Jak łączyć pliki .m2ts z kamer HD - krok po kroku dla początkujących

_Wrobel_

New member
Witam,

Chciałbym się włączyć do dyskusji w temacie łączenia plików mts z mojej kamery SONY CX550. Jak do tej pory próbowałem łączyć pliki w różnego rodzaju sposób z ponownym przekodowanie (nie przynosiło to zadawalających rezultatów) oraz za pomocą różnych programów oferujących tzw. smartrendering. W sumie tylko tsMuxer zapewniał pozostawienie strumienia PGS. Ostatnio wpadł mi w ręce program Smart Cutter wersja 1.3.1. Oferuje cięcie i łączenie plików z równoczesnym podglądem ciętych plików. Oczywiście łączenie plików jest bezstratne z jak mi się wydaje przekodowywaniem tylko klatek kluczowych (na początku i końcu przycinanego fragmentu). Po pierwszych próbach całość wygląda przyzwoicie. Rezultaty oglądałem na Xtreamer i programie Splash PRO i wyglądają obiecująco. Dziwny jest tylko fakt, że rozszerzenie plików, jakie nadaje Smart Cutter to mpg. Z informacji z programu MediaInfo widać, że poszczególne strumienie nie uległy zmianie. Zmieniłem rozszerzenie na MTS i wszystko mogę odtwarzać bezproblemowo. Czy macie może jakieś doświadczenia z tym programem?

P.S.
Jednak po dłuższych próbach ujawnia się znaczna wada programu - przekodowanie materiału na początku i końcu przycinanego materiału jest widoczne - obraz jest szarpany. Jest to jak dla mnie bardzo duża wada
 
Ostatnia edycja:

Chester70

New member
U mnie poprawę renderingu (prawdopodobnie) przyniosło niestety postawienie systemu od nowa. Pisze prawdopodbnie gdyz w miedzy czasie przy tworzeniu filmu zmienialem ustawienia bitstreamu. Pinnacle 12 wywalalo sie przy standardowym ustawieniu (17k), wiec sprobowalem stworzyc film przy 13k, stopniowo podwyzszajac, az doszedlem do 17k i o dziwo zadzialalo. Co prawda na C2duo 2,0 RAM2.5GHz, GPU wbudowana 128RAM rendering filmu 28 minutowego z prościutkimi przejsciami, bez przycinania klipów trwał około 6-7 godzin. Dla posiadaczy laptopow polecam podstawke chlodzaca - Moja toshiba bez dodatkowego chłodzenia grzala sie prawie do 80 st, z podkladka do 60-65 :) .

Panowie mam pytanie do Was specjalistów

Zaczynam sie bawić Pinnacle Studio 14 ,bo kupiłem sobie kamerke CX550V i zgrałem wszytskie pliki .mts z karty pamięci na dysk z rozszerzeniem .mts (recznie) studencka metoda kopiuj/wklej i zaimportowalem te pliki .mts do pinnacle ,czy najpierw powinienem je zmienic recznie na .m2ts ? co to wogole daje ta zmiana .mts na m2.ts wytlumaczci emi prosze, bo niestety glowa ksiegowego nie ogarnia tego;) , mam w sumie tych plikow 40 z Dominikany i w sumie w programie Pinnacle je widze., ale moze cos zlego robie?

Czy ta zmiana ma jakos wplyw na rendering?
 

jgx

New member
Bez reklam
Uzyskane pliki mogą być następnie modyfikowane poprzez opracowanie i wstawienie do nich nowego audio (np z muzyką, komentarzem i fragmentami oryginalnego audio) i mogą być wykorzystane do budowania własnej struktury BR(AVCHD) z menu nawigacyjnym i w ten sposób można uniknąć jakiegokolwiek przkodowania strumienia video zachowując jego pełną jakość źródłową.
witam - na wstępie chciałbym podziękować koledze Sydon777 który moim zdaniem zrobił świetną robotę na tym forum swoimi poradami – posiadam aparat sony z fukcją zapisu filmów do 1080p - korzystając z instrukcji z pierwszej strony a nstępnie posługując się dołączonym do aparatu programem PMB wycinam niepotrzebne fragmenty i łącze wszystko w całość w sposób jaki mnie interesuje czyli BEZ utraty jakości, BEZ różnego rodzaju efektów i wodotrysków, w prosty i szybki sposób - efektem końcowym jest plik o takiej samej jakości jak oryginał który następnie oglądam na kompie lub playerze sieciowym - chciałbym teraz dołożyć do tego pliku Menu z możliwością wybrania od razu jakiejś sceny - chyba chodzi mi o stworzenie struktury BR(AVCHD) ale nie stworzenie płyty bo to moge zrobić PMB ale poprostu dołożyć do tego plku menu żeby widział je komp albo player sieciowy, jakim programem najprościej moge to zrobić bez żadnej ingerencji w plik (rendering, kompresja itd)?
pozdro 4all
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Nie da się, bo w pliku nie zapisuje się menu, ale w strukturze, co za tym idzie player Ci tego nie odczyta chyba, że masz na nim napis AVCHD.
NP mój odtwarzacz blu-ray ja i pięknie odtwarza, a WD Live nie, tylko odtworzy sam plik.
 

Zibi W

Member
Strukturę miałem na myśli, Jak ktoś nie ma sprzętu odtwarzającego strukturę z dysku to taki odtwarzacz można już kupić za 150zł. albo jeszcze taniej. Sam tak zrobiłem i jest gicio.
 

jgx

New member
Bez reklam
Nie da się, bo w pliku nie zapisuje się menu, ale w strukturze, co za tym idzie player Ci tego nie odczyta chyba, że masz na nim napis AVCHD.
NP mój odtwarzacz blu-ray ja i pięknie odtwarza, a WD Live nie, tylko odtworzy sam plik.
no właśnie chodzi mi o odtwarzanie na WD - jest jakieś rozwiązanie?
 

