Jak działa ARC w HDMI w serii F6400?

dabthor

New member
Dziś kupując kabel dostałem ciekawą uwagę że przy tym typie kabla trzeba zwrócić uwagę która końcówka idzie do TV a która do np.: kina domowego.
 

tdx

New member
Bez reklam
To ciekawa uwaga :) biorac pod uwage budowe kabla hdmi

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

dabthor

New member
Kabel zamontowany od razu wszystko zadziałało ARC
Tylko problem nadal jest w tym że albo muszę włączać RPi z XBMC albo odpinać kabel HDMI od niego by Anynet widział kino domowe
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 

tdx

New member
Bez reklam
wgraj nowy soft a jak nie działa nadal to albo masz uwalony tv albo ampli bo F6400 pod hdmi2 ma ARC
 

maku99

New member
Temat może i stary, ale swego czasu dużo się oszukałem informacji na podobny temat (dźwięk przez ARC z modułu CI+).
Teraz sam sprawdziłem i mogę potwierdzić że przez w SAMSUNG UE50F6650 ARC puszcza sygnał 5.1 (jeśli oczywiście taki jest nadawany) z modułu CI+ (UPC) oraz z materiałów odtwarzanych z HDD podpiętego do TV przez USB. Nie ma żadnej różnicy w podpięciu OPTYKIEM czy kablem HDMI (ARC)

Przy okazji mam pytanie. Żeby w apli dostać dźwięk Dolby (Nie stereo) z UPC za każdym razem muszę zmienić ścieżkę dźwiękową z "Polski" na V.O. potem (choć czasem to się "zrobi samo") w ustawieniach dźwięku muszę PCM zmienić na DolbyDigital. Po całej akcji ampli odbiera dźwięk 5.1 i na wyświetlaczu mam Dolby (lub DTS) jeśli nadawana audycja oczywiście jest w takim formacie.
Czy da się ustawić, żeby z automatu zawsze było V.O (jeśli jest dostępne oczywiście) ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry