Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

adas7

Member
dudu napisał:
Mam takie Pytanko Telwizor Sharp aquas LC37x20E + laptop dell xps m1530 1440x900 max rozdzielczosc karta 8600gt

Podłaczenie Kabel Hdmi


Wyswietli sie na telewizorze rozdzielczosc większa niż na laptopie ?

jaki kabel Hdmi polecacie ? pozdrawiam


Pewnie że wyświetli, kwestia ustawień w sterownikach karty.

Kabel jak kabel, jeżeli nie musi być długi to kilkadziesiąt zł to max co powinno sie dać za niego. Wszystko powyżej stówy za 1,2m to już videovoodoo, dla videofilii. Jeżeli ma mieć 7 - 10m to już ze 200 trzeba liczyć.
 

Steff60

New member
Witam, chciałbym zapytać czy któryś z Kolegów ma jakieś doświadczenia z podłączaniem Samsunga LE37A551 z laptopem przez VGA? Mój laptop to Asus A9RP z kartą ATI Radeon Xpress 200M. Walczę z tym problemem od paru dni ale bez efektu. Mam tylko czarny ekran i mrugającą lampkę zasilania.
[FONT=Arial,Helvetica,sans-serif][/FONT]
 

Steff60

New member
Próbowałem różnych rozdzielczości ale telewizor nie chce ich wyświetlać czasem wyświetli tylko tapetę z komputera albo same napisy z filmu...
 

adas7

Member
to znaczy że działa, trzeba tylko w opcjach ekranu ustawić klonowanie. Normalnych grafach to nie problem, nei wiem jak w laptoku, tam stery są raczej biedne do kart graficznych.
 

koralik78

New member
Witam serdecznie,

Piszę na forum po raz pierwszy (choć ten tekst pewnie widzicie już po raz milionowy). Mam pewien problem z połączeniem następujących sprzętów:
- telewizorek LCD Sharp LC-46XL2E
- komputer stacjonarny na XP, IntelCore2 4300 1,8GHz, NVidia GeForce 9600 GT z 512MB (firma Palit), 2GB RAM bodajże GEIL cosik tam
- kabel 5m HDMI, ale dobrej jakości
- plik wyświetlany wmv 1080p - reklamówki filmów ze strony Microsoftu
- program: albo WMP 9 albo VLC Media Player
Wszystko niby jest ok, ekran pulpitu wyświetla się na 1920x1080 (p) lecz przy próbie odpalenia tych demek VLC pokazuje mi że jakość obrazu wynosi tylko 1440x1080 - niestety nie wiem jaka może być tego przyczyna. Po przejrzeniu tego wątka wydaje się iż mogę albo mieć kiepskie kodeki albo słaby procek. Prosiłbym o sugestie. Dźwięk łącze przez zwykły kabelek ale to jest akurat mniejszy problem. Głównie zależy mi na obrazie.

Pozdrawiam,
 

kronos85

New member
koralik78 napisał:
Witam serdecznie,

Piszę na forum po raz pierwszy (choć ten tekst pewnie widzicie już po raz milionowy). Mam pewien problem z połączeniem następujących sprzętów:
- telewizorek LCD Sharp LC-46XL2E
- komputer stacjonarny na XP, IntelCore2 4300 1,8GHz, NVidia GeForce 9600 GT z 512MB (firma Palit), 2GB RAM bodajże GEIL cosik tam
- kabel 5m HDMI, ale dobrej jakości
- plik wyświetlany wmv 1080p - reklamówki filmów ze strony Microsoftu
- program: albo WMP 9 albo VLC Media Player
Wszystko niby jest ok, ekran pulpitu wyświetla się na 1920x1080 (p) lecz przy próbie odpalenia tych demek VLC pokazuje mi że jakość obrazu wynosi tylko 1440x1080 - niestety nie wiem jaka może być tego przyczyna. Po przejrzeniu tego wątka wydaje się iż mogę albo mieć kiepskie kodeki albo słaby procek. Prosiłbym o sugestie. Dźwięk łącze przez zwykły kabelek ale to jest akurat mniejszy problem. Głównie zależy mi na obrazie.

Pozdrawiam,



kolego pewnie ten pilk demo jest nagrany w takiej rozdzielczoci i nic z tym nie zrobisz bez konwersji pliku.


ma aspect RTIO 4:3 czyli jest do "kwadratowych TV " a nie do naszych LCD ktorem aja format 16:9 .sviagnolem na probe plik z microsoftu i one maja tak rozdzielczosc.To nie wina twego sprzetu do ogladania ;-) pozdro
 

Steff60

New member
Ja mam prawie sukces. Ustawiłem rozdzielczość 1920x1020 co jest zalecaną rozdzielczością dla mojego samsunga. Problem w tym że obraz się pojawia albo na laptopie albo w tv, przełącza się samoczynnie co chwilę, co z tym zrobić?
 

koralik78

New member
No i sprawa się sama wyjaśniła. Rzeczywiście te pliki mimo iż nazwach miały 1080p to obsługują tylko wskazaną rozdzielczość 1440x1080, po odpaleniu filmu 1080p (8GB wielkość) obraz był jak żyletka, czyli to co tygrysy lubią najbardziej. Dzięki i tak za pomoc, a odnośnie Microsoftu to już mi się nawet gadać nie chce...

Pozdrawiam,
 

miksar

New member
Podłączenie Panasonic TH-42PV80P do komputera stacjonarnego

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące Podłączenia Plazmy Panasonic TH-42PV80P do komputera stacjonarnego, z którego karta graficzna NVIDIA GeForce 8600GT ma dwa wyjscia DVI. Plazma będzie jako drugi monitor.

Jakim kablem to wykonać abym miał wysoką jakość obrazu?

W jaki sposób mam podłączyć dźwięk ?

Odległość między kompkiem a plazmą 10m.

Są różne opinie:
1 żeby podłączyć DVI - D-sub. Bedzie pięknie a poza tym tak podaje producent....???????

2 żeby podłączyć DVI - HDMI ???????
Która z tych wersji bedzie naprawde najlepsza przy tm zestawieniu sprzętu ???

I dodatkowo chce do w/w Plazmy podłączyć DVD Yamaha-S550 i amplituner Yamaha RH-V450

Jak najlepiej to wszystko połączyć żeby grało jak sie należy ???

Z góry dziękuje za szczere i rzeczowe odpowiedzi :)

Łaczę pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
 

pirko

New member
panasonic 42 pv 80

witam, mam problem, bo kupiłem tv z hdmi a okazało sie iz w moim nowym kompie nie ma hdmi :(
zastawniawiam sie jak najlepiej zrobić i jak ustawic aby uzyskac dobry dzwiek i obraz, czy kabel hdmi -dvi wystarczy?, jak ustawic najlepiej rozdzielczosc zeby obraz byl dobry ?
z óry dzieki za pomoc
 

adas7

Member
dvi-hdmi da dobry obraz, ale nawet jak podł dźwięk do grafy żeby podpiąć do tv przez hdmi to dźwięk będzie bardzo słaby jak to w TV. najlepiej podpiąć dźwięk osobno do kina domowego itp.


Rozdzielczość ustaw natywną dla tv. Jeżeli jest fullhd to 1920x1080 i nie ma problemu. jezeli hd ready to 1368x768 i tu sie pojwi problem bo standard hd uznaje tylko format 1280x720 co powoduje interpolacje obrazu i duże straty w jakości. W niektórych TV da się załączyć przez hdmi 1368x768, nie wiem od czego to zależy. Ja miałem lg i samsunga i na obu była kicha przez hdmi. kolega ma tanszy model sams i mu śmiga elegancko 1368.


PS
A może mi ktoś wytłumaczyć po kiego pakują matryce 1368 do TV skoro te mają pracować na 1280?
 
Ostatnia edycja:

pirko

New member
czyli jesli nie mam ful hd, a mam panasa pv80 to nie bede mial dobrego obrazu przez hdmi dvi?? , a czy dzwiek moze leciec wtedy z kompa podpietego do glosnikow a obraz przez ten kabel ?
 

adas7

Member
Kwestia sprawdzenia. Jeżeli TV ma matryce 1368 a system pozwoli tylko na 1280, to obraz nie będzie najwyższych lotów. Choć podczas oglądania filmów nie ma to większego znaczenia to pod oknami windy jest to bardzo zauwazalne. A dźwięk bez problemu bezpośrednio do wieży.
 
Ostatnia edycja:

pirko

New member
a gdzie moge sprawdzic jaka matryce ma moj pv80 ?
oraz czy , jak bedzie puszczał obraz, czy ktos ma ten tv i moze napisac,
dzieki
'
 

adas7

Member
W instrukcji gdzies są dane techniczne i tam powinno być napisane.

Ja kupiłem kiedyś dełu 37 lcd z matrycą 1386.

Ale rozdzielczość obsługiwał tylko 1024x768, przez co obraz był interpolowany i rozciągnięty pod windą.

Po reklamacji u "idiotów" pokazali mi wpis w istrukcji, że TV ma matryce 1386, powiedzieli że nikt nie pisał na informacji o towarze jaką obsługuje rodzielczość tylko jaka jest matryca a matryca jest 1386. Totalna chamówa.
 

pazi86

New member
Plazma + Radeon HD4850 (HDMI Audio)

Posiadam w komputerze kartę graficzną Radeon HD4850 (2xDVI), chciałbym podłączyć kompa do plazmy, zależy mi na dźwięku - karta wg. specyfikacji obsługuje HDMI Audio, czy podłączając plazme z kartą graficzną kablem DVI <> HDMI uzyskam dźwięk na plazmie? Stosując kabel HDMI <> HDMI, też trzeba użyć przejściówke na DVI, więc chyba różnicy nie ma - zależy mi na tym, żeby wykonać, tą operacje przy użyciu jednego kabla...
 
Do góry