Jak podłączyć stare kino do samsunga 55js9000?

zenek123zene

New member
Witam wszystkich na forum. Szukam pomocy. Niedawno wymieniłem starą plazmę Pioneera na Samsunga 55JS9000. Kino domowe zostało bez zmian. Kino Pioneera z 2006 roku. Mam problem z podłączeniem kina do telewizora. Co chce zrobić?

- zamiast dźwięk z głośników telewizora ma lecieć dźwięk na kolumny

- jak wrzucam film do dvd to dźwięk ma lecieć przez kino

- jak korzystam ze smarta to dzwięk ma lecieć przez kino

- jak korzystam z portu usb w tv, to dźwięk ma lecieć przez kino

- chce żeby grały wszystkie kolumny na każdym źródle

P.S. nie zwracajcie na fotkach na podłączone kable :)

Pomoże ktoś? Ja próbuje metodą prób i błędów i nie mogę dać rady.

Dodam, że w tv są tylko hdmi i wyjście optyczne.

fotki mogę wysłać w lepszej jakości na email
 

zenek123zene

New member
Witam wszystkich na forum. Szukam pomocy. Niedawno wymieniłem starą plazmę Pioneera na Samsunga 55JS9000. Kino domowe zostało bez zmian. Kino Pioneera z 2006 roku. Mam problem z podłączeniem kina do telewizora. Co chce zrobić?

- zamiast dźwięk z głośników telewizora ma lecieć dźwięk na kolumny

- jak wrzucam film do dvd to dźwięk ma lecieć przez kino

- jak korzystam ze smarta to dzwięk ma lecieć przez kino

- jak korzystam z portu usb w tv, to dźwięk ma lecieć przez kino

- chce żeby grały wszystkie kolumny na każdym źródle

P.S. nie zwracajcie na fotkach na podłączone kable :)


Pomoże ktoś? Ja próbuje metodą prób i błędów i nie mogę dać rady.

Dodam, że w tv są tylko hdmi i wyjście optyczne.

fotki mogę wysłać w lepszej jakości na email

Pobierz plik jpg | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek

http://www.tinypic.pl/dqjiflk53ibg
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A jakich połączeń próbowałeś ?
Jak było wcześniej ze starym tv ?
HDMI OUT sugeruje, że masz tu ARC, więc podepnij kablem hdmi z tego wejści do tv na hdmi oznaczone ARC. W tv uruchom Anynet+ i sprawdź co z tego wyszło.
Masz też wejści optyczne TV/SAT więc jeszcze tu jest możliwość odpalić dźwięk.
 

zenek123zene

New member
A jakich połączeń próbowałeś ?
Jak było wcześniej ze starym tv ?
HDMI OUT sugeruje, że masz tu ARC, więc podepnij kablem hdmi z tego wejści do tv na hdmi oznaczone ARC. W tv uruchom Anynet+ i sprawdź co z tego wyszło.
Masz też wejści optyczne TV/SAT więc jeszcze tu jest możliwość odpalić dźwięk.

Ja się na tym nie znam, wiem moje podpięcia to próby wyszukane z neta. Kino ze starym tv podpinał mi 10 lat temu znajomy, który niestety zmarł. Na dodatek malarz wypiął mi wszystkie kable - nie zdążyłem zrobić zdjęcia jakimi kablami było podpięte kino (mama kable euro, chinch, jack, hdmi itp) ze starym tv.

Rozumiem, że jak chce słuchać muzyki z dvd lub film oglądać to muszę DVD podpiąć kablem hdmi i wpiąć w ampli hdmi 1 i zmienić na froncie ampli na hdmi1. Tak robiłem i było dobrze, tj dźwięk był na głośnikach z filmu czy muzyki. To rozumiem, jest dobrze zrobione. Problem teraz jest z podłączeniem kino do tv. Mam podpiąć kabel hdmi w apli hdmi out z tv w hdmi oznaczone arc, włączyć w tv anynet+ i wszystko? Teraz jestem w pracy, będę w domu późnym wieczorem.
 

zenek123zene

New member
Ja się na tym nie znam, wiem moje podpięcia to próby wyszukane z neta. Kino ze starym tv podpinał mi 10 lat temu znajomy, który niestety zmarł. Na dodatek malarz wypiął mi wszystkie kable - nie zdążyłem zrobić zdjęcia jakimi kablami było podpięte kino (mama kable euro, chinch, jack, hdmi itp) ze starym tv.

Rozumiem, że jak chce słuchać muzyki z dvd lub film oglądać to muszę DVD podpiąć kablem hdmi i wpiąć w ampli hdmi 1 i zmienić na froncie ampli na hdmi1. Tak robiłem i było dobrze, tj dźwięk był na głośnikach z filmu czy muzyki. To rozumiem, jest dobrze zrobione. Problem teraz jest z podłączeniem kino do tv. Mam podpiąć kabel hdmi w apli hdmi out z tv w hdmi oznaczone arc, włączyć w tv anynet+ i wszystko? Teraz jestem w pracy, będę w domu późnym wieczorem.

Jakby się nie udało z tym hdmi out - hdmi arc to podpiąć kabel optyczny w ampli w 2 optical in (tv, sat) z wyjściem optycznym w tv. Zmienić w zakładce dźwięk na głośniki na wyjście optyczne. Na ampli na froncie zmienić na TV/SAT - dobrze kombinuje?
 

zenek123zene

New member
Kombinujesz dobrze i chyba sobie radzisz. Kombinuj i pytaj.

Cholera, niestety dopiero jutro zajrzę do kina. Nieplanowany wyjazd dziś mnie czeka.

Kupiłem jeszcze takie coś: KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL NA 2x CINCH RCA

KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL NA 2x CINCH RCA (5816635393) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Mam kabel 2 chinch - 2 chinch

Zerknij na fotkę niżej:

wpiąć w te dwa wejścia? zaznaczyłem czerwono

111 | Fotosik.pl

Nie wiem co wstukać na froncie ampli albo może nic nie trzeba zmienić? Zostawić HDMI 1 dla dvd?

Wiesek jak mi się uda za pomoc flaszka do Ciebie leci :wink:
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Za flaszeczkę dzięki. Chętnie.
Póki co zrób jakiekolwiek podejście do tematu.
Zacznij na spoko od połączenia po hdmi.
Reszta potem.
I nie kupuj rzeczy, które mogą okazać się zbędne. No chyba, że możesz oddać po czasie.
 

Rafal7

Banned
To kino pioneera napewno nie ma Hdmi ARC, w tamtych czasach nie było nawet wersji hdmi 1.4 , pozostaje Ci kabel optyczny, tv napewno ma wyjście optyczne a kino wejście
Jak napisał kolega wyżej, nie kupuj niepotrzebnych urządzeń.
 

zenek123zene

New member
To kino pioneera napewno nie ma Hdmi ARC, w tamtych czasach nie było nawet wersji hdmi 1.4 , pozostaje Ci kabel optyczny, tv napewno ma wyjście optyczne a kino wejście
Jak napisał kolega wyżej, nie kupuj niepotrzebnych urządzeń.

Możesz zerknąć na zdjęcia i opisać dokładnie sposób podłączenia?

Jak podpinam dvd do ampli kablem hdmi i kolejnym kablem hdmi z hdmi out na ampli od hdmi w tv to na tv to leci obraz i dzwięk z płytki z dvd. Jak zrobić żeby dźwięk z tv (dekoder n) leciał na kinie? Tym kablem optycznym jak sugerujesz? Opisz tylko dokładnie to podłączenie bo na ampli mam 3 optyczne.
 

Rafal7

Banned
Kabel optyczny za 15-20 zł i to tyle, w tv pod wyjście optyczne a w ampli pod wejście optyczne.
Jedno wejście optyczne już wykorzystujesz z tego co widać na zdjęciu
Co masz do ampli podpięte kabel optycznym?
 

zenek123zene

New member
Kabel optyczny za 15-20 zł i to tyle, w tv pod wyjście optyczne a w ampli pod wejście optyczne.
Jedno wejście optyczne już wykorzystujesz z tego co widać na zdjęciu
Co masz do ampli podpięte kabel optycznym?

Nic nie jest podpięte. Na zdjęciu są moje nieudane próby.

Mam 3 metrowy kabel optyczny. Na ampli mam tak:

optical

out

in1 (dvr/vcr1)

in2 (tv/sat)

in3 (cd)

Pod które podpiąć???

W telewizorze mam jedno optyczne wiec tu wiem gdzie podpiąć :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To kino pioneera napewno nie ma Hdmi ARC, w tamtych czasach nie było nawet wersji hdmi 1.4 , pozostaje Ci kabel optyczny, tv napewno ma wyjście optyczne a kino wejście
Jak napisał kolega wyżej, nie kupuj niepotrzebnych urządzeń.

Masz rację. Nie zwróciłem uwagi na rok produkcjitego kd (2006). HDMI 1.4 to dopiero chyba rok 2009.
Czyli zostaje optyk.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Jedyne sensowne rozwiązanie to optyk z one box connect do ampli, tyle że źródła będziesz musiał przełączać ręcznie na ampli. To sprawdzi się jeśli chodzi o dźwięk telewizji i usb z tv.
DVD podłączasz optykiem do ampli i jak zapuścisz jakiś film to przełączasz źródło na ampli.
 

zenek123zene

New member
Jedyne sensowne rozwiązanie to optyk z one box connect do ampli, tyle że źródła będziesz musiał przełączać ręcznie na ampli. To sprawdzi się jeśli chodzi o dźwięk telewizji i usb z tv.

W ampli to optyczne, które sugerował kapusta7? pod digital In 3 (cd)?

DVD podłączasz optykiem do ampli i jak zapuścisz jakiś film to przełączasz źródło na ampli.

DVD nie ma optyka. Podłączyłem je kablem hdmi bo dvd ma hdmi a w ampli pod hdmi1.
 
Do góry