Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

Matthew90

New member
Samsung LE37 A557

Nie chcem i sie czytac calego tematu.
Ale ma taki problem.

Mam Samsunga LE37A557 i laptopa HP.

Z Samsungiem mialem 'orginalny' kablem vidoe -VGA i kabel audio (male minijack)

Podpinalme to nie raz, zmienialem ustawienia karty graficznej I wszystko dobrze smigalo.
Jenak doszedlem do wniosku ze kable sa za krotkie.
Kupilem kabel VGA 5m i teraz jak podlanczam tym kablem to Nvidia znajduje TV jako 'Ekran Analogowy' (wczesniej 'Samsung') i obraz nie jest wyswietlany w formacie 16:9 tylko w 4:3.


Co robic? Jest jakis software do tego?


_
Co ciekawe jak podpinam kablem samsunga, zmieniam ustawienia na karcie graficznej i pozniej zmieniam kablel na ten 5'cio metrowy to wszystko jest ok (tj, obraz 16:9)
Jak podpinam odrazu pod ten 5m to jest 4:3. Ale obraz zmienia sie na 16:9 tylko podczas ogladania filmow w Vplayerze, pozatym wszystko inne dziala w 4:3
 

adas7

Member
Matthew90 napisał:
Nie chcem i sie czytac calego tematu.
Ale ma taki problem.

Mam Samsunga LE37A557 i laptopa HP.

.


Co robic? Jest jakis software do tego?

Najprawdopodobniej ten długi kabej nie komunikuje poprawnie kanałem DDC kompa i tv. Pewnie jest za długi, albo uszkodzony.
 

pirko

New member
udało sie , tv plazma panasonic pv80 chodzi na kablu dvi - hdmi , obraz ładny znalazł za 1 razem, tylko 1 problem, obraz na telewizorze jest sciinany w stosunku do kompa, - na tv obcina z kazdej strony po 1cm, czy i jak mam ustawic rozdzielczosc na kompie a jak na tv aby wyswietlal mi to co widze na kompie w całosci, , probowalem zarowno na klonowaniu tv jak i dual,
 

adas7

Member
pirko napisał:
udało sie , tv plazma panasonic pv80 chodzi na kablu dvi - hdmi , obraz ładny znalazł za 1 razem, tylko 1 problem, obraz na telewizorze jest sciinany w stosunku do kompa, - na tv obcina z kazdej strony po 1cm, czy i jak mam ustawic rozdzielczosc na kompie a jak na tv aby wyswietlal mi to co widze na kompie w całosci, , probowalem zarowno na klonowaniu tv jak i dual,

To właśnie te rozmaite problemy o których pisałem wcześniej.

Idealny będzie w rozdzielczości 1368x768 na pełnym ekranie.

Wszystkie inne możliwości będą interpolowane i będą tracić jakość.
 

adas7

Member
Matthew90 napisał:
Da sie to jakos naprawic?
Bo prawde mowiac to chcialem zmienic te kable na 7,5m.

spróbuj mu na sztywno zainstalować sterownik z obsługą wszytkich rozdzielczości jakie potrzebujesz. Tak żeby sie nie kumunikował jako PnP.

Albo zmienić kabelek żeby owa komunikacja przebiegała poprawnie.
 

cygan

Member
adas7 napisał:
To właśnie te rozmaite problemy o których pisałem wcześniej.

Idealny będzie w rozdzielczości 1368x768 na pełnym ekranie.

Wszystkie inne możliwości będą interpolowane i będą tracić jakość.

Przecież ten Panas ma 1024 w pionie więc jak idealnie z 1368 przekonwertuje?
 

adas7

Member
cygan napisał:
Przecież ten Panas ma 1024 w pionie więc jak idealnie z 1368 przekonwertuje?


aa to przepraszam, gdzieś wyczytałem że ma 1368

No to juz wogóle kupa z komputerem,

Bo jak załączy 1024x768 bez interpolacji na 16:9 to obraz będzie rozciągnięty.

