Jak powiesić surroundy - zdjęcia

krazy777

Member
Bez reklam
Przez to, że uchwyt jest obrotowy to kwestia A czy B nie ma znaczenia. Wieszam na B i skręcam w kierunku sofu z maksymalnym pochyłem do dołu jaki uchwyt oferuje. A obok drzwi jest ścianka za cienka i się boje. Dodatkowo surroundy mocuje w uchwytach w pozycji poziomej, przynajmniej głośniki nie wyglądają tak mizernie hehe decyzja zapadła, teraz trzeba tylko zrobić:p
 
D

Deleted member 121090

Guest
Przez to, że uchwyt jest obrotowy to kwestia A czy B nie ma znaczenia.
No tu się nie zgodzę. To czy bedzie miał te głośniki nad głową w małym rozstawie czy na bocznej ścianie będzie miało znaczenie. I to duże.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dałem na drzwiami jeden a drugi po drugiej stronie. Różnica w rozstawie gdybym dał na A to ok. 50cm. Jutro zrobię kalibrację i mam nadzieję, że amplituner sobie to wszystko dobrze wyrówna wszystko.
 

Piti11

New member
Pilne pytanie:

Czy surroundy powinny wisieć na wysokości uszu czy wyżej? Za chwilę je zawieszę, tylko wygodniej by mi było 50cm powyżej uszu... Jak powinno być?
 

Piti11

New member
To u mnie jest właśnie taka możliwość, tylko będą dosyć blisko siebie..

Czyli dobrze grają zawieszone wysoko? Bo wszędzie czytam, że 50zm nad głową, albo że na poziomie uszu i już sam nie wiem... Mi się wydaje, że to poziom uszu jest sensowniejszy...
 

szaula

Member
To u mnie jest właśnie taka możliwość, tylko będą dosyć blisko siebie..

Czyli dobrze grają zawieszone wysoko? Bo wszędzie czytam, że 50zm nad głową, albo że na poziomie uszu i już sam nie wiem... Mi się wydaje, że to poziom uszu jest sensowniejszy...



odległość u mnie między tylnymi surrondami to niecałe 4 m,a miedzy tylnym surr.a bocznum to ok1,5m niestety pokój tylko 16m2
 

Piti11

New member
U mnie odległość między tyłami wyniesie ok 3m. Na nieszczęście przeszkadzają mi drzwi i... włącznik światła :/

Wieszam pod włącznikiem na wysokości uszu, albo nad powyżej uszu. I to pytanie kieruję do forumowiczów :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, po to jest Audyssey żeby to odpowiednio poustawiać. Mało kto ma tak idealne warunki mieszkaniowe żeby książkowo wszystko ustawić i zgodnie ze specyfikacjami THX itp. Ja robię pomiar 3x to samo miejsce odsłuchowe, i nie ukrywam że siadając w tym położeniu są efekty najlepsze. Podejrzewam że u ciebie też nie będzie źle. Nie popadajmy w przesadę, niewielu może się pochwalić specjalnie zaadoptowanym pomieszczeniem i sprzętem spełniającym nasze najwybredniejsze wymagania odsłuchowe. Ludzie mają i cieszą się z tego na co ich stać i nie wnikajmy w szczegóły:) Cieszmy się z tego co mamy.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Na pewno będzie dobrze, wg instrukcji Denona powinno się wieszać od 60 do 90 cm powyżej uszu słuchacza. Ja mam powieszone ok. 110 cm nad głową na ścianie za sobą i skierowane do środka pokoju i pochylone do dołu pod największym możliwym kontem jaki oferuje uchwyt. Po zrobieniu kalibracji Audyssey jest dobrze.

Popieram w 100% kolegę krzysiek1980, nie każdy ma idealne warunki do tego by wszystko ustawić perfekt.
 
Ostatnia edycja:

Piti11

New member
Ja osobiście nie mam warunków, wszystko wepchnięte na siłę ;) Dlatego zdecydowałem się na sony, ale już mam problem, o którym piszę w innym temacie....
 

kwasior21

New member
Moje surroundy wisza 30 cm nad gowa ale na wieszakach vogelsa skierowane sa bezposrednio w sluchacza .... szczerze powiedziawszy to nie wiem czy efekty beda sluszalne z tyly czy nie odbija sie gdzies przy Twoim ustawieniu. Efektowe pod sufitem to chyba najgoszy pomysl ale wisze , ze nie masz za bardzo gdzie powiesic prawego surrounda :/

Pozdrawiam/
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Problem w tym, że żadne uchwyty dostąpne na rynku (B Tech, Vogels), powieszone pod sufitem nie obniżą się do tak dużego kąta, by mogły byc skierowane do ucha. Uchwty mają najwyzej kilkanascie stopni pochyłu, więc zeby jeszcze trafic w ucho muszą wisiec dosc nisko. Dlatego wiesznie pod sufitem jest bez sensu, bo jest się pod tłem akcji surround, a nie w niej podczas seansu.
Nie mniej jednak mniemam, ze duza część sluchaczy nie usłyszy różnicy, a i względy estetyczne, uzytkowe lub poprostu - jak u kolegi kraz777 - niezabardzo się da.
Pytanie tylko, skoro juz wieszales pod samym sufitem, dlaczego powiesiles je w poziome, a nie jak nalezy?
Trzebaby dorobic samemu jakies zawiasy, czy polki na zawiasach i odpowiednio przymocowac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry