Jak łączyć pliki .m2ts z kamer HD - krok po kroku dla początkujących

D

djrobus

Guest
zainstaluj media player classic home cinema

w tsmuxer pierwszy plik wrzucaj jako "add"
następne przez "join"

jako output wybierz m2ts
 

czaroo

New member
tsspliterem robie jeden plik z wielu naraz
ale potem do muxera nie moge go wrzucic bo nie chce go zaakceptowac
cholerka strasznie zamieszane a pewnie robie jakis czeski blad :p
 

marlon24

New member
Połączyłem pliki m2ts programem TSSplitter . Następnie plik ten zgodnie z instrukcją dalej przerabiam w programie tsMuxeR niestety wyskakuje błąd w 6,7 % ( w załączniku screen).Wiecie może co może być przyczyną ???
 

Attachments

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    56,2 KB · Wyś: 537

TolkWimasz

New member
Witam,

Regularnie czytam to forum, ale tej informacji jeszcze nie było. Wczoraj zrobiłem update Sony PMB. Wersja chyba 3.3. Wygenerowałem z wcześniej przycietych 50 plików płytkę z menu w formacie AVCHD. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że w miejscu łączenia plików film na PS3 odtwarzał się płynnie!

Pobiegłem zaraz z płytką do komputera, przecieram oczy ze zdumienia i widzę, że najnowsza wersja PMB w katalogu STREAM nie wygenerowała 50 plików a jeden duży!
Wcześniej pracowałem zgodnie z radą Sydon777 z TSSplitterem i TsMuxerem ale w pliki utworzone za pomocą tych programów miały przesunięte audio. Z plikiem powstałym z nowego PMB nie nie ma tych problemów.
Jedyny kłopot jaki jest przy używaniu PMB to to, że struktura musi być nagrana na dysk DVD a nie może być utworzona na HDD. Radzę sobie z tym wykorzystując do nagrania płytki DVD-RW.

Teraz tylko pozostało wstawienie drugiej ścieżki audio z podkładem muzycznym (jeszcze tego nie robiłem). I utworzenie menu multiAVCHD. [FONT=&quot][/FONT]
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy ktoś może potwierdzić prawdziwość powyższych informacji? W dniu gdy ukazał się ten post odgrzebałem swoje zapomniane od dawna PMB i dokonałem update. Długo to trwało, bo to właściwie trzeba pobrać nie jakąś tam łatkę, ale nowy program o wadze ok. 340 MB, a później czekać kilka godzin na aktualizacje bazy danych na podstawie skanowania dysku. Po pomyślnie zakończonej aktualizacji mogłem odczytać, że mam PMB Version 3.3.00.09300. Interfejs praktycznie się nie zmienił- przybyło tylko okno Face search (Scenery, People, Smiles-a więc rewelacje, o których w kamerach i aparatach pisze się od dawna-ale ja do tej pory nie bardzo rozumię po co to komu). Wyszukałem jakąś płytkę z kamery Sony, zaimportowałem materiał na dysk PC-ta i nagrałem na płytkę jako AVCHD. Ze zdumieniem przecierałem oczy, gdy w Stream zamiast jednego długiego pliku zobaczyłem ich dokładnie tyle ile było ujęć filmowych plus te do menu. Pomyślałem, że może chodzi o nagranie materiału opcją Data Disc Creation, więc nagrałem drugą płytkę, ale liczba plików filmowych nadal była taka sama. Czekałem więc na jakąś informację od innych użytkowników, nie chcąc wyciągać pochopnych wniosków, które mogłyby wyjaśnić zaistniałą sytuację, ale ponieważ nikt się nie wypowiada więc piszę o tym. Trudno przyjąć, że powyższy post nie jest oparty na faktach, ale też faktem są moje dziesiątki plików otrzymane z nagrań z nowej wersji PMB.
Czekając na wyjaśnienie całej sprawy, przy okazji chcę opisać alternatywną metodę łączenia dużej ilości małych plków .m2ts, którą dość niespodziewanie odkryłem testując różne możliwości programu multiAVCHD. Skrótowo zasygnalizowałem to ostatnio w wątku "pliki AVCHD - co z nimi robić"
Zakładam, że korzystamy z HD Writer, w którym dokonaliśmy edycji plików pochodzących z kamery Panasonic (lub Sony bo taką możliwość kiedyś opisałem), ale materiał wyedytowany (wycięcia zbędnych fragmentów lub usunięcia niechcianych ujęć) pozostaje nadal na dysku. Możemy ewentualnie łączyć edycyjnie niektóre pliki w większe grupy, tworząc tytuły. W tej operacji nie natępuje jednak fizyczne łączenie plików, a tylko zaznaczanie w plikach .mpls, które pliki video mają być odtwarzane po wywołaniu danego tytułu z menu. Również po nagraniu takiego materiału na nośniki (płytę lub kartę) pliki nie zostają połączone. Jak wiemy HD Writer wstępnie podczas nagrywania w kamerze tworzy grupy ujęć filmowych nakręconych danego dnia. Jeżeli tych ujęć jest więcej niż 99 w danym dniu, to kolejne pliki przyporządkowuje do nowej grupy. Tak więc po zaimportowaniu materiału z kamery mamy już wstępnie utworzone playlisty dotyczące tych grup. Jeżeli uznamy, że takie grupy mogą być traktowane jako grupy tytułowe, to nie musimy dokonywać żadnych wskazań, które pliki mają być ze sobą połączone. Ponieważ utworzone w programie grupy plików mają logiczne uzasadnienie, więc najczęściej zakceptujemy je jako tytularne. Jeżeli to nam nie odpowiada, to musimy wskazywać idywidualnie, które mają być ze sobą łączone.
Jeżeli teraz przy użyciu multiAVCHD wczytamy wszystkie pliki .mpls (i ewentualnie przypiszemy im jakieś nazwy tytułów oraz wybierzemy i opiszemy jakieś menu), a następnie zlecimy zapis struktury na dysku (lub karcie pamięci), to program wykona polecenie łącząc fizycznie pliki video w obrębie danego tytułu. W ten sposób uzyskujemy bardzo szybkie połączenie bardzo wielu małych plików nie w jeden plik, a w kilka odpowiadających tytułom. Jest to ogromne ułatwienie i uproszczenie w łączeniu plików .m2ts. W ten sposób mamy także gotową strukturę, którą możemy odtwarzać z dysku lub możemy materiał traktować jako wyjściowy do tworzenia większej struktury, po dodaniu innych plików lub struktur.
Pewne kwestie zostały tu opisane skrótowo, gdyż zakładam, że zainteresowani tym sposobem łączenia plików, dodatkowo przeczytają informacje zawarte we wspomnianym wcześniej wątku.
Ponieważ metoda nie była dotychczas nigdzie opisywana, byłoby wskazane, aby korzystający z niej wyrazili tu swą opinię lub wskazali na problemy, z którymi ewentualnie się spotkali.
 

