1920x1080, która nie wyświetla FullHD w 3D były LCD z serii D6 Samsunga. I stało się tak wskutek błędu w jednym z układów tego telewizora. Wszystkie inne telewizory tego typu nie mają żadnych problemów z wyświetlaniem Full HD w 3D.



No i właśnie kupiłem samsung ps51d6900 i po podłączeniu avatar 3d w rozdzielczości 3840x1080 wychodzi komunikat - "nieobsługiwana rozdzielczość".

czy zatem i owa plazma to szajs i napis na pudle full hd 3d to ściema ?
 

syczu

New member
Witam. (sorry za ponowienie posta, ale minęło kilka dni, a nikt nie odpisał, a ja dalej nie mam pojęcia gdzie może leżeć problem...)

Mój problem przedstawia się następująco:

Puszczam film 3D z laptopa (Dell XPS L720x) poprzez HDMI na TV (Sharp Aquos LC-60LE835U). Rozdzielczość ustawiona na maxa, tj. 1920x1080.
Film w technologii SBS, po przełączeniu w tryb 3D wszystko działa dobrze, efekty są, głębia jest, napisy działają poprawnie.
Problemem jest natomiast to, że co jakiś czas TV sam z siebie przełącza się z powrotem do trybu 2D.
Na początku myślałem, że dzieje się to tylko raz, tuż przy włączeniu. Niestety dzisiaj oglądając film, w przeciągu 53 minut sytuacja ta miała miejsce 4 razy...

Inne uwagi/spostrzeżenia z mojej strony:
- przy niższej rozdzielczości, tj. poniżej 1920x1080 jest tragedia, tzn. obraz co jakiś czas skacze/porusza się, tak, że po przełączeniu na tryb 3D i tak widać tak jakby 2 nakładające się na siebie obrazy, są obok siebie (z napisami to samo),
- po ustawieniu 1920x1080 niestety rozdziałka jest zbyt duża, tj. pulpit nie jest idealnie odwzorowany na TV, ucina pasek start; próbowałem dostosować ręcznie, obniżając piksel po pikselu, ale tak jak napisałem - wszystko poniżej FULLHD to już lipa, skaczący obraz itp.
- ktoś napisze, żeby olać komputer i podłączyć dysk zewnętrzny - próbowałem, ale przy tym Sharpie nie działa ani odczyt napisów, ani też nie obsługuje dźwięku przy formacie .mkv jak mnie uprzejmie poinformował telewizor

Ktoś ma jakiekolwiek pojęcie, co może być przyczyną tego uciążliwego powracania z 3D do 2D?

Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy.

Pozdrawiam
 

mietka

New member
Linkujesz do wątku o LCD serii d6 Samsunga, a on ma plazmę. Ta plama odtwarza Full HD w 3D. Do formatu 1920x1080@24Hz frame-packing.
Ale tam jest ten problem opisany a mianowicie że żaden tv full HD nie obsługuje tej rozdzielczości dopiero 4k obsługują,ale kolega chyba nie w temacie(nie piszę o tym co go cytuje)
 

mietka

New member
Witam. (sorry za ponowienie posta, ale minęło kilka dni, a nikt nie odpisał, a ja dalej nie mam pojęcia gdzie może leżeć problem...)

Mój problem przedstawia się następująco:

Puszczam film 3D z laptopa (Dell XPS L720x) poprzez HDMI na TV (Sharp Aquos LC-60LE835U). Rozdzielczość ustawiona na maxa, tj. 1920x1080.
Film w technologii SBS, po przełączeniu w tryb 3D wszystko działa dobrze, efekty są, głębia jest, napisy działają poprawnie.
Problemem jest natomiast to, że co jakiś czas TV sam z siebie przełącza się z powrotem do trybu 2D.
Na początku myślałem, że dzieje się to tylko raz, tuż przy włączeniu. Niestety dzisiaj oglądając film, w przeciągu 53 minut sytuacja ta miała miejsce 4 razy...

Inne uwagi/spostrzeżenia z mojej strony:
- przy niższej rozdzielczości, tj. poniżej 1920x1080 jest tragedia, tzn. obraz co jakiś czas skacze/porusza się, tak, że po przełączeniu na tryb 3D i tak widać tak jakby 2 nakładające się na siebie obrazy, są obok siebie (z napisami to samo),
- po ustawieniu 1920x1080 niestety rozdziałka jest zbyt duża, tj. pulpit nie jest idealnie odwzorowany na TV, ucina pasek start; próbowałem dostosować ręcznie, obniżając piksel po pikselu, ale tak jak napisałem - wszystko poniżej FULLHD to już lipa, skaczący obraz itp.
- ktoś napisze, żeby olać komputer i podłączyć dysk zewnętrzny - próbowałem, ale przy tym Sharpie nie działa ani odczyt napisów, ani też nie obsługuje dźwięku przy formacie .mkv jak mnie uprzejmie poinformował telewizor

Ktoś ma jakiekolwiek pojęcie, co może być przyczyną tego uciążliwego powracania z 3D do 2D?

Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy.

Pozdrawiam
Możliwe,że grafika lapka źle współpracuje z tv
PS Też tak miałem z innym tv
 

effendi360

New member
albo te filmy tak naprawde nie maja full hd 3d albo czegos nie ogarniam. powiedzcie jak to jest

Masz rację. 3D SBS ma rozdziałkę 960x1080 i nie jest to full HD ale Ci powiem że obejrzałem parę filmów w tym standardzie i jakoś nie bije po gałach gorsza jakość obrazu. Polecam marcowy numer PSX Extreme tam jest bardzo obszerny artykuł na temat technologii 3D, są fakty i mity, oraz wybór najlepszych TV z każdej technologii.
 

uki80

New member
Polecam marcowy numer PSX Extreme tam jest bardzo obszerny artykuł na temat technologii 3D, są fakty i mity, oraz wybór najlepszych TV z każdej technologii.

mo wlasnie zakupilem owa gazete. w sumie to nic tam nie doczytalem czego bym nie wiedzial. no moze za wyjatkiem jakie gry i filmy sa polecane. troche nieprawdy tam jest na temat xboxa 360. ponoc tylko wersja slim ma hdmi a to nie jest prawda. ja mam grubasa elite i tez ma hdmi. nic tam nie ma o tym ze plazmy panasonica bucza, albo ze lg ma jakies lagi. w ogole nic nie pisze o InputLagu, a tego wlasnie chcialem sie dowiedziec od gazety testujacej tv 3d pod wzgledem gier. wedlug nich kazdy model sie nadaje tylko roznia sie bajerami, wygladem i technologia 3d. nie ma tam nic o IL ani nic o tym jakie formaty ciagna. moim zdaniem to informacje ogolne ktore nie wiele wnosza szczegolow jesli chodzi o wybor tv w moim przypadku do gier.

stad moje pytanie jakie padalo wiele juz razy. czy ktos ma jakies namacalne dane ze pasywne ledy lg niweluja IL do 20ms po wgraniu nowego softu?
 

effendi360

New member
Ja też mam Elite z HDMI :D Wiesz co ja Ci powiem z tym input lagiem to jest tak, że to chyba tylko na papierze jest bo jest. Przez parę lat grałem na starej byczej toshibie hd ready 42 cale, kupiony w UK lcd jeden z pierwszych jakie wyszły a teraz mam plazme GT30 i kurna ani w jednym ani w drugim ja nie widziałem jakichś opóźnień, które by mi przeszkadzały w graniu.

A z tym buczeniem, to mi też buczało przez pierwsze 3 dni :p
 

uki80

New member
Ja też mam Elite z HDMI :D Wiesz co ja Ci powiem z tym input lagiem to jest tak, że to chyba tylko na papierze jest bo jest. Przez parę lat grałem na starej byczej toshibie hd ready 42 cale, kupiony w UK lcd jeden z pierwszych jakie wyszły a teraz mam plazme GT30 i kurna ani w jednym ani w drugim ja nie widziałem jakichś opóźnień, które by mi przeszkadzały w graniu.

A z tym buczeniem, to mi też buczało przez pierwsze 3 dni :p
no ja mam prawie 4 letniego samsunga lcd 551A i nic mi nigdy nie zarywalo, a nawet nie przestawialem trybu na "game". ale ponoc te starsze tv lepiej radzily sobie z lagami. nowe ponoc maja tyle "ulepszaczy" obrazu ze nie wyrabiaja. dlatego ciagle walkuje temat z tym lg lw5500. nie chce wydac 4k na cos co pozniej bedzie mi generowalo slideshow w kazdej grze.

a jesli chodzi o twojego panasonica to co po 3 dniach sie stalo? naprawil sie sam, wymienili na nowy czy ktos ci ukradl ? :)
 

effendi360

New member
Nic się nie stało, olałem to bo naprawdę podczas normalnego użytkowania tego nie słychać. I też prawdą jest, że on po włączeniu buczy głośniej a po 10 minutach to cichnie. Wiesz jak się kupuje nowy sprzęt to człowiek na to chucha i dmucha i chciałby żeby on był idealny dlatego najmniejsza pierdoła przeszkadza. Mam ten TV od stycznia i z perspektywy czasu moge zdecydowanie powiedzieć że ten TV jest miazga. Obraz żyleta, gierki wyglądają jakościowo o niebo lepiej niż na moim monitorze LED 24 cale i nie mam tu na myśli tylko rozmiaru, po prostu od razu widać lepszą jakość. 3D to bajka i w grach i w filmach. Jedyne co mnie wkurza to odtwarzacz wbudowany w TV bo jesta ale jakby go nie było i jednak trzeba coś dokupić, albo złożyć sobie HTPC co ja mam zamiar uczynić. Dałem za ten TV 3500zł i kurna nie żałuję ani grosika z tej sumy. W życiu bym go nie zamienił na inny teraz.
 

