Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

kwiatus19

New member
Musisz więc podpiąć się poprzez wyjście D-sub lub DVI na karcie graficznej komputera. Karta do takich zastosowań musi miec więc wyjścia na 2 monitory.
 

Yearman

New member
zakupy zrobione no i problem
Chcialem podlaczyc kompa z monitorem na stale zeby nie przepinac. Po podlaczeniu przez VGA - VGA radeona9800 z LG37LC41 na ekranie TV widze tylko tapete bez ikon. W menu ekranu mam 2 monitory i obraz ktory wyswietlany jest na LCD to obraz jakby z boku ekranu monitora tzn gdy wyjade kursorem poza ekran PC to dopiero wtedy widze go na ekranie LCD. Gdy odinstalowalem sterowniki grafiki wszystko bylo o.k ale po zainstalowaniu omeg i podciagnieciu rozdzielczosci znowu jest to samo a ja chce widziec w tv dokladnie to co na monitorze.


reasumujac zeby cos z PC obejrzec na TV to musze to przeciagac poza ekran.


EDIT:
polowicznie udalo sie rozwiazac problem przez usuniecie zaznaczenia opcji rozciagnij ekran windows do potrzeb monitora, ale teraz mam ekran TV w rozdzielczosc 1024x768 i nie mozna zmienic i zatwierdzic innej. No coz strace jeszcze ze dwa popoludnia i moze bedzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Yorick

New member
gregor1230 ja tez mam 8800 i musze powiedziec ze rzeczywiscie sa jakies problemy choc mi sie wydaje ze po stronie sterow od nvidii (btw. ustaw sobie na klona i mniejszaj rozdziałke na monitorze to bedzie sei zmieniac tez na lcd) .. ja mam plazme p42q91h i mam inny problem .. jak gram to jakby cos z odswiezaniem sie robiło i przy obrotach tak jaby pasek przesyniecia wystepował(jakby odswiezanie nie wyrabiało) macie cos takiego .. jak mmiałem fx5200 to nie zauwazylem (ale tam sa inne stery)
 

lociec

New member
To ja się jeszcze raz tutaj dopiszę. Przypomnę, że mam laptopa z wyjściem d-sub i s-video (7-pinowe), a telewizor to philips ze wszystkimi złączami oprócz d-sub (s-video jest 4-pinowe). Porzuciłem opcję D-sub => EURO. Są kable d-sub/euro, ale chyba tylko przesyłające informacje w kierunku d-sub.

Pomyślałem więc o wykorzystaniu gniazda s-video w moim kompie. Jak można podłączyć kompa do tv używając tego gniazda? Czy są jakieś przejściówki z 7-pinowego s-video na 4-pinowe? A może jakaś ina przejściówka z s-video na coś innego? Która z opcji ma najlepszą jakość i jaką mogę uzyskać rozdzielczość tym połączeniem? Dzięki za info:)
 

kolor123

New member
Witam was wszystkich bardzo serdecznie, nie mogę nigdzie nic kompletnie znaleśc na temat który mnie interesuje otóż dostałem teraz pod choinkę telewizor LCD marki LG, dokładnie jest to taki model:

Telewizor LCD 26LC41R

http://allegro.pl/item289488697_najlepszy_26lc41_hd_dowoz_w_wa_gratis_od_reki.html

Mam do was takie pytanko ponieważ posiadam w swoim komputerze kartę graficzną Galaxy GeForce 7900GS Zalman, chciałbym podłączyć sobie swój TV właśnie do tej karty wiem ze ona posiada 2 wyjścia DVI, pod jedno mam oczywiście podłączony monitor Benq FP93GP. Pod 2 wyjście chciałbym sobie podłączyć TV, bardzo was proszę o informację czy takie kabel mi wystarczy:

http://allegro.pl/item287186057_kabel_hdmi_dvi_24_1_gold_10m_hq_1080p_filtry_fv.html