TolkWimasz

New member
Sydon777, czy miałeś zaznaczony w Settings - Disc Creation - Seamless Disc Settings - Create a disc that plays the video smoothly and seamlessly?

Na razie nie testowałem tego, ale wydaje mi się, że musi być ta opcja zaznaczona aby powstał jeden plik.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Sprawdziłem - istotnie tak jest. Dobrze, że ta kwestia została wyjaśniona, bo uniknie się ewentualnych nieporozumień. Szkoda, że autorzy programu wyraźnie tego nie napisali, iż to w wyniku połączenia plików nastąpi polepszenie odtwarzania.
Będąc przy klawiaturze chcę wyjaśnić pewną kwestię, która wiąże się z tym co ja poprzednio napisałem. Zgodnie z oświadczeniem autora programu multiAVCHD (od 3 Maja czyli od Build 562)
"Latest build is reported to be successful in processing input from and producing output for/to:
* Sony Vegas (output/save as Sony AVC, template AVCHD 1920x1080 NTSC/PAL 5.1 Surround)
* Panasonic HDwriter
......"
Należy się oczywiście cieszyć, że tak jest - ale ma to swoje konsekwencje pośrednie, bowiem w nowych realizacjach multiAVCHD, Dean przejął koncepcję w zakresie struktury AVCHD zgodną z HD Writer - czyli nie tyle plików .mpls (.MPL) ile tytułów, ale w ramach jednego pliku .mpls (.MPL) mogą być umieszczone informacje dla wielu tytułów. Innymi słowami: już nie trzeba łączyć fizycznie większej ilości plików w odpowiednio większe pliki i nowe realizacje multiAVCHD tego nie robią - ale wprost przejmują strukturę AVCHD z HD Writer. W ten sposób modyfikacja struktury AVCHD z HD Writer wczytanej do multiAVCHD jest naprawdę szybka, bo wszystkie małe pliki video są tylko przesuwane do nowych katalogów bez jakichkolwiek zmian. Czy to dobrze, czy źle? Bardzo dobrze, jeżeli nie chcemy zmieniać ścieżki audio lub dodawać napisów, a tylko chcemy tworzyć menu obejmujące np materiał z wielu struktur AVCHD pochodzących z HD Writera.
Natomiast jeżeli chcemy fizycznie połączyć pewną grupę małych plików .m2ts wg opisanej metody, to musimy użyć wcześniejszych wersji multiAVCHD. Jeżeli nie usuwa się z dysku kompletnych plików instalacyjnych multiAVCHD (taką ostatnio zapisaną u mnie jest v 2.6 build 540), to nie ma problemu i wszystko można robić zgodnie z opisem, po rozpakowaniu takiego pliku w oddzielnym katalogu.
Natomiast metoda łączenia plików .m2ts poprzez nową wersję PMB, ma duże ograniczenie, bo nie można łączyć plików w takie grupy, jakie wynikają z logiki materiału filmowego, a więc pod kątem tworzenia tytułów w menu. Utrudnieniem jest też konieczność wcześniejszego zapisu struktury AVCHD na płytce. Niemniej jednak jest to jakaś możliwość, zwłaszcza dla tych, którzy ograniczają się tylko do odtwarzania samych plików, a nie struktury AVCHD (np. posiadacze odtwarzczy Tvix Dvico) i warto było tę metodę odnotować.
Przy okazji chcę jeszcze raz podkreślić, że ewentualne wystąpienie pewnego przesunięcia audio w stosunku do video, przy wcześniej opisanych metodach, najczęściej ma swe źródło w niewydolności playera. Natomiast w samych plikach może występować co najwyżej drobne, praktycznie niezauważalne przesunięcie. Robiłem wiele takich łączeń plików i tylko bodajże we dwóch przypadkach, w trakcie edycji nowej ścieżki dźwiękowej decydowałem się wprowadzać drobne korekty w usytuowaniu dźwięku.
Teraz mamy opisanych kilka możliwości - wybór należy do użytkownika.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Na stronie http://forum.doom9.org/showpost.php?p=1281808&postcount=2550 Dean wyjaśnia, że między wersjami programu build 540 i 564 nie ma żadnej różnicy w zakresie importu playlist.
Dean - dziękuję za to wyjaśnienie!
Jest to dobra wiadomość, bo oznacza, że równie dobrze można korzystać w zakresie łączenia plików z nowej wersji programu multiAVCHD, a więc nie trzeba się martwić jeżeli już usunęliśmy starą. Jeżeli importujemy folder AVCHD/BDMV to pliki .m2ts nie są zmieniane, a jeżeli importujemy indywidualną plailist, to pliki zostają połączone. Opisany sposób łączenia plików .m2ts nie zmienia przy tym oczywiście swego sensu.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Sprawa asynchronizacji strumieni audio i wideo w łączonych plikach AVCHD, przez niektórych użytkowników jest nadal przypisywana metodzie ich łączenia. Ja niezmiennie sugeruję, że ta asynchronizacja może powstawać na etapie odtwarzania łączonych plików w wyniku stosowania nieodpowiedniego systemu odtwarzającego (systemu dekodującego), ponieważ u mnie takiej asynchronizacji nie zauważyłem. Wczoraj na forum Dooom9 znalazłem krótką adnotację zamieszczoną przez espero (który jest także użytkownikiem naszego Forum), która wydaje się być pierwszym odnotowanym potwierdzeniem moich sugestii. http://forum.doom9.org/showpost.php?p=1284191&postcount=2615
Być może espero zaglądnie do tego wątku i przy okazji trochę bliżej opisze swoje doświadczenia w tym względzie. Byłoby to istotne, aby wreszcie obalić pokutujący wciąż mit o rozjeżdżaniu się obrazu i dźwięku.
 

