Jak połączyć Amplituner + wzmacniacz stereo z jednymi frontami

3echo

Member
Bez reklam
Daj znać jak to działa w praktyce.
Głównie chodzi o jakość dźwięku z obu klocków czy czasem czegoś się nie traci?
 

SternQuest

New member
Nie???
A to jak napędzić fronty wzmacniaczem w kinie domowym? :niewiem:

Jeżeli ktoś w kinie chce napędzać fronty wzmacniaczem, a całą resztę amplitunerem, to faktycznie może mieć problem ( bo na raz nie można włączyć dwóch wzmacniaczy). Ja jednak do kina mam zamiar korzystać tylko z amplitunera (fronty podpięte do routera, reszta do ampli) , a do stereo tylko ze wzmacniacza (fronty podpięte przez router do wzmaka). I tylko sobie przełączam między wzmacniaczem i ampli na routerze. Oglądam film - ampli, słucham muzyki - wzmacniacz. Pozostaje jeszcze możliwość podpięcia jednej pary kolumn do routera. I tu sobie też możesz dowolnie przełączać ;-)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Moim zdaniem w przypadku podłączenia ampli i wzmaka do jednej pary kolumn świetnie sprawdza się to urządzenie:
Unikatowy router audio Beresford TC-7220 | HD-Opinie.pl
Sam mam zamiar je wykorzystać. Nie potrzeba żadnych "pre-outów", poza tym można potestować sobie dwie pary kolumn (przełączając jeden guzik), lub nagłośnić inne pomieszczenie (np. sypialnię).
Chyba będę chciał to cudo.
Ktoś ma już może jakieś doświadczenia?

Sent from my ZX Spectrum 48k
 

SternQuest

New member
Chyba będę chciał to cudo.
Ktoś ma już może jakieś doświadczenia?

Sent from my ZX Spectrum 48k

Ja też będę chciał to kupić, ale nie mam jeszcze wzmacniacza stereo ;-) Na razie mam informację z dobrego salonu muzycznego że sprowadzili to już dla dwóch klientów którzy są bardzo zadowoleni z urządzenia. A sprzęt mają można powiedzieć klasy średniej, na pewno nie budżetowy.
 

Rafal7

Banned
Jeżeli ktoś w kinie chce napędzać fronty wzmacniaczem, a całą resztę amplitunerem, to faktycznie może mieć problem ( bo na raz nie można włączyć dwóch wzmacniaczy). Ja jednak do kina mam zamiar korzystać tylko z amplitunera (fronty podpięte do routera, reszta do ampli) , a do stereo tylko ze wzmacniacza (fronty podpięte przez router do wzmaka). I tylko sobie przełączam między wzmacniaczem i ampli na routerze. Oglądam film - ampli, słucham muzyki - wzmacniacz. Pozostaje jeszcze możliwość podpięcia jednej pary kolumn do routera. I tu sobie też możesz dowolnie przełączać ;-)

Dlatego nie wiem czemu piszesz że nie potrzeba Pre Out
Tu nie chodzi tylko o samo stereo ale również o odciążenie amplitunera w kinie.
 

3echo

Member
Bez reklam
Czegoś tu nie rozumiem...
Po co do napędzenia frontów wzmacniacz w kinie,jak sam amplituner do tej pory radzi sobie z tym b.dobrze?
Nie pytam złośliwie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja myślę, że jak ktoś na "własne uszy" się przekona, to zrozumie ;)
Oczywiście, bez złośliwości :)
Wzmak daje większego kopa kolumnom. Porównywałem u siebie na samym ampli i ampli+wzmak.
Oczywiście, jeżeli komuś wystarcza sam amplituner, to po co kombinować ;)
 

3echo

Member
Bez reklam
Bo już myslałem,że amplituner coś traci poprzez takie połączenie.
A mi głównie chodzi o to aby do kina szedł amplituner,a do muzyki wzmacniacz.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale o tym piszemy ;)
Do kina wzmak robi za końcówkę, odciążając amplituner, a do muzy już sam wzmak + źródło np. CD
 

SternQuest

New member
Przez podłączenie wzmacniacz pod pre out tylko zyskasz, napewno nic nie stracsz.