uki80

New member
no mi tez on lazi po glowie, ale powiem szczerze nie leza mi te mrugajace okularki. bynajmniej po tym jak zobaczylem lg w akcji jesli chodzi o pasywne 3d. no ale dobrze wiedziec ze twoja plazma nie ma lagow jesli chodzi o podlaczenie xa.
 

effendi360

New member
Mrugające hehe wiesz kiedy to jedynie widać jest jak sobie spojrze za okno w słoneczny dzień :p Jak na mój gust działają idealnie. Skończyłem Silent Hill Downpour ostatnio w 3D całą grę - WYPAS.
 

uki80

New member
Mrugające hehe wiesz kiedy to jedynie widać jest jak sobie spojrze za okno w słoneczny dzień :p Jak na mój gust działają idealnie. Skończyłem Silent Hill Downpour ostatnio w 3D całą grę - WYPAS.
no to mi teraz zabiles cwieka. bylem zdecydowany na lg a teraz znowu sie cofam do rozwazan nad plazma i aktywnymi goglami.
powiedz jeszcze kolego czy tv sie grzeje i czy okularki na nosie tez bucza? i ciekawe ile ten tv pradu szarpie? pytam bo nie chce zeby mnie baba na kopach z chaty pognala :)
 

effendi360

New member
Czy TV się grzeje ? no każdy coś tam się grzeje ale ma wentylatory co go chłodzą :p Okularki buczą ? Hehehehhe nie słyszałem o czymś takim jeszcze :p Ja kupiłem ten najnowszy model ich, są lekkie, dość wygodne no CI powiem moja najdłuższa sesja w silent hilla to jakieś 4h i nie czułem dyskomfortu żadnego. Co do poboru prądu - mam miernik :D Podczas normalnego użytkowania - 130-180W z gniazdka. Powiem Ci że też się tego bałem ale niejednokrotnie on lata włączony razem z kompem za 10 000 co ma dwie grafy w SLi i je nieraz po 500W (sam ten komputer) i jakoś pierwszy rachunek mnie nie zabił ;) Kupując w styczniu byłem na 2000% nastawiony na LEDa ale na forum przekonali mnie ludzie do tego panasa i wziąłem z 3D bo chciałem to mieć i za Uja teraz bym się nie zamienił. Jeszcze wrócę do tego poboru prądu - słuchaj żeby miec taką jakość na ledzie jak na tym Panasie musiałbyś mieć Leda za co najmniej 6000 a teraz mi powiedz za ile lat Ci się zamortyzuje to na rachunkach za prąd ??? - 3 razy zmienisz telewizor do tego czasu :D
 

uki80

New member
Czy TV się grzeje ? no każdy coś tam się grzeje ale ma wentylatory co go chłodzą :p Okularki buczą ? Hehehehhe nie słyszałem o czymś takim jeszcze :p Ja kupiłem ten najnowszy model ich, są lekkie, dość wygodne no CI powiem moja najdłuższa sesja w silent hilla to jakieś 4h i nie czułem dyskomfortu żadnego. Co do poboru prądu - mam miernik :D Podczas normalnego użytkowania - 130-180W z gniazdka. Powiem Ci że też się tego bałem ale niejednokrotnie on lata włączony razem z kompem za 10 000 co ma dwie grafy w SLi i je nieraz po 500W (sam ten komputer) i jakoś pierwszy rachunek mnie nie zabił ;) Kupując w styczniu byłem na 2000% nastawiony na LEDa ale na forum przekonali mnie ludzie do tego panasa i wziąłem z 3D bo chciałem to mieć i za Uja teraz bym się nie zamienił. Jeszcze wrócę do tego poboru prądu - słuchaj żeby miec taką jakość na ledzie jak na tym Panasie musiałbyś mieć Leda za co najmniej 6000 a teraz mi powiedz za ile lat Ci się zamortyzuje to na rachunkach za prąd ??? - 3 razy zmienisz telewizor do tego czasu :D
te 180w to nie kicior jakis? moj stary led samsung cali 40 ciagnie o ile dobrze pamietam jakies 240w, wiec porownujac go z twoja plazma to kiepsko na moja niekorzysc. lg47lw5500 ponoc ciagnie do 100w ale nie wiem jakie to ma przelozenie w pieniazkach miesiecznie za prad. u nas w sklepie do twojego pansa dodaja jedne okularki gratis. a ile ty masz cali? i czy mkv z usb smiga?
 

henek22

New member
mam pytanie, czy ten obraz sbs (obraz koło obrazu) to jest na specjalne okulary czy coś, bo to bezsensu oglądać podwójny obraz w ogóle tego nie rozumiem?
 
Do góry