freon

New member
Witajcie
Mam ten sam problem. TS spliterem łączę pliki m2ts zgrane z płytki z foldera STREAM na HDD (mam kamerkę na płytki) ale niestety tsmuxer nie chce tego pliku wczytać - pojawia się komunikat "can`t open stream ...i podana jest ścieżka dostępu do pliku"
co więcej za pierwszym razem a było to parę dni temu mi się udało połączyć jeden filmiki i zmuxować go a teraz już nie.

czy może wgranie kodeków CCCP to spowodowało?? wcześniej używałem standardowy pakiet Matroski. z tym, że pakiet CCCP znacznie poprawił jakość odtwarzania plików mkv (wcześniej miałem często rozjazd między obrazem a dzwiękiem)...

a i jeszcze jedno - pliki zrzucone na dysk (nawet nie połączone) odtwarzane w wmc hc są nieostre, krawędzie wyraźnie "Drżące"...te same pliki odczytywane z płyty przez BR są jak brzytwa.

Zaznaczam, że jestem początkujący - prosze o pomoc.

Kamera SONY AVCHD , SONY VAIO FW21Z winVISTA

I jeszcze jedno...wielki szacunek dla wiedzy SYDONA - to on mnie zachęcił do edycji filmów HD zgranych na małych płytkach...dobrze szło..ale jak napisałem powyżej....d***a się zrobiła.....


czaroo napisał:
tsspliterem robie jeden plik z wielu naraz
ale potem do muxera nie moge go wrzucic bo nie chce go zaakceptowac
cholerka strasznie zamieszane a pewnie robie jakis czeski blad :p
 
Ostatnia edycja:

freon

New member
cd dalszy problemów

Ok...posiedziałem, poczytałem i się udało...zaimportowałem z płyty pliki za pomocą PMB, ts splitter je połączył, udało się zmuxować...a na koniec klapa...obraz się rozjeżdża...wygląda jakby odświeżanie coś nie bardzo działało...ten problem jest na "zoom player" mpc nie chce mi tego odtwarzać...a o dziwio windozowy "media center" całkiem poprawnie (choć nie tak dobrze jak bezpośrednio z płyty) odtwarza....

Jak widzicie szanowni koledzy...coś pewnie mam pokręcone w ustawieniach kodeków...a dopiero zaczynam...stąd pewnie moje problemy....
 
Do góry