IPLA beta i nie tylko dla SHARP juz jest :)

krukis

New member
Poproszę o ważne pytania z problemami Sharpa , jutro zadam je właściwym osobom z Sharp Polska i opublikuję ich odpowiedzi.
Pierwszy problem to sortowanie kanałów SAT, po każdym wyszukaniu nawet dodatkowym na jednym transporderze wszystko trzeba układać od nowa. Przeszukanie listy ponad 1000 kanałów to makabra, wystarczy aby tel . zapamiętał raz ułożoną listę i nowo wyszukane kanały dodawał na jej końcu.
Druga sprawa to TVP rusza z telewizją hybrydową, czy jest szansa ma taką modyfikację oprogramowania aby działała na LE830?
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Pierwszy problem to sortowanie kanałów SAT, po każdym wyszukaniu nawet dodatkowym na jednym transporderze wszystko trzeba układać od nowa. Przeszukanie listy ponad 1000 kanałów to makabra, wystarczy aby tel . zapamiętał raz ułożoną listę i nowo wyszukane kanały dodawał na jej końcu.
O tym kolego możesz zapomnieć bo to przypadłość wszystkich tanich (prostych) tunerów SAT, nawet zewnętrznych także trzeba z tym żyć albo zainwestować w "prawdziwy" tuner SAT :)
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
jak mówił tak mówił..

wiadomo o co kaman :p

Pewnie że kaman ale jak zadasz przedstawicielowi Sharpa pytanie o Smart TV który jest w Samsungach to jeszcze taki przedstawiciel obrazi się i pójdzie zrobić sobie SEPPUKU :D :D :D a tego chyba nie chcemy :)
Chociaż może :grin:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy kupić Dongla z Androidem i masz miliony aplikacji łącznie z TVN Player, Ipla, TVP Vod i wszystko co masz na Androidzie .
Nie masz szans za swojego życia nawet ich obejrzeć a nie mówiąc "skonsumować ".
Więc dziś decydować powinnna jakości obrazu taka jak właśnie w Sharpie jest !!.
Wiem bo mam w domu.
 

darkbd

New member
ja kupiłem takiego, nic lepszego nie jest potrzebne


"MK808 Dual Core RK3066 CortexA9 Android4.1 Min PC TV BOX+MELE Air Mouse Keyboard"

to można kupić na ebay
 

meriox

Member
Po informacji Kikiego szybko zainteresowałem się tematem.
Dongli jest coraz więcej na rynku (na polskim tylko parę) i z dnia na dzień pojawiają się nowe z mocniejszymi parametrami.
Poszukajcie na youtube... Są tam prezentacje gier 3d odpalanych na tych urządzeniach, które chodzą niesamowicie płynnie a aplikacje wczytują się w ekspresowym tempie. Jestem pod wrażeniem działania tych maleństw. Żaden szajsung tv ani soniacz tv nie oferuje takiej multimedialności i możliwości jak te androidowe dongle.

Z donglami współpracuje mnóstwo urządzeń zarówno po wifi jak i usb, m.in. myszy, klawiatury, kamery etc.
 
Ostatnia edycja:

mateo102

New member
No tak wiadome żaden szajszung, ale użytkownicy szajszunga też mogą go kupić heh : ) w sumie to trochę dziwne kupować to urządzonko dla gier.. nie lepiej podpiąć pleja albo xboxa?
 

meriox

Member
No tak wiadome żaden szajszung, ale użytkownicy szajszunga też mogą go kupić heh : ) w sumie to trochę dziwne kupować to urządzonko dla gier.. nie lepiej podpiąć pleja albo xboxa?

Wspomniałem o grach tylko po to, żeby pokazać co potrafią te urządzenia.

Co do szajsunga masz rację - też można dołożyć dongla, tylko że użytkownicy samsunga do swoich tv matrycy sharpa nie dokupią ;)
 

mateo102

New member
Posiadam samsunga i to co tam jest w zupełności styka :) a że się przymierzam do sharpa to będzie brakować ipla, tvn player i tvp... tak się przyzwyczaiłem, że programy, seriale które oglądałem w TV to wole właśnie obejrzeć tv smart - bez reklam no i czesto brak czasu jak leci w tv : ) oczywiście troszkę głupie jest kierować się podczas zakupu właśnie tymi brakami bo jak kiki napisał można dokupić to magiczne urządzonko i jest luks :p heh i tak też będę musiał zapewne postąpić :p
 
Ostatnia edycja:

macbat

New member
O tych donglach to poczytajcie w sieci przed zakupem. Znalazłem info, że pracują one w rozdzielczości niższej niż full hd i dopiero na wyjściu hdmi obraz jest upscalowany do FHD. W przeglądarce wpiszcie mk808 bodajże i jednym z pierwszych wpisów jest recenzja tego dongla a poniżej ciekawa wymiana zdań. Warto sprawdzic przed ew. zakupem.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzałem programy IPLA i działa w pełnej rozdzielczości HD.
Gry - rewelacja w pełnej rozdzielczości.
W programach masz wybór jakości.
 

macbat

New member
Jak ktoś poszuka informacji w sieci o tym urządzeniu mk808, to znajdzie testy kolesia, który sobie to zamówił z Chin i testuje.

Oto fragment:
"A to już niestety marketing. MK808 dekoduje i odtwarza filmy 1080p ... tylko pokazuje je w rozdzielczości 1280x720. Cały czas liczę, że wyjdzie firmware który to poprawi. Jak można znaleźć informacje w necie, Mali-400 potrafi obsłużyć taką rozdzielczość."

I nie chodzi o to, żeby zniechęcać do tych urządzeń, bo dosyć są chwalone. Ale żeby mieć świadomość pewnych technicznych niedoskonałości. Nie wiem jak inne modele tego typu urządzeń radzą sobie z rozdzielczością full HD, może dają radę...
 

Payti

Member
@KiKi i jak wygląda sprawa z tym Ipla i innymi multimediami PL (tvn player, TVP vod) w Sharp wiadomo coś więcej ?

Pozdrawiam,
 
Do góry