Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

Arek

Member
Szukam pomocy - problem podstawowy dotyczący podłącznia plazmy panasonica PV700 z laptopem dell d 600 po kablu VGA (d-sub - d-sub). Dodam że karta graficzna to radeon 9000 agp, wyjście w kompie to tylko d-sub i s-video.

moje kroki:
1. zmieniam rozdzielczość na kompie z 1400x1050 na 1024x768 , kolory 32-bity, odświeżania 60hertz. Na TV ustawiam program PC, i... nic - ciemność widać.
2. restetuję kompa - na TV pojawia się okno logowania (obraz lekko krzywy, skacze, kolory nie pełne (jakiś fiolet) , ale zaraz po załadowaniu windowsa znów ciemność...
3. kombinuję z rozdzielczością 800x600 oraz wszelkimi możliwymi ustawieniami w plaźmie dot połączenia PC - nadal nic

dodam że w instrukcji PV 700 jest napisane "jeżleli częstotliwość H lub częstotliwość V pokazane są na czerwono, to sygnały nie mogą być pokazywne" - niestety mam taki napis w MENU-USTAWIENIA-ustawienia Pc , ale jest on niezależnie czy mam laptopa wpiętego czy nie...

ktoś wie co może być przyczyną ?
 

lociec

New member
adas7 napisał:
przejście z d-sub na DVI raczej nie znajdziesz, są jedynie DVI-I na d-sub
W przypadku połączeń analogowych jakość kabla ma kluczowe znaczenie, a nie tylko może je mieć

Czyli pozostaje d-sub => scart.
Nie potrzebuję długiego kabla - 2m to świat (mogę sobie laptopa postawić bliziutko telewizora), więc starty sygnału będą mniejsze. Czy kabel, który podał marceliszpak to dobra jakość/cena?
Czy ktoś wie cokolwiek na temat rozdzielczości jakie mogą być takim połączeniem podawane i jakie rozdzielczości ten philips przyjmuje?
 

marceliszpak

New member
Arek napisał:
Szukam pomocy - problem podstawowy dotyczący podłącznia plazmy panasonica PV700 z laptopem dell d 600 po kablu VGA (d-sub - d-sub). Dodam że karta graficzna to radeon 9000 agp, wyjście w kompie to tylko d-sub i s-video.

moje kroki:
1. zmieniam rozdzielczość na kompie z 1400x1050 na 1024x768 , kolory 32-bity, odświeżania 60hertz. Na TV ustawiam program PC, i... nic - ciemność widać.
2. restetuję kompa - na TV pojawia się okno logowania (obraz lekko krzywy, skacze, kolory nie pełne (jakiś fiolet) , ale zaraz po załadowaniu windowsa znów ciemność...
3. kombinuję z rozdzielczością 800x600 oraz wszelkimi możliwymi ustawieniami w plaźmie dot połączenia PC - nadal nic

dodam że w instrukcji PV 700 jest napisane "jeżleli częstotliwość H lub częstotliwość V pokazane są na czerwono, to sygnały nie mogą być pokazywne" - niestety mam taki napis w MENU-USTAWIENIA-ustawienia Pc , ale jest on niezależnie czy mam laptopa wpiętego czy nie...

ktoś wie co może być przyczyną ?

Nie wiem jak to jest w laptopie ale może trzeba w ustawieniach włączyc dodatkowo wyjście d-sub? Ja swojego 42PV70 mam na d-sub z częstotliwością 85 chyba . Teram mam Grrorca ale poprzednia ati była łatwiejsza w ustawieniach tv-out, może trzeba ustawić tv na primary?
 

lociec

New member
Zauważyłem na allegro, że w niektórych aukcjach kabli typu scart - d-sub napisane jest, że sygnał idzie w kierunku d-sub. Czy to może być prawda? Mnie zależy dokładnie na przeciwnym kierunku. Dzięki za info.
 

Arek

Member
marceliszpak napisał:
Nie wiem jak to jest w laptopie ale może trzeba w ustawieniach włączyc dodatkowo wyjście d-sub? Ja swojego 42PV70 mam na d-sub z częstotliwością 85 chyba . Teram mam Grrorca ale poprzednia ati była łatwiejsza w ustawieniach tv-out, może trzeba ustawić tv na primary?

Juz znalazłem, przyczyna faktycznie była banalna - chodziło o ustawienia w laptopie dot drugiego monitora - tam mialem namieszane.

Teraz jest już ok. Jestem pod wrażeniem jakości - np zdjęć - o wiele lepiej wyglądają niż te puszczane z czytnika kart SD w TV.

pzdr
 

holsik

New member
Witam !
Moj problem...
Moj laptop ma wyjscie SVGA . A moj Philips PFP5532D/05 nie posiada takiego wyjscia(jedynie s-video) i HDMI. czy jest jakis kabel SVGA-HDMI ? macie jakis sposob na to?
pozdrawiam !

