Infolinia Samsung - śmiech na sali?

Psyko

New member
Wedle rady udzielonej mi na forum, zadzwoniłem na infolinię Samsunga i przedstawiłem problem z widocznym (niezbyt, ale zawsze) horyzontalnym i wertykalnym bandingiem na moim UE40ES6100. Kazano mi sprawdzić obraz na zdjęciu testowym, gdzie ten jest idealny, więc... nie ma problemu, ale jak sądzę, że jest, to mam go sfotografować. Nic nie widać na zdjęciach? Trudno, nie przyjmiemy zgłoszenia, wszystko jest ok, a różnice w podświetleniu wpisać można w naturę technologii krawędziowego podświetlania LED.

Pełna profeska. Chociaż odpada szukanie odpowiedniego panelu, przechodząc przez jeszcze gorsze wersje...
 

Psyko

New member
Zdaje sobie z tego sprawę, ale wiem, że są też egzemplarzy nie dotknięte tym problemem, tudzież z jego mniejszym natężeniem, ale jak widać po wszelkich forach dominują te z różnymi defektami. Może faktycznie, taki "urok" edge lit LED. Szkoda, że nie zobaczyłem tego wcześniej, to bym w sklepie powybrzydzał .
 

Psyko

New member
Właśnie nie mogę tego zbytnio uchwycić. Jest to dość delikatne. Wrzucając szarą plansze jpg w rozdziałce Full HD widzę 3 ciemniejsze nieregularne linie w horyzoncie i kilka poziomych, z tego wnioskuje, że to banding. Zauważyłem go grając na konsoli, gdy przesuwam w górę i dół kamerę - w sumie da się tylko wyczaić "krechę" idąca przez środek ekranu w horyzoncie, jako nieco ciemniejszą.

Telewizor mam miesiąc i kilka dni, uderzać do sklepu z niezgodnością toawaru z umową i pokazać im na testowym obrazku te linie?
 
Ostatnia edycja:

Psyko

New member
Nie jest to jakieś mega uciążliwe, ale dość irytujące. Są jakieś realne szanse na wymianę na inny egzemplarz przez sklep, ewentualnie zabranie tego, a ja sobie wybiorę inny, droższy TV, czy oni po prostu odeślą go do Samsunga, jeśli w ogóle przyjmą, i wróci do mnie oznaczony jako w pełni sprawny?
 

Psyko

New member
Byłem w sklepie i w poniedziałek któryś z pracowników wpadnie zobaczyć telewizor. Chociaż sprzedawcy mają trochę serca :)
 

bazyl12

New member
A co oni maja Ci powiedziec ? Ze poprawia technologie ? Taka jest technologia EDGE TV i nic nie poradzisz.
Niech nie produkują badziewia, co to jest że taka technologia !!!
Jak by się przyłożyli to i by dobrze zrobili nawet w tej technologi, ale dokładność kosztuje, więc najlepiej zarabiać ile wlezie na nas, bo jakoś to będzie a nie wszscy przecież rekalmują.
Jeśli na jednym bardziej widać nierówność podświetlenia a na drugim mniej, to się zastanowcie jaki jest rozrzut jakościowy.
 
Do góry