I Am Alive

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masta J:
To prawda, ale ja w tamtym czasie mialem kilka oryginalnych kaset z pieknymi kolorowymi okladkami, wiec nietrudno bylo sie domyslec ze cos tu nie gra, tak na chlopski rozum. Mysle ze jakby prawo w owych czasach bylo i tak by niewiele zmienilo, za duzo przemian w PL bylo w tamtym okresie aby ktos sie mial tym przejac. Nie mowiac o tym ile Polska scena growa zawdziecza tamtym czasom.
Dzis sie o piractwie mowi sie na kazdym kroku, kiedys mozna bylo sie jedynie domyslac.
Co do gield taki OT, to w Warszawie piraty BR po 50zl, ten sam w MM 49zl. To juz nawet nie jest smieszne.
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
U mnie start to commodore 64...ech, te czasy. A propos c64, wczoraj albo przed zmarł twórca- Jacek trzmiel chyba vel Trymiel. Siedział w Auschwitz, potem wyniósł sie do stanów, założył firmę - chyba maszyny do pisania, coś nie szło, to wymyślił c64, polecam biografie, zaraz coś podlinkuje....
http://m.newsweek.pl/technologie,nie-zyje-jack-tramiel---jeden-z-ojcow-komputera-osobistego,90600,1,1.html


Sent from iPhone using Tapatalk
 

mietek099

New member
Swiete slowa, kto krecil w Atari a potem czekal 1h zestresowany czy sie wgra jest hardcorem :)
Hehehe stare dobre czasy ;] Pamiętam motyw jak z kuzynami wychodziliśmy z pokoju żeby tylko gra się "wgrała" :p Swoją drogą ja chyba już od dziecka bardziej konsolowcem byłem bo zaczynałem od Atari 2600 ;) Potem to już klasycznie, C64, Pegasus, PSX... no i PS2, PS3 ;]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomiedzy C64 a psx zabraklo ci jeszcze amisi do kompletu :)
Tez nie wchodzilem do pokoju, a mlodzi chyba nawet niewiedza o czym my piszemy :)
 

Hep

Member
Ja zaczynałem od Atari 65 + magnetofon+monitor monochromatyczny. Na giełdach kupowałem dema muzyczne ( muza z gier ). Autorzy muzyk których nazwiska pamiętam do dziś: Adam Gilmore lub David Whittaker z muza gry Panther - miodzio. A pamiętacie gazetke "Bajtek"?. Pozdrawiam :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na giełdach kupowałem dema muzyczne ( muza z gier ) [...]
A pamiętacie gazetke "Bajtek"?. Pozdrawiam :)

Muza z gier, piekna sprawa :)

Mam chyba wszystkie numery Bajtka!!! Zreszta nie tylko Bajtka.
Wiecie ze tam byly recznie malowane mapy do gier? Niespotykane wrecz.
 

nimm2

New member
Bajtek to był mój ulubiony świerszczyk ;-)

Pozdrawiam,

Z takich ciekawostek to sprawdzcie kto w owych czasach byl wspoltworca i redaktorem naczelnym Bajtka :)

Ja zaczaczynalem od Spektrum zx81 -> atari 65xe + magnetofon + pozniej cartridge + monitor monochromatyczny zielony -> commodore c64 -> amiga 500 -> PC -> PS3

Pamietacie najbardziej ze wszystkich grywalna river raid (74 obroty na magnetofonie), lamacz joysticka decathlon, wspomniany juz jet set willy, chuckie egg, doprowadzajacy do bialej goraczki raid over moscow, wpisywanie komend w basicu lub logo i bylismy wielkimi programistami ;)
Pamietam ze na ktoryms programie Polskiego Radia byla audycja na koncu ktorej byl wysylany przez eter jakis program lub gra (ten otumaniajacy zgrzyt :D)

I ten szok jak bylo mozna swojego 8bitowca podlaczyc pod kolorowy tv :)

Ehhh... To byly czasy... :)
 
Do góry