Humax HDCI 2000

Deimos

Banned
Adam Dydo napisał:
Witam.
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu tuera Humax HDTV 2000.
Obecnie posiadam Fergusona [Arion] DSR 4018 CI, moduł Matrix Cam Revolutions oraz oryginalną kartę C+. W sprawach telewizji satelitarnej jestem jeszcze zielony dlatego staram się śledzić wypowiedzi i spostrzeżenia szanownych kolegów. Trochę jestem przerażony tym co napisali koledzy- pabloss i optimal (brak polskich czcionek i lektora na niektórych kanałach z pakietu C+). W obecnej chwili nie wiem co mam zrobić, jak do tej pory byłem napalony na ten tuner tak teraz jestem w kropce. W tym miejscu proszę o jakieś informacje na tematy poruszone przez pabloss-a i optimal-a.

Pozdrawiam
Jak się nie spieszysz to zaczekaj do 8 grudnia , bo C+ zaoferuje tunery HDTV za 699pln i na nich nie powinno być żadnych problemów z cyfrą.Pozdrówka
AnD nie przejmuj się nie myli sie tylko ten co nic nie robi...
 
Ostatnia edycja:

yanky

New member
Deimos ma rację, wytrzymaj jeszczę 2-3 tygodnie. W tej chwili na rynku jest stosunkowo mały wybór tunerów SAT HD. Ja czekam na http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=80&id=599 . Nikt na razie nie wie co będzie lepsze. Mi podoba się bardziej PACE, ale na Humax'ie chodzą wszystkie moduły CI. Topfield jest dobrą marką, więc może ten trzeci, a może tuner HD z Cyfry?. Tak, czy siak lepiej zaczekać.
 
Ostatnia edycja:

Adam Dydo

New member
Serdeczne dzięki Deimos i yanky !!! Skorzystam z Waszych rad i wstrzymam się jeszcze z zakupem. Poczekam na ofertę C+. Prawdę mówiąc już do nich dzwoniłem ale nie chcieli mi udzielić konkretnej odpowiedzi twierdząc że tuner ten jest jeszcze w fazie testów. Z drugiej strony tuner Topfield wygląda interesująco ciekawe jak radzi sobie z problemami o których pisałem?
Będę śledził opinie na tym forum i może pomoże mi to w wyborze odpowiedniego tunera.

Pozdrawiam.
 

szczurek

New member
5 dni temu, po sporych wyrzeczeniach finansowych i długoletnich oszczędnościach - zakupiłem komplet sprzętu - tuner Humax HDCI-2000 + moduł Aston v.2.14 i telewizor LCD Samsung LE 40M51B. Legalną kartę Cyfry+ mam od 3 lat. Najbardziej rozczarował mnie:( tuner, gdyż za tak znaczną kwotę jego nabycia (1500 zł) spodziewałem się lepszego jego dopracowania pod względem chociażby softu, EPG i teletekstu. Skandalem dla mnie jest brak w tym tunerze wyświetlania polskich czcionek, i zamiast nich wyświetlane są jakieś "krzaczki literowe", chyba z kodu ASCII?? Przecież przy obecnym poziomie techniki - można to poprawić i nie stanowi to chyba specjalnej trudności?? Czytałem na tym forum wypowiedzi Forumowiczów z m-ca kwietnia i nadal nic się w tej kwestii nie zmieniło. Przecież jeśli nie można w tym tunerze wygenerować kresek lub haczyków przy polskich literach (ą,ó,ł,ż, itp) to można było to zrobić bez nich, a nie wstawiać te dziwne krzaczki. Do tej pory używałem tunera Philips DSX 6010 i Ferguson DF 6000 CR i mimo że są one o kilka klas niższe - to menu i polski tekst wyświetlały bez żadnych problemów. Mile natomiast jestem zaskoczony bardzo dobrym odbiorem przez ten tuner z platformy Cyfry+ wizji i fonii po zastosowaniu okablowania YUV i audio( o wiele lepiej niż poprzez kabel SCART). Czy ktoś z Sz. Forumowiczów wie jak zaradzić tym denerwującym "krzaczkom" w tekstach. Wgrany soft w tunerze jest w wersji 1.007.
Pozdrawiam:)
 

yanky

New member
Kiedyś miałem taki tuner Technisat DigiCorder S1 z HDD 80GB (sprzedałem i teraz czekam na inny z HD TV). W nim też były "dziwne" historie z polskimi literkami. Niektóre programy miały krzaczki, inne eleganckie polskie literki i jeszcze inne stacje nadawały bez ą,ś,ć ale w zamian z a,s,c. Wygląda więc, że kodowanie polskich znaków zależy od nadawcy i odbiornik SAT wyświetla znaki jakie musi, a nie jakie chce;). Humax'a miałem wielką ochotę kupić wcześniej, ale za kilka dni (podobno) będzie dostępny Topfield TF7700 HSCI. W kwestii polskich znaków wielka niewiadoma.
 

robertt

New member
Niestety tunerów jeszcze nie ma. Dzisiaj byłem u sprzedawcy C+, miał tylko jedną sztukę tego Philipsa HD na pokaz. Terminu, kiedy pojawią się te dekodery dla klientów też nie był w stanie podać.
Co do Humaxa 2000 to chyba warto poczekać, bo podbno ma być w specjalnej cenie dla klientów cyfry razem z modułem Astona.
 

yanky

New member
W piątek zamówiłem w sklepie www.ProFan.pl tuner Topfield TF7700 HSCI. Czekam z niecierpliwością na przesyłkę. Ciekawi mnie co to za model, skoro na stronie producenta nie istnieje. Jeśli mi się nie spodoba, mam 10 dni na "odmyślenie się" i zwrot do sklepu. Poczekamy - zobaczymy ;) .
 

Lech

New member
Bez reklam
robertt napisał:
Niestety tunerów jeszcze nie ma. Dzisiaj byłem u sprzedawcy C+, miał tylko jedną sztukę tego Philipsa HD na pokaz. Terminu, kiedy pojawią się te dekodery dla klientów też nie był w stanie podać.
Co do Humaxa 2000 to chyba warto poczekać, bo podbno ma być w specjalnej cenie dla klientów cyfry razem z modułem Astona.

Nie jestem pewien czy te informacje o dekoderach nie są zwykłym błędem. Ponieważ cyfra jedynie zaleca dekodery Humaxa i Topfielda do swoich modułów CI.
 

sfw

New member
yanky napisał:
W piątek zamówiłem w sklepie www.ProFan.pl tuner Topfield TF7700 HSCI. Czekam z niecierpliwością na przesyłkę. Ciekawi mnie co to za model, skoro na stronie producenta nie istnieje. Jeśli mi się nie spodoba, mam 10 dni na "odmyślenie się" i zwrot do sklepu. Poczekamy - zobaczymy ;) .

Yanky! Mógłbyś jak najszybciej zamieścić swój "test" tego Topfielda? Waham się pomiędzy nim a Humaxem 2000 HDCI, główne moje punkty zainteresowania to: jakość obrazu i dzwięku, polska trzcionka w EPG i subtitelsach (główne bolączki Humaxa w połączeniu z C+).
Byłbym bardzo wdzięczny ... mam niewiele czasu aby podjąć decyzję.

pzdr
 

robertt

New member
Mam ten sam problem. Topfield jest dla mnie zupełną nowością a za Humaxem przemawia większa dostępność różnego softu w sieci, który pozwala zwiększyć jego możliwości. Obecnie mam Humka 5400z i nigdy mnie ten sprzęcik nie zawiódł.
 
J

Judash

Guest
robertt napisał:
Mam ten sam problem. Topfield jest dla mnie zupełną nowością a za Humaxem przemawia większa dostępność różnego softu w sieci, który pozwala zwiększyć jego możliwości. Obecnie mam Humka 5400z i nigdy mnie ten sprzęcik nie zawiódł.

Z tym to nie bylbym taki pewny, ja np potrzebuje softu do sharingu i niestety nie ma.
 

HYDRACOM

New member
sfw napisał:
Yanky! Mógłbyś jak najszybciej zamieścić swój "test" tego Topfielda? Waham się pomiędzy nim a Humaxem 2000 HDCI, główne moje punkty zainteresowania to: jakość obrazu i dzwięku, polska trzcionka w EPG i subtitelsach (główne bolączki Humaxa w połączeniu z C+).
Byłbym bardzo wdzięczny ... mam niewiele czasu aby podjąć decyzję.

pzdr
Witam,
wracając do tematów powyższych postów mogę udzielic informacji dotyczących HUMAXA HDCI-2000 oraz ASTONÓW.
Napewno HUMAX oficjalnie został zarekomendowany przez C+ jako odbiornik przeznaczony do HD C+ dla klientów z tzw. grubszym portfelem, ponadto zostały podjęte prace nad oprogramowaniem (w polskim odziale HUMAXA , mieszczącym się w W-wie) mające na celu dostosowanie do prawidłowej współpracy z ASTONAMI , oraz usuwające błędy powszechnie znane np. brak pełnego EPG ,polskie czcionki TXT, teletextu VBI , oraz poprawki dot. HDMI. Opisane poprawki dotyczą również współpracy z platformą Polsatu.
HUMAX wstępnie jest przygotowany do podłączenia specjalnej przystawki
HDD , na którą to po tzw.USB można będzie nagrywac . Dowodem na to jest specjalne "menu" które jest ukryte dla potencjalnego użytkownika.Przystawki mają pojawic się w sprzedaży na wiosnę 2007. Dostępne są już w USA dla wersji HUMAXA adresowanego na rynek amerykański, producentem jest SEAGATE z logiem HUMAXA.
 

HYDRACOM

New member
sfw napisał:
Yanky! Mógłbyś jak najszybciej zamieścić swój "test" tego Topfielda? Waham się pomiędzy nim a Humaxem 2000 HDCI, główne moje punkty zainteresowania to: jakość obrazu i dzwięku, polska trzcionka w EPG i subtitelsach (główne bolączki Humaxa w połączeniu z C+).
Byłbym bardzo wdzięczny ... mam niewiele czasu aby podjąć decyzję.

pzdr
Witam,
wracając do tematów powyższych postów mogę udzielic informacji dotyczących HUMAXA HDCI-2000 oraz ASTONÓW.
Napewno HUMAX oficjalnie został zarekomendowany przez C+ jako odbiornik przeznaczony do HD C+ dla klientów z tzw. grubszym portfelem, ponadto zostały podjęte prace nad oprogramowaniem (w polskim odziale HUMAXA , mieszczącym się w W-wie) mające na celu dostosowanie do prawidłowej współpracy z ASTONAMI , oraz usuwające błędy powszechnie znane np. brak pełnego EPG ,polskie czcionki TXT, teletextu VBI , oraz poprawki dot. HDMI. Opisane poprawki dotyczą również współpracy z platformą Polsatu.
HUMAX wstępnie jest przygotowany do podłączenia specjalnej przystawki
HDD , na którą to po tzw.USB można będzie nagrywac . Dowodem na to jest specjalne "menu" które jest ukryte dla potencjalnego użytkownika.Przystawki mają pojawic się w sprzedaży na wiosnę 2007. Dostępne są już w USA dla wersji HUMAXA adresowanego na rynek amerykański, producentem jest SEAGATE z logiem HUMAXA.
 

Adam Dydo

New member
Witam.
Ja również zamówiłem odbiornik TF 7700 HSCI w ProFan-ie i już miałem go przed drzwiami mieszkania lecz kurier kazał sobie zapłacić równowartość odbiornika (za pobraniem). Niestety!!! tak było napisane na dokumentach przewozowych. A ja już w poniedziałek zleciłem w swoim banku przelanie stosownej kwoty na konto ProFan-u i przelew został zrealizowany. Sprawę wyjaśniłem telefonicznie w ProFan-ie i nadal czekam na przesyłkę, może dostanę ją jutro (piątek).
 

Deimos

Banned
HUMAX vs Topfield 7700

Witam, z tej informacji z Profanu odbiornik robi lepsze wrażenie od Humaxa i nie ma problemów z polską czcionką...
tf7700_opis.jpg
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
strzalka.jpg
dekodowanie MPEG-2 i MPEG-4 AVC/H.264
strzalka.jpg
kompatybilny z DVB-S i DVBS2

strzalka.jpg
wyjście HDMI z zabezpieczeniem HDCP

strzalka.jpg
obsługa standardu 1080i, 720p, 576i, 576p

strzalka.jpg
wyjście YPbPr Component, RGB dla HDTV (wysokiej rozdzielczości)

strzalka.jpg
wyjścia Euro-Scart i RCA (cinch) dla SDTV (standardowej rozdzielczości)

strzalka.jpg
cyfrowe wyjście S/PDIF cyfrowego audio lub Dolby AC-3 (optyczne)

strzalka.jpg
rozbudowany interfejs użytkownika (wielojęzyczna grafika ekranowa,

w tym język polski)
strzalka.jpg
2 gniazda dla modułów dekodujących CAM (Common Interface)

strzalka.jpg
wyświetlacz fluorescencyjny (numer i nazwa kanału)

strzalka.jpg
EPG - elektroniczny przewodnik po programach

strzalka.jpg
przełączanie kanałów w poniżej 1 sekundy

strzalka.jpg
30 ulubionych list kanałów telewizyjnych i radiowych

strzalka.jpg
zaawansowane możliwości edycji, sortowania i porządkowania list kanałów

strzalka.jpg
DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 i USALS (DiSEqC 1.3 automatyczne sterowanie

anteną ruchomą)
strzalka.jpg
funkcja teletekstu uruchamiana z poziomu odbiornika lub VBI

strzalka.jpg
funkcja wyświetlania napisów (subtitles)

strzalka.jpg
aktualizacja oprogramowania poprzez RS232 (Internet) lub bezpośrednio z satelity (OTA)


tf7700_txt.jpg

7700_1.jpg
7700_2.jpg
Bezproblemowa współpraca z większości modułów dostępu, w tym moduł CYFRA+, Aston (ver. 2.17), Cyfrowy Polsat (Nagravision)Polskie znaki na EPG CYFRA+ i CYFROWY POLSAT
7700_5.jpg
7700_6.jpg
Napisy DVB na CANAL+ Zaawansowane możliwości sortowania programów
7700_4.jpg
7700_7.jpg
Telegazeta obsługująca polskie znaki na TVP1, TVP2, TVP3, Canal+ itd.Łatwa edycja list kanałów i zmiany nazw
7700_9.jpg
7700_10.jpg
Przejrzyste menu wyszukiwania kanałówGłówne menu
[/FONT]Tuner TF7700 HSCITF7700 HSCI to odbiornik cyfrowy programów wysokiej (HDTV) i standardowej (SDTV) rozdzielczości nadawanych w systemach MPEG-2 i MPEG-4. Posiada gniazdo HDMI dla podłączenia ekranu wysokiej rozdzielczości oraz gniazda typu SCART dla podłączenia zwykłego telewizora.

CYFROWY ODBIORNIK TELEWIZJI SATELITARNEJ


WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI HDTV

MPEG2 I MPEG4 AVC/H.264

Dane techniczneTuner i demodulator1 tunerDVB-S2/SGniazda (typF)(przelotka)LNB IN, LNB OUTCzęstotliwość pośrednia950-2150 MHzSterowanie konwerterem13,5/18V (max 500mA)Ton 22kHz22kHz Amplituda 0.65 +/- 0.2VDISEqC1.0, 1.1, 1.2, 1.3 (USALS)DemodulatorQPSK. 8PSKSymbol rate1-45 Msymboli/sek (DVB-S QPSK
20-30 Msymboli/sek (DVB-S2 QPSK)
10-30 Msymboli/sek (DVB-S2 8PSK)FECQPSK: 1/2, 3/5, 2/3, 3/4, 4/5, 5/6, 8/9, 9/10
8PSK: 3/5, 2/3, 3/4, 5/6, 8/9, 9/10Dekoder wideo i audioStrumień transportuISO/IEC 13818-1 MPEG2, H264/AVCProfilMPEG2 MP@ML, MP@HL, MPEG4 H264/AVCProporcje obrazu4:3, 16:9, Pan & Scan, Letter BoxRozdzielczość wideo576i, 576p, 720p, 1080iDekodowanie audioMPEG1 Layer 1&2, Dolby DownmixGłówny procesorST40Pamięć Flash4MBPamięć RAM128MB DDR SDRAMDostęp warunkowyTyp gniazdaPCMCIA typ II (2 gniazda)SystemStandard DVBWejścia i wyjścia A/V, danychTV SCART (Euro)Video (CVBS, S-Video, RGB, YUV - opcja dostępna zależnie od ustawień przełącznika RGB <-> YPbPr na tylnim panelu), audio LiR wyjścieVCR SCART (Euro)wyjście: Video (CVBS), audio L i R, wejście-wyjście: Video (CVBS, S-Video, RGB, YUV), audio L i RHDMIHD Video/audioRCA (cinch)Component video YPbPr, Video (CVBS), audio L i RS/PDiFOptyczne (Dolby AC3, cyfrowe audio)USBUSB 2.0 hostRS-2329 pin typ D-sub ( 115Kbp)Modulator UHFbrakZasilanieNapięcie sieci zasilającejAC 90V do 250V 50/60 HzTyp zasilaczaSMPSZużycie energiiPraca: max 37 W, czuwanie 5 WWymiary i wagaDł. x wys. x szer.340 x 60 x 262 mmWaga2,9 kg
 
Ostatnia edycja:

sfw

New member
Deimos napisał:
Witam, z tej informacji z Profanu odbiornik robi lepsze wrażenie od Humaxa i nie ma problemów z polską czcionką...

Byłbym ostrożny - szczególnie jeśli chodzi o EPG i polskie subtitelsy. Jeden ze sklepów inetowych sprzedający te tunerki stwierdził, że w EPG wogóle nie ma polskich liter i w podpisach również. Inny sklep odwrotnie ... i EPG i podpisy są po polsku. Może są dwie wersje softu do niego?
Ja jednak zdecydowałem się na Humaxa za 1099 zeta, znowu za jednym ze sklepów Humax ma lepszy obraz po HDMI no i jego tylna ścianka sprawia na mnie wrażenie solidniej wykonanej ... siakoś tak ;) .

pzdr
 

małgosia

New member
No i mam Humaxa z kartą C+ HD.
Najlepsza jakość programów SD jest przy podłączeniu Component, najgorsza (co dziwne) po HDMI.

Miałam już przyjemność obejrzenia "Aleksandra" (po componencie) - super !!!. Nie chciałam sobie psuć oglądania filmu i dlatego nie przełączałam na HDMI żeby porównać jak to wygląda w przypadku HD.

Generalnie w porównaniu do Mediasata bardzo poprawiły się kolory (są bardziej "żywe"), funkcjonalość też jest lepsza. No i oczywiście możliwość oglądania HD !!!

Jeśli chodzi o wady - to zostały już wcześniej opisane (krzaczki zamiast polskich czcionek, brak polskich napisów na Canal+).


Mam do Was jedno pytanie. Przeczytałam, że zmiana softu w Humaxie odbywa się przez satelitę Astra. Niestety mam antenę ustawioną tylko na HotBirda. Czy upgrade oprogramowania zawiera jakieś istotne zmiany - czy jest sens wpraszać się z tunerem do znajomych, ktorzy odbierają programy z astry? Czy można uaktualnić oprogramowanie z komputera ?
 
Do góry