Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

Bartos81

Member
Bez reklam
po przeczytaniu tego tematu pomyslałem sobie że zadam owe pytanie do głównego Serwisu Panasonic, czy mogę do mojej plazmy Th-46PY8P podłączyć laptopa poprzez HDMI

odpowiedz była jednoznaczna

Witamy!
Uprzejmie informujemy, że niema możłiwości podłaczenia komputera do telewizora TH-46PY8P. Model ten nie obsługuje sygnału PC(SXGA)

Hmm jak mam traktować ta odpowiedź i co ona oznacza? podłączałem laptopa pod TV i wszystko było OK, ładnie skalował i wogóle,

Więc czemu serwis jak i Panasonic się upiera że nie da sie podłączyć PC pod HDMI z Plazmą?


pozdrawiam.
 

maro321

New member
Koziou napisał:
1. Mam takie pytanie, mam zamiar kupic ten laptop Asus N50VN-FP031C-1 i posiada on HDMI ale rozdziałka to max 1280x800, posiadam tez LG5000 42" oczywiscie z HDMI (w sumie po co to pisac:p). Chciałbym ogladac filmy HD w pełnym ekranie na tv ale z doswiadczenia wiem jak podlaczalem zwyklym kablem RGB do kompa stacjonarnego przy wlaczonej rozdzialce 1280x1024 to mimo ze film byl w 720p badz 1080p to byly czarne pasy, jednak gdy ten sam film przepuscilem przez rozdzielczosc 1920x1024 to wtedy mialem fullscreen. Stad tez pytanie - jak wlacze na rozdzielczosci 1280x800 przez laptop jakis film to czy wyswietli mi sie na pelny czy na (?)panoramiczny(?) ekran? Oczywiscie laczac przez kabelek HDMI.
2. No i jeszcze ew. jedna sprawa z dzwiekiem, jak podlaczalem kompa do kina domowego to najzwyklejszym kablem SCART->jack 3.5 i podpinam przez wejscie głosnikow na karcie dzwiekowej. Jak to bedzie wygladac na laptopie? Wystarczy ten sam kabel i taki sam sposob na polaczenie. Zaznaczam, ze w moim kinie domowym nie ma HDMI.

Prosze o porady
Witam!
Nie wiem w czym masz problem, ja mam laptopa Asus M50 VC i jak mam film w HD to przez kabel hdmi łączę z telewizorem Samsung plazma 42 i filmy chodzą mi na całym ekranie w jakości HD.
Mam problem z dżwiękiem 5.1 bo nie mogę uzyskać sygnału cyfrowego z laptopa pisałem do serwisu ale odpisali żeby oddać do naprawy.
Kino domowe mam Philpsa bez wejśćia hdmi, ale z wejściem cyfrowym i jak podłączę N-kę do tego wejścia to chodzi mi dżwięk 5.1
 

danii84

New member
witam jestem na kupnie telewizora lcd(dokladniej samsung Le26a451C1) i zalezy mi na tym aby moc podpiac ten lcd pod komputer(chodzi glownie o ogladanie filmow) i mam tutaj pytanie czy kazdy tel Lcd da sie podpiac pod pc??bardzo prosze o pomoc bo jest to dla mnie bardzo wazne gory dzieki pozdrawiam
 

kantona

New member
W sumie tak. Sprawdź tylko czy ma któreś z tych wejść:
- VGA
- DVI
- HDMI
- Component

Zresztą - nie sprawdzaj - na 100% będzie miał któreś z tych heh.
 

plej

New member
Czesc
Jest to moj pierwszy post na tym formu wiec prosze o ulgowe traktowanie ;)
Mam problem z podlaczeniem kompa do Sharp lc32d65e , zgodnie z instrukcja wyglada na to ze jest wszystko dobrze bo osiagam poprzez kabel dvi hdmi 1400x1050 i nic wiecej. Tv jest w sumie full hd wiec chcialby zobaczyc pelne mozliwosci. Przegladam forum widze ze taki problem jest zglaszany, ale nie znalazlem jego rozwiazania, natomiast sa informacje ze mozna to zrobic (ale jak). Przy przestawieniu na rozdzielczosc 1980... pojawia sie czarny ekran i komunikat ze poza zasiegiem.
Komputer to laptop z karta graficzna ATI X2300.
Pomózcie
Zgóry dziekuje
 

knopcio

New member
Witajcie

Chciałem połączyć komputer z telewizorem. Telewizor ma oczywiście wyjście HDMI a w komputerze siedzi karta graficzna Palit GF8600gt 2x DVI. Znajduje się na niej małe wejście 2pin. Posiadam również kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Audigy SE. Mam pytanie, jak podłączyć to wszystko z telewizorem aby był dźwięk i obraz? Czytając ten temat, domyśliłem się że potrzebny mi będzie najlepiej kabel DVI-HDMI. Czytałem również, że można połączyć karte dźwiękową z graficzną i wtedy dźwięk będzie leciał jednym kablem z obrazem. Tylko jaki kabel potrzebuje, jeżeli na grafice mam wejście 2pin, a na karcie dźwiękowej 2pin nigdzie nie widzę? A może trzeba ten kabelek 2pin podpiąć gdzieś do płyty głównej?
 

Piotr_the

New member
plej napisał:
Czesc
Jest to moj pierwszy post na tym formu wiec prosze o ulgowe traktowanie ;)
Mam problem z podlaczeniem kompa do Sharp lc32d65e , zgodnie z instrukcja wyglada na to ze jest wszystko dobrze bo osiagam poprzez kabel dvi hdmi 1400x1050 i nic wiecej. Tv jest w sumie full hd wiec chcialby zobaczyc pelne mozliwosci. Przegladam forum widze ze taki problem jest zglaszany, ale nie znalazlem jego rozwiazania, natomiast sa informacje ze mozna to zrobic (ale jak). Przy przestawieniu na rozdzielczosc 1980... pojawia sie czarny ekran i komunikat ze poza zasiegiem.
Komputer to laptop z karta graficzna ATI X2300.
Pomózcie
Zgóry dziekuje

Próbowałeś kablem vga-vga?
 

fantattoo

Member
Problem jest w tym, że masz kartę ATI. Na kartach Nvidii takiego problemu nie ma. W ATI (testowałem 3 różne) przy najnowszych sterach, ani raz nie udało mi się uzyskać rozdzielczości wyższej niż 720 z zachowaniem jako takich proporcji obrazu. Piszę "jako takich" bo nawet przy tej rozdziałce obraz był poucinany (brak paska startu itp). Sprawdzałem to zarówno po HDMI, jak i przejściówką DVI-HDMI

Knopcio - nie wszystkie karty mają możliwość połączenia, więc u Ciebie może być podobnie. W przypadku komputerów technologie HD nie są specjalnie mocno rozwijane i wdrażane.
 

plej

New member
Czesc
No i rozwiazalem swój problem i podlaczylem w full hd czyli 1980x1050 ;)
W karcie byla taka opcja zeby wymuścic jakies rozdzielczosci.
Obraz jest idealnie wyskalowany (pixel na pixel), ale przy tej rozdzielczosci odswiezanie musialem obnizyc na 30 Hz (pokazuje komputer) bo inaczej nie chcial sie odpalic.Dziwne bo tv pokazuje ze podlaczone jest 60Hz.
Czy u was w roz. 1980x1080 tez macie odswiezanie na 30Hz i czy to zalezy od kompa czy od tv??
W zwiazku z tym nasuwa mi sie pytanie laika, czy przy takich ustawieniach nie uszkodze tv??

pozdrawiam

Plej
 
Ostatnia edycja:

knopcio

New member
Czyli nie mogę ani połączyć grafiki z dźwiękową Creative`a, ani z wbudowaną dźwiękową na płycie (kiepskiej jakości ale zawsze coś)? W takim razie jak przerzucić dźwięk? Rozumiem że bez drugiego kabla się nie obejdzie, ale w takim razie, to jaki ten kabel muszę kupić żeby dźwięk przez niego puścić?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A według mnie to Tobie trochę brakuje...wiedzy. 1080p dostępne jest w 24,25,30,48 i 60 hz a to że kolega ustawił 30hz wcale nie oznacza 1080i. U mnie na a656 działają praktycznie wszystkie rozdziałki we wszystkich możliwych konfiguracjach odświeżania więc te twoje 60hz to trochę mało...:p
 

darkmajin

Member
Bez reklam
down boy!!

wg mnie tobie brakuje wiedzy 30hz jest z przeplotem lub moze ci napisze inaczej bo nie rozumiesz to nie jest rozdzielczosc full hd

co to znaczy ze 60hz jest mało bo tego nie kapuje ..
pozatym dziala ci 1920x1080@48Hz to jestes dobry :D

zostane przy swoim 1920x1080@24hz dla materiau filmowego chociaz dla ciebie to malo :D

proponuje troche poczytac w tym temacie :mrgreen:

a zeby nie było dalej tego offtopa..
 

leszekmw

New member
no to i ja sobie pozwolę zapytać bo już mi się kręci we łbie wszystko , tym bardziej że nie mam wiekszego pojęcia o komputerach.

telewizor jvc 32p80 , laptop acer z przed trzech lat..bez wyjścia hd. generalnie mam go podłączonego do tv , wszystko widać , zdjęcia z płyt , filmy , internet...ale nie mogę grać w gry...nie weim czy wszystkie ale na przykład age of empaire/to taka stara świetnagierka/ włącza mi się tylko czołówka , wstęp do grya potem mam już tylko dźwięk i czarne tło ..i co z tym robić??
laptop jest podłączony przez wyjście na monitor /pci?/ , nie ma innych wyjść....
 

ernestus

New member
Witajcie, ja mam następujący problem.

Posiadam telewizor lcd panasonic lx80p, oraz laptopa z kartą grafiki GMA965 ( x3100). Popiąć to chciałem razem kablem d-sub, jednak po podpięciu nie mogę ustawić rozdzielczości hd ready, chodzi w 1024x768, format 16:9, niby obraz jest na calym lcd, filmy wyglądają bdb, ale w windowsie widać troszek nieostrość obrazu. Któryś z użytkowników podpiął może taki zestaw w rozdziałce 1366x768? z góry dzięki i pozdrawiam
 

SwenG

New member
Próbuję wyświetlić 1024x768 na plazmie Panasonica TH-42PV80 i napotkałem problem. Telewizor nie wyświetla mi całości obrazu. Wygląda to tak jakby był włączony overscan na CRT, znaczy przycina mi obraz po bokach o kilkanaście pikseli z każdej strony. Karta GF 7800 GT, tak samo działa przez zwykły kabel video jak i przez DVI-D -> HDMI. Czy ktoś wie jak podpiąć PC-ta tak, żeby na ekranie TV był piksel w piksel ?
 

pelikan12

New member
toshiba

witam!
mam telewizor toshiby av500p series i chciałem podłączyć laptopa toshiby, który ma gniazdo hdmi, gdzie chcę dać kabel HDMI-HDMI i do mojego tv ale
jak podłączam nic się ni dzieje. Daję klawisz 'FN' i 'F5' żeby był obraz na tv
i ciągle to samo. potrzebuje inny kabel czy co?
prosze o pomoc!!!:(
 
Do góry