Ja bym się do końca z tym nie zgodził. Jaki jest sens by akurat fronty w kinie grały przez wzmacniacz. Sam mówisz że wzmak generuje lepszą dynamikę, czyli co pozostała reszta głośników będzie automatycznie generowała gorszą jakość dźwięku, bo napędza je słabszy amplituner. Jaki jest sens by w kinie wyróżniały się dwa głośniki a reszta grała przeciętnie? To się nie trzyma kupy. W kinie ważne jest by całość zestawu była spójna i reprezentowała ten sam poziom dźwięku, jak wyeksponujemy tylko fronty to reszta głośników w tym central gdzieś nam w tym wszystkim się zagubi. Chyba że dobieramy np. Do mocnego ampli taki za 8 tyś wzmacniacz za 4 tyś, czy do ampli za 4tyś , wzmacniacz za 2tyś. itd. Wtedy jest szansa że uzyskamy zbliżony poziom dźwięku na wszystkich kolumnach. I wtedy pre-out doskonale się sprawdza. Ale jak ktoś chce mieć dobre stereo i kupuje wzmak za ok.5tyś, a ma ampli o wartość ok. 2tyś to lepszym rozwiązaniem będzie taki router. I nie chodzi już oto czy ampli ma pre-out czy nie. Bo do takiego wzmacniacza potrzebny jest już ampli za ok 10tyś. Zgodnie z nie pisaną i podtrzymywaną na forum regułą - Amplituner zagra podobnie jak o połowę tańszy wzmacniacz stereo.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja bym się do końca z tym nie zgodził. Jaki jest sens by akurat fronty w kinie grały przez wzmacniacz. Sam mówisz że wzmak generuje lepszą dynamikę, czyli co pozostała reszta głośników będzie automatycznie generowała gorszą jakość dźwięku, bo napędza je słabszy amplituner. Jaki jest sens by w kinie wyróżniały się dwa głośniki a reszta grała przeciętnie? To się nie trzyma kupy. W kinie ważne jest by całość zestawu była spójna i reprezentowała ten sam poziom dźwięku, jak wyeksponujemy tylko fronty to reszta głośników w tym central gdzieś nam w tym wszystkim się zagubi. Chyba że dobieramy np. Do mocnego ampli taki za 8 tyś wzmacniacz za 4 tyś, czy do ampli za 4tyś , wzmacniacz za 2tyś. itd. Wtedy jest szansa że uzyskamy zbliżony poziom dźwięku na wszystkich kolumnach. I wtedy pre-out doskonale się sprawdza. Ale jak ktoś chce mieć dobre stereo i kupuje wzmak za ok.5tyś, a ma ampli o wartość ok. 2tyś to lepszym rozwiązaniem będzie taki router. I nie chodzi już oto czy ampli ma pre-out czy nie. Bo do takiego wzmacniacza potrzebny jest już ampli za ok 10tyś. Zgodnie z nie pisaną i podtrzymywaną na forum regułą - Amplituner zagra podobnie jak o połowę tańszy wzmacniacz stereo.
Ale fantazje ;)

Sent from my ZX Spectrum 48k
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu nie chodzi o "wyróżnianie" frontów. Inne kanały nam się nie zgubią. Pamiętaj, że amplitunery mają kalibrację. Po podłączeniu zewnętrznej końcówki mocy wszystkie kanały zyskają. Tym bardziej przy budżetowym amplitunerze. Dlaczego? A no dlatego, że budżetowe amplitunery często mają średnie zasilanie. W stereo mają np. 2x120W, a przy podłączeniu pięciu kanałów już mają 60W (5x60W) Jak podłączysz końcówkę to amplituner będzie zasilał tylko 3 kanały i lepiej sobie z tym poradzi niż z 5. Co nie znaczy, że sam amplituner gra źle. Wszystko zależy od wielu czynników np. jakie kolumny posiadamy, metraż, preferencje.
 
Do góry