PS51E8000 Szary kolor zamiast białego

rafal149135

New member
Witam! Mam problem, byłem posiadaczem plazmy PS42Q91 zamienilem teraz ja na PS51E8000 i co?
Jestem zawiedziony, oglądam np. skoki i obraz jakby sam sie rozjasnial i zciemniał przez co obraz jest raz prawie biały (chodzi o śnieg) a raz szary jak zając... wkurza mnie to tak że zastanawiam sie czy go nie oddac i nie wziąść LEDa... a moze jest na to jakis sposob? Albo trzeba cos skonfigurowac?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam! Mam problem, byłem posiadaczem plazmy PS42Q91 zamienilem teraz ja na PS51E8000 i co?
Jestem zawiedziony, oglądam np. skoki i obraz jakby sam sie rozjasnial i zciemniał przez co obraz jest raz prawie biały (chodzi o śnieg) a raz szary jak zając... wkurza mnie to tak że zastanawiam sie czy go nie oddac i nie wziąść LEDa... a moze jest na to jakis sposob? Albo trzeba cos skonfigurowac?
To co opisujesz to są tzw. pływająca biel albo czerń.Plazmy Samsunga mają tą przypadłość ale głownie tańsze.Ten jest flagowym i też ma ten problem, ale z tego co wiem zostało to poprawione w aktualizacji firmwaru , więc spróbuj dokonać aktualizacji do najnowszej wersji.Raczej nie kwalifikuje się to do serwisu lub wymiany.Zapewniam cie że przejście na LED-a, to skok jakościowy obrazu w dół !:cry:
 

rafal149135

New member
To co opisujesz to są tzw. pływająca biel albo czerń.Plazmy Samsunga mają tą przypadłość ale głownie tańsze.Ten jest flagowym i też ma ten problem, ale z tego co wiem zostało to poprawione w aktualizacji firmwaru , więc spróbuj dokonać aktualizacji do najnowszej wersji.Raczej nie kwalifikuje się to do serwisu lub wymiany.Zapewniam cie że przejście na LED-a, to skok jakościowy obrazu w dół !:cry:

Jest to model ekspozycyjny, ma ramke jasniejsza do okola okolo 5cm, kierownik sklepu nie dla idiotow powiedzial ze jak nie zniknie do 10dni to wymieni na nowy bo aktualnie nie maja zadnej sztuki na stanie takze poczekam i go wymienie.
To co zauwazylem to obraz staje sie jasniejszy jak jest malo bialego a duzo czarnego czyli np teoretycznie to forum by wygladalo w miare ok bo sa czarne boki... jak by bylo cale biale to obraz szarzeje...
Nie miałem porównania LEDa z tą plazmą niestety więc nie wiem jak to wygląda, LED jest natomiast sporo drozszy bo prawie 8tys
 

cosby

New member
Mam nowy TV i u mnie też tak to działa. Ktoś wyszedł z założenia że jak na ekranie biel stanowi powiedzmy powyżej 70% to nie ma co jej tak "wybielać" i ekran obniża poziom kontrastu przez co staje się szara. Wystarczy że pojawi się coś ciemniejszego i kontrast skacze w górę więc biel wydaje się bielsza. Trochę mnie to irytowało na początku ale już przywykłem. Scen takich jest niewiele a cała reszta rekompensuje tą przypadłość...
 

MisiuFCB

New member
U mnie również występuje ten efekt i strasznie mnie to wkurza.
Raz był już u mnie gość z serwisu i próbował wymieniać płytę główną.
Oczywiście nie pomogło.
Pytanie czy to rzeczywiście tak ma być i czekać na aktualizację firmware czy próbować go oddać i reklamować na towar niezgodny z umową. Gdybym wiedział wcześniej, że coś takiego występuje, to bym nie kupił.

Mój firmware to 2004.1 i to jest najnowszy i nic się nie poprawiło.
 

rafal149135

New member
U mnie również występuje ten efekt i strasznie mnie to wkurza.
Raz był już u mnie gość z serwisu i próbował wymieniać płytę główną.
Oczywiście nie pomogło.
Pytanie czy to rzeczywiście tak ma być i czekać na aktualizację firmware czy próbować go oddać i reklamować na towar niezgodny z umową. Gdybym wiedział wcześniej, że coś takiego występuje, to bym nie kupił.

Mój firmware to 2004.1 i to jest najnowszy i nic się nie poprawiło.

Dzisiaj wymieniłem TV bo był wypalony, co się okazuje że objawy z wcześniej zniknęły teraz jest dużo lepszy obraz i nie ma tej pływającej bieli... nie wiem czy dostałem jakąś nową serie teraz czy co ale jest zupełnie inny obraz... jeszcze jak by ktoś miał ustawienia do tego TV to byłbym wdzięczny
 

Dżyngis-chan

New member
Wypalanie plazm to relikt minionej epoki. Współczesne plazmy są super, żaden telewizor LCD czy LED nie odda takiego obrazu, pobierają mniej energii niż kiedyś, a że maję problem z bielą, to taki mały szczegół.
 

rafal149135

New member
U mnie również występuje ten efekt i strasznie mnie to wkurza.
Raz był już u mnie gość z serwisu i próbował wymieniać płytę główną.
Oczywiście nie pomogło.
Pytanie czy to rzeczywiście tak ma być i czekać na aktualizację firmware czy próbować go oddać i reklamować na towar niezgodny z umową. Gdybym wiedział wcześniej, że coś takiego występuje, to bym nie kupił.

Mój firmware to 2004.1 i to jest najnowszy i nic się nie poprawiło.

Wypalanie plazm to relikt minionej epoki. Współczesne plazmy są super, żaden telewizor LCD czy LED nie odda takiego obrazu, pobierają mniej energii niż kiedyś, a że maję problem z bielą, to taki mały szczegół.
Nie wiem czy taki relikt skoro topowy model samsunga po 2tygodniach ekspozycji wypalil sie do okoła... mniejsza z tym ale probowalem kalibracji zgodnie z ta strona Samsung PN51E8000 Picture Settings and Calibrations (also for PN60E8000 and PN64E8000) i jak dla mnie obraz nie do zniesienia, czy ktoś mógłby potwierdzić że nie ma przy tych ustawieniach ani czarnego ani białego?
 

kuba78

New member
Co Wyście się uparli na ten cudowny obraz w plazmach.
Toż to technologia z przed 20 lat, od 10lat nic się nie zmieniła i nie zmieni (kropka).
Takie są plazmy, obojętnie jakiej firmy, czy topowy lub budżetowy.
 

rafal149135

New member
Co Wyście się uparli na ten cudowny obraz w plazmach.
Toż to technologia z przed 20 lat, od 10lat nic się nie zmieniła i nie zmieni (kropka).
Takie są plazmy, obojętnie jakiej firmy, czy topowy lub budżetowy.

A co kupiles LEDa i wpierasz sobie że jest lepszy? Skoro wedlug Ciebie plazma nie zmienia sie od 20lat to LCD od czasu pierwszego wyprodukowanego TV też, przeciez zamienili w nim tylko podswietlenie... jak nie masz nic ciekawego do powiedzienia to lepiej jak bys zamilczal.
 

kuba78

New member
A co kupiles LEDa i wpierasz sobie że jest lepszy? Skoro wedlug Ciebie plazma nie zmienia sie od 20lat to LCD od czasu pierwszego wyprodukowanego TV też, przeciez zamienili w nim tylko podswietlenie... jak nie masz nic ciekawego do powiedzienia to lepiej jak bys zamilczal.

Po co milczeć? :)
Porównaj
LCD 10 lat temu i dzisiaj (podświetlenie jest istotną zmianą, ale nie tylko)
PDP 10 lat temu i dzisiaj

Bez komentarza
 
Ostatnia edycja:

rafal149135

New member
No tak najwazniejszy jest trend
...wybieram LEDa drozszego i gorszego ale LEDa bo jest modny...
może plazma nie jest wzorcem jezeli chodzi o obraz ale LED tym bardziej...
 

rafal149135

New member
Jasne Kiki masz racje, jak komuś zależy na zużyciu prądu to wybierze LEDa, ale pitolenie ze od 10lat nic sie nie zmienia w plazmach to troche jak powiedzenie ze od wyprodukowania pierwszych samochodów nic sie nie zmienia bo dodawane są tylko wspomagacze i inny wygląd... Miałem PS42Q91 czyli topowy model z przed 4-5lat i różnica jest kolosalna w obrazie ale oczywiście Ci co nie chcą to jej nie widzą, ba! Nawet nie patrzą na plazmy bo nie ma mody żeby patrzeć
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
No tak najwazniejszy jest trend
...wybieram LEDa drozszego i gorszego ale LEDa bo jest modny...
może plazma nie jest wzorcem jezeli chodzi o obraz ale LED tym bardziej...

Rafal ty jak widzę jesteś "maniakiem" plazmy, a to już jest choroba.

Gdyby plazma wyświetlała lepszy obraz od LCD, to jej sprzedaż stanowiła by 95% ogółu sprzedawanych TV (plazma + LCD), a jest całkowicie odwrotnie (95% LCD , 5% plazma). Za plazmą przemawiała by również jej niższa cena, przeliczana do powierzchni ekranu.

ZROZUM - Plazma to "samo zło" - oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka

- powidoki
- juder
- migotanie obrazu
- "szara czerń" przy oglądaniu w dzień
- mniej szczegółowy obraz niż LED (LCD) mimo, że Full HD
- błyszcząca matryca wszystko odbija co jest w pokoju

i można by tak w nieskończoność ...


Większość maniaków takich jak ty kupi plazmę bo za 50cali zapłaci 3 tys. lub mniej, za tej samej wielkości ekran LCD (ze średniej półki, który bije twoją plazmę "na łeb na szyję") trzeba zapłacić znacznie więcej. ZAPYTASZ DLACZEGO? a no właśnie dla tego, że LCD to technologia, która zapewnia lepszy obraz od twojej plazmy (cały czas piszę o LCD ZE ŚREDNIEJ PÓŁKI Z DOBRYMI PROCESORAMI OBRAZU, A NIE NAJTAŃSZYMI LCD, KTÓRE Z JAKOŚCIĄ OBRAZU NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO)

PORÓWNAJ PLAZMĘ Z DOBRZE USTAWIONYM LCD TO ZOBACZYSZ JAKA JEST RÓŻNICA W OBRAZIE NA KORZYŚĆ LCD. (cały czas mam na myśli LCD ze średniej półki)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
kuba78 daruj sobie pisanie takich glupot bo zanizasz poziom wiedzy tego forum.

Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry