jak rozmieśćić głośniki kina domowego

pankufur

New member
jak rozmieścić głośniki kina domowego

Witam,

jak myślicie, jak rozmieścić głośniki kina domowego w moim pokoju? Czy bezpośrednio koło TV czy w rogach pokoju? Tylne, to ten sam dylemat. Czy w rogach pokoju, czy zaraz koło sofy? Mnie wizualnie pasuje w rogach i ku temu się skłaniam. Głośniki to będą małe wiszące, chyba harman kardon hkts30 wq. Ampli denon avr-x2200w
wymiary pokoju: 410x420
odlegóść do osi tv od okna: 137
 

Attachments

  • 2015-09-26 09.56.17 (800x450).jpg
    2015-09-26 09.56.17 (800x450).jpg
    165,2 KB · Wyś: 1014
  • 2015-09-26 09.57.16 (800x450).jpg
    2015-09-26 09.57.16 (800x450).jpg
    170,8 KB · Wyś: 2021
  • 2015-09-26 09.57.59 (800x450).jpg
    2015-09-26 09.57.59 (800x450).jpg
    194 KB · Wyś: 3634
Ostatnia edycja:

Saszku

New member
Proponuję :

Frontowe bliżej telewizora na wysokości uszu,
centralny bezpośrednio pod lub nad telewizorem skierowany na słuchacza,
Surroundy mogą być w rogach pokoju z pół metra wyżej niż uszy i delikatnie za głową słuchacza.

Najlepiej jeżeli będą symetrycznie rozmieszczone ale jak się nie da, to się nie da i autokalibracja trochę skoryguje.

Możesz się opierać np. na tym rozmieszczeniu :
http://www.dolby.com/us/en/guide/surround-sound-speaker-setup/5-1-setup.html
 
Ostatnia edycja:

Saszku

New member
Nie wydaje mi się aby takie szerokie rozstawienie było idealne do stereo, ważne aby głośniki były rozstawione symetrycznie i skierowane na słuchacza.
Po za tym ten zestaw da świetne efekty w kinie, do stereo przeciętnie się nadaje, za to świetnie się prezentuje.
Może pomyśl o standach nie będziesz musiał wiercić w przedniej ścianie.
 

pankufur

New member
"standach" myślisz o stojakach? Nie da się. Miały być w ogóle kolumny stojące, ale nie przewidziałem ze wstając od stołu trzeba wysunąć krzesło ;[ I teraz tylko coś mogę tam powiesić.
 

pankufur

New member
między czarną szafką a oknem. Jest tam 35cm miejsca(zostawione na głośnik-oczywiście głośnika nie będzie, bo będzie wisiał)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kupy się trzyma ;)
W KD gra to całkiem dobrze, w muzyce ciut gorzej.
Poszukaj głośników surround tzw. on wall (do wieszania na ścianie), myślę, że mogłaby być to opcja pośrednia...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A ja zaproponuję w takim pomieszczeniu...soundbar.
Bez całkowitego przestawienia telewizora, komody, stołu z krzesłami nie ma mowy o prawidłowym rozmieszczeniu frontów i centrala. Domyślam się, ze przestawianie nie wchodzi w grę. Z lewej strony - mało miejsca, z prawej za stolem - także, dodatkowo fala audio zasłonięta przez stół. Między komodą a stołem - zbyt wąsko, i ryzyko uderzania krzesłem...
Małe wiszące będą jakąś alternatywą...
 
Do góry