 

norman

New member
holsik napisał:
Witam !
Moj problem...
Moj laptop ma wyjscie SVGA . A moj Philips PFP5532D/05 nie posiada takiego wyjscia(jedynie s-video) i HDMI. czy jest jakis kabel SVGA-HDMI ? macie jakis sposob na to?
pozdrawiam !


Witam !

Jeśli chodzi o przejściówkę SVGA-HDMI to taka nie istnieje, ponieważ sygnał wychodzący z D-Sub 15 (SVGA) jest sygnałem analogowym, a HDMI jest złączem w pełni cyfrowym. Niektórzy kombinowali z przejściem SVGA na DVI a potem kabel DVI-HDMI. Takie połączenie również nie podziała ponieważ przejściówka DSub<=>Dvi przenosi jedynie sygnał analogowy (pełne złącze DVI ma możliwość emitowania obydwu złącz).

Jeśli chodzi o podłączenie kompa pod TV w Twojej konfiguracji to można spróbować kupić przejście z VGA do Euro (ale wyłącznie gdy masz kartę Ati/Nvidia ponieważ aby to działało trzeba poustawiać odpowiednie parametry programem PowerStrip). Szczerze niepolecam tego rozwiązania bo niejest pewne czy będzie działać i mam duże zastrzeżenia co do jakości.
Drugim rozwiązaniem może być urządzenie typu Grand Hand View III. Jest to zewnętrzne urządzenie zasilane z portu USB (bierze z niego jedynie zasilanie), konwertuje sygnał z VGA i wyrzuca go do S-Video, Composite lub Euro (sygnały podobne tylko w innych złączach).

W obydwu wypadkach otrzymasz synał jakości max 576p. Obraz na 1024x768 będzie mało wyraźny, ale do Divxów wystarczy (oczywiście jakości SD). Aby wyciągnąć na TV obraz niemal identyczny jak na lapcioku musiałbyś mieć wyjście DVI (i wtedy kabel/przejściówka dvi-hdmi) lub posiadać TV z wejściem DSub.

Ja osobiście używam lapcia z VGA, plazmy LG z wejściem VGA + 3m kabla no-name, ale bardzo dobrze ekranowanego grubości palca i chodzi wypas, rozdziałka na 1280x768 i szczena opada :)

pozdrawiam

Romek
 

mw.78

New member
sharp + pc

Witam.
Moze mnie ktos poratowac? Mam lcd sharpa42xd1e full hd, podlaczylem kompa kablem dvi-hdmi i przy max rozdzielce obraz po chwili zaczyna skakac i pokazuja sie niebieskie piksele. Gdy wlacze film w hd lub jakas lepsza gierke obraz sie psuje natychmiast. Sprawdzalem dzis przez VGA-VGA i wszystko chodzi ok ale to nie jest to samo co full hd.
Komp:athlon 64X2 dual core 3800
1g ram
karta geforce 7600GT
Napoczatku myslalem ze mam zaslaba karte ale nie ktorzy na slabszych sobie radza.
Ratujcie co z tym fantem bo krew mnie juz zalewa.
Z gory dzieki za wszelka pomoc.
Pozdrawiam.
 

holsik

New member
Dzieki NORMAN ! zdecydowalem sie na zmiane laptopa :D chyba mniej nerwow z tym wszystkim bedzie a chodzi mi bardziej o jakosc HD, wiec trzeba bedzie troszke piznac po kieszeni :???: pozdro
 

norman

New member
holsik napisał:
Dzieki NORMAN ! zdecydowalem sie na zmiane laptopa :D chyba mniej nerwow z tym wszystkim bedzie a chodzi mi bardziej o jakosc HD, wiec trzeba bedzie troszke piznac po kieszeni :???: pozdro

hehe no tak ;D lapciok który wyciągnie filmy HD i ma wyjście HDMI to nie lekki koszt.

pozdrawiam

Romek
 

gregor1230

New member
Witam . Jestem tu nowy ;). Już mam problem , a mianowicie - kupiłem kabel dvi/hdmi. Karta graficzna 8800 wpinam dvi - do tv lcd pod hdmi wpinam drugi koniec. TV to samsung LE37S6 . Jest taki problem , że nie mogę odpalic natywnej rozdziałki przez co jest poucinany obraz bo on sobie ustawia 1280x720 - , gdyby dał 768 to by było oki wszystko i za cholere sie nie da mu wymusić odpowiedniej rozdziałki. Proszę o pomoc .
 

Malkontent

New member
W panelu sterowania NVidia po lewej na dole bedziesz mial sporo opcji. Pierwsza lub druga to "Zmień rozmiar pulpitu HDTV". Rozszerzasz obraz do pelnego ekranu, a centruje sie on sam. Potem przy przelaczaniu rozdzielczosci miedzy 1280x720, a 1920x1080 dziala juz poprawnie.

Pozdrawiam, Andrzej
 
Ostatnia edycja:

zVisior

New member
Poucinany obraz z PC w 1280x720

Kiedyś miałem problem z poucinanym obrazem w rozdziałce 720p przez DVI-HDMI.
Ustawienia w kompie nic nie dawały itp.

Co się okazało? Problem leży po stronie telewizora.
Mam philipsa PFL7332 i w ustawieniach TV można wybrać dla poszczególnych wejść rodzaj źrodła sygnału.
Standardowo jest "domyslny" lub "żaden" i obcina obraz.
Trzeba zmianić na "PC" i jest git, nic nie obcina i nawet obraz interpolowany 1280x720 do natywnej 1366x768 wygląda świetnie.

Znajomy miał taki sam problem z LG czy tam Samsungiem, tam też można taką opcję zmienić!

Sam mam (lub mialem bo sprzedałem PCta) z włączeniem rozdziałki natywnej (a raczej 1360x768 bo starsze Radeony nie mają 1366), obrazu nie widać. Podobnie 1920x1080 (hehe dziwne ale monitor LCD 15" to wyświetla ale lepiej na to nie patrzeć).
Maks co mogę włączyć to 1280x720 i 1024x768.
Kartę miałem radeon 9500Pro, TV PFL7332, kabel DVI-D->HDMI.

Pozdrawiam
zVisior
 
Ostatnia edycja:

Airvision

New member
Eh myślałem, że ten temat to jest jakiś poradnik a nie zbiór pytań i odpowiedzi, ale mniejsza z tym.

Czytam i czytam ale nie mogę się doczytać a mianowicie nie wiem jak podłączyć dźwięk z komputera do telewizora.

Dokładniej:
Mam Sharp'a LC42XD1EA, podłączam go do kompa przez DVI-HDMI no i jak wiadomo on nie daje dźwięku. Mam kabel minijack z dwóch stron i nie wiem jak go podłączyć pod tv i tak samo do płyty głównej. Kabel HDMI podłączam przez EXT6. Dźwięk przez EXT5 Na płycie głównej mam 6 wejść audio. W sumie próbowałem już chyba wszystkie kombinacje i zero dźwięku. Może coś trzeba zmieniać w kompie lub TV, żeby przyjął dźwięk? Mam Windows Vista. Pomocy.
 
Ostatnia edycja:

Zulafan

New member
Jak podłączyć TV V3000 do komputera??

Witam.
Mam ten TV 46V3000 i chcialbym sobie podłączyć go do komputera, żeby obejżeć HD. NIe mam pojęcia jak to zrobić. Wiem, że TV posiada wejście PC D-sub + audio, ale nie wiem o co w tym chodzi...
Pomóżcie pls
 

kwiatus19

New member
potrzebujesz przewód D-sub<->D-sub podpinasz pod kompa (karte graficzną) i pod gniazdo w TV. W TV ustawiasz żródło sygnału na PC, a w komputerze w ustawieniach ekranu wybierasz klonowanie obrazu (jeżeli masz 2 wyjścia w karcie graficznej) lub jako główny monitor podpinasz TV, lecz za nim to zrobisz ustaw na dotychczasowym monitorze komputerowym rozdzielczośc zgodna z obsługiwanymi przez Twój TV (najczęściej 640x480, 800x600, 1024x768) i odświerzanie na 60 Hz. Wtedy masz pewność, ze TV zadziała dobrze z kompem. Podanie innej rozdzielczości skutkuje brakiem obrazu lub "dantejskimi scenami" na LCD :))
Dokładna konfiguracja z poziomu komputera zalezna jest od karty graficznej (producent) i wersji sterowników.
Jezeli masz nowszą grafike zapewne masz dwa złacza na karcie, drugie to DVI możesz wtedy podłaczyć kompa z TV za pomocą kabelka DVI<->HDMI, jakośc nawet lepsza niż po D-Sub.
Wejście audio mniej istotne jeżeli masz jakieś uczciwe głośniki przy kompie. Bo głośniki w TV raczej dźwiękiem nie powala na kolana. Ale jezeli juz mocno sie upierasz to możesz połączyć się z kompem kabelkiem mini Jack<->mini Jack.
 
Ostatnia edycja:

Zulafan

New member
Dzieki, ale sprawa polega na tym,że Ja mam Tv zawieszony i mam filmy na kompie i chce se go podloczyc do TV, żeby je obejzec.

A jak chce podlaczyc dzwiek do kina domowego?? JAk to zrobić??
 

kwiatus19

New member
Nie do końca rozumiem Twoje pytania. Tv masz powieszony i co w zwiazku z tym ?? A żeby podłączyć komp do "kina domowego" nalezy uzyć kabelka MiniJack <-> 2xChinch. Mini Jack do karty dźwiekowej, chinche do amplitunera, pod wejście AUX lub co tam innego masz na tylnej ściance.
 
Do góry