Ile lat?

Lukas123405

New member
Witam.Jestem ciekawy ile lat wam służyły(ą) wasze CRT-ki?Mój Sharp 21 cali ma 19 lat.Początkowo myślałem że zaczyna się chrzanić ale okazało się że to wina kabla(Euro na n-ce i w tv wchodzą chinche bo Telewizor nie ma Eurozłącza).Jestem ciekaw ile jeszcze pociągnie chociaż za niedługo przestanie być głównym telewizorem(Na90% lcd na 10% plazma).
 

lilpixi

New member
Mam 14" samsunga który ma 12 lat jednak powoli traci wigor, nie trzyma częstotliwość na danym kanale, obraz lekko pływa przy jasnych scenach, ale pozatym ok :p
 

MARAS

New member
Ja mam SONY 2184MT zakupiony w roku 1990 wszystko z nim O.K nigdy się nie zepsuł.

Mam też 28 calowy Nordmende z datą produkcji 1982.Telewizor działa ale obraz się lekko trzęsie i ma blade kolory.Kilka lat temu jeszcze był normalnie używany.
 

czarga

New member
Posiadam 11 letniego Panasonica CRT 14 cali i nie zauważyłem pogorszenia jakości obrazu, jedynie niektóre przyciski pilota odmawiają posłuszeństwa. Telewizor użytkowany był niezbyt intensywnie (2-4 godz. dziennie).
 

Rivam

New member
U mnie w domu jest jeszcze Panasonic 21 cali, który jest rok starszy ode mnie (ma 24 lata), ale działa bez problemu. Raz tylko poszedł jakiś bezpiecznik, a tak bezawaryjna praca. Pilot nie ma oczywiście klapki, a i niektóre klawisze niedomagają. :) Nie ma złącza EURO i pamięć chyba tylko kilkunastu kanałów, ale i tak odbiera lepiej niż młodszy o 10 lat Philips.
 

lajosz

New member
U mnie w domu są jeszcze 3 TV CRT.

Zabytkowy już chyba, bo pełnoletni GOLDSTAR 14 cali.
14 letni PHILPS 21 cali.
8 letni PHILIPS 29 cali.

Wszystkie 3 sprawne.

Tego ostatniego kupiłem miesiąc temu na Allegro za 380 zł i ani trochę nie żałuję, a kupiłem dlatego, że ten drugi TV (PHILIPS 21 cali), choć sprawny, to jednak czasami coś mu odbijało i wszystko wyświetlał na fioletowo.
Nie ma sensu oddawać takiego staruszka do naprawy, więc pomyślałem, że wreszcie jest powód żeby kupić nowy TV.

Miałem zamiar kupić plazmę lub LCD.
Jednak zanim kupię (pomyślałem) , to dowiem się najpierw co warto kupić.
Zacząłem więc czytać na różnych forach różne opisy, testy, wady i zalety w/w technologii.
Po przeczytaniu tego wszystkiego wiem że nic nie wiem.
Odwiedzałem różne sklepy z elektroniką, jak tez znajomych którzy już kupili plazmę lub LCD, a wszystko to w celu naocznego przekonania się co nalezy wybrać.
Niestety, pomimo intensywnej edukacji w tym kierunku oraz ponad 2 miesięcznych poszukiwań ideału, nie znalazłem nic, co by było tak dobre jak CRT.
Jedynymi TV, które (moim zdaniem) można by od biedy zaakceptować i które zrobiły na mnie wrażenie jeśli chodzi o jakość obrazu zbliżoną do CRT, są:
Toshiba TV LCD 42ZV635DG
Panasonic
P42S10E Plazma.

Jednak ceny w/w TV, studzą wszelkie chęci, a i tak obraz na nich jest tylko zbliżony do jakości CRT.
Oczywiście pomijam tu sprawę oglądania materiału HD czy FullHD, bo z tymi standardami prawie każdy nowy tv radzi sobie znacznie lepiej niż najlepszy nawet CRT.
Jednak kanałów nadających HD lub Full HD, na razie jak na lekarstwo, to postanowiłem kupić sobie jakiegoś CRT jako tzw. przejściówkę, do czasu aż będzie po co kupować coś lepszego.
Tak więc kupiłem i nie żałuję, tym bardziej, że ludzie w pogoni za modą i "nowościami", kupują LCD albo Plazmę, często pozbywając się (za grosze lub wręcz za darmo) bardzo dobrych CRT, więc okazji nie brakuje.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(mam trochę CRT na chodzie...i w domu i w piwnicy), ale ...ciekawostka u sąsiadki:

Neptun 625 (użytkowany codziennie, bo to jedyny TV), oczywiście to model "czarno-biały".
Rok produkcji 1977.

Kineskop ledwie świeci (musi się nagrzać sporo...), ale sąsiadka nawet za 50zł nie chce kolorowego (podstęp węszy...).
 
Do góry