Jak czytacie testy/artykuły/recenzje?

Jak czytacie testy/artykuły/recenzje?


  • Total voters
    0

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zazwyczaj od deski do deski, ale tylko w przypadku jak jestem faktycznie zainteresowanym sprzętem.
W przeciwnym wypadku wstęp i podsumowanie.

Wybieram jednak opcje nr.1
 

agass

New member
Konkluzja moja jest taka dotycząca testów szczególnie uznanych recenzentów(zamieszczanych w fachowej prasie) że często uwypuklają zalety a o wadach ani słowa .
 
D

Deleted member 121090

Guest
No właśnie. Czy chodzi ogólnie o wszystkie testy artykuły prasowe, czy tylko o te z naszego forum?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że o wszystkie testy chodzi bo jak ktoś jest zainteresowany danym urządzeniem to myślę, że nie opiera się na jednym teście ale również te zagraniczne testy czyta - dla mnie są bardziej obiektywne niż nasze... mniejsza presja jest na tych ludziach jak u nas w RP.

Ja czytam cały jak już zaczynam dany test brać pod lupę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo w ogóle rozumiem pytanie. Czytam z zainteresowaniem tylko te, w których opisywane są sprzęty w jakiś sposób mnie interesujące. Nie traktuję ich jak wyroczni, nawet nie koniecznie jako źródło informacji, a bardziej jako kolejną opinię. Nigdy nie traktuję ich do końca poważnie, bo wiem jak wyglądają takie zagrywki w dzisiejszych czasach. Nawet to że ja słyszę to tak, nie znaczy, że recenzent zupełnie inaczej. Często ciekawią mnie jednak techniczne rysunki, zbliżenia wnętrzności, itp. Opisywaną jakość obrazu czy dźwięku traktuję z mocnym przymrużeniem oka ;)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Niestety czytam je z przymróżeniem oka.
Dane liczbowe wynikające z konkretnych pomiarów są O.K., ale znakomita większość z nich jest jednak stronnicza. Jak napisał administrator konkurencyjnego forum, oni wspierają konkretne marki. No to testy pewnie też są tym obciążone. Są robione przez dużej klasy specjalistę z dużą wiedzą i praktyką, ale jak są zamieszczane na forum, które ma wspierać tego producenta to...., hmmmm.
Dodatkowo testom poddawane są tylko te sprzęty które wysyła im do testów producent.
Jak to powiedziała ostatnio publicznie nawet Pani Senyszyn:
,, Jak się bierze od kogoś pieniądze, nie ma mowy o niezależności''.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Chodzi wyłącznie o pytanie zadane w temacie, czy jeśli już czytacie to czy całość to czy tylko podsumowanie etc
 

bluray

Banned
W Waszych reckach najbardziej interesują mnie SUBUEKTYWNE oceny KIKIego.
Ma wieloletnie doświadczenie , jest pasjonatem i promotorem-weteranem HD TV.

Wykresy, cyferki itp. zostawiam dla pozytywnie nawiedzonych.
 
Do góry