Jak rozprowadzić cyfrę w domku

Morgus

New member
Witam! Planuję zakupić cyfrę+ i rozprowadzic ja w domu. Bylem w jednej firmie ktora sie tym zajmuje - ale mieli niemila obsluge wiec postanowilem iz zrobie to sam :) Tylko za cholere nie wiem jak - nie moja branza :) I tu prosba do Was. Co kupic i gdzie kupic - chcialbym aby cyfra dochodzila do 3 TV w domu. Jesli ktos posiada to moze moglby wkleic schemat jak to zrobic (nie znalazlem takowego na forum, napewno nie tylko mi sie przyda).

Pozdrawiam
 

crasher

New member
Mozesz np tak z wykorzystaniem splittera przewodowego, jesli masz wiecej kasy to mozesz skorzystac ze splittera bezprzewodowego wtedy nie musisz ciagnac kabli po domu.


Jak juz zakupisz c+ z dekoderem potrzebujesz dokupic jeszcze 2 dekodery, splitter (taki co obsluguje twoje dekodery), kabel, koncowki do kabla :) Wszystko znajdziesz na allegro.
 

Morgus

New member
Dziekuje bardzo za schemat - bardzo pomogl :) W sklepie koles powiedzial mi ze te karty aktywacyjne zmieniane sa co pol roku i nie warto robic takim systemem (bo co pol roku bede musial kupowac nowe) - prawda to? Moglby ktos teraz doradzic co kupic? Jakie kable, dekodery HD itp. Z gory dziekuje :) I


Pozdrawiam

Edit:

I to ma isc kablem telefonicznym?? A nie koncentryczny?

Edit 2: I jak podlaczyc do tego TV siatkowa? Bo cyfra nie ma polsatu :)
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
Morgus napisał:
W sklepie koles powiedzial mi ze te karty aktywacyjne zmieniane sa co pol roku i nie warto robic takim systemem (bo co pol roku bede musial kupowac nowe) - prawda to?
Karta aktywacyjna? Nie bedziesz musial nic zmieniac dopuki nie przejda na inny system kodowania lub zmienia nano.

Morgus napisał:
Moglby ktos teraz doradzic co kupic? Jakie kable, dekodery HD itp
Zalezy od budzetu i umiejetnosci, Philips/Kathrein/Topfield/Humax/Ferguson do wyboru. Kable koncentryczne te z lepszych Triset-113, Axing, kabel telefoniczny obojetnie jaki - 4zylowy.

Morgus napisał:
I to ma isc kablem telefonicznym?? A nie koncentryczny?
Kabel telefoniczny jest do rozdzielenie sygnalu z karty czyli do przesylania uprawnien. Dodatkowo do kazdego tunera potrzebujesz kabel koncentryczny podlaczony do konwertera (dla PVR po 2 kable)

Morgus napisał:
I jak podlaczyc do tego TV siatkowa? Bo cyfra nie ma polsatu
Masz 3 sposoby:
- mozesz pociagnac osobny kabel od anteny naziemnej i podpiac pod tv
- mozesz zastosowac sumator SAT/TV i puscic sygnal 1 kablem a nastepnie w gniazdku abonenckim rozdzielic sygnal na sat i tv
- mozesz kupic konwerter z sumatorem (podlaczasz antene naziemna do konwertera) sygnal sat/tv przesylasz jednym kablem a nastepnie rozdzielasz w gniazdku abonenckim
 

Morgus

New member
crasher napisał:
Karta aktywacyjna? Nie bedziesz musial nic zmieniac dopuki nie przejda na inny system kodowania lub zmienia nano.
A ile razy juz to zmieniali, i kiedy beda?
crasher napisał:
Zalezy od budzetu i umiejetnosci, Philips/Kathrein/Topfield/Humax/Ferguson do wyboru. Kable koncentryczne te z lepszych Triset-113, Axing, kabel telefoniczny obojetnie jaki - 4zylowy.
Wg mnie sprzed powinien byc dobrej jakosci (w koncu nie kupuje go na miesiac). Ze tak spytam - umiejetnosci?

crasher napisał:
Masz 3 sposoby:
- mozesz pociagnac osobny kabel od anteny naziemnej i podpiac pod tv
- mozesz zastosowac sumator SAT/TV i puscic sygnal 1 kablem a nastepnie w gniazdku abonenckim rozdzielic sygnal na sat i tv
- mozesz kupic konwerter z sumatorem (podlaczasz antene naziemna do konwertera) sygnal sat/tv przesylasz jednym kablem a nastepnie rozdzielasz w gniazdku abonenckim
Osobny kabel bedzie chyba najlepszym wyjsciem :)

A moglbys doradzic konkretnie jakie modele, kable konwertety, karty aktywacyjne kupic? Jak juz mowilem straszny laik ze mnie :)
Z gory dzieki

Pozdrawiam
 

crasher

New member
Ostatnia zmiana systemu z SECA -> SECA2 byla ladnych pare lat temu (ponad 5), nano zmienili chyba 2 lata temu jak pamietam i wystarczylo zrobic update splittera.

Umiejetnosci to czy dasz sobie rade ze zmiana softu/wgraniem listy, bo tylko dla dekoderow z cyfry proces ten przebiega automatycznie.

Modele tunerow zalezy ile pieniedzy chcesz przeznaczyc, jesli lubisz sie bawic to wez Kathrein'a jest z linuxem i ma duzo opcji do konfiguracji. Bardzo przyjazny i latwy w obsludze jest Ferguson. Przy okazji poczytaj ten temat http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9725

Konwertery Inverto/Golden Interstar, splitter zaleznie jakie dekodery wybierzesz.
Nie karty aktywacyjne tylko karty klienckie ;)
 

Morgus

New member
Czyli splitter to karta kliencka, tak? :D

Wielkie dzieki, jutro wybiore jakis sprzecik i poprosze o ocene :)

Pozrawiam

EDIT:

Na schemacie nie ma gdzie sie podlacza konwerter ;P
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
google nie gryzie :)
Jesli dekodery z PVR to po 2 kable do anteny.

cb5671a5a89e5d14.jpg


337909372


To czarne to spliter, to niebieskie to karty klienckie ;P
 

Morgus

New member
Witam ponownie ;) Mam jeszcze pytanko - czy mozna miec jeden dekoder HD a dwa zwykle, czy tez bedzie to sie jakos klocilo ze soba?

Pozdrawiam
 

Morgus

New member
No tak, czyli musze miec konwerter na 4 wyjscia (3 dekodery w tym jeden PVR)

E, a jednak nie biore zadnego dekodera HD - dla 3 kanalow sie w sumie nie oplaca :) I tu znowu pytanie - cyfra do dekodera SD daje talerz 60cm, wiec musze dokupic wlasny - jaka firme brac i jaka srednice?

Ok wybralem sprzet - prosze o ocene :)

Dekodery:
Philips DSR z cyfry

http://allegro.pl/item345529045_ferguson_fx_9600_usb_pvr_component_warszawa.html

http://allegro.pl/item345500144_ferguson_fx_7600_uci_2_x_cr_plus_gratis_poznan.html

Teraz jaki spliter obsluguje te tunery - bo na ten 9600 zadnego nie znalazlem, moze ktos cos poradzic?

Konwerter:
http://allegro.pl/item340018545_konwerter_0_2db_golden_interstar_quad_platinum_x.html

Czasza:

Prosze o rade ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member

mario7103

New member
splitter

Morgus napisał:
Witam! Planuję zakupić cyfrę+ i rozprowadzic ja w domu. Bylem w jednej firmie ktora sie tym zajmuje - ale mieli niemila obsluge wiec postanowilem iz zrobie to sam :) Tylko za cholere nie wiem jak - nie moja branza :) I tu prosba do Was. Co kupic i gdzie kupic - chcialbym aby cyfra dochodzila do 3 TV w domu. Jesli ktos posiada to moze moglby wkleic schemat jak to zrobic (nie znalazlem takowego na forum, napewno nie tylko mi sie przyda).

Pozdrawiam

Witam ja posiadam spliter od 2-6 tunerów i sprawdza sie to super oczywiście w jednym mieszkaniu w salonie i w pokoju u dzieci. posiadam fergusona 8900Hd i Strong-a .Tylko dzis wyczytałem na innym forum ze c+ przymierza sie do wymiany kart także może to nie działac (chyba ze zmiana softu) i pamietaj kupuj sprzet Hd bo bedziesz załował.:roll:
 
Do góry