Czy na takim kablu da się oglądać filmy z komputera, bardzo proszę o informację jaki będzie obraz DIVX jezli film jest całkiem dobrej jakosći, czy ktoś z was próbował grać na takim LCD i czy to w miarę normalnie wygląda
icon_pytajnik.GIF
Jak to się ma w przypadku tych złącz które ja posiadam w swoim TV
icon_pytajnik.GIF


Bardzo was prosze abyscie mi powedizieli czy wszystko będzie ok i ilu pinowe kable ja muszę kupić tak wygląda moja karta graficzna z tyłu:

gal7.jpg
 

Nimrod-PW

New member
Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na tym forum.
Mam podłączony tv Samsung LE37S6 do pc za pomocą kabla dsub-dsub z przejściówką z dvi z karty graficznej. Obraz b.dobrej jakości rozdzielczość 1360*768, ale w ustawieniach monitorów w windowsie xp (używam tylko tego tv jako monitora) wyświetla mi go jako monitor analogowy czy tak powinno być? Przy włączaniu niektórych gier np. Gears of war obraz jest od początku czarny i zaraz wyskakuje na tv format niedostępny (za duża rozdzielczość gry?), dlaczego tak jest i jak to zmienić.
 

makaveli

New member
svideo?

Witajcie

Mam kilka pytan co do wyjscia s video.Moj zetaw to tv hd ready z wejsciem hdmi, rgb , scart ale bez d-sub. Mam dwa lapki - jeden ma hdmi i svideo - drugi tylko svideo. Z tym że ten który ma tylko svideo jest sporo mocniejszy.
i teraz po hdmi dziala ok -wiadomo tivik dziala nawet w fullhd(1920)
podlaczylem na probe przez svideo w taki sposob : svideo - przjesicowka na rgb - rgb w tv - i o dziwo takze moge ustawic fullhd a jakosc nie jest wcale gorsza od hdmi.
dlaczego?o co chodzi?przeciez svideo to tylko 640x480?
Ddoatkowe pytanie czy jesli dokupie stacje dokujaca z dvi to bedzie na niej pelne cyfrowe wyjscie?tacja to koszt 450pln - gra warta swieczki?

problem jet taki ze ten lapek bez svideo jest sporo mocniejszy...

pzdr
 

marceliszpak

New member
Hdmi

A może napisz jaki materiał video puszczałeś na tych laptopach bo jesli np. film w divx , który ma najczęściej 640:270 to pewnie wielkiej róznicy nie będzie.Ściągnij sobie filmik testowy np full HD czyli 1080p i odpal a zapewniam, że różnica będzie.

makaveli napisał:
Witajcie

Mam kilka pytan co do wyjscia s video.Moj zetaw to tv hd ready z wejsciem hdmi, rgb , scart ale bez d-sub. Mam dwa lapki - jeden ma hdmi i svideo - drugi tylko svideo. Z tym że ten który ma tylko svideo jest sporo mocniejszy.
i teraz po hdmi dziala ok -wiadomo tivik dziala nawet w fullhd(1920)
podlaczylem na probe przez svideo w taki sposob : svideo - przjesicowka na rgb - rgb w tv - i o dziwo takze moge ustawic fullhd a jakosc nie jest wcale gorsza od hdmi.
dlaczego?o co chodzi?przeciez svideo to tylko 640x480?
Ddoatkowe pytanie czy jesli dokupie stacje dokujaca z dvi to bedzie na niej pelne cyfrowe wyjscie?tacja to koszt 450pln - gra warta swieczki?

problem jet taki ze ten lapek bez svideo jest sporo mocniejszy...

pzdr
 

makaveli

New member
puszczalem jakiegos mkv - sample trnasformers...
i nie bylo oszalamiajacej roznicy
albo dosatje juz oczoplonsu.

wyjscie z svideo to napewno tylko 640x480 ?
 

misha

New member
Witam, mam gorącą prośbę o poradę. Komputer mam obecnie połączony z Sharp'em WD1E poprzez wyjście S-Video, następnie po 10 cm jest przejściówka S-Video->Component a potem 10 metrów componenta.

Mam pytanie czy tego rodzaju połączenie może bez problemu przekazać sygnał w rozdzielczościach HD?

Odpalałem na kompie pokazowe filmiki HD, ale ich jakość na TV nie powala. I nie wiem czy jest to wina karty graficznej, kabla component, czy S-Video na początku.

Drugie moje pytanie jest takie: czy karta graficzna ma znaczenie w jakości wyświetlanych filmów? Jeśli tak to jaką kartę polecilibyście, żeby można było puszczać filmy z blue-ray?
 

norman

New member
misha napisał:
Witam, mam gorącą prośbę o poradę. Komputer mam obecnie połączony z Sharp'em WD1E poprzez wyjście S-Video, następnie po 10 cm jest przejściówka S-Video->Component a potem 10 metrów componenta.

Mam pytanie czy tego rodzaju połączenie może bez problemu przekazać sygnał w rozdzielczościach HD?

Odpalałem na kompie pokazowe filmiki HD, ale ich jakość na TV nie powala. I nie wiem czy jest to wina karty graficznej, kabla component, czy S-Video na początku.

Drugie moje pytanie jest takie: czy karta graficzna ma znaczenie w jakości wyświetlanych filmów? Jeśli tak to jaką kartę polecilibyście, żeby można było puszczać filmy z blue-ray?

Hmm

Odpowiedź 1 : S-Video daje sygnał analogowy rozdzielając luminancję i chrominację na osobne kanały, ale jest to sygnał SD. Przejściówka z S-Video na component (istnieje taka wogóle ?. Rozumiem że component = 3 kable RCA/"czincz") nie przekształci sygnału SD w HD. Dlatego puszczając sygnał z S-Video z kompa do TV masz filmy HD jakości dobrego VHS :D. Ciekawe czy w Twoim Sharpie można sprawdzić rodzaj sygnału puszczanego na component (u mnie w LG naciskam na pilocie klawisz OK) wtedy zobaczyłbyś pewnie "przy dobrych wiatrach" 576p. Jakość HD to dopiero 720p (HD Ready z progresywnym skanowaniem), 1080i (Full HD z przeplotem, niekiedy gorsze od 720p), 1080p (Full (wypas) HD).
Aby korzystać z jakości HD z compa z karty graficznej musisz wyjść z następujących złącz :
1. D-Sub 15 (standardowe 15to pinowe złącze na monitor) - jeśli TV ma takie wejście to obraz powinien być ok.
2. DVI (najczęściej białe złącze, nieco szersze od D-Sub'a) - można zastosować wtedy przejście DVI-HDMI
3. HDMI/Component - w nowszych grafikach i laptopach takie wyjścia dają najwyższą jakość obrazu.

Odpowiedź 2 : Jeśli chodzi o poprawne wyświetlenie obrazu z Blue-Ray/HD-DVD komputer musi spełniać pewne warunki (oprócz posiadania takowego czytnika, co jest chyba normalne)

1. Dość solidny procek, najlepiej 2 rdzeniowy
2. min 1 Gb Ramu
3. Aby "rzucić" film na TV po złączu HDMI z karty graficznej, oprócz takiego złącza musi posiadać obsługę protokołu HDCP inaczej obraz będzie downscale'owany do jakości SD

Co prawda tego nie przetestowałem, ale jeśli karta graficzna niema sprzętowej akceleracji odtwarzania filmów blue-ray/hd-dvd (inaczej-nie dekoduje sprzętowo H.264) to przy zastosowaniu odpowiednich kodeków i silnego procka/ramu filmy też powinny hulać.

