Jak czyścić TV wodą ?

Funshy

New member
Witam, chcę wyczyścić swojego Samsunga UE40H6400 ze smug za pomocą wody ale nie jestem pewien jak żeby nic nie uszkodzić. Mam jedną ściereczkę z mikrofibry , ale mogę dokupić ewentualnie drugą. Kiedyś widziałem jakiś post żeby nawilżyć ściereczkę np. trzymać nad gotującą się wodą, przetrzeć ekran, a następnie wytrzeć suchą ściereczką z mikrofibry. Dobra metoda ? Czytałem coś też żeby czyścić ruchami okrężnymi ale nie wiem czy to robi różnicę jakąś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Woda i mkrofibra wystarczy.
Ale może kupiłeś od kogoś kto czyścił płynami i zostały smugi na stałe.
 

Funshy

New member
Nówka sztuka, smug nie było, źle mnie zrozumiałeś, był zakurzony od leżenia w kartonie, a smugi stworzyłem ja wodą no i ewentualnym dotknięciem dłonią.

Mógłbyś kiki napisać jak to czyścić, najpierw nawilżoną, a później suchą ?
 

collider

New member
Bez reklam
To trzeba uzywac "szpreja" co smug nie zostawia. Zreszta po wytarciu do sucha mikrofibra nie powinno nic zostac. U mnie woda nie do konca zdaje egzamin bo mlody lubi czasem cos pokazac palcem :) a sama woda nie odtlusci tak ekranu.
 

Funshy

New member
Tłuszczu nie było, pojawił się jak zacząłem czyścić, gdy przypadkowo dotknąłem dłonią. A inne smugi to od wycierania wodą.

Jak coś trzeba to podajcie nazwę specyfiku. Możecie też dać metodą czyszczenia wodą, tj. czy najpierw mokra potem sucha, jakieś konkretne ruchy np. okrężne. Jestem zielony w tym.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Podobno takie środki mogą zaszkodzić ; /

Oczywiście, że mogą. Ja od bardzo dawna używam tylko mikrofibry. Składam ściereczkę kilka razy żeby łatwiej było ją trzymać w dłoni i przytrzymuję kilka lub kilkanaście sekund nad parującym czajnikiem. Łatwiej się czyści niż tylko zwilżoną pod kranem no i nie zostają smugi po wodzie.
 

SDman

Banned
Oczywiście, że mogą. Ja od bardzo dawna używam tylko mikrofibry. Składam ściereczkę kilka razy żeby łatwiej było ją trzymać w dłoni i przytrzymuję kilka lub kilkanaście sekund nad parującym czajnikiem. Łatwiej się czyści niż tylko zwilżoną pod kranem no i nie zostają smugi po wodzie.

Witam,
ja ten sam efekt otrzymuję wycierając w ściereczkę umyte wcześniej dłonie - nie ma nic lepszego.

PS.
gdyby ktoś baaardzo bogaty dobrze to rozreklamował to cała chemia poszłaby z torbami 8).

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,
ja ten sam efekt otrzymuję wycierając w ściereczkę umyte wcześniej dłonie - nie ma nic lepszego.

PS.
gdyby ktoś baaardzo bogaty dobrze to rozreklamował to cała chemia poszłaby z torbami 8).

Pozdr.

Witam,

Co do chemii to pewnie tak.
Co do sposobu to w ten sam sposób czyszczę lodówkę i zmywarkę. I tu niestety metoda "parowa" sprawdza się lepiej niż "kranowa" :). Para wodna wolna od osadów i dobrze ciepła lepiej zbiera naloty inne niż kurz.
Sprawdź kiedyś. Polecam.
Pozdro
 

collider

New member
Bez reklam
Oczywiście, że mogą. Ja od bardzo dawna używam tylko mikrofibry. Składam ściereczkę kilka razy żeby łatwiej było ją trzymać w dłoni i przytrzymuję kilka lub kilkanaście sekund nad parującym czajnikiem. Łatwiej się czyści niż tylko zwilżoną pod kranem no i nie zostają smugi po wodzie.

Oczywiscie, ze szkodza jak uzywasz rozpuszczalnika do lakierow :). Ja zawsze czyscilem preparatami do szyb lub dedykowanymi do ekranow np. komputerowych i nigdy nie bylo problemow.
 

Funshy

New member
@Wiesiek
Widocznie Twój post wyczytałem kiedyś więc będę się do tej metody stosował. Na razie poświęciłem trochę czasu w dzień i starczyła sucha szmatka żeby ekran był czyściutki.
 

jaco200sx

New member
Dokładnie. Kup specyfik do czyszczenia ekranów. W każdym komputerowym i rtv powinni mieć. Nie jest to drogie a dobrze czyści. Likwiduje tłuste plamy i smugi.

My Big Z Ultra
 

Funshy

New member
Kupiłem preparat w Media Expert którym wyczyściłem i wygląda gorzej niż wcześniej. Nie ważne jak czyszczę i tak mam po tym czyszczeniu smugi...
 

Rafal7

Banned
Kupiłem preparat w Media Expert którym wyczyściłem i wygląda gorzej niż wcześniej. Nie ważne jak czyszczę i tak mam po tym czyszczeniu smugi...

Na tym tv ciężko zrobić smugi, miałem wcześniej samsunga serii D i tam była błyszcząca matryca, to dopiero jest tragedia doczyścić.

Ja tam kupuje w rożnych marketach płyn do paneli Lcd czyszczę nim zarówno tv jak i resztę sprzętu, popsiukaj lekko na brudne miejsce i dobrze rozcieraj, nic nie powinno zostać.
 
Do góry