Zostaje upchać rodzielczość 16:9 na matrycy o rozmiarach 16:9, ale o liczbie pikseli 4:3, tylko interpolacja i w tym wypadku tak czy siak najelpiej 1368x768, bo przynajmniej te 768 będzie ok.
 

pirko

New member
czyli jak mam to rozumieć, gdzie jest problem, i jak ma to ustawic?
rozumiem ze panas pv80 ma 1024 na 768 i przy ogladaniu filmow z kompa zawsze rozciagnie i straci jakośc?? , ja tej straty jakosci nie widze .. tylko widze rozciagniecie obrazu , prosze o pomoc, dzieki
 

darkmajin

Member
Bez reklam
to jest plazma ma prostokatne pixele stad 1024x720
1024x720 na plazmie = 1280x720 wiec jak chcesz 1:1 to ustaw taka..
 

adas7

Member
do oglądania filmów to nie ma znaczenia ta interpolacja bo jej prawie nie widać. Wiadac przy obsłudze komputera i okienek.

Pozatym, jeżeli masz rozciągnięty to pewnie masz ustawione natywne dla tego TV 1024 linie, więc obraz będzie idealnej jakości tyle że rozciągnięty.

Jak ma być w odpowiednich proporcjach to musisz mieć stosunek pikseli 16:9 w Twoim przypadku najlepiej 1368x768, ale wątpie żeby TV to puścił. Ewentualnie 1280x720 (720p)

Jest też szansa, że TV pozwoli Ci tylko na 1024x768, 800x600, 640x480, ja tak miałem w dełucie 37cali (wrócił do sklepu następnego dnia).

Wtedy zostaje Ci oglądanie z kompa rozciągniętych obrazów, albo jakiś inteligentny sterownik, który sam podłoży obraz o proporcjach 16:9 do rozdzielczości 4:3 jaką jest 1024x768
 

adas7

Member
darkmajin napisał:
to jest plazma ma prostokatne pixele stad 1024x720
1024x720 na plazmie = 1280x720 wiec jak chcesz 1:1 to ustaw taka..

TV mu może nie pozwolić na coś takiego, ja tak miałem w durnym LCD 37 DU.

Miał max 1024 linie i nie pozwolił sobie puścić 1280, wrócił do sklepu tak szybko jak przyjechał.

W intrukcji było nawet napisane że ma matryce 1368x768 (jak to wszytkie lcd), ale elektronika pozwalała tylko na 3 rozdziałki 4:3 1024 i niższe.
 

adas7

Member
darkmajin napisał:
adas7 to niestety w pelni jest zalezne od tv :/

Nie wiem co konkretnie masz na myśli.
Jezeli te sterowniki. To to mój autorski pomysł na rozwiązanie tej sytuacji :).

Teroretycznie możliwy bez problemu, żeby to komputer skalował obraz 1368 do rozdzielczości 1024 i potem puszczał go na TV. Praktycznie nie wiem czy ktoś wogóle napisał takie stery do jakiejkolwiek grafy.


Ale fakt faktem, że "przyjazny" TV będzie dobrze działał z każdym kompem z DVI, a najbardziej przyjazny komp nie pójdzie prawidłowo z nieprzyjaznym TV
 

pirko

New member
J-B napisał:
pirko wyłącz w TV powierzchnie obrazu w ustawieniach

dzieki, faktycznie pomogło, zreszta nie doczytałem bo pisze to w instrukcji :)
rozumiem ze to najlepsza opcja?,
obraz jest dobrej jakosci, wiec rozumiem ze nie ma co zmieniac w rozdzielczosci ?
 

Bartos81

Member
Bez reklam
wyłączanie tej opcji jest dobre tylko w przypadku podłączonego PC lub filmów BR, w innych przypadkach ja np. mam włączone cały czas to stacje nadają obraz o strasznie nierównych bokach, i z jednej strony jest ramka a z drugiej nie a ta opcja to niweluje
 

pirko

New member
a jakie ustawienia zastosowac do tego aby oraz z komputera ( nie filmy) był dobry, bo teraz mam film ok, ładnie nadaje nei widze zadnych streat super jakosc, , tv sd - dobra jakosc , oraz z klonu komputera, - wszsytko ikony etc rozciagniete w poziomie....
i teraz
1. jak bede grał w gry, to czy dobrze zeskaluje? ,
2 jak bede pracował na kompie - jak mam ustawic rozdielczosc aby nie rozciagało
 

marko__k

New member
Cześć. Mam problem z podłaczeniem poprzez HDMI-HDMI mojego laptopa Sony Vaio FZ 21M z BluRayem z moim Sony 40W4000. Odtwarzajac w BluRayu na laptopie film HD obraz nie jest przekazywany na TV. Nie wiem w czym tkwi problem. Czy to wina kabla HDMI czy jakis ustawien. Jest mi w stanie ktos pomoc? Z góry dziekuje
 
Do góry