Humax HDCI 2000

J

Judash

Guest
małgosia napisał:
No i mam Humaxa z kartą C+ HD.
Najlepsza jakość programów SD jest przy podłączeniu Component, najgorsza (co dziwne) po HDMI.

Miałam już przyjemność obejrzenia "Aleksandra" (po componencie) - super !!!. Nie chciałam sobie psuć oglądania filmu i dlatego nie przełączałam na HDMI żeby porównać jak to wygląda w przypadku HD.

Generalnie w porównaniu do Mediasata bardzo poprawiły się kolory (są bardziej "żywe"), funkcjonalość też jest lepsza. No i oczywiście możliwość oglądania HD !!!

Jeśli chodzi o wady - to zostały już wcześniej opisane (krzaczki zamiast polskich czcionek, brak polskich napisów na Canal+).


Mam do Was jedno pytanie. Przeczytałam, że zmiana softu w Humaxie odbywa się przez satelitę Astra. Niestety mam antenę ustawioną tylko na HotBirda. Czy upgrade oprogramowania zawiera jakieś istotne zmiany - czy jest sens wpraszać się z tunerem do znajomych, ktorzy odbierają programy z astry? Czy można uaktualnić oprogramowanie z komputera ?

To zalezy jaki masz ostatni soft na tym module?Widzialem, ze byly poprawki zwiazane z dzwiekiem jak i kompatybilnoscia z kartami Polsatu.Popatrz na stronie Humax-a, Alexander nie lecial w wersji HD niestety.
 

Adam Dydo

New member
Człowiek zainwestował w nieco lepszy sprzęt- Samsung LCD HD Redy, odbiornik TF 7700 HSCI, moduł C+ HD- i od razu nastąpiło rozczarowanie. Cyfra+ nadaje swój flagowy program HD (Canal+Sport HD) w formacie 4:3. Jest to trochę denerwujące tym bardziej że w myśl instrukcji obsługi odbiornika TV nie zaleca się zbyt długiego wyświetlania obrazu z czarnymi "marginesami". Może ktoś zna szczególy czy aby już tak będzie i dlaczego obraz w HD nie jest nadawany w formacie 16:9 ??????
 

Darco230

New member
Canal+HD

:roll:
Adam Dydo napisał:
Człowiek zainwestował w nieco lepszy sprzęt- Samsung LCD HD Redy, odbiornik TF 7700 HSCI, moduł C+ HD- i od razu nastąpiło rozczarowanie. Cyfra+ nadaje swój flagowy program HD (Canal+Sport HD) w formacie 4:3. Jest to trochę denerwujące tym bardziej że w myśl instrukcji obsługi odbiornika TV nie zaleca się zbyt długiego wyświetlania obrazu z czarnymi "marginesami". Może ktoś zna szczególy czy aby już tak będzie i dlaczego obraz w HD nie jest nadawany w formacie 16:9 ??????

Zgadzam się z wyrażonym powyżej uczuciem rozczarowania.Cyfra+ robi wszystko żeby klienci ją porzucali.
Aby zaktualizować soft w Astonie do 2.17 musiałem kilka razy odwiedzić dealera Cyfry gdyż przez satelitę nie szło.Teraz okazuje się że obraz jest w formacie 4:3 - zupełne nieporozumienie .Oferta programowa w HD na razie mikra . Jednocześnie prezesi Canal+ w wielu wywiadach twierdzą że ilość odbiorników HDTV w Polsce stanowi ułamek procenta wszystkich odbiorców. Nie rozumieją ,że większość odbiorników została zakupiona poprzez prywatny import i jest nas znacznie więcej niż by to wynikało z oficjanych statystyk.Jeżeli do marca nic się nie zmieni to wybiorę telewizję N.I już.Pozdrowienia i życzenia Wesołych Świąt z Gdyni.:niewiem:
 

Adam Dydo

New member
Chyba coś drgnęło w C+, właśnie oglądam mecz w HD w formacie 16:9. Czyżby prezent świąteczny? Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku dla wszyskich forumowiczów. AD
 

DanielS

New member
Zazwyczej na Canal+ Sport HD leci to samo co na Canal+Sport ale upscal i dlatego jest to 4:3. Dzisiaj był mecz oficjalnie zpowiadany jako transmisja HD ( Wigan vs Chelsea ) i rzeczywiscie na Canal+Sport HD był w HD , 16:9 i DD natomiast na Canal + Sport był w SD ale 16:9. Widac więc ,ze HD na tym kanale będzie tylko na oficjalnie zapowiadanych pozycjach natomiast reszta to upscal ze zwykłego Canal+Sport.
 

chat_gris

New member
Humax HDCI 2000 zrywa obraz

Mam pytanie do posiadaczy Humaxa. Mojemu Humaxowi 2000 z modułem CYFRY+ zdarza się od czasu do czasu "zrywać obraz" tzn. poszczególne obrazy nie są płynne - skaczą co kilka klatek. Pomaga zmiana kanału na inny i powrót na kanał oglądany. Czy macie podobne objawy i czy można się tego pozbyć ? Polski dystrybutor Humaxa z Wrocławia nie zna ( albo udaje, ze nie zna) problemu.
Pozdrowienia
 

maszek

New member
Bez reklam
chat_gris napisał:
Mam pytanie do posiadaczy Humaxa. Mojemu Humaxowi 2000 z modułem CYFRY+ zdarza się od czasu do czasu "zrywać obraz" tzn. poszczególne obrazy nie są płynne - skaczą co kilka klatek. Pomaga zmiana kanału na inny i powrót na kanał oglądany. Czy macie podobne objawy i czy można się tego pozbyć ? Polski dystrybutor Humaxa z Wrocławia nie zna ( albo udaje, ze nie zna) problemu.
Pozdrowienia

Zmieniłem soft z fabrycznego ver.8 na ver.8Test udostępnioną przed świętami przez Sensor. Działa poprawnie. Swoje uwagi przesłałem do naszego kolegi z forum Humax Polska i z jego odpowiedziami opublikowałem tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=70481#post70481
Może masz problemy ze wzgledu na źle ustawioną antenę? Ja wymieniłem kilka dni temu antene z 90cm na 85cm, wstawiłem nowe konwertery (1 jako zez na Astrę - instalator odradził mi monoblocka) i teraz na obu satelitach mam jakość 100%:D

PS. sprawdź jeszcze naciskając przycisk V-format w jakiej rozdziałce humek przesyła sygnal do TV. Zauwżyłem, że np. na ANIME HD kiedy tuner wskazuje rozdzialkę, w jakiej niby transmitowany jest obraz np. 1080i (przycisk I) a mam ustawione 576 obraz jest OK. Jednak po dwukrotnym naciśnięciu V-format (przestawienie transmisji po HDMI na 1080i) zaczynam widzieć "pokaz slajdów") :)
Może to wina testowego oprogramowania, które zapakowałem do humka?
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
Adam Dydo napisał:
Człowiek zainwestował w nieco lepszy sprzęt- Samsung LCD HD Redy, odbiornik TF 7700 HSCI, moduł C+ HD- i od razu nastąpiło rozczarowanie. Cyfra+ nadaje swój flagowy program HD (Canal+Sport HD) w formacie 4:3. Jest to trochę denerwujące tym bardziej że w myśl instrukcji obsługi odbiornika TV nie zaleca się zbyt długiego wyświetlania obrazu z czarnymi "marginesami". Może ktoś zna szczególy czy aby już tak będzie i dlaczego obraz w HD nie jest nadawany w formacie 16:9 ??????

C+ niestety nie obiecywała wysokiej rozdzielczości dla każdego materiału wyświetlanego na kanale Sport HD. Oprócz kilku filmów i relacji z ligi angielskiej, całość tego kanału to upscaling do 720p i z reguły w 4:3. Jesli Twój telewizor ma możliwość ustawiania formatu wyświetlanego obrazu, to zmień 16:9 na 4:3. Będziesz miał wówczas obraz na całym ekranie. Wiem, trochę to męczące. Ja w takich przypadkach zostawiam tv na 16:9 i oglądam ten sam materiał na standardowym kanale C+ Sport. ;)
 

Darco230

New member
chat_gris napisał:
Mam pytanie do posiadaczy Humaxa. Mojemu Humaxowi 2000 z modułem CYFRY+ zdarza się od czasu do czasu "zrywać obraz" tzn. poszczególne obrazy nie są płynne - skaczą co kilka klatek. Pomaga zmiana kanału na inny i powrót na kanał oglądany. Czy macie podobne objawy i czy można się tego pozbyć ? Polski dystrybutor Humaxa z Wrocławia nie zna ( albo udaje, ze nie zna) problemu.
Pozdrowienia
Kolego Gris , u mnie jest tak samo po kilkunastu minutach oglądania filmu obraz zaczyna "haczyć" pomaga dopiero chwilowe przełączenie na inny kanał.Na pewno nie ma na to wpływu antena czy ustawienie transponderów w zezie.Myślę że przeładowuje się pamięć wewnętrzna tunera i pomóc może tylko zmiana softu.A props oprogramowania czy ktoś odbiera BBC One ? Ja zaniosłem tuner do serwisu aby zainstalować najnowsze oprogramowanie , które umożliwia odbiór w/w kanału i powiedzieli ,że nie ma oficjalnej nowszej wersji niż moja fabryczna ???Wesołej zabawy sylwestrowej i pomyślności w 2007.roku życzy
Darco z Gdyni
 

MaciejWu

New member
Wczoraj podlaczylem po raz pierwszy mojego Humaxa poprzez HDMI (Thomsona). Obraz calakiem ladny ale mam pecha bo przez najblizsze dni cyfra nie bedzie nic pokazywala w HD. Mam jednak kilka pierwszych uwag i pytan. Przy ogladaniu TVP 1 przez Cyfre co jakis czas pojawialy sie lekki trzask i pikseloza (zamazane pol ekranu na zielono) i potem ok. Czy ktos cos takiego ma?. Poza tym nie moge wlaczyc telegazety ani za pomocą Humaxa ani Telewizora (philips 32PW9551).
 

maszek

New member
Bez reklam
Spróbuj połączyć TV z humkiem poprzez SCART lub component i sprawdź czy przy takim połączeniu działa poprawnie. Jeśli będą dalej problemy sprawdź ustawienie anteny. Co możesz jeszcze zrobić? Sprawdzić też, którą wersję softu masz wgraną do Humka? Mój działa z LCD po kablu HDMI dostarczonym razem z tunerem. Wgrałem wersję testową 8+Beta ze strony Sensora i działa bez zarzutu. Nie obsługuje jeszcze poprawnie EPG. Natomiast z telegazetą i polskimi subtitles na kanałach "kolorowych" nie ma problemu.
Na marginesie: zauważyłem jednak pewną zależność co do działania tunera w zależności od anteny z którą współpracuje. Mam na myśli to, że tuner szybciej przełącza i prawidłowo odbiera kanały wówczas, gdy te kanały wyszukał na antenie, do której jest podłączony. Warto więc wyczyścić listę kanałów do zera i wyszukać je ponownie. Po tej operacji zaczęły się szybciej pokazywać kanały HD z Astry.;)
 
Ostatnia edycja:

yanky

New member
Po świętach nagromadziło mi się dużo roboty w robocie i dlatego na razie testu na 5 stron nie będzie, a więc bardzo krótko.

Na minus:
- długi czas od naciśnięcia POWER do zobaczenia obrazu na TV (4-5 sek.)
- mało ergonomiczne rozmieszczenie przycisków na pilocie (jeszcze szukam)
- śliski plastik na pilocie (lubię bardziej gumowate)
- "supermarketowa" jakość dołączonego kabelka component
- dość krótki wyswietlacz na panelu czołowym (często nazwy dłuzsze przesuwają)
- żenująca jakość "polskiej" instrukcji (ksero na powielaczu jakości ze stanu wojennego???)
- ubogi wygląd menu (graficznie i kolorystycznie a nie merytorycznie)
- czasami na różnych kanałach HD program TV wygląda jak pokaz slajdów (może to wina nadawcy, a może tuner się dławi ilością danych ??????)

Na plus:
+ polskie literki na Cyfrze, Polsacie i TVNach
+ polskie literki na stacjach niemieckich
+ "ładnie" skaluje programy SD na HD (można to wyłączyć i wtedy sygnał wychodzi na TV tak jak jest nadawany czyli czasami tragicznie)
+ działa moduł uniwersalny DRAGON i wszystko co się z nim łączy;)
+ szybko skanuje satelity (czyli Astrę i HB)
+ pełna obsługa nowoczesnej obrotnicy anteny
+ pełna ręczna edycja nowych transp. na satelicie
+ bardzo "ładny" dźwięk na wyjściu optycznym
+ standardowa szerokość (ok.43cm) i kolor obudowy pasuje do reszty mojego sprzętu
+ szybkość przełączania kanałów
+ równoległy sygnał wizyjny na wszystkich wyjściach
+ duzo (chyba 30) własnych list ulubionych programów
+ sortowanie kanałów na rózne sposoby
+ 2 wyglądy EPG (blokowe lub na osi czasu)

Tyle co mi przyszło od razu do głowy.
Przepraszam, że piszę w miejscu dla Humaxowców,
pozdrawiam wszystkich
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
yanky - ze wszystkim się zgadzam co napisałeś ale moja jedna uwaga dotyczy ostatniego punktu w minusach czyli slajdów. Slajdy powstają wtedy gdy rodzielczość jest nieodpowiednia. Tak jest np. na Astra HD Promo i czasami na Luxe HD. Jak zmienisz rozdzielczość z pilota na wyzszą lub niższą to slajdy znikają :) Przetestowane na moim Topfieldzie i działa :)
Dodam jeszcze do twoich informacji , że telegazeta z poziomu tunera działa poprawnie i bardzo ładnie , płynnie działają wszystkie Xtra Music i Cyfra+Radio.
 
J

Judash

Guest
Panowie, czy u was na progrmach Sat1 i Pro7 obraz jest obciety po bokach?Moze to tylko wina mojego tv 4:3?
 

yanky

New member
Te wielgachne marginesy chyba są nadawane, ponieważ telewizorem nie można ich zlikwidować. Kiedyś miałem taki przypadek, że na tym czarnym, daleko z prawej było logo stacji!!!
Polskie literki mam na wszystkich polskich programach, ale 1x pojawiła sie dziwna rzecz (to był może Polsat2) - były krzaczki. Przed chwilą sprawdzałem i były polskie, a więc nie wiem co to było.
 
Do góry