jak rozmieśćić głośniki kina domowego

pankufur

New member
Sprzęt kupiony, czekam na kuriera. Dzięki Blackninja.

Faktycznie poczekam jak rozpakuję i podłączę, to prowizorycznie ustawię i posłucham czy w rogach pokoju jak planowałem będzie oki. Poza tym, do teraz oglądam tv i słucham głośników z tv, to i tak myślę, że to będzie duży przeskok.
 

pankufur

New member
Jest!!! Moje pierwsze kino domowe!

Jeszcze raz dziękuję blackninja. Polecam tego Pana!

Teraz czytanie instrukcji i odwieczne pytanie jak ja to wszystko podłączę?
 

Attachments

  • 2015-10-01 11.34.13 (800x450).jpg
    2015-10-01 11.34.13 (800x450).jpg
    205,3 KB · Wyś: 72

pankufur

New member
zdjęcia na 1 stronie

głośniki powiesić myślę tak:

przednie: koło TV po każdej stronie.

centralny: pod TV

tylne: (i tu proszę o poradę) -zaraz koło sofy, jakieś 20 cm nad sofą.
-w rogach pokoju (jeśli tak to czy frontami głośników do siebie (na białej ścianie), czy frontami głośników w stronę TV na brązowej ścianie)

Muszę zrobić szczelinę pod kable więc proszę Was o szybkie wypowiedzi ;)
 

pankufur

New member
Głośnik powinien być nie bliżej niż 1metr od ucha słuchacza.

rozumiem, że myślisz o głośnikach tylnych? Sofa stoi tam gdzie stoi i jej nie przesunę, ściany tym bardziej. Czy kalibraja to zrekompensje? Musi tam wisieć. Powiedz lepiej jak powiesić ten drugi tylny(prawy?)koło sofy czy w rogu? i jak prodem do tv czy przodem do drugiego tylnego?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
O tylnych.
Kalibracja będzie to próbowała skorygować.
Tylny prawy sprawdź sobie tak i tak :) bez wieszania na razie.
Na pewno przodem do ucha słuchacza.
 

pankufur

New member
i jeszcze jedno. W zestawie są kable do głośników. Do jednego chyba mi braknie. Czy mogę łączyć kable? jeśli tak to jak? Jeśli nie to czy mam kupić osobno,jeden inny do tego głośnika, osobno dwa(żeby były takie same np na tylne), czy wszystkie pięć kabli wymienić na inne?
 

pankufur

New member
A tak kończymy robotę na dzisiaj. Do jutra gips musi wyschnąć, potem szlifowanie i malowanie.
 

Attachments

  • 2015-10-06 19.06.05 (800x450).jpg
    2015-10-06 19.06.05 (800x450).jpg
    126,1 KB · Wyś: 281
  • 2015-10-06 19.07.25 (800x450).jpg
    2015-10-06 19.07.25 (800x450).jpg
    152,7 KB · Wyś: 334

Bipo

Active member
Bez reklam
Może już za późno na rade ale ja w przypadku kucia i zgłębiania w ścianie kabli pod głośniki zawsze zostawiam więcej przewodu głośnikowego, który ukrywam za kolumna. Ponieważ jak kiedyś by Cię naszła ochota na wymianę kolumn na większe to może okazać się, że Ci poprostu przewodu zabraknie na podłączenie z tyłu kolumny bo będzie za krótki ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
i jeszcze jedno. W zestawie są kable do głośników. Do jednego chyba mi braknie. Czy mogę łączyć kable? jeśli tak to jak? Jeśli nie to czy mam kupić osobno,jeden inny do tego głośnika, osobno dwa(żeby były takie same np na tylne), czy wszystkie pięć kabli wymienić na inne?

To chyba już za póżno na odpowiedż, szczególnie, że nie wiemy którą drogę wybrałeś.
Łączyłeś przewody, wymieniłeś jeden, czy komplet?
 

pankufur

New member
Będę łączył jeden przewód, ten do tylnego prawego głośnika. Brakło mi około metra. Poczytałem forum i przeczytałem, że nie będzie to miało większego wpływu na jakość. Podpowiedz tylko czy lutować, czy tylko skręcić i zaizolować?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odwieczny audiofilski problem, który zaczyna się od sposobu łączenia, a kończy na pytaniu w którą stronę skręcać, w prawą, czy w lewą ; )
Jeden Ci napiszę lutować, drugi skręcać, a trzeci skręcać i lutować.
Będzie o utlenianiu i całej reszcie zbędnych dyskusji. Ja osobiście nic bym nie łączył, ale już musztarda po obiedzie.
W Twoim konkretnym przypadku skręciłbym, a następnie nałożył gumkę termokurczliwą, w tej klasie nie ma to znaczenia.
 

pankufur

New member
Panowie GOTOWE!!!

Wygląda to fajnie, małe ale wariaty:) Życzcie mi dużo wolnego czasu, bo super oglądanie już mam. Jeszcze raz dzięki ninja;)

:popcorn:
 

Attachments

  • 2015-10-08 12.52.28 (800x450).jpg
    2015-10-08 12.52.28 (800x450).jpg
    188,6 KB · Wyś: 971
  • 2015-10-08 12.52.00 (800x450).jpg
    2015-10-08 12.52.00 (800x450).jpg
    150,3 KB · Wyś: 390
Do góry