BTW: Miałem ostatnio przyjemność przetestowania Lapcioka Sony z nagrywarką Blue-ray. Spiderman 3 poprostu wgniatał w fotel. Lapciok odtwarzał film, bez żadnego przycięcia i to na Viście :)

pozdrawiam

Romek

P.S. Jeśli chodzi o skróty wyżej zastosowane to w celu objaśnienia polecam wikipedię lub tutejsze forum. Można się sporo dowiedzieć :D
 

tadhdtv

New member
Witam,
To jest mój pierwszy post na tym forum. Jestem laikiem więc proszę się nie śmiać :D
Mam zamiar kupić plazme samsung ps42q91h i podłączyć ją do peceta.
Myślałem nad podłączeniem za pomocą złącza hdmi/dvi albo dvi/dvi, ale w instrukcji obsługi jest napisane "nie należy podłączać złącza hdmi/dvi do komputera pc ani karty graficznej laptopa (spowoduje to wyświetlenie pustego ekranu)" po przejrzeniu forum zauważyłem ze wiekszość podłącza za pomoca tych zlacz. Czy problem występuje tylko w tym modelu czy da się to jakoś obejść. Istnieje mozliwość podłączenia za pomocą złącza d-sub i przełączenia na tryb PC. Czy to złącze jest gorsze od hdmi/dvi? Będę potrzebował 10cio metrowego kabla, czy odbije się to na jakości?słyszałem że d-sub jest bardziej podatne na zakłucenia=pogorszenie jakości obrazu(?) Jest napisane "rozdzielczość 480i/p, 576i/p 720p i 1080i nie są dostępne w trybie PC" co to znaczy? czy w takim razie jestem skazany na 1024x768? czy filmy w formacie hd 720p wyświetlane z taką rozdzielczością nie daje dobrego efektu? Jesli udałoby się podłączyć jakoś za pomocą hdmi i niekorzystać z trybu PC te rozdzielczości byłyby dostępne? w trybie PC jest opcja kino domowe, ponoć można wyświetlać obraz w lepszej jakości, ale nie napisali jak lepszej.
 

kavoo

New member
Widze, ze dyskutuja tutaj wylacznie zwolennicy NIEMEGO kina, i pewnie dlatego dyskusja toczy sie tylko i wylacznie na temat polaczen video.

Ale mimo to wroce do tematu poruszonego (i pozostawionego bez odpowiedzi) w maju przez jednego z uzytkownikow:
zegan napisał:
piszecie o podlaczaniu wideo a co z audio.czy warto podlaczac pod tv dzwiek z wyjscia spdif (co tak wogole oznacza jaka jest specyfikacja tego wyjcia)??

No wlasnie - a co z audio?

W weekend jade ze swoim laptopem do znajomych i bedziemy z niego ogladac to i owo, a ze nie jestesmy zwolennikiem NIEMEGO kina, chcielibysmy nie tylko widziec, ale rowniez slyszec.

Stad pytanie - czy zadziala polaczenie kablem minijack-cinch pomiedzy wyjsciem spdif w laptopie a wejsciem audio w telewizorze? Podejrzewam, ze nie, bo spdif to raczej cyfrowy sygnal, ale wole sie upewnic pytajac.

Mam jeszcze do dyspozycji wyjscie sluchawkowe w laptopie, ale tego wolalbym nie angazowac, bo tam sygnal jest wzmacniany.
 

perunek

New member
Na początku chciałbym się przywitać.
Ja mam inny problem. Podłączyłem telewizor przez kabel d-sub do komputera i obraz jest wporządku, ale mam inny problem mam zakłucenia jakby migał obraz. Gdy odłącze antene jest wszystko ok - nie ma zakłuceń. Nie wiem czy teraz mam kupić nowy kabel antenowy czy d-sub czy w tym tkwi przyczyna. Dziekuj za odpowiedz i pozdrawiam. A może podłączyć przez hdmi?
 

mrtwister

New member
proszę o pomoc

Swieżo nabyłem Szarpa 42x20e. Chciałbym na nim pooglądać jakieś filmiki z komputera i po lekturze tego tematu ciągle mam dylemat. Mianowicie znaczna część zawodników skarży się na problemy z rozdzielczością puszczoną z kompa po dvi/hdmi. Mam kartę radeona 9200 128mb i nie jestem pewien, w jakiej rozdzielczości będę mógł na nim pracować. Docelowo myślałem o 1366x768. Czy w ogóle będę w stanie taką rozdziałkę przerzucić na mojego LCD-ka po tym kablu?

Ewentualnie czy jest sens wymiany grafiki na nowszą (agpx8)?

Druga opcja to porzucenie opcji łączenia i kupienie Onkyo DV-SP404e w celu odtwarzania różnych filmików z kompa. Tu pojawia się jednak mój laicki brak wiedzy w tym zakresie. Jak będą wyglądały divxy z tego odtwarzacza i jaką funkcję spełnia w tym odtwarzaczu wyjście hdmi? Czy będzie jakieś skalowanie divx do wyższej rozdziałki? Czy może będę mógł odtwarzać pliki divx hdtv w wyższej rozdziałce na lcd prze onkyo?

A co z plikami hdtv zgranymi na płytkę?

Dla ścisłości kabel dvi/hdmi + jack/cinch ok. 400zł (10m)
odtwarzacz onkyo ok. 700

Gier odpalał nie będę, gdyż planuję zakup ps3 w lipcu jak już wyjdę na prostą

Proszę o pomoc i pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Śmiało podpinaj a rozdziałka 1920x1080 i powinno hasać jak talala.Na avsforums koleś podłączał tego tv i obraz rewelka.Jak bedzie problem (radeony to Problem) to kupuj Nv 84000 gs za stówke i do filmów jak złoto.pzdr
 

DejwiD

New member
Witam wszystkich. Mam prosbe do osob znajacych sie w temacie o rozjasnienie paru kwestii :)

Mam juz kompa (c2d 1,8@2.7 2gb ramu i gf 880 gts[2x DVI, wyjście video (HDTV); sygnał DVI zgodny z HDCP] i na plycie glownej karta: 7.1 CH HD Audio CODEC)

chce dokupic do tego tv ok 26". pytanie z mojej strony: czy jest jakis model ktory zagwarantuje mi bezproblemowe korzystanie z filmow wlaczonych na komputerze? jaki typ zlacza zastosowac: d-sub czy dvi-hdmi i mini jack (czy jest jakis rozgaleziacz gniazda m jack?? tak zebym mogl miec w tym samym czasie podlaczone glosniki i do tv?)

i kolejna sprawa, jak z przelaczaniem sie na normalna kablolowke? trzeba sie odlaczac, czy wystarczy zmienic cos pilotem?? jestem laikiem.. prosze wiec o jakies sugestie :)

z gory dziekuje Dawid.
 

Lukaszl

New member
HDMI VS HDMI Problem

Witam

Mam problem posiadam Sharpa 32ad5e z dwoma wyjsciami hdmi oraz laptopa aristo z gforce 8600 z 1 wyjsciem hdmi. (na lapku uzywam rozdzielczosci 1400 x900)

Kupilem kabel 2x hdmi i probowałem sie pojaczyc. Po przylaczeniu nacisnalem niechcacy jedna z opcji ktora mi zglosil win vista (czy chce obraz na dwoch ekranach cz na jednym czy cos takiego ?) i od tego momentu ekran LAPTOPA zgasl na tv ekran jest bez zmian. Dopoki ekrany sa poloczone hdmi laptop nie reaguje - ratuje sie tylko odloczeniem od hdmi i restartem

W jaki sposob mam zrestartowac te ustawienia na komputerze i co wypadalo by ustawic aby ekrany sie zgraly

Dodam ze jestem zielony jesli chodzi o polaczenia ekranow. ntm potrafie np. zainstalowac ponownie sterowniki itp.

Z gory dzieki
Lukasz
 
Do góry