DuDu25

New member
Witam,mam pytanie o pliki MTS I M2TS,jak je połaczyc płynnie?probowałem wielu programów ale po złączeniu ich i nagraniu na płyte Blu-ray widac małe przeskoki tam gdzie były połączone pliki.PROSZE O ODPOWIEDZ
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Najlepiej programem dołączonym przez producenta do kamery. Swoją drogą to czy Ty napewno połączyłeś pliki, skoro w miejscu łączenia masz przeskok? Przecież to jest jeden plik bez jakiegokolwiek podziału... gdziekolwiek.
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam,mam pytanie o pliki MTS I M2TS,jak je połaczyc płynnie?probowałem wielu programów ale po złączeniu ich i nagraniu na płyte Blu-ray widac małe przeskoki tam gdzie były połączone pliki.PROSZE O ODPOWIEDZ
słuchaj wiele słow ciśnie mi się na usta - ups klawiature ale zaczne sopokojnie - co konrertnie robiłeś, jakich programów używałeś uzyskując efekt jaki opisałeś - nikt nie jest wróżką więc pomyśl troche!
 

DuDu25

New member
Nagrałęm koncert kamera Sony,jest 9 Plikó MTS,kazdy ma rozmiar ponad dwa giga, dodałem je do nero i wybrałem opcje połącz i po nagraniu miałem taki efekt,co prawda nie jest to duzy przeskok ale na nagranym koncercie moze to troche irytowac.Uzywałem rowniez rożnych conventerow np Pavtube MTS/M2TS gdzie jest opcja przerobienia i scalenia plików ale rowniez bez sukcesu,po nagraniu miałem taki sam efekt.Próbowałem także przerobic pliki na MPEG-4 i połaczyc je w nero ale niestety był rowniez mały przeskok.Wiec o co chodzi???
 
Ostatnia edycja:

Zibi W

Member
A poza tym chyba w nero robisz coś nie tak bo jak połączę pliki to nic nie przeskakuje chyba, że każdy film nagrałeś jako osobny film w projekcie.Musisz popróbować.
 

socio

New member
Panie i Panowie to i ja się podłączę bo jestem kompletnie zielony. Urządzenie to Sony HDR-CX155. Kamera nie jest moja tylko brata, dostałem razem z okablowaniem i płytą do PMB.
Chciałem zgrać kilka filmów na płytę DVD za pomocą magiczne "One touch burn" ale pojawia się komunikat "Nie można wykryć napędu docelowego" Ustawienia programie są standardowe, przeinstalowałem program jednak błąd dalej występuje. Próbowałem także przez polecenie Utwórz dyski jednak na dzień dobry wywala mi ten sam błąd. Poradźcie co może być nie tak bo coś mnie trafi jak dalej będę sam walczył. Nie wiem czy to ważne ale system operacyjny do Win 7 HP. Filmy są nagrywane w HD, gdzieś wyczytałem, że można je nagrać tylko na bluray (nie wiem ile w tym prawdy) KOmbinowałem też programem ConvertXtoDVD i owszem nagrało mi jeden plik (na probę) ale nie mogę go otworzyć na stacjonarnym odtwarzaczu tylko na laptopie a zależy mi na tym aby można było otworzyć na stacjonarce. Będę wdzięczny za pomoc.
 

pelle_kb

New member
Witam,

mam taki problem - mianowicie mój ojciec kupił niedawno kamerę Canona i moim zadaniem jest przygotowanie nagranego przez niego filmu do pracy z programem Pinnacle Studio. Niestety dołaczony do kamery program absolutnie nie działa - przegrał film, ale przy każdej próbie otworzenia go zacinał się i nic nie dało się z tym zrobić. Odinstalowałam go więc i spróbowałam innego podejścia - niestety okazało się, że film przegrywa się w postaci 280 plików w znanym Wam już formacie .mts - mam z nim do czynienia po raz pierwszy, ale trochę już popróbowałam i pokombinowałam - niestety głównie z kiepskim skutkiem. W tej chwili zależy mi przede wszystkim na połączeniu plików .mts w jedno, a próbowałam już prawie wszystkiego - MTSMerger coś chrzanił, czyli niby łączył pliki w całość, ale zamiast 5 minut fragment trwał zaledwie 45 sekund, Format Factory zawieszał się i nic nie dało się z tym zrobić, Any Video Converter Professional też nie słucha, a Pavtube Video Converter świetnie potrafi konwertować pliki, ale przy tak dużej ilości i wielkości plików zawiesza mi cały komputer - stało się to już zbyt wiele razy, bym próbowała ponownie (przekształcić je w avi i równoczesnie połączyć) przed złączeniem ze sobą tych nieszczęsnych plików .mts. Nie próbowałam jeszcze TSSPLITTEREM, ale z tego co czytałam na tym forum jest z nim taki sam problem jak z MTSMerger... TSMuxer robi co trzeba, ale litości, nie mam siły dodawać do siebie 300 plików POJEDYNCZO! Czy ktoś może mi coś doradzić? :(
 

michuczy

New member
Witam!

Poszukuję programu do łączenia m2ts z kamery sony w jeden film. PMB daje radę ale chodzi o to by dodać przejścia między łączone pliki bez zbędnego przerabiania. Czy jest taki program ? Czy PMB ma taką możliwość?